Paieškų šiandien: 13752

Eksperti iesaka

Visas tēmas

Nuo: Aksana
2016-11-29
Laba diena! norieciau paklausti.... Turim sklypa( namu valda) 10a miesto teritorija.I sklypo ribas ieina dalis seno namo.ar galima pastatyti salia nauja nama iki 80kv negriaunant tos dalies?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Situacija labai komplikuota. Geriau atsiūskite sklypo geodezinį planą su pastatų esamu nužymėjimu el paštu studija@mail.lt tuomet panagrinėsiu kaip geriau jūsų klausimą išspręsti arba pasukite 8-604-30060

Nuo: paulius
2016-11-28
Sveiki norejau paklausti ar galima butu nugriauti sienos issikisuse dali? Man rodos ji yra laikancioji, namo tipas blokinis. 8 aukstas. https://postimg.org/image/scoi70t2b/
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Blokiniuose namuose griauti sienas - labai pavojinga. Atsiūskite buto planą studija@mail.lt ar pasukite 8-604-30060 patarsiu ką ir kaip daryti. Galima būtų nugriauti fragmentą sienos, bet tam reikalingas perdangos sutvirtinimo projektas. Nedarykite to savavališkai. Įgriuvus perdangai turėsite labai didelias problemas.

Nuo: Rimvydas
2016-11-20
Labadiena, kokiais atvejais reikia projekto pamatams? Norime truputį praplatinti namo priestato pamatą iš vienos pusės, gal galima apeiti projekto darymą kaip nors?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Laba diena,

ne visai supratau jūsų klausimą. Tai jūs norite TIK pamatą PRAPLATINTI ar ant to pamato dar ir priestatą pastatyti ? Pamatams atskiro specialaus projekto nereikia. Jo reikia pačiam priestatui. Geriau jūs man paskambinkite 8-604 30060 ir mes viską išsiaiškinsime. arba parašykite architectsarunas@gmail.com

Nuo: Eva
2016-11-03
Sveiki,
ar darant ( keliukas jau sioks toks yra) ivaziavima i sklypa per kitu sklypu servituta reikia kaimynu sutikimo?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

taip reikia

Nuo: Eva
2016-11-03
Sveiki,
trumpai- nusipirkome sklypa, sklypas ant slaito. Kaimynas "is apacios" formuodamas-lygindamas sklypa nukase dali musu sklypo ( turbut apie 10-15 masinu grunto). Kokie turetu buti musu veiksmai? kokiu istatymu ir kokiais straipsniai vadovautis?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Labas, Eva,

pirmiausia reiktų nueiti pas kaimyn ir susipažinti.

po to reiktų paklausti, kodėl jis taip pasielgė.

Jeigu pasielgė netyčia, gal gali atstatyti buvusią padėtį,

o jei pasielgė tyčia, gal gali kompensuoti jūsų patirtus nuostolius?

jeigu neina ar nenorite kalbėtis su kaimynu - turite sumkėti advokatui 600 eur už ieškinio suformulavimą ir paduoti kaimyną į teismą.

BET pirmiausia reiktų įsitikinti ar tas gruntas priklausė jums...

t.y. aiškiai turit nusistatyti sklypo ribas (koordinuoti matavimai)

