Paieškų šiandien: 26269

Eksperti iesaka

Visas tēmas

Nuo: Lina
2016-10-13
Laba diena,
Jeigu namas yra su daline vidaus apdaila, be šildymo sistemos, ar vieną žiemą išbuvęs nešildomas gali labai pritraukti drėgmės ir pradėti pelyti? Kokios problemos gali dar pasirodyti? Ar gali pakenkti kalkiniam tinkui? Kiek laiko neįrengtas naujai pastatytas namas gali išstovėti nešildomas? ( Išvedžiotas grindinis šildymas)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Labai pavojinga namą palikti visai be šildymo. Garantuotai pritrauks drėgmės. Ir pelėsis- garantuotas. Tad būtinai įrenkite nors bet kokį šildymą- galite elektrinį, svarbu kad būtų teigiama nors 5-10 laipsnių temperatūra.

Nuo: Tomas
2016-10-10
Sveikia, noreciau paklausti del grindu. Medinese grindyse nepalikau ventiliacijos kol vyksta renovacijos darbai to pasekoje atlupes grindu plokste radau pelesio voratinkli. Ar uztektu padaryti vedinima ? Ar tenka imtis kitu priemoniu ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Jeigu jau įsimetė pelėsis- jūs jau nieko nepadarysite, nes jis anksčiau ar vėliau viską sunaikins.Padarytos klaidos- nėra ventiliacijos+ medinės lentos nepadengtos antiseptikais todėl taip ir įvyko. Gali tekti, ir geriausia- iš viso pakeisti grindis iš naujo. Gal būt net ne medines. Gal šildomas ? Yra begalė varijantų.

Nuo: J
2016-09-30
Sveiki, planuojame pirkti naujos staytybos butą 80% baigtumo. Ar tiesa, kad pabaigus namo įrengimą, priduodant 100% ir atliekant kadastrinius matavimus dar kartą, buto kvadratūra gali keistis? Ir kiek stipriai?
Ačiū
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Gali skirtis nežymiai dėl atsiradusios vidaus apdailos. pora kvadratinių metrų gali sumažėti...

Nuo: Kęstutis
2016-09-13
Sveiki,
Namas (naujas) pastatytas iš keraterm bloko 250mm.
Mūro skiedinys dėtas horizontalioms siūlėms.Užsakovo tech. priežiūra reikalauja užtaisyti iš fasadinės pusės vertikalias siules. Fasadas šiltinamas 25cm. EPS 70, frezuotu.Lakšto klijų uždėjimas perimetru aplink lakštaą ir 4 taškai per vidurį.Lakštas 0,5mx1m.(frezuotas) Ar taip reikia.
Ar reikalinga cokolio hidroizoliacija apšiltinant EPS 80, kai cokolio aukštis 0,6m.
Dėkingas už bendradarbiavimą.
Pagarbiai, Kęstutis Andriušis
Tel.+37068847433
Cokolio 60cm aukščio vertikali hidroiziacija
Atsako: Marius Gimbutas (UAB "Termas")

Sveiki,

tikriausiiai techn. priežiūra reikalauja vertikalias siūles užtaysyti dėl sandarumo. Taip siena pataps mažiau laidi orui. Putplastis praleidžia orą (įsitikinome praktikoje darant pastatų sandarumo bandymus). Statybos taisyklėse ST 2124555837.012013 cokolio hidroizoliacija gali būti ne per visą cokolio aukštį.

Nuo: Roma
2016-08-22
Laba diena.
Norėčiau sužinoti, kokių dokumentų reikia, norint įregistruoti pastatus (nebaigtos statybos) ir kur pirmiausia turiu kreiptis. Gal dar galiu sužinoti, kiek tai kainuos?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

Jums reikia pas matininkus užsisakyti namo kadastro duomenų bylą, pas geodezininkus - statinio ir sklypo geodezinę nuotrauką (planą), pasirašyti laisvo formos pažymą apie tai, kad statote nenukrypstant nuo projekto ir neatlikote esminių pakeitimų, reikės projekto ir statybos leidimo. Reikės sumokėti mokestį Statybos inspekcijai. po to viską nuskanuoti ir pateikti statybos inspekcijai per IS infostatyba. kai gausite pasirašytą pažymą, galėsite nunešti į registrų centrą ir priduoti/įregistruoti nebaigtą statybą.

visa tai jums kainuos maždaug penkias savaites ir maždaug 450 eur

Jeigu kreiptumėtės į uab statybos teisė, jums viską padarytų per tris-keturias savaites už 600 eur

sėkmės !

Dalius Viršilas, Statybos teisė

Nuo: Andrius
2016-07-07
Kiek skaičiau nuo 2016 lap 1d bus reikalaujama statyti tik A klases namus, ką reiškia terminas 'pradėti statybas' iki lap 1 d., kad būtų galima statyti dar B klasės namą? Kas turi būti padaryta? Ir ar poto nėra ribojama statybų trukmė? Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Jeigu leidimas išduotas iki lapkričio 1 tai ir tam pastatui nebus taikoma A klasė. Leidimas galioja 10 metų su galimybe jį pratęsti.

