Paieškų šiandien: 14926

Eksperti iesaka

Visas tēmas

Nuo: Ruslanas
2015-08-16
Ar būtina pilnai nuvalyti nuo silikatinių blokelių anksčiau klijoto polesterolio klijus? Ar pakanka pašalinti polesterolio likučius ir naujai klijuoti naują polesterolio medžiagą ant silikatinių blokelių sienos su senais likusiais klijais? Ačiū
Atsako: Marius Gimbutas (UAB "Termas")
Laba diena,

Leistini pagrindo nelygumai 20 mm/m. Esant didesniems nelygumams, pagrindą būtina lyginti. . Būtina nudaužyti silpnai besilaikančius senus klijus.
Darbų technologija aprašyta statybos taisyklėse ST 121895674.205.20.01:2012 "FASADŲ ĮRENGIMO DARBAI. Išorinių tinkuojamų sudėtinių termoizoliacinių sistemų įrengimas"
Nuo: arturas
2015-06-02
Sveiki noriu renuovoti sodyba. Senos sodybos sienos yra is plytu o dastatyti noriu blokeliais kaip geriau suristi siena?kad nesigautu vientisa siule ?nes po kiek laiko gali atsirasti tarpas?
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Laba diena ,kadangi seni pamatai jau yra susistovėję pastačius naujus pamatus neišvengiamai nauji sės gręžtiniai daugiau juostiniai mažiau.Rekomenduotina tokiais atvejais su senuoju mūru naująjį rišti lanksčiais ryšiais sustiprinant besijungiančias su senomis sienomis naujas sienas tvirtesniu užbaigimu .Ties sujungimu pamūryti dvigubo sienos pločio stulpelius arba dar geresniu atveju mūryti ir išilgai senos sienos naują sieną ir tokiu būdu dvi naująsias sienas sujungti.
Alvydas
Nuo: Renata
2015-07-12
sveiki,planuojame prie gyvenamojo namo dasistatyti priestata-katiline,ar reikalingas leidimas jei namo plotas 76 kvadratinai metrai.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Ne miesto teritorijoj nereikalingi jokie derinimai, bet geriau atsiuskite man savo namo planelį, kad po to išvengti problemų su statybos inspekcija pridavimo metu. Jums patarsiu kaip tai padaryti. architectsarunas@gmail.com galite ir paskambinti 8-604-30060
Nuo: Andrius
2015-07-01
laba diena.planuoju statyti nama vieno auksto iki 80 kv.gal turit kokiu projektu ir kokias medziagas patartumet rinktis kad pasistatyti pigu ir silta nama iki 120000 lt.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Taip turiu- ir pastatytas. Iki raktu kainavo 110 000 lt. Parasykite architectsarunas@gmail.com ar pasukite 8-604-30060 padesiu jums.
Nuo: Kęstas
2015-06-22
Labas, gerb. Regimantai, mes gyvename dvylikos butų daugiabutyje name ir norėtumėme savo bute pakeisti radiatorinį šildymą į grindinį šildymą su šilumos apskaitos skaitliuku. Kokių reikėtų dokumentų ir į ką reiktų kreiptis dėl jų?
Atsako: Regimantas Mikučionis (UAB "TECE BALTIKUM")
Sveiki,
Pradėt reikėtų nuo pastatą administruojančios įmonės. O daugiau, deja, pakomentuot negaliu - reikėtų susipažinti su situacija.
Nuo: Mantas
2015-06-09
Kokio papildomo atestato reikia statybos inzinieriaus diploma turinciam zmogui, kad jis galetu pasirasyti kaip architektas? Ar yra galimybe statybos inzinieriui igyti teise dirbti architektu?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Statybos inžinierius gali pasirašyti kaip PROJEKTO VADOVAS jei atestate taip bus įrašyta. Tam reikia išsilaikyti egzaminus. Aš esu architektas - projektų vadovas, bet pasirašyti už pastato konstrukcijas neturiu teisės, nes atsitikus nelaimei- sugriuvus pastatui ar konstrukcijoms juk kažkas turės nešti juridinę atsakomybę. Jeigu jums reikia papildomos informacijos galite man pasukti +370 604 30060 architectsarunas@gmail.com
Nuo: Žydrūnas
2015-06-01
Laba diena,