Nuo: Jonas
2016-10-24
Sveiki, sakykit gal zinot ar senuose blokiniuose butuose esanti vonios dezute (sienos vos keli cm) turi savo atskiras lubas? visa ta dezute nugriovus lubos nukris? matydavau kaip statant istato tas dezutes, bet nepamenu ar jos buvo su lubom :)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Reikėtų atsiūsti buto planą- pažiūrėsime. Tai daryti reikia atsakingai, nes padarius klaidą- galimas lubų sėdimas. Tuomet gali iškilti labai didelės problemos. architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Kristina
2016-10-23
Laba diena. Galvoju pirkti namą kaime, apie 80 kvad.m. Namas medinis. Jame nėra jokios šildymo sistemos, kanalizacijos. Apačioje trys kambariai ir virtuve. Nežinau kaip ir kur įrengti reikėtų vonią ir wc ar atitverti pertvara ar paaukoti vieną kambarį, tik gaila vietos, nes mansardą isirengt tik ateityje planuočiau. Kaip Jūsų kaip profesonalo nuomone paprasčiau ir ekonomiškiau būtų padaryti, kad nereiktų griaut ir iš esmės keist viso išplanavimo. Ar tokiem darbams padaryti reikėtų man architekto pagalbos pakoreaguoti esamą prohektą? Ar tiesiog parodyti kur turėrų būti siena ar sanitarinis mazgas. Ačiū už bet kokį patarimą. Su pagarba, Kristina.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Laba diena, tiesiog atsiūskite nuskenavus man namo planą /inventorizacinį/ ir aš jums pabraižysiu kaip viską geriau suplanuoti. Jei turite- siūskite ir išorės fotografijas. architectsarunas@gmail.com galite ir paskambinti 8-604-30060 architektas

Nuo: Lina
2016-10-13
Laba diena,
Jeigu namas yra su daline vidaus apdaila, be šildymo sistemos, ar vieną žiemą išbuvęs nešildomas gali labai pritraukti drėgmės ir pradėti pelyti? Kokios problemos gali dar pasirodyti? Ar gali pakenkti kalkiniam tinkui? Kiek laiko neįrengtas naujai pastatytas namas gali išstovėti nešildomas? ( Išvedžiotas grindinis šildymas)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Labai pavojinga namą palikti visai be šildymo. Garantuotai pritrauks drėgmės. Ir pelėsis- garantuotas. Tad būtinai įrenkite nors bet kokį šildymą- galite elektrinį, svarbu kad būtų teigiama nors 5-10 laipsnių temperatūra.

Nuo: Tomas
2016-10-10
Sveikia, noreciau paklausti del grindu. Medinese grindyse nepalikau ventiliacijos kol vyksta renovacijos darbai to pasekoje atlupes grindu plokste radau pelesio voratinkli. Ar uztektu padaryti vedinima ? Ar tenka imtis kitu priemoniu ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Jeigu jau įsimetė pelėsis- jūs jau nieko nepadarysite, nes jis anksčiau ar vėliau viską sunaikins.Padarytos klaidos- nėra ventiliacijos+ medinės lentos nepadengtos antiseptikais todėl taip ir įvyko. Gali tekti, ir geriausia- iš viso pakeisti grindis iš naujo. Gal būt net ne medines. Gal šildomas ? Yra begalė varijantų.

Nuo: J
2016-09-30
Sveiki, planuojame pirkti naujos staytybos butą 80% baigtumo. Ar tiesa, kad pabaigus namo įrengimą, priduodant 100% ir atliekant kadastrinius matavimus dar kartą, buto kvadratūra gali keistis? Ir kiek stipriai?
Ačiū
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Gali skirtis nežymiai dėl atsiradusios vidaus apdailos. pora kvadratinių metrų gali sumažėti...

Nuo: Kęstutis
2016-09-13
Sveiki,
Namas (naujas) pastatytas iš keraterm bloko 250mm.
Mūro skiedinys dėtas horizontalioms siūlėms.Užsakovo tech. priežiūra reikalauja užtaisyti iš fasadinės pusės vertikalias siules. Fasadas šiltinamas 25cm. EPS 70, frezuotu.Lakšto klijų uždėjimas perimetru aplink lakštaą ir 4 taškai per vidurį.Lakštas 0,5mx1m.(frezuotas) Ar taip reikia.
Ar reikalinga cokolio hidroizoliacija apšiltinant EPS 80, kai cokolio aukštis 0,6m.
Dėkingas už bendradarbiavimą.
Pagarbiai, Kęstutis Andriušis
Tel.+37068847433
Cokolio 60cm aukščio vertikali hidroiziacija
Atsako: Marius Gimbutas (UAB "Termas")

Sveiki,

tikriausiiai techn. priežiūra reikalauja vertikalias siūles užtaysyti dėl sandarumo. Taip siena pataps mažiau laidi orui. Putplastis praleidžia orą (įsitikinome praktikoje darant pastatų sandarumo bandymus). Statybos taisyklėse ST 2124555837.012013 cokolio hidroizoliacija gali būti ne per visą cokolio aukštį.