Nuo: irma
2016-07-05
Laba diena.daromes per firma greztinius pamatus, ir statybininkai yra polis (4stypi) ir jie nupjove palike po 2,po 3 ir surise.ar cia normalu? jie planuoja atgal suvirinti? juk kokybe pamatu sumazejo
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)

Grežinių armatūra turėtų eiti beveik iki rostverko viršaus .Suvirinus armatūrą aišku tokio pat stiprumo ši firma jau nebeišgaus.Siūlyčiau samdytis nepriklausomą techninės priežiūros vadovą kuris privalės visus paslėptus darbus kontroliuoti

Nuo: Andrius
2016-07-05
Laba diena.noriu paklausti miesto ribose pristaciau priestata kolidoriu apie
12 kvadratu nelegalei ant valstybes zemes po namu zeme ispirkta namas
daugiabutis gyvena 4 seimos kaimynu sutikima turiu.iejimai i nama atskiri.kas
gresia jei pagautu statybu inspekcija.ir kiek kainuotu suformuot sklypa ir
t.t.projektas ir iki pridavimo.jei tvarkant dokumentus ar duotu bauda?aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

reikia griauti :)

Dasipirkti sklypą įmanoma. sklypo dokumentai, projektas, įteisinimo mokesčiai ir statybos leidimas bei pridavimas - apie 3,500-4,000 EUR jei pas mus. Jei reikes kreipkites - www.statybosteise.lt

Nuo: Audrius
2016-06-15
Laba diena, isigyjau sklypą ir turiu tik sklypo planą. Nežinau tiksliai kur sklypas prasideda ir kur baigiasi. Pas ką reikia kreipti, kad viska išsiaiskinti ir, kad sužimėtu? Ir ką pats galėčiau atlikti iki kol kreipsiuos pas architekta, projektuotoja?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Sklypo nužymėjimą atlieka matininkai- geodezistai. Kol nenustatytos tikslios ribos nepatariu užsiimti jokia statybos veikla, nes galite "išeiti" už sklypo ribų. Tolimesni veiksmai priklauso kur jūsų sklypas randasi.? Ar mieste, ar kaimo vietovėje? Kokio dydžio namą ir kitus statinius norėsite statyti ? Galite man tiesiogiai parašyti, atsiūsti sklypo planą studija@mail.lt , patarsiu kaip elgtis toliau.

Nuo: Juozas
2016-06-12
Laba diena.....10 metų gyvenu užsienyje. Į Lietuvą grįžtu 1 kartą per metus.
Lietuvoje turiu seną sodybą su senu namu. Niekas negyvendavo, būdavo kaip pijokų užeiga. Grįžęs rasdavau bordaką, galų gale grįžęs radau įvirtusį gevelį. Nebeiškentęs, namą nugrioviau, draugai padėjo realizuoti visas atliekas, bet bėda, jokio griovimo leidimo nepasiėmiau. Dabar yra taip: dokumentuose namas yra, o realiai jo nebėra, švaru gražu. Likę tik pamatai, elektrą atjungiau, su elektrikais suderinta, vandeni tai pat, užblokuotas žemėje. Kaip man dabar daryti, kur pakeisti dokumentus, kad galėčiau parduoti sodybą su nugriautu namu.
Arba kitu atveju, jei kada planuočiau statyti ant tu pačių pamatų (bet iki 80 m2 namuką, kur nereikia statybos leidimo)?'....Aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Juozai,

iš esmės, nieko čia blogo. Jeigu namukas buvo iki 80m2 - griovimo leidimo nereikia, reikia tik supaprastinto projekčiuko ir rajono savivaldybės architekto pritarimo (pagal procedūrą)

tada bus galima tą namuką išreistruoti registrų centre.

Jeigu planuojate ateityje statyt namuką iki 80m2 - leidimo nereikės.

Jeigu reikės pagalbos, kreipkitės į UAB Statybos teisė www.statybosteise.lt

Nuo: Mantas
2016-04-30
Sveiki! Ar galima Vilniaus rajone gyvenvietėje, kur gyvena iki 1000 gyventojų, statyti be statybos leidimo pamatus didesnius nei namas? T.y. namas bus iki 80 m2 o pamatai praktiškai apie 160 m2. Likę pamatai bus terasai ir pagalbiniam pastatui. Bet pamatai bus kaip vienas vientisas daiktas.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Mantai,

jei namukai iki 80m2 - pamatą galite daryti kokį norite. Statybos leidimo nereikia.

