Otrdiena, 16. septembris
LT | EN | DE | RU | LV | PL
 
 
   
Meklēšanas vārds:
Firmas:
Reģ. nr.:
Tālrunis:
www lapa:
- ir
E-pasts:
- ir
Adrese:
Iela/mājas nr.:

Eksperti iesaka

Nuo: Jovituska
2014-09-04
Ar statybos inžinierius gali atlikti paprastojo remonto projektą (keičiasi parduotuvės fasadas) ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Kadangi keičiamas fasadas, projektas jau vadinsis rekonstrukcija ir todėl projektą rengti gali tik architekto diplomą turintis asmuo. Projektą teks derinti su miesto ar rajono vyr architektu.
Nuo: Laima
2014-09-03
Laba diena, norėčiau pasitikslinti, ar galima senamiesčio buto rekonstrukcijos (kultūros paveldo statinyje) darbus atlikti "ūkio būdu"? Kur susirasti KVAD atestuotą darbų vadovą ar įmonę?Gal galite parekomenduoti. Ačiū.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)
Laba diena, buto remontą ar kapitalinį remontą gali atlikti statybos vadovai turintys nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialisto atestatus. Dėl projektavimo sąlygų ir leidimo kreipkitės į savo savivaldybės paveldo saugos padalinį, kuris Jums pasiūlys specialistus.
Nuo: Andzej
2014-09-02
Sveiki,
Turiu Vilniaus mieste sklypa is 2 daliu. vienoje dalyje stovi namas ir ukinis pastatas kitame tik ukinis pastatas. ar galiu iforminti 2 ukinio pastato rekonstrukcija ir padaryti is jo gyvenama nama iki 80 kv. m. ir kokiu dokumentu tam reiketu? salia sio pastato pamatu eina aukstos itampos laidai zemeje
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Kadangi tai Vilniaus miesto teritorija, projekto parengimui reikės rašytinio savivaldybės architekto pritarimo turite raštiškai kreiptis į to rajono architektūros skyrių dėl sąlygų projektavimui. Kadangi praeina aukštos įtampos linija- būtina išlaikyti atstumą. Priklausomai nuo įtampos dydžio. Kai turėsite sąlygas- galėsiu jums patarti kaip pigiai pastatyti labai šiltą gyvenamąjį namą ar parengti projektą studija@mail.lt tel 8-604-30060
Nuo: Tomas
2014-08-07
Labai daug PC daug iv.led ir kt. lempeliu,betgi mažai info su kuo ir ksip jas derinti,suprasti skirtumus tarp įv apšvietimų.Pardavėjai lb ribotai informuoja / ,-nesuinteresuoti /pirkėjas nori taupyti,bet...
Atsako: Justinas Daubara (UAB „Lukneda“)
Laba diena p. Tomai,