Nuo: Roma
2016-08-22
Laba diena.
Norėčiau sužinoti, kokių dokumentų reikia, norint įregistruoti pastatus (nebaigtos statybos) ir kur pirmiausia turiu kreiptis. Gal dar galiu sužinoti, kiek tai kainuos?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

Jums reikia pas matininkus užsisakyti namo kadastro duomenų bylą, pas geodezininkus - statinio ir sklypo geodezinę nuotrauką (planą), pasirašyti laisvo formos pažymą apie tai, kad statote nenukrypstant nuo projekto ir neatlikote esminių pakeitimų, reikės projekto ir statybos leidimo. Reikės sumokėti mokestį Statybos inspekcijai. po to viską nuskanuoti ir pateikti statybos inspekcijai per IS infostatyba. kai gausite pasirašytą pažymą, galėsite nunešti į registrų centrą ir priduoti/įregistruoti nebaigtą statybą.

visa tai jums kainuos maždaug penkias savaites ir maždaug 450 eur

Jeigu kreiptumėtės į uab statybos teisė, jums viską padarytų per tris-keturias savaites už 600 eur

sėkmės !

Dalius Viršilas, Statybos teisė

Nuo: Andrius
2016-07-07
Kiek skaičiau nuo 2016 lap 1d bus reikalaujama statyti tik A klases namus, ką reiškia terminas 'pradėti statybas' iki lap 1 d., kad būtų galima statyti dar B klasės namą? Kas turi būti padaryta? Ir ar poto nėra ribojama statybų trukmė? Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Jeigu leidimas išduotas iki lapkričio 1 tai ir tam pastatui nebus taikoma A klasė. Leidimas galioja 10 metų su galimybe jį pratęsti.

Nuo: irma
2016-07-05
Laba diena.daromes per firma greztinius pamatus, ir statybininkai yra polis (4stypi) ir jie nupjove palike po 2,po 3 ir surise.ar cia normalu? jie planuoja atgal suvirinti? juk kokybe pamatu sumazejo
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)

Grežinių armatūra turėtų eiti beveik iki rostverko viršaus .Suvirinus armatūrą aišku tokio pat stiprumo ši firma jau nebeišgaus.Siūlyčiau samdytis nepriklausomą techninės priežiūros vadovą kuris privalės visus paslėptus darbus kontroliuoti

Nuo: Andrius
2016-07-05
Laba diena.noriu paklausti miesto ribose pristaciau priestata kolidoriu apie
12 kvadratu nelegalei ant valstybes zemes po namu zeme ispirkta namas
daugiabutis gyvena 4 seimos kaimynu sutikima turiu.iejimai i nama atskiri.kas
gresia jei pagautu statybu inspekcija.ir kiek kainuotu suformuot sklypa ir
t.t.projektas ir iki pridavimo.jei tvarkant dokumentus ar duotu bauda?aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

reikia griauti :)

Dasipirkti sklypą įmanoma. sklypo dokumentai, projektas, įteisinimo mokesčiai ir statybos leidimas bei pridavimas - apie 3,500-4,000 EUR jei pas mus. Jei reikes kreipkites - www.statybosteise.lt

Nuo: Audrius
2016-06-15
Laba diena, isigyjau sklypą ir turiu tik sklypo planą. Nežinau tiksliai kur sklypas prasideda ir kur baigiasi. Pas ką reikia kreipti, kad viska išsiaiskinti ir, kad sužimėtu? Ir ką pats galėčiau atlikti iki kol kreipsiuos pas architekta, projektuotoja?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Sklypo nužymėjimą atlieka matininkai- geodezistai. Kol nenustatytos tikslios ribos nepatariu užsiimti jokia statybos veikla, nes galite "išeiti" už sklypo ribų. Tolimesni veiksmai priklauso kur jūsų sklypas randasi.? Ar mieste, ar kaimo vietovėje? Kokio dydžio namą ir kitus statinius norėsite statyti ? Galite man tiesiogiai parašyti, atsiūsti sklypo planą studija@mail.lt , patarsiu kaip elgtis toliau.