Kai namuką įregistruosit REGISTRŲ CENTRE, pasidarysite terasą po to.

jei kils klausimų ar reikės pagalbos - kreipkitės.

www.statybosteise.lt

Nuo: melana
2015-11-21
laba diena.ar tiesa kad namui iki 80kv nereikia namu valdos?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

nelabai aiškus klausimas. Namuko iki 80 m2 paskirtis turi neprieštarauti žemės sklypo paskirčiai. t.y. Jeigu sklypas Žemės ūkio, namukas irgi turi vadintis - ūkio (pagalbinio ūkio ar pan.), nebent esat parinkę ūkininko sodybą, kurioje galimi įvairūs namai, įskaitant ir gyvenamą.

jeigu reik pagalbos ar kils klausimų, kreipkitės į UAB Statybos Teisė.

www.statybosteise.lt

Nuo: Matas
2015-07-06
Laba diena, pirkom kotedžą, butą dvibutyje name, iš viso yra sublokuoti 4 butai. (A,B,C,D) dviejų skirtingų namų butai (B ir C) turi bendrą sieną. vizualizacijoje ir perkant buvo nurodyta, kad ta siena bus vienoda apdaila, dalis struktūriniu tinku, dalis ventiliuojamas fasadas. Sudėjus ventiliuojamo fasado apdailą, paaiškėjo, kad kaimynai buvo taresi dėl kitokios apdailos, ir dabar reikalauja ją pakeisti. ar gali be mano sutikimo keisti dalį apdailos, kada siena yra bendra? aš sutikčiau, kad keistų, jei keičiama būtų ir pas mane, bet pardavėjas to daryti nenori
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, atrodo, šį klausimą jau išsiaiškinome...

kreipkitės į UAB Statybos teisė - www.statybosteise.lt

Nuo: KRISTINA
2015-07-05
Jau senai esu isigijusi buta be jokiu patogumu.Pagal namu knyga ,tai vieno kambariuko butas ir virtuve.Bet ten yra dar nelegalus priestatelis.Kaip ji iregistruoti.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Kristina,

reikia daryti projektą ir įteisinti.

jei reiks pagalbos - kreipkitės į mus.

www.statybosteise.lt

Nuo: Arturas
2016-05-04
Laba diena,
ar yra būtina konstrukcinė projekto dalis norint gauti leidimą statyboms ? Ar būtina tik pamatams ar išvis nebūtina ?

Buciau dekingas uz atsakyma,
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Priklauso koks pastatas. Jeigu gyvenamasis namas tai statinys neypatingas ir jam konstruktyvinė dalis gauti leidimui nebūtina. Asmeniškai aš sau statydamas vis dėl to labai atidžiai atkreipčiau dėmesį ant kokio grunto statoma, nes jei gruntas silpnas- galimi pamatų sėdimai- tuomet galite turėti milžiniškus nuostolius. Ir šiaip visada geriau pasikonsultuoti su patyrusiais meistrais, konstruktoriais, ar architektu.

Nuo: Mindaugas
2016-04-10
Sveiki, perskaiciau Jusu atsakyma ,,Daliui 2015-05-23, Ir noreciau paklausti kam (kokia paskirtis) pleveles 3 aukste pries klojant paklota. Aciu !!!
Sveiki, Mindaugai,

trupurtį suklaidinau, nurodydama eiliškumą. Plėvelė reikalinga tam, kad betonuojant, ar pilant išlyginamąjį mišinį ant perdangos, sulaikytumėt drėgmę ir neaplietumėt kaimynų, gal atrodo, kad taip neturėtų atsitikti, bet kalbu iš savo patirties, taip būna. Manau, kad apsidrausti niekada nepamaišys :-)

Pagarbiai,
Lina
Nuo: Lija
2016-03-24
Sveiki,
Jei pastatas yra šlaite (dalis jo įsiterpusi į šlaitą), kokia pastato dalis priskiriama antžeminei daliai, ir kokia požeminei? Kuo vadovautis, ir kaip tai nustatyti?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Labai išsamų atsakymą galite rasti portale Aplinkos Ministerija; iveskite klausimą ir jums išsamiai bus atsakyta
Nuo: Tomas
2016-03-23
Sveiki,niekaip neapsisprendziu pamatu armatura risti ar virinti,kokiu nuancai abieju budu? Namas murinis,vieno auksto. Armatura 12mm. Aciu uz atsakyma.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Labas , armatūra laikys geriau jeigu karkasus rišite ,bet kai kuriais atvejais tai gali būti sudėtinga padaryti. Virinant dalinai susilpnėja metalo stiprumo savybės.
Nuo: Rolandas
2016-03-17
Sveiki Šarūnai! Norėjau jūsų paklausti ką jūs manote apie šiuos pranzūzų namus,ar realu toki projekta įgyvendinti Lietuvoje?? www.popup-house.com Jusų nuomone man labai įdomi.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Sveiki, viskas įmanoma. Galiu ir įdomesnių pasiūlyti. architectsarunas@gmail.com ar pasukite 8-604-30060. Manau, geriausia sukurti visai orginalų namą jo stilių pagal vietovę ir norus. Fantazijai ribų bent man nėra.
Nuo: Zivile
2016-02-23
Sveiki, noriu pasiteirauti ar savo projektuose teko naudoti elektrochrominį stiklą? Gal esate susidūręs su jų + ir -?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Dar neteko. Pasidomesiu.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.