Pastatas Kauno mieste ir paveldosaugos objektas. Norime pakeisti stogo dangą (kadangi kiaura), skardą keisti tokia pačia skarda. Kiek suprantu būtų remontas. Ar reikia šiems darbams projekto, ir su kuo būtina atlikti derinimus? Ačiū už atsakymą.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)
Laba diena,

Projektas reikalingas. Derinti su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Kauno teritoriniu padaliniu.

Raimundas
Nuo: Mantas
2015-06-01
Sveiki, kokio papildomo atestato ar darbo stazo reikia statybos inzinieriaus diploma turinciam zmogui, kad jis galetu projektuoti "Ypatingus statinius".
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Ypatingus statinius gali projektuoti ir pasirašyti TIK turintys ypatingo statinio projektavimo atestatą.
Nuo: Jolanta
2015-05-19
Laba diena

Sklypas yra 7 arų, dalis sklypo (0,0235 ha), kuris ribojasi su kaimynu turi servitutą - požeminėms ir antžeminėms komunikacijoms tiesti. Šis servitutas yra mūsų sklype. Ar galime apsitverti visą sklypą ir tą dalį, kur yra servitutas.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Laba diena,

galima tik tuo atveju, jeigu tvora netrukdys kitiems asmenims naudotis servitutu, bus užtikrintas patekimas prie jo visiems suinteresuotiems asmenims bei aptarnaujančioms įmonėms. Priešingu atveju gali tekti atlyginti žalą ir panaikinti tvorą.
Nuo: karolis
2015-04-06
Sveiki, kur galeciau rasti visus aprasymus kokiems nameliams nereikia leidimu, kokio auksio turetu nevirsyti statinys kokiu atsumu galeciau jy statyti ir visa kita informacija susijusia su statybomis dusios ezero rekreacinej zonoj? Is anksto dekoju
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

apie leidimų nereikalaujančius pastatus informaciją galite rasti statybos techniniame reglamente STR 1.01.07:2010 „Nesudėtingi statiniai“, dėl vietovės ypatumų reikėtų kreiptis į Valstybės teritorijų planavimo vietos skyrių arba atitinkamą skyrių savivaldybėje.
Nuo: Artūras
2015-03-09
Sveiki, ar gali įsigyto sklypo savininkas įsirengti vietines nuotekas ir vandens gręžinį, jeigu numatytos pagal projektą bendros kvartalo komunikacijos nėra daromos, pvz. kvartalo vystytojas dėl lėšų trūkumo ar kitų nežinomų priežasčių vilkina komunikacijų projekto vykdymą, arba yra bankrutavęs. Ar nekils sklypo savininkui kokių nors kliūčių įteisinant tokio namo statybą šimtu procentų?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

jeigu norite elgtis ne pagal projektą, tuomet Jums jį reikia pakeisti, kad ateityje nekiltų kokių problemų.
Nuo: Rita
2015-01-21
Laba diena,
valdome bendrai po 1/2 statinio.Jį rekonstravom savavališkai, neturėdami tam nei SLD, nei projekto.Dabar bendrasavininkas nesutinka savavališkai rekonstruotą statinį įteisinti pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus.Ar gali tai daryti vienas bendrasavininkas, be kito sutikimo?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Laba diena,

siekiant įteisinimo Jums vistiek reikalingas ir kito bendrasavininko sutikimas, jeigu šis piktnaudžiauja savo teisėmis jo neduodamas, galite kreiptis į teismą.
Nuo: Gediminas
2014-12-01
Sveiki,norėčiau sužinoti ar galima pasidaryti įvažiavimą į savo sklypą be leidimo,gatvė visai šalia
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