Nuo: Juozas
2016-06-12
Laba diena.....10 metų gyvenu užsienyje. Į Lietuvą grįžtu 1 kartą per metus.
Lietuvoje turiu seną sodybą su senu namu. Niekas negyvendavo, būdavo kaip pijokų užeiga. Grįžęs rasdavau bordaką, galų gale grįžęs radau įvirtusį gevelį. Nebeiškentęs, namą nugrioviau, draugai padėjo realizuoti visas atliekas, bet bėda, jokio griovimo leidimo nepasiėmiau. Dabar yra taip: dokumentuose namas yra, o realiai jo nebėra, švaru gražu. Likę tik pamatai, elektrą atjungiau, su elektrikais suderinta, vandeni tai pat, užblokuotas žemėje. Kaip man dabar daryti, kur pakeisti dokumentus, kad galėčiau parduoti sodybą su nugriautu namu.
Arba kitu atveju, jei kada planuočiau statyti ant tu pačių pamatų (bet iki 80 m2 namuką, kur nereikia statybos leidimo)?'....Aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Juozai,

iš esmės, nieko čia blogo. Jeigu namukas buvo iki 80m2 - griovimo leidimo nereikia, reikia tik supaprastinto projekčiuko ir rajono savivaldybės architekto pritarimo (pagal procedūrą)

tada bus galima tą namuką išreistruoti registrų centre.

Jeigu planuojate ateityje statyt namuką iki 80m2 - leidimo nereikės.

Jeigu reikės pagalbos, kreipkitės į UAB Statybos teisė www.statybosteise.lt

Nuo: Mantas
2016-04-30
Sveiki! Ar galima Vilniaus rajone gyvenvietėje, kur gyvena iki 1000 gyventojų, statyti be statybos leidimo pamatus didesnius nei namas? T.y. namas bus iki 80 m2 o pamatai praktiškai apie 160 m2. Likę pamatai bus terasai ir pagalbiniam pastatui. Bet pamatai bus kaip vienas vientisas daiktas.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Mantai,

jei namukai iki 80m2 - pamatą galite daryti kokį norite. Statybos leidimo nereikia.

Kai namuką įregistruosit REGISTRŲ CENTRE, pasidarysite terasą po to.

jei kils klausimų ar reikės pagalbos - kreipkitės.

www.statybosteise.lt

Nuo: melana
2015-11-21
laba diena.ar tiesa kad namui iki 80kv nereikia namu valdos?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

nelabai aiškus klausimas. Namuko iki 80 m2 paskirtis turi neprieštarauti žemės sklypo paskirčiai. t.y. Jeigu sklypas Žemės ūkio, namukas irgi turi vadintis - ūkio (pagalbinio ūkio ar pan.), nebent esat parinkę ūkininko sodybą, kurioje galimi įvairūs namai, įskaitant ir gyvenamą.

jeigu reik pagalbos ar kils klausimų, kreipkitės į UAB Statybos Teisė.

www.statybosteise.lt

Nuo: Matas
2015-07-06
Laba diena, pirkom kotedžą, butą dvibutyje name, iš viso yra sublokuoti 4 butai. (A,B,C,D) dviejų skirtingų namų butai (B ir C) turi bendrą sieną. vizualizacijoje ir perkant buvo nurodyta, kad ta siena bus vienoda apdaila, dalis struktūriniu tinku, dalis ventiliuojamas fasadas. Sudėjus ventiliuojamo fasado apdailą, paaiškėjo, kad kaimynai buvo taresi dėl kitokios apdailos, ir dabar reikalauja ją pakeisti. ar gali be mano sutikimo keisti dalį apdailos, kada siena yra bendra? aš sutikčiau, kad keistų, jei keičiama būtų ir pas mane, bet pardavėjas to daryti nenori
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, atrodo, šį klausimą jau išsiaiškinome...

kreipkitės į UAB Statybos teisė - www.statybosteise.lt


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.