Kaip ir pats minite yra daug apšvietimo galimybių naudojant LED. Kiekvienu atveju tai būna naujas sprendimas (šabloniniai tai tik kai yra pakeičiamos paprastos lemputės į LED lemputes) ir tai būna daroma pagal esamą/planuojamą interjerą ir tai ko pats klientas pageidauja (na tarkim kaip pavyzdys - reikalingas led juosta palei lubas ar nišoje ar ne ir panašiai). Todėl pateikti informaciją tikrai sudėtinga. ledapsvietimas.blogspot.com/ - šiuo adresu patalpinome keletą straipsnių kurie manau padės.
Nuo: Tomas
2014-08-07
Ar lb galite pertvarkyti el.įrenginius/Led apšvietimą/racionaliai taupant el.energiją/nekenkiant regėjimui/su įžeminimu Kaune ?
Atsako: Martynas Mekionis (UAB "Mavy Studija")
Taip.
Nuo: Edita
2013-11-21
Pamatus apklijavome polistirenu.Cokolis is durisol bloku. Pamatus ir cokoli norime hidroizoliuoti -
priklijuoti bitumine rulonine danga - kas bus po zeme.
Kokius klijus - mastika geriausia naudoti, nes viskas bus po zeme? Dalis cokolio taip pat po zeme.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Labas,
jeigu neplanuojate isirengti rusio su paprastesnemis medziagomis vistiek pilno sandarumo neisgausite o investuoti i tokias medziagas kurios pilnai uzsandarins neverta.Pamatu hidroizoliacijai pigiausias variantas bitumo -kauciuko mastika
Nuo: ignas
2014-07-28
Sveiki, tarp mūrinio namo plytų yra atsiradę stambūs plyšiai įvairiose vietose. Viena vieta labai neramina, tai kad antro aukšto kampas trukęs kelis metrus ir kai kur per pačią plytą. Namo rastas muro eina trys vienodos plytos ant plytos ir viena eile skirtinga. Noriu paklausti, ar galima kažkaip sustabdyti tuos trukimus ir kaip geriausia juos užtaisyti? Aciu
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Sveiki,pirmiausia reiktu issiaiskinti tu trukimu priezasti .Dazniausiai pasitaikanti priezastis -netinkami pamatai.Siulyciau pasikviesti konstruktoriu kuris nustatys priezasti .Tokioms vietoms uztaisyti geriausiai tinka remontiniai misiniai
Nuo: edmundas
2014-07-12
Sveiki.
Po žiemos keliose vietose įtrūko pamatas, suskilinėjo sienos.
pamatai poliniai grežtiniai.
pamatas buvo paliktas neužpiltas ir neapšiltintas.
ar čia ir yra to priežastis?
kokie sprendimo budai pataisyki viska.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Sveiki, greiciausiai saltis iskilnojo pamatus,del sprendimo reiktu kreiptis i konstruktorius.
Nuo: Arunas
2014-07-23
Laba diena,

norėjome Jūsų kaip specialistų paklausti, ar gelžbetoninio laiptų
konstrukcija sujungta varžtais ir sujungta virinant atskiras pakopas yra
atskiri laiptų karkaso konstrukcijos tipai, ar vis gi gelžbetoninio laiptų
konstrukcija sujungta virinant atskiras pakopas yra laiptų karkaso
konstrukcijos defektas (vizualiai žiūrint iš apačios matomos virinimo
siūlės)? Nuoširdžiai dėkojame.
Atsako: Donatas Jankauskas (UAB "Gelmesta")
Sveiki,
Nežinau ar teisingai supratau klausimą, kiek suprantu klausimas yra būtens apie sujungimo tipus ir kiek jie skirias vienas nuo kito. Pakopos jungiamos gali būti tiek virinant tiek varžtinėmis jungtimis, gerai kokybiškai atlikus darbus manau tiek vienas tiek kitas jungimo būdas yra patikimas. Aikštelėse vengiama virinti dėl to, kad niekas negali garantuoti idealių oro sąlygu, tinkančių suvirinimui, taip pat virinant atsiranda vidiniai įtempiai konstrukcijoje, jungiant varžtinėmis jungtimis ne, bet tai daugiau taikoma atsakingoms konstrukcijoms, pvz tiltams, buitiniams laiptams tai neturi turėti didelės reikšmės.
pagarbiai / yours respectfully
Donatas Jankauskas
direktoriaus pavaduotojas gamybai / Deputy Director
mob 8 618 83310
UAB "Gelmesta"
Statybininku 1b, LT-21364 Vievis
tel./faks. 8 528 26273
WWW.Gelmesta.lt
Nuo: Andrius
2014-05-16
Laba diena. Gal galit patarti? Statau pavėsinę su sandėliuku viename. Bendri išmatavimai 3* 8 m. Viename gale sandėliukas, kitame atvira pavėsinė. Stogas vienšlaitis. Atviros pavėsinės išmatavimai 3*4m. Nenoriu statyti kevirtos atramos aukštame stogo krašte. Ar tai realu? Kokia gali būti metalinė sija, kad atlaikytų stogo konstrukcija(skarda) ir nebūtų žymaus nulinkimo? Dėkui.
Atsako: Donatas Jankauskas (UAB "Gelmesta")
Sveiki, reikėtų pamatyti brėžinuką, ar pasibraižyti esamą situaciją. Nei 4 nei 8 metrų ilgio tarpatramis nėra neįmanomas. atkreipkit dėmesį kad tas stogas turės žiemą laikyti ir sniego apkrovą,
Nuo: Jūratė
2014-07-15
Laba diena. Sodų bendrijoje pasistatėme namą iki 80 m2. su sanitariniais mazgais. Namo projekte jie numatyti. Ar reikia rengti inžinerinių tinklų projektą? Jei reikia, tai ką pirmiau reikia daryti inventorizaciją ar inžinerinių tinklų projektą? Ačiū
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Įrenkite inžinerinius tinklus- juk projektas yra prie namo projekto ? Tada galite inventorizuoti ir inventorizacijoj pažymės jau įrengtus tinklus, nereikės daugiau nieko inventorizuoti. Ir pastato kaina bus didesnė. Nes deklaruoti 100 proc. baigimą statybos inspekcijoj be tinklų ? Netikslinga.
Nuo: Marius
2014-07-10
Laba diena,
Rudenį susiduriame su problema, nes bute (butas 5 aukšte iš 5, kampinis, su dviem balkonais, 49mm2) šalta. Ar turite kokių galimybių pagelbėti išsiaiškinti kur gali būti bėda: neįstiklintas balkonas, prasti radiatoriai ar šiluma išeina per siūles?
Lauksime Jūsų atsakymo, ačiū.Pagarbiai
Marius Rimošaitis
email.: marius@itelsis.lt
Atsako: Leonid Tokmakov (UAB ,,BIC GROUP'')
Sveiki Mariau,