nuovažos nuo valstybinės reikšmės automobilių kelių gali būti rengiamos tik tada, kai nėra kitų techninių ir teisinių patekimo (įvažiavimo ir išvažiavimo) būdų į šalia kelio esančius ar planuojamus objektus. Nuovažos įrengiamos ūkinių objektų ar transporto aptarnavimui ir eismo dalyviams skirtų paslaugų statinių savininkų lėšomis, jei jos nėra numatytos naujai rengiamuose kelio tiesimo, rekonstravimo ar remonto teritorijų planavimo dokumentuose ar techniniuose projektuose. Nuovažos į ūkinių objektų ar transporto aptarnavimui ir eismo dalyviams skirtų paslaugų objektus įrengiamos pagal tipinius projektinius sprendinius. Leidimas reikalingas priklausomai nuo kelio kategorijos. Konkretesnės informacijos Jūsų atveju reikėtų kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją.
Nuo: inga
2014-10-10
Labas vakaras , noreciau jusu paklausti ...pirkome nama-kotedza kur yra bendra siena su kaimynu Kai mokejome ustata uz kotedza sioje sienoje nebuvo ispjautas langas Poto jis atsirad (langas musu sklypo puseje)Musu sutikimo niekas neprase ar jie turejo mus perspeti ,gauti musu sutikima ar tai legalu .Kaimynai sako kad jie gavo projekta Aciu
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

Jums reikėtų sužinoti, ar tame projekte nėra buvusio savininko sutikimo. Jeigu nėra, tuomet galimai kaimynai langą pasidarė nevisiškai teisėtai.
Nuo: nerius
2014-09-13
Noriu pakelti savo sklypa apie 0,5m. ir tverti tvora.Kaimynai nenori duoti sutikimo,sako turiu traukti tvora 1m.i savo sklypa.Sklypai ribojasi iš rytu,pietu ir vakaru puses.Ar butinai man reikalingas kaimynu sutikimas?ačiu už atsakyma.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

pakeliant sklypą daugiau nei 20 cm būtina atraminė sienutė. Įrengus atraminę sienutę gali tekti išspręsti vandens nuo kaimyninio sklypo nutekėjimo klausimą, surandant abiems pusėms priimtiną sprendimą. Reikalavimai atraminių sienučių įrengimui numatyti statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“. Jeigu atraminę sienutę rengiate ant sklypo ribos, kaimyno sutikimo reikia.
Nuo: DANGUOLE
2014-07-18
paveldejau zemes sklypa,pradedama statybas pagal topografine nuotrauka pastebejau kad kaimynu tvora 50 cm pastatyta mano sklype,kadangi ten mano kiemo ivaziavimas ir tai man sukelia nepatogumus.kaimynai teigia kad tvora pastatyta senai ir tam jau yra senaties terminai ir jokie teismai man nepades nukelti ta sietkine spygliotos vielos tvora,taip iseina kad paveldejau sklypa su tvora,sutikimu senelio nebuvo jiems duota statyt tvora musu sklype,ar galeciau tuo klausimu kreipis iteisma, bet manau kad bus sueje senaties terminai ,aciu uz atsakyma
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

bendrasis ieškinio senaties terminas yra 10 metų, teisė į ieškinį atsiranda nuo tos dienos, kurią asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie savo teisės pažeidimą. Sunku įvertinti ir pasakyti Jūsų galimybes dėl galimo bylinėjimosi, todėl esant galimybei Jums būtų geriau atvykti individualiai konsultacijai.

