Paieškų šiandien: 7328

Eksperti iesaka

Visas tēmas

Nuo: Arvydas
2016-02-05
Sveiki,
Turiu tokį neaiškumą. Pamato šiltinimo sluoksnis, bus išlindęs iš fasado šiltinimo sluoknsio 5cm. Kaip yra projektuojamas ir kokios medžiagos naudojamos tokį išlindusį kampą apdailinti ar apskardinti?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Reikėtų detalesnės informacijos. Apie sienos medžiagą, pamato aukštį nuo žemės paviršiaus, kuo aptaisytas ar ne pats šiltinimo sluoksnis kokia medžiaga. parašykite tiesiai- architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060 pagalvosime kai išspręsti
Nuo: Gintaras
2015-12-05
Kokia būtų namo sandarumo ir termovizijos atlikimo kaina. Namas su pilnu rūsiu ir bendras naudingas plotas 90 kv. metrų
Atsako: Marius Gimbutas (UAB "Termas")
Laba diena,

jei bandomų patalpų plotas iki 100kv.m, kaina būtų 140 eur. Jei termovizija atliekama su ataskaita kaina 160 eur.
Nuo: Tomas
2015-11-06
Sveiki, namo viena siena randasi 1.90m atstumu nuo kaimyno sklybo ribos (pastatas pastatytas seniau nei pries 10m), ar galima apsisiltinti šią sieną be kaimyno leidimo. Gal užtenka žodinio kaimyno sutikimo ne per notarą? Apsišiltinus, kaip įregistruoti tą patį faktą, kad jam pradėtų skaičiuotis senaties terminas, jei po kokių metų kitų kaimynas neapsigalvotų?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Geriausia gauti raštišką sutikimą kurį gali patvirtinti seniūnas, blogiausiu atveju- kaimynai parašais.
Tuomet nereikės notaro.
Nuo: Julija
2015-10-29
Labas vakaras norim prie namo dastatit priestata dvieju aukstu.is vidaus butu priestatas apie 75kv.m gal net maziau.ar reikia kokiu dokumentu.ar teks tik pasikeist namo plana
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Visiems pastatams , kurių bendras plotas viršija 80 m2 jau reikalingas statybos leidimas. O tai yra gana komplikuota ir gana brangiai kainuoja.Nes nuo Naujų Metų įsigalios A++ reikalavimai.
Galite atsiusti to namo ir sklypo planą, jei turite foto- gal ką nors sugalvosime pigiau. architectsarunas@gmail.com
Nuo: Gitana
2015-10-26
Sveiki,
Ar yra galimybė 4 kambarių butą (80 kv. m) pirmame daugiabučio namo aukšte suformuoti į 2 atskirus butus. Jeigu yra ,kur reiktų kreiptis pirmiausia ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Yra. Pirmiausia reikia pasidaryti projektą. Atsiuskite buto planą architectsarunas@gmail.com Po to pasakysiu kas turi sekti.
Nuo: Robertas
2015-10-14
Laba diena!
Nusipirkau gyv. nama,kurio bendras plotas dokumentuose 70 kv. m. , o realiai yra 130 kv. m. Namo baigtumas registru centre 100 %. Kokie reikalingi zingsniai,kad ir dokumentuose atspindetu kvadratura tikrove, nuo ko pradeti? Aciu
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Pirmiausia- kam jums to reikia ? Juk užregistruota ir pripažinta 100 proc baigtumas.. Bet jei norite įteisinti tą papildomą plotą gal galite nuskenuoti planus, jei turite projektą- pagalvosime kaip išspręsti. studija@mail.lt
Nuo: Andrius
2015-10-04
Laba diena

Norėjau pasiteirauti apie pamatų konservavima. Kodėl reikia konservuoti pamatus? Kaip tinkamai tai padaryti? Ar galima pamatus konservuoti gruodžio pradžioje, ar tai būtina atlikti anksčiau? Ar verta, ar reiktu apšiltinti polisteriu konservuojant? Dėkingas už informaciją.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Laba diena ,
pamatus reikėtų žiemai uždengti plėvele ,ypatingai reikėtų saugoti silpnesnį betoną jeigu jis buvo maišomas vietoje .Dėl apšiltinimo yra patogiau iškarto apšildyti pamatą , kad nebereikėtų vėliau iš naujo atsikasinėti.Konstrukcijoms geriau jeigu konservuosite jas iki šalnų.Svarbus momentas , kad pamatas būtų užpiltas minimum 1,2m iki pamato apacios ,kad per didžiausius šalčius neiškilnotų pamatų.
Nuo: Mantas
2015-10-11
Sveiki turiu sodo paskirties sklypa, ir noriu statyti nama iki 80kv metru, bet salia mano sklypo eina aukstos itampos laidai kaimynai neseniai pasistate nama po jais tai taip iseina kad galima?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Lietuvos įstatymai neleidžia po elektros laidais statyti pastatus, tuo labiau gyvenamuosius. Vokietijoje mačiau gyvenamuosius namus virš kurių pratiesta 110 kV linija. Ten tas galima. Lietuvoje net nuo 0,4kV oro linijos būtina išlaikyti 1,5 m atstumą, kuo įtampa aukštesnė- tuo atstumas didesnis. 10 kv- jau 10 metrų, jei aukštesnė įtampa pav 30kV jau turi būti 20 metrų. Galite atsiusti sklypo planą su ta linija- gal ką nors sugalvosime kaip padaryti. studija@mail.lt Juk išeities reikia ieškoti. Be to galima padaryti spec projektą, kad išlaikyti atstumus, turiu tokį parengęs 7,5x7,5 m lauko išmatavimai per 2 aukštus. Tai gal įtalpintume ?
Nuo: Andrius
2015-09-15
Sveiki
Norėjau pasiteirauti kokio tankumo eps polistirolu šiltinti grestiniai poliniai pamatus iš apačios (turiu omeni rostverkas)..ar geriau naudoti xps.. Teko girdėti jog grestiniai pamatai šildomi anksčiau iš vis nebuvo nė buvo naudojami ūkiniais pastatams.. O polistirolo esmė yra amartizuoti ir neleisti trukti rostverkui.

Ačiū.
Atsako: Viktoras Viršilas (VŠĮ Memelex)
Sveiki,

Polistirolo tinkamumą vienai ar kitai konstrukcijai šiltinti geriausiai parink gamintojas.

Jeigu vadovausitės gamintojo metodika ir nurodymais - jums pasiseks...
Nuo: Andrius
2015-09-12
Laba diena.
Stataus 80kv.m nesudėtingos statybos gyvenamąjį namą. Šalimais noriu pastatyti stoginė automobiliui kuri prasidės nuo namo krašto ir turės viena bendrą sieną. Neketinu daryti stoginės su keturiomis sienomis tik norėtųsi išlieti pamatą stogelio kolonomis laikyti. Ar tai nepadidins namo bendro ploto, ar nebus problemų priduodant namą dėl pamato ar stogo?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Į namo plotą įskaičiuojama tik bendras naudingas VIDAUS plotas. Jeigu stoginė atvira- tai į plotą neskaičiuojama. Jei kils klausimų- galite kreiptis tiesiogiai architectsarunas@gmail.com arba paskambinti 8-604-30060
Nuo: Sofija Daudoravičiūtė
2015-04-29
Sveiki,

Mano tevai statys nama gyventi sau, koks butu ekonomiskiausias, patogus?

Esme matot finansuose. Ju nera.
Atsako: Viktoras Viršilas (VŠĮ Memelex)
Sveiki,
nėra pinigų - nėra namo. :)

nežinau, ką patarti. Palapinę gal pasistatykit... :)

pagarbiai,

Viktoras Dalius
Nuo: Ruslanas
2015-08-16
Ar būtina pilnai nuvalyti nuo silikatinių blokelių anksčiau klijoto polesterolio klijus? Ar pakanka pašalinti polesterolio likučius ir naujai klijuoti naują polesterolio medžiagą ant silikatinių blokelių sienos su senais likusiais klijais? Ačiū
Atsako: Marius Gimbutas (UAB "Termas")
Laba diena,

Leistini pagrindo nelygumai 20 mm/m. Esant didesniems nelygumams, pagrindą būtina lyginti. . Būtina nudaužyti silpnai besilaikančius senus klijus.
Darbų technologija aprašyta statybos taisyklėse ST 121895674.205.20.01:2012 "FASADŲ ĮRENGIMO DARBAI. Išorinių tinkuojamų sudėtinių termoizoliacinių sistemų įrengimas"
Nuo: arturas
2015-06-02
Sveiki noriu renuovoti sodyba. Senos sodybos sienos yra is plytu o dastatyti noriu blokeliais kaip geriau suristi siena?kad nesigautu vientisa siule ?nes po kiek laiko gali atsirasti tarpas?
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Laba diena ,kadangi seni pamatai jau yra susistovėję pastačius naujus pamatus neišvengiamai nauji sės gręžtiniai daugiau juostiniai mažiau.Rekomenduotina tokiais atvejais su senuoju mūru naująjį rišti lanksčiais ryšiais sustiprinant besijungiančias su senomis sienomis naujas sienas tvirtesniu užbaigimu .Ties sujungimu pamūryti dvigubo sienos pločio stulpelius arba dar geresniu atveju mūryti ir išilgai senos sienos naują sieną ir tokiu būdu dvi naująsias sienas sujungti.
Alvydas
Nuo: Renata
2015-07-12
sveiki,planuojame prie gyvenamojo namo dasistatyti priestata-katiline,ar reikalingas leidimas jei namo plotas 76 kvadratinai metrai.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Ne miesto teritorijoj nereikalingi jokie derinimai, bet geriau atsiuskite man savo namo planelį, kad po to išvengti problemų su statybos inspekcija pridavimo metu. Jums patarsiu kaip tai padaryti. architectsarunas@gmail.com galite ir paskambinti 8-604-30060
Nuo: Andrius
2015-07-01
laba diena.planuoju statyti nama vieno auksto iki 80 kv.gal turit kokiu projektu ir kokias medziagas patartumet rinktis kad pasistatyti pigu ir silta nama iki 120000 lt.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Taip turiu- ir pastatytas. Iki raktu kainavo 110 000 lt. Parasykite architectsarunas@gmail.com ar pasukite 8-604-30060 padesiu jums.
Nuo: Mantas
2015-06-09
Kokio papildomo atestato reikia statybos inzinieriaus diploma turinciam zmogui, kad jis galetu pasirasyti kaip architektas? Ar yra galimybe statybos inzinieriui igyti teise dirbti architektu?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Statybos inžinierius gali pasirašyti kaip PROJEKTO VADOVAS jei atestate taip bus įrašyta. Tam reikia išsilaikyti egzaminus. Aš esu architektas - projektų vadovas, bet pasirašyti už pastato konstrukcijas neturiu teisės, nes atsitikus nelaimei- sugriuvus pastatui ar konstrukcijoms juk kažkas turės nešti juridinę atsakomybę. Jeigu jums reikia papildomos informacijos galite man pasukti +370 604 30060 architectsarunas@gmail.com
Nuo: Žydrūnas
2015-06-01
Laba diena,

Pastatas Kauno mieste ir paveldosaugos objektas. Norime pakeisti stogo dangą (kadangi kiaura), skardą keisti tokia pačia skarda. Kiek suprantu būtų remontas. Ar reikia šiems darbams projekto, ir su kuo būtina atlikti derinimus? Ačiū už atsakymą.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)
Laba diena,

Projektas reikalingas. Derinti su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Kauno teritoriniu padaliniu.

Raimundas
Nuo: Mantas
2015-06-01
Sveiki, kokio papildomo atestato ar darbo stazo reikia statybos inzinieriaus diploma turinciam zmogui, kad jis galetu projektuoti "Ypatingus statinius".
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Ypatingus statinius gali projektuoti ir pasirašyti TIK turintys ypatingo statinio projektavimo atestatą.
Nuo: Simona85
2015-05-24
Planuoju statyti nama iki 80kv.m. Noreciau suzinoti, kas ieina ir kas neieina kvadratura. Namas planuojamas su mansarda. Pirmas aukstas apie 50kv ir mansarda apie 30kv. Mansardoj bus gyvenamas kambariai, langai ir balkonas. Laiptus i mansarda planuoju daryti uzdaro tipo (panasiai kaip daugiaauksiu namu laiptine). Ji uzims nemaza plota tiek pirmam, tiek mansardiniam aukste.. Ar jos plotas isiskaiciuos i kvadratura? O gal isiskaiciuoja tik pirmam aukste, o mansardoj atsimeta? Ar del balkono namelis nepraras nesudetingo statinio statuso?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Reikėtų tą jūsų numatomą projektėli gerai panagrinėti ir paskaičiuoti plotus, nes viršijus 80 m2- galite turėti problemų. Siūlyčiau man parašyti tiesiai- prakonsultuosiu jus. studija et mail.lt arba architectsarunas et gmail.com
Nuo: Dalius
2015-05-23
Sveiki. Gyvenu seno tipo daugiabuciame name. Noriu vietoj senu lentiniu grindu betonuoti. Lygis ivairus - nuo 8 iki 14 cm. Betonas eis ~5cm, likusia dali kuo geriau uzpildyti? Polisteroliu, vata, keramzitu ar dar kuo? Gyvenu 3 aukste. Nenoriu kad kaimynai mane gerai girdetu ir as juos. Kolkas galvojau po betonu det vata, islyginimui keramzita. Gal vietoj keramzito geriau smelis ar dar kas? Gal geriau visa uzpildyt keramzitu, o ant virsaus betona? Girdejau yra kazkoks betono ir keramzito misinys. Gal juo geriau?
Ant betono noriu deti laminata. Po juo reikia koki paklota? Medzio plauso paklota galvojau det. Ar verta?
Sveiki,
Į Jūsų klausimą galiu atsakyti tik iš dalies, konkrečiau - apie grindų įrengimą ant jau paruošto betoninio pagrindo, kadangi statybiniai darbai - ne mūsų sritis, mes apdailininkai. Taigi apie betonavimo darbus pasitarkite su tos srities specialistais.
Sekantis etapas, tai betoninio pagrindo lyginimas savaime išsilyginančiais mišiniais, be to, prieš dedant laminuotas grindis ant betono, reikia pakloti vandeniui atsparią plėvelę, o tada jau kloti paklotą, kuris būtinai reikalingas, nes jis geriau sugeria garsą, izoliuoja šilumą, sumažina laminato barškėjimą vaikštant.
Dar patarč
vairāk...
Sveiki,
Į Jūsų klausimą galiu atsakyti tik iš dalies, konkrečiau - apie grindų įrengimą ant jau paruošto betoninio pagrindo, kadangi statybiniai darbai - ne mūsų sritis, mes apdailininkai. Taigi apie betonavimo darbus pasitarkite su tos srities specialistais.
Sekantis etapas, tai betoninio pagrindo lyginimas savaime išsilyginančiais mišiniais, be to, prieš dedant laminuotas grindis ant betono, reikia pakloti vandeniui atsparią plėvelę, o tada jau kloti paklotą, kuris būtinai reikalingas, nes jis geriau sugeria garsą, izoliuoja šilumą, sumažina laminato barškėjimą vaikštant.
Dar patarčiau pasidomėti PVC lentelių danga, rekomenduočiau ją vietoj laminato. Tai danga visiškai atspari drėgmei, trinčiai, elastinga, maloni vaikštant, nebarška, tinka šildomoms grindims, be to yra antistatiška, nesielektrina, kaip laminatas, lengvai prižiūrima, tinka ir virtuvėje ar vonioje, o be to išvaizda labai primena natūralaus medžio grindis. PVC lentelių grindys klojamos net ir itin intensyvaus naudojimo komercinėse patalpose.
Daugiau apie šį produktą galite sužinoti pasiskambinę, ar mus aplankę. Lauksime Jūsų.

Lina
www.dangustudija.lt

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.