Mes esame gamintojai nors ir daug dirbame su statybinem imonem. Kaip suprantu jusu namas nerenovuotas ir saltu patalpu problema butina spresti kompleksiskai - kokie langai sudeti, ar butina siltinti fasda (gal verta ir is vidaus apsisiltint jei per siules iseina siluma) ar radiatoriai dirba efektyviai, ar stoga reikia tvarkyti ir pan.

Jei siules akivaizdziai leidzia - siulau pasinaudot aukstalypiu pagalba www.siules.lt kurie uztaisys fasado itrukimus
Nuo: aregimantas
2014-06-05
laba diena
domintu samata pasyviam zaibolaidiui irengti apie 250 namo plotas
Atsako: Marius Strankauskas (UAB "Žaibosauga LT")
Laba diena,

Ar turite projekta arba medziagu ziniarasti, pagal ka paskaiciuoti samata?
Laukiam informacijos el.pastu marius@zaibosauga.lt

Marius 8642 22244
Nuo: marija
2014-06-01
Gerb. eksperte,
noriu žaibolaidžio kaime ant alytnamio monolitinio kamino. Stogas bus skardinis, stogo plotas apie 140 m2. gruntas-priemolis. Kada geriau įrengti - stogo dengimo metu ar po dengimo. jei galite parašykite, kiek kainuotų žaibolaidis ir įrengimas, per kokį laiką įrengtumėte. Ačiū.
Atsako: Marius Strankauskas (UAB "Žaibosauga LT")
Sveiki Marija,

Jei planuojate keisti stoga, tai vienareiksmiskai siulome zaibolaidi isirengti po dengimo darbu.
Darbai trunka apie pusdieni. Zaibolaidzio kaina priklauso nuo stogo sudetingumo, pastato ilgio ir kitu parametru. Jusu atveju manau zaibolaidis kainuotu iki 2000Lt.
Nuo: Rima
2014-05-18
Laba diena.Isigijau busta su dalinais patogumaispuse namo pirmamame aukste..kambariai saules nemato/saltoka.ar galima be projekto isistatyti langus kitoje .sienoje.kur saule sviecia visa diena.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Laba diena,

kadangi įstačius langus kitoje sienoje būtų keičiamos pagrindinės namo konstrukcijos, reikalingas projektas, namo bendraturčių sutikimas ir leidimas.
Nuo: Akvilė
2014-05-15
Sveiki,
planuojame statyti pastatą (gyvenamąjį / komercinį). Prisijungimas prie šilumos trasos būtų kaimyno sklype, bet jo sutikimo dar neturim. Ar galime gauti statybos leidimą be šio sutikimo? Technines sąlygas su Vilniaus energija jau suderinom, o sutikimą gausim vėliau (gal). O jeigu negausim, padarysim pakeitimą ir jungsimės prie kitos trasos atšakos...
Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

LR Statybos įstatymo 23 str., 7 punkte nurodytas dokumentų sąrašas, kurie reikalingi siekiant gauti leidimą statyti statinį:
1) prašymas;
2) statybos projektas ir kompiuterinė laikmena su statybos projekto įrašu arba tik kompiuterinė laikmena su statybos projekto įrašu, jeigu šį projektą privalantys pasirašyti asmenys jį pasirašė elektroniniais parašais;
3) statybos projekto ekspertizės aktas (tuo atveju, kai ši ekspertizė pagal šio Įstatymo 29 straipsnio 1 dalį yra privaloma);
4) žemės sklypo bendraturčių sutikimas, jeigu žemės sklypas jiems priklauso bendrosios nuosavybės tei
vairāk...
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

LR Statybos įstatymo 23 str., 7 punkte nurodytas dokumentų sąrašas, kurie reikalingi siekiant gauti leidimą statyti statinį:
1) prašymas;
2) statybos projektas ir kompiuterinė laikmena su statybos projekto įrašu arba tik kompiuterinė laikmena su statybos projekto įrašu, jeigu šį projektą privalantys pasirašyti asmenys jį pasirašė elektroniniais parašais;
3) statybos projekto ekspertizės aktas (tuo atveju, kai ši ekspertizė pagal šio Įstatymo 29 straipsnio 1 dalį yra privaloma);
4) žemės sklypo bendraturčių sutikimas, jeigu žemės sklypas jiems priklauso bendrosios nuosavybės teise;
5) atsakingos institucijos sprendimas dėl planuojamos ūkinės veiklos pasirinktoje vietoje leistinumo poveikio aplinkai požiūriu, kai jis privalomas pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymą;
6) jeigu statinius numatoma statyti ar rekonstruoti statytojo (užsakovo) nevaldomame nuosavybės teise ar kita valdymo ir naudojimo teise žemės sklype (teritorijoje), taip pat jeigu kitą žemės sklypą (teritoriją) numatoma laikinai naudoti statybos metu, – sutartis (sutikimas) su šio žemės sklypo (teritorijos) savininku, valdytoju ar naudotoju.
Pagal 6 punktą, statybos leidimui gauti, gretimo sklypo savininko sutikimas yra reikalingas.
Nuo: Donatas
2014-05-13
sveiki, turiu sodo nameli. Statytas apie 1985 metais. Bendrijai zemes sklypo nuoma pasibaige 2003m. 2005 m sodui buvo padaryta inventorizacija. Kadangi sodas randasi mieste, kreipiausi i savivaldybe del adreso suteikimo statiniui.Man pasake, jog adreso duoti negali, nors sodo namelis yra tik 22 kvadratu senos statybos,tam kad gauti statiniui adresa reikalauja statybos leidimo. Ar teisetas toks yra reikalavimas? Kam skusti reikia, jei savivaldybe nesuteikia adreso statiniui ?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