Susisiekti galite www.zlioba.lt nurodytais kontaktais.
Nuo: Vaiva
2014-07-15
Sveiki. Šiuo metu yra ruošiamas detalusis planas, kuriame numatyta įvažiavimas i gretimai esantį sklypą iškart už mūsų sklypo ribos (nuo tvoros 1 m atstumu planuojamas įvažiavimas). Ar galima patvirtinti tokį planą nesant mūsų sutikimui, t.y. mums nepasirašius sutikimo dėl įvažiavimo pro mūsų sklypą?
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

Jūsų pateiktame klausime yra prieštaravimų: ar įvažiavimas rengiamas per Jūsų sklypą, ar per gretimą sklypą? Jei įvažiavimas į gretimą sklypą vyks ne per Jūsų sklypą, 1 metro atstumas Jūsų interesų nepažeidžia, todėl yra galimas, priešingai būtų, jeigu įvažiavimas rengiamas per Jūsų sklypą, tuomet išsamesnei konsultacijai reikėtų daugiau duomenų.

Jeigu pageidausite išsamios teisinės konsultacijos, susisiekti galite www.zlioba.lt nurodytais kontaktais.
Nuo: Ramutė
2014-07-14
Laba diena, mes gyvenam name nuo 1985 metų ir 1986 metais pasodinome obelis 1,3 metro atstumu nuo kaimynų ribos (pagal tada galiojantį įstatymą). Šiuo metu mūsų sodas jau suaugęs, mes jį genime, tačiau kaimynas pagal dabartinį įstatymą 3 m iki kaimyno ribos, pareikalavo mūsų išpjauti obelis ir grasina pats išpjausiąs, jei mes neišpjausime. Beje jis gyvena mūsų kaimynystėje 10 metų ir dabar pagal naują įstatymą to iš mūsų reikalauja. Ar mums būtina išpjauti dideles obelis ir likti visai be obuolių ir vyšnių (prie kaimyno ribos auga mūsų 1 slyva, 2 vyšnios ir 3 obelys) ar užtenka tik nugenėti šakas, kurios yra kaimyno pusėje. Dėkoju.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Laba diena,

jeigu kaimynui šie medžiai netrukdo naudotis savo sklypu, jų pjauti neprivalote, tačiau jis gali pjauti į jo sklypą patenkančias šakas.
Nuo: Ričardas
2014-07-08
Laba diena, norime visuomeninės reikmės pastate (ligoninėje) priėmimo skyriuje sumontuoti pakeliamus garažo vartus (pro juos į važiuos greitosios pagalbos automobiliai), ar yra koks specialus tam statybos techninis reglamentas.Ačiū
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Sveiki,

tokio specialaus techninio reglamento nėra.
Nuo: jurate
2014-05-27
Laba diena,
gyvename 4 butų name, mums priklauso 2 dalys, o kitos dvi dalys priklauso kitiems savininkams. Mums priklauso visas antras aukštas ir vienas butas pirmame aukšte, pirmame aukšte buvo veranda, mes ant jos pakėlėme antrą aukštą, stogo rekonsrtukcija nesikeitė 10%, kambarėlis gavosi tik 8 kvadratų. Priestatas buvo pastatytas prieš 4 metus, kaimynai niekur nesiskundė. Dabar mes norime ši mažą kambarėlį įteisinti, tačiau reikia kaimynų sutikimo, vienas kaimynas pasirašė, o kitas ne, prašo 1100 lt už parašą. Ką mums toliau daryti. Šitas mūsų nelegalus statinys tai kaimynei kuri nesirašo visiškai netrukdo, nes ji gyvena nuo gatvės, o mūsų priestatas yra iš kiemo pusės, praėjimu iki ūkiniu pastatų irgi neužstatėme. Ačiū už atsakymą.
Atsako: Dovydas Cvetkovas (Advokatų kontora ,,Žlioba&Žlioba")
Laba diena,

jeigu kaimynas neduoda sutikimo piktnaudžiaudamas savo teisėmis jūs galite kreiptis į teismą, kad sutikimo nedavimas būtų pripažintas nepagrįstu bei prisiteisti bylinėjimosi išlaidas ar kitą žalą.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.