Paieškų šiandien: 12124

Eksperti iesaka

Visas tēmas

Nuo: Andrius
2017-01-16
Sveiki,
Planuoju statyti nama apie 100kv.m. Draugas turi statybos inzinieriaus diploma ir teise buti projekto vadovu. Taippat jis man padarys projekto konstrukcine ir architekturine dalis bei sklypo tvarkymo dali. 1. Ar gali vienas zmogus turintis projekto vadovo atestata pasirasyti uz visa technini projekta (kiekviena jo dali)? 2. Jei ne, ar yra galimybe tiesiog gauti papildoma architekto parasa pagal susitarima?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Sveiki, pasukite 8-604-30060 ar architectsarunas@gmail.com pasitarsime kaip daryti manau rasime bendrą kalbą. Pagal naują įstatymą nuo 2017-01-01 jau reikalingas pastato projektas su leidimu

Nuo: Albertas
2017-01-15
Labas vakaras.noreciau jūsų paklausti patarimo mūsų šeimos tragiška situacija surišta su nuosavo namo projekto.Pradėtas buvo 2006m. Ir iki šiol nebaigtas nes pagal architektės žodžius trūksta dviejų parašų(konstruktyvo ir Viriausiojo architekto).Kai buvo pradėtas projektas buvo žodinis leidimas pradeti statytis namą ūkinių būdu.tai per ta 10 metu šeimos jėgom (nebuvo nei vienos technikos nei kitų darbininkų) stovi namas su uždengtų stogų bet be langų (langai yra,kai orai atšils įstatysim).Architektės nuomone reikia padaryti inventorizacija ir apiforminti kaip nebaigta statyba.gal galėtumėt patarti kaip mums elgtis toliau,ar reikalauti viso projekto arba sutikti su architekte?Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Sveiki,

geriau pasukite ir pasitarsime kaip elgtis, nes daug neaiškumų jūsų klausime tel 8-604-30060 architectsarunas@gmail.com

Nuo: edvin
2017-01-11
O kaip geriau jusu nuomone projekta daryti jai jau beveik pastatytas namukas apie 70kvd sodu bendrijoje : 1kaip po 2017 01 01 istatymo gyvenama nama su A kategorijos naudingumo. 2 padaryti projekta kaip sodo namelio kur tik 4men gyvenama nora vistiek netikrins kiek kas gyvena tam namuke tada nereikes A kategorijos, ar kaip gyvenama nama su atbuline data pagal sena su B kategorija ir nereikes nei matavimu nei ko. Kaip jus galvojate?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Jūsų klausimą galima išspręsti paprastai ; atsiuskite sklypo nuosavybės dokumentus, iš registrų centro, jei turite namo projektą, jei ne- tai eskizą pagal kurį namas pastatytas ir išorės foto.

Aš jums galėsiu atbuline data padaryti projektą, kuriam nereikės A klasės. Viską paaiškinsiu detaliau architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: edvin
2017-01-08
Sveiki namelis sodu bendrijoje baciunuose pradetas statyti isore pastatyta db vidus liko,namukas karkasinis,kiek kainuotu projekciuka pabraizyt nes nuo 2017 01 01 kad jau reikia projekto leidimo ir A klases energiskumo sertifikato,ir sienu stogo varzas apskaiciuoti. Namukas vieno auksto vienslaitis stogas pamatai plokstuminiai. Dekuj
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Sveiki, jeigu jūsų namas yra iki 80 m2- tuomet galima ankstesne data jums nubraižyti projektą. A klasės nereikės. Šis reikalavimas tik nuo 2017-01-01. Jei domins parašykite architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Deimante
2017-01-07
Sveiki.Turiu 1 ha zemes ukio paskirties zemes sklypa, kuriame planuoju statyti gyvenamaji nama.Siuo metu yra rengiamas kaimo pletros zemetvarkos projektas ukininko sodybos vietai parinkti. Noriu paklauti,kas gali vykdyti statybos darbus, jeigu as nuspresiu statyti nama iki 80 kv, kuriam nuo s.m. sausio 1 d. yra reikalingas projektas? (ar as pati neturedama jokio statybos ar inzinerinio issilavinimo galiu pasistatyti toki nama?)Kuo skiriasi statybos reikalavimai namo iki 100 kv. m. ir iki 80 kv. m.?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Pagal 2017-01-01 įstatymą kiekvienai naujai statybai nepriklausomai nuo namo ploto jau reikalingas leidimas. Kai tik turėsite kaimo plėtros projektą, tuomet savivaldybė jums turi išduoti architektūrines sąlygas namo projekto parengimui. Po to rengiamas projektas, ir savivaldybė / vyr.architektas/ išduoda leidimą statybai. Kelti į infostatybą jau nereikia. Jei domins parašykite architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060. Statybą galite vykdyti ūkio būdu pats, tačiau neturint inžinerinio išsilavibnimo teks samdