Svētdiena, 20. aprīlis
LT | EN | DE | RU | LV | PL
 
 
   
Meklēšanas vārds:
Firmas:
Reģ. nr.:
Tālrunis:
www lapa:
- ir
E-pasts:
- ir
Adrese:
Iela/mājas nr.:

Eksperti iesaka

Nuo: Egidijus
2014-04-08
sveiki,noreciau paklaust kokio atstumo laikytis nuo kaimyno namo planuojant statyti garaza,gyvenu kaime,mano namas nuo vieno kaimyno namo yra 2 metrai,namas statytas 80 metais,tad planuojant statyti garaza prie savo namo,kokio atstumo reikia laikytis nuo kito kaimyno namo kad veliau nekiltu problemu,garazas bus murinis. Aciu.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

reikia laikytis 3 metų nuo sklypo ribos atstumo.
Nuo: Ingrida
2014-03-25
Laba diena,
Peržiūrėjau statybos įstatymą, bet konkrečios dominančios informacijos neradau, viskas ten labai abstraktu. Gal tuomet bent galite pasakyti, ar pirtis, kurios plotas 36 m2 ir bus vieno aukšto statinys, turi būti statoma leistinoje sklypo užstatymo zonoje, ten pat, kur ir gyvenamasis namas, ar gali stovėti bet kurioje sklypo dalyje? Ir jei gali būti statoma bet kur, koks minimalus atstumas turi būti nuo sklypo ribos su kaimynu, jei tai yra rytinė jam pusė, o mums vakarinė. Nes kažkur esu skaičiusi, kad tik nuo pietinės kaimynui pusės statiniai privalo būti statomi ne mažesniu kaip 3 metrų atstumu nuo ribos, kad nereiktų prašyti kaimyno sutikimo.
Iš anskto dėkoju
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Laba diena,

jei statinys nesudėtingas - gali būti statomas bet kurioje sklypo dalyje, nebent yra apribojimų pačiam sklypui. Statinys statomas ne arčiau kaip 3 m iki sklypo ribos, nebent yra kaimyno sutikimas.
Nuo: Kestas
2014-03-22
Sveiki. Kaimynas nusprendė pasiaukštinti savo sklypą apie metrą. Viena sklypo pusė ribojasi su mano sklypu. Kadangi jis savo sklypą pasiaukštino iki pat sklypo ribos, tai natūraliai byrančios žmės-nubyrėjimas yra mano sklype, ir apie puse metro pločio. Bandžiau žodžiu paaiškinti kelis kartus, kad jei jis aukština savo sklypą tai žemių nubirėjimas turi būti jo sklypo puseje, o ne mano sklypo pusėje. Bet sako, kad jo sklypas ir ką nori ta daro savo sklype. Kaip įstatymais sudrausminti kaimyno savivaliavimą, o gal net ir nusikalstamą veiklą?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

statybos įstatymai šio klausimo nereguliuoja, Jums reikėtų kreiptis individualios konsultacijos.
Nuo: Juozas
2014-03-21
Laba diena.
Vilniaus miesto teritorijoje turime 1a. su mansarda ūkinį pastatą and sklypo su kaimynais ribos. Statybai jie yra davę notarinį sutikimą statyti ūkinį pastatą ant žemės sklypo ribos be jokių papildomų sąlygų ir apribojimų. Mes pastatėme pastatą pagal projektą, tačiau dabar norime jį rekonstruoti ir pakelti stogą dar 1-1,5m, Kaimynai naujo leidimo rekonstrukcijai jau nebenori pasirašyti motyvuodami, kad jiems labai sumažės saulės. Kaip mes galime pasielgi šioje situacijoje - skaičiau vieną Jūsų komentarą apie kreipimąsi į teismą, taip pat esame girdėję apie galimybę pasinaudoti senuoju notariniu sutikimu. Koks būdas yra geresnis? O gal yra koks trečias?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

tai priklausytų nuo to, ar notariniame sutikime yra nurodytas pastato aukštis. Jeigu nurodytas, o Jūs savavališkai pastatą aukštinsit, gali būti problemų, jeigu nenurodytas, kaimynai vis tiek gali reikšti nepritarimą rekonstrukcijai, jeigu turi svarių argumentų. Tokiu atveju būtų protingiausia gauti sutikimą kreipiantis į teismą ir nerizikuoti.
Nuo: JJJJJ
2014-01-09
Laba diena,
Gyvenu vieno aukšto name, kuriame yra keturi butai. Man nuosavybės teise priklauso butas ir palėpė virš buto. Palėpė yra įregistruota kaip atskiras nekilnojamojo turto vienetas ir yra registruota kaip mano asmeninė nuosavybė. Palėpės statusas yra neįrengta pastogė, o paskirtis nurodyta "kita". Noriu padaryti tiesioginį patekimą iš savo buto į virš jo esančią palėpę, t.y. padaryti angą buto lubose pro kuria galėsiu pakliuti į palėpę. Ar šiems darbams reikalingas statybos leidimas. Kokiu dar dokumentų gali reikėti. Ar reikia kaimynų sutikimų jei tiek butas tiek palėpė yra mano asmeninė nuosavybė. Namas yra Kultūros paveldo apsaugos zonoje, bet neįtrauktas į kultūros paveldo registrą
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Statybos leidimas neprivalomas, tačiau būtina turėti savivaldybės administracijos tarnautojo, įgalioto nustatyti statinio architektūros ir statybos, sklypo tvarkymo urbanistinius reikalavimus, ir regiono aplinkos apsaugos departamento įgalioto valstybės tarnautojo patikrintą supaprastintą projektą su jų raštišku pritarimu.
Nuo: Rasa
2013-10-28
Turiu 0,9 ha žemės sklypą kaimo vietovėje - paskirtis: Kita (ind. namams/statiniams statyti ir ekspl.) Sklype apart namo yra registruoti ūkiniai pastatai ir garažas (visi jie apgriuvę, kiekvieno jų atskirai plotai mažesni nei 80 kv.m.). Ar galiu vietoje šių statinių statyti gyvenamąsias ar visuomenės poreikiams pritaikytas patalpas. Jei galiu, nuo ko reiktų pradėti ir kokius leidimus gauti?
Ir dar vienas klausimas. Šalia aukščiau minėto sklypo yra taip pat man priklausantis ž.ū. paskirties sklypas, su pakrante. RC išraše (2006 m.) jis įvardintas kaip hidrografinis draustinis, parkas ir t.t., tačiau 2010 m. vyriasusybės nutarimu visai tai zonai nustatyta rekreacinė paskirtis. Ar tai reiškia, kad galėsiu joje sutvarkyti pakrantę, pasistatyti pvz. pavėsinę ar pirtį. Kokiu atstumu nuo vandens telkinio galima statyti pirtį? Ar galima sausinti sklypą? Atsiprašau už daug klausimų ir iš anskto dėkoju už atsakymus.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Atsakymas priklauso, nuo to, ką konkrečiai ruošiatės statyti, kokių matmenų statinys būtų, tai gal nuo to ir rekomenduočiau pradėti - nuo aiškios vizijos (projekto), o tada jau ir atitinkamais leidimais rūpintis, jeigu jie reikalingi.
Dėl sklypo sunku pasakyti, kadangi vėl tai priklauso nuo sklypo plano, savivaldybės numatytų apribojimų. Sutvarkymas sutvarkymui neprilygsta, turit žinoti, ar galima išlyginti gruntą, kuriuos medžius ir krūmus galite pjauti ir t.t.
Nuo: Laura
2013-09-17
Bendrija nusprendė ant lofto bendrasavininkų stogo papildomai isirengti terasą. į pašto dežutes buvo įmesti balsavimo biuleteniai. Balsavo 50 gyventojų, 34 už, 16 prieš, iš 72 bendrasavininkų.. t.y. dalis neprabalsavo.
Ar toks balsavimas įmetant i pašto dėžutę ir turint tiek balsų turi pilną teisę pradėti rinkti lėšas terasos irengimui?
Ar nereikia jokiu leidimų terasos įrengimui ant stogo, kuris nebuvo skirtas eksploatuoti.
Pagal vnt, ar proporcingai pagal plotą turi būti renkamos lešos tokiems ne pirmo būtinumo darbams atlikti?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Bendrijos balsavimo tvarka turi būti numatyta bendrijos įstatuose. Kaip renkamos lėšos bendroms reikmėms, taip pat nustato patys bendrijos nariai arba tai jau numatyta įstatuose.
Ar leidimas yra reikalingas, priklauso nuo to, kas žadama atlikti - jeigu tai patenka į statinio rekonstrukcijos sąvoką (pvz. pakeičiami statinio išorės matmenys), taip pat ,ar keičiamos laikančiosios konstrukcijos.
Nuo: Rūta
2013-08-28
Laba diena, vienaaukštis namas, priklausantis kultūros paveldo objektui (perkant to net nežinojau) suskirstytas į keturis būtus. Dviejų būtų nuosavybė yra mano. Atlikau vidaus remonto darbus: grindų, sienų lyginimas, lubų keitimas, išgrioviau vidaus pertvarą, neturinčią statiniui įtakos (ji paprasčiausiai atitrūko nuo lubų). Rūsyje pasistačiau pečių, nes atjungė centrinį šildymą ir namas liko neapkūrenamas. Ar turėjau ir iš kur šiems darbams atlikti gauti leidimus? Ar įvykdžiau nusikalstamą veiką? Ačiū.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Jeigu buvo atliktas paprastasis remontas, nekeičiant statinių išorės išvaizdos, statybos leidimas nebuvo reikalingas. Statinio paprastasis remontas – statybos rūšis, kurios tikslas – atnaujinti statinį, jo nerekonstruojant ar kapitališkai neremontuojant. Statinio kapitalinis remontas – statybos rūšis, kurios tikslas – pertvarkyti statinį (pakeisti statinio laikančiąsias konstrukcijas, nekeičiant statinio išorės matmenų – ilgio, pločio, aukščio ir pan.). Abejonių kelia pertvaros išgriovimas.
Nuo: Ingrida
2014-03-17
Laba diena,
Kur galima rasti pilną informaciją apie galimus statinius sklype, būtinus atstumus tarp jų, kas yra vadinami statiniais, kokias atstumais jie privalo būti pastatyti nuo ribų su kitais sklypais miesto ribose? Pas mus yra nurodytas galimas užstatymo plotas ir ribos, bet visai neaišku, ar tai galioja tik gyvenamajam namui ar ir visiems kitiems statiniams - pirčiai, garažui, įvairioms pastogėms ir pan. Ar visus šiuos statinius galima statyti tik šioje nurodytoje zonoje ar galima bet kur, laikantis nurodytų atstumų nuo sklypų ribos?
Iš anskto dėkoju.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Laba diena,

daugelį atsakymų rasite LR Statybos įstatyme ir sklypo detaliajame plane.
Nuo: Kestas
2014-01-29
Sveiki. Noreciau 4 aukstu muriniame name 2aukste isgriauti viena laikancia siena. Kokiu leidimu reikia? Girdejau kalbas neipatingiem statiniam gyventoju ar savivaldybes leidimu nereikia.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

atlikus neleistinas statinio laikančiųjų konstrukcijų deformacijas gali būti susilpnintas statinio mechaninis atsparumas ir pastovumas ir dėl to gali kilti statinio griūties grėsmė. Statinio rekonstravimas – statybos rūšis, kurios tikslas – perstatyti statinį (pakeisti statinio laikančiąsias konstrukcijas, pakeičiant statinio išorės matmenis – ilgį, plotį, aukštį ir pan.). Leidimą rekonstruoti statinį ir leidimą atnaujinti (modernizuoti) pastatą išduoda savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas.
Nuo: Tomas
2013-11-13
Sveiki,
man nuosavybės teise priklauso dalis namo ir žemės sklypas po juo bei šalia mano dalies namo. Kita namo dalis priklauso komunaliniam butų ūkiui, kai kurie gyventojai yra išsipirkę butus. Beveik dvidešimt metų butų ūkiui nereikėjo mokėti jokių mokesčių, nes tai buvo pripažinta kaip atskira man priklausanti namo dalis su žemės sklypu. Dabar komunalinis butų ūkis nori iš manęs gauti eksploatacinį mokestį. Ar turi teisę jie tokio mokesčio reikalauti? Ar gali jie rinkti eksploatacinį mokestį už namo dalį, kuri stovi ant mano privačios žemės?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

sudėtinga tiksliai atsakyti į pateiktą klausimą, kadangi tai priklauso nuo daugelio aplinkybių: ar jie teikia kokias nors paslaugas, rūpinasi bendru pastatu, kokiu pagrindu veikia ir panašiai. Reikėtų detaliau žinoti, kokiu pagrindu tas mokestis renkamas ir tada spręsti, ar tai teisėta, ar ne.
Nuo: aleksandr
2013-11-08
5a. 1964m.statybos [savanoriu pr.Vilnius] name [hrusciovke] 2k. 1a. bute noreciau irengti praejima tarp virtuves ir svetaines.Ar tai imanoma?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Tai priklauso, ar siena tarp virtuvės ir svetainės yra laikoma laikančioji konstrukcija ir dėl jos išgriovimo gali būti susilpnintas statinio mechaninis atsparumas ir pastovumas ir dėl to gali kilti statinio griūties grėsmė.
Nuo: Inga
2013-11-05
Laba, įsigijome ūkio paskirties žemės, ji ribojasi su kaimyno namų valda. Kaimynas pasistatęs 30m3 metalinę statinę, maždaug 4 metrų aukščio ant mūsų žemės, Kokiu atstumu galėčiau prašyti pas kaimyna, kad jis patrauktų statinę nuo mūsų žemės ir nuo ribos?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

kadangi statinė nėra statinys, tai statybos įstatymai to nereguliuoja - tiesiog jo daiktas neturi būti Jūsų žemės sklype.
Nuo: Andrius
2014-02-25
Sveiki,
Ant man priklausančio sandėlio keletą metų kaimynas užsikabinęs spyną laiko savo daiktus. Sandėlys priklauso išimtinai man (pagal RC, nėra jokios bendros nuosavybės, etc.). Pastatas pagal RC yra "pagalbinis pastatas". Ar galiu tiesiog pakeisti spynas ir iškraustyti jo daiktus, ar būtinas yra teismo/prokuroro leidimas. Ar situacija keisis jeigu pastatą pripažins avarinės būklės (nes jis toks yra, tik neturiu akto), nes kaip savininkas turiu pareigą pastatą aptverti/saugoti nuo pašalinių? Dėkui.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Teoriškai turėtumėte kreiptis į teismą su ieškiniu dėl iškraustymo, nes priešingu atveju Jums pačiam ėmusis priverstinio iškeldinimo, kaimynas galės pareikšti, kad dingo kažkokie daiktai ir pan. Todėl tokius veiksmus atlikti yra rizikinga, tuo labiau, kad tai formaliai atitinka Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl savavaldžiavimo, nors abejočiau ra Jums keltų bylą (bet pabandyti galėtų, o tai jau nemalonu). Civiline tvarka galėsite prisiteisti taip pat ir patirtus nuostolius dėl tokio sandėlio naudojimo iš kaimyn pusės.
Nuo: Raida
2014-02-22
Laba diena, Gyvename 9 butu sename name. Namas ruosiamas renovacijai. Du namo gyventojai yra pasistate be namo gyventoju sutikimo nedidelius priestatus, kurie neatsispindi namo bendroje kadastro ir registro dokumentu byloje ir renovuojami nebus, nes sie savininkai neturi tam piniginiu lesu. Tai labai gadins bendra namo estetini vaizda. Kokiu priemoniu gali imtis namo bendrija?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Jūs turite kreiptis į Statybos inspekciją dėl nelegalių statinių.
Nuo: Ieva
2014-02-03
Laba diena. Mūsų daugiabučiui monolitui jau daugiau nei 20 metų. Nuo statybos pabaigos laikų namo sienos neturi jokios apsauginės dangos, tik plikas monolitas. Sienos peršala, butuose kaupiasi pelėsis. Realiai situacija yra "avarinė". Norime savo lėšomis apšiltinti išorinę daugiabučio namo sieną (ta pačia spalva, kad neišsiskirtų). Ar reikia tokiu atveju daryti projektą, gauti leidimus? Ar galima darbus atlikti supaprastinta tvarka esant "avarinei" situacijai?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Laba diena, žinoma, kad reikalinga projektinė dokumentacija.
Nuo: Lina
2014-01-29
Laba diena. Turiu du klausimus:
1. tarp musu ir kaimyno sklypu stovi tvora iki 1.80m. aukscio, leidima tokio aukscio tvorai mes daveme (leidime nenurodytas tvoros tipas), bet si tvora yra aklina ir i musu sklypa meta seseli. (jo puse pietine, musi gaunasi siaurine). ar galima ka nors padaryti.
2. palei tvora apie 1 metra atstumu uzsodino paprastuju egliu, apie 3 metrus nuo tvoros pasodino pusu, berzu.(uzauge medziai mes seseli i musu sklypa) ar tai teiseta, ir ka siuo atveju daryti.
Dekoju.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Savo pažeistas teises galite ginti šiuo atveju tik kreipdamiesi į teismą ir reikaludami kaimynų pašalinti (pakeisti) šiuos nepatogumus sukeliančius objektus. Teisme turėsite įrodyti savo teisių pažeidimą. Rekomenduoju kreiptis į advokatą ir rengti civilinę bylą teisme.
Nuo: ONA
2014-01-16
Sveiki,
renovavome namą, bet vienos sienos ,kuri rubežiuojasi su kaimynų sklypu 3.15m. negalime apšildinti ir apkalti dailylentėmis,nes kaimynai neleidžia. Mes negalime apeiti aplink namą .Gal yra įstatymas kuriuo pasinaudoję galėtumėm apšildinti sieną.
Ačiū.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Turite kreiptis į kaimynus raštu, kad duotų sutikimą raštišką ir motyvuotų savo atsisakymą (jei tos bus). Jeigu atsisakys, galite kreiptis į teismą, kad teismas duotų tokį sutikimą, remiantis Civilinio kodekso nuostatomis.
Nuo: Palmira
2014-01-08
Laba diena,noriu priduoti pastatyta kavine ir iregistruoti registru centre baigta statyba.Ar reikalingas darbo inspekcijos parasas,jei veikla nebus kol kas vykdoma,nes ner nei irangos,nei baldu,del pinigeliu stokos o pastata noriu priduoti,kaip baigta statyti.Aciu uz atsakyma,kurio labai lauksiu.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Darbo inspekcijos parašo tikrai nereikia.
Nuo: Egidijus
2013-12-16
Laba diena,
mūsų įmonė atliko statybos darbus. Tačiau užsakovas nepriima, aiškindamas, kad darbia atlikti ne pagal medžiagų gamintojo rekomendacijas. Pas mus sutartį įrašyta, kad darbai atliekami pagal įmonės taisyklės. Taip darbai ir atlikti. Ką daryti, kad užaktuoti ir priduoti darbus?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Jeigu nepriima ir nepasirašo darbų aktų, juos galite priduoti vienašališkai, remiantis Civilinio kodekso 6.694 str. 4 d.
Vienašališkai pasirašyti darbų atlikimo aktai turi tokią pat juridinę galią kaip ir aktai pasirašyti abiejų šalių. Tokie aktai galioja tol, kol teismo yra pripažįstami negaliojančiais, o iki to momento nepasirašiusiai šaliai tenka aktų sudarymo pasekmė, tai yra tos teisės ir pareigos, kurios atsiranda abiem šalim pasirašius aktus, įskaitant teisę apmokėti už atliktus darbus.
Ant siunčiamų aktų būtina nurodyti, kad jie siunčiami vienašaliam pridavimui.
Siųsti reikėtų registruotu laišku.

  Visu: 550   1 2 3 4 5   Cits  

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

  © 2014 SAS "Saulės Spektras"  |  Kontakti  |  E-pasts  |  Statistika  |  Įmonėms
www.info.lt   |    www.auto.lt   |    www.turizmas.lt   |    www.medicina.lt   |    www.miestas24.lt   |    www.ltexport.info
Google Analytics lankomumo statistika