pagal LR Vyriausybės nutarimu Nr. 2092 2002-12-23 patvirtintų adresų formavimo taisyklių 4 str., adresų objektais gali būti:
4.1. žemės sklypai, kuriuose pagal detaliojo plano sprendinius planuojama statyti pastatus, taip pat sodininkų bendrijų žemės sklypai, neužstatyti pastatais;
4.2. žemės sklypai su juose esančiais pastatais, suformuoti kaip vienas nekilnojamasis daiktas;
4.3. pastatai ar jų kompleksai, kurie yra arba gali būti suformuoti kaip atskiras nekilnojamasis daiktas;
4.4. pastatuose esančios gyvenamosios patalpos (toliau vadinama – butai) ir negyvenamosios patalpos, kurios yra arba gali būti suformuotos kaip atskiras nekilnojamasis daiktas.
Kadangi Jūsų sodo sklypas yra užstatytas nameliu, kuris nėra įteisintas, šis objektas nepatenka nei į vieną iš įvardintų kategorijų, todėl adresą statiniui atsisakoma suteikti.
Nuo: fedia
2014-05-07
Sveiki. Mažabutis namas (priklausantis butų ūkio valdybai) turi įvažiavimą į namo kiemą, per bromą name, kurioje labai senai sumontuoti pakeliami vartai. Ne visi gyventojai vienodai naudojasi šias vartais, nes kai kurie nevažiuoja su auto į kiemą ir juos pakelia rečiau, tarkim, kitu tikslu įeidami į kiemą. Vartų mechanizmas veikia nuo bendros namo elektros (yra 50 proc gyventojų sutikimas).
Ar galima šiuos vartus remontuoti iš bendrų namo lėšų, jei dokumentuose esančiuose Butų ūkyje, apie statinį (namą ) pakeliamų vartų nėra užnešta. Jie dokumentuose neegzistuoja. Jei negalima, nes, tai bus tarkim ne namo priežiūra ar pan., kokius dokumentus turėtume susitvarkyti, kad šie vartai būtų įteisinti, kaip bendra namo dalis. Daugiau kaip pusę namo gyventojų norėtų juos taisyti už bendras namo lėšas. Ačiū
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

visų pirma turi būti paskirtas namo administratorius arba įsteigta savininkų bendrija. Kiekvienu iš šių atveju klausimą reglamentuoja skirtingi teisės aktai. Jeigu namas priklauso butų ūkio valdybai, greičiausiai yra paskirtas namo administratorius ir jo kompetencija yra spręsti visus klausimus susijusius su bendrosios nuosavybės remontu. Namo administratorius ar kitas įgaliotas asmuo organizuoja namo gyventojų susirinkimą, kuriame keliama problema - Jūsų atveju, poreikis remontuoti pakeliamus vartus į kiemą, vyksta balsavimas ir atsižvelgiant į jo rezultatus priimamas sprendimas. Jeigu pakeliami vartai nėra įtraukti į turto apskaitą, priimant sprendimą dėl turto remonto jis įtraukiamas į apskaitą.
Nuo: Dainius
2014-04-28
Turiu ūkio paskirties žiemės 5ha+ ji atsiremia į Neries upę, kiek suprantu 25m. yra žalioji juosta. Ar galima / įmanoma ( gavus miesto/miestelio architekto leidimą pasistatyti pavėsinę iki 15 m2. ( ar bent jau stacionarų ąžuolinį stalą su suolais ) ?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Pakrantės apsaugos juostose draudžiama dirbti žemę, ardyti velėnas, ganyti gyvulius. ATPK 55 str. 1 dalis numato atsakomybę už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimus. Jeigu statydamas pavėsinę ar suolus neketinate pažeisti velėnos, specialus leidimas neturėtų būti reikalingas. Dėl visa ko, pateikęs detalųjį planą galite atsiklausti sklypo buvimo vietos aplinkos apsaugos departamento skyriaus.
Nuo: Egidijus
2014-04-08
sveiki,noreciau paklaust kokio atstumo laikytis nuo kaimyno namo planuojant statyti garaza,gyvenu kaime,mano namas nuo vieno kaimyno namo yra 2 metrai,namas statytas 80 metais,tad planuojant statyti garaza prie savo namo,kokio atstumo reikia laikytis nuo kito kaimyno namo kad veliau nekiltu problemu,garazas bus murinis. Aciu.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

reikia laikytis 3 metų nuo sklypo ribos atstumo.

  Visu: 449   1 2 3 4 5   Cits  

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

  © 2014 SAS "Saulės Spektras"  |  Kontakti  |  E-pasts  |  Statistika  |  Įmonėms  | 
www.info.lt   |    www.auto.lt   |    www.turizmas.lt   |    www.medicina.lt   |    www.miestas24.lt   |    www.ltexport.info
Google Analytics lankomumo statistika  
Atsisiųsk nemokamai Statyba.lt programėlę išmaniajam telefonui iš Google Play
Euro skaičiuoklė

Litai:


Eurai:
Oficialus lito ir euro kursas yra 3,4528 lito už 1 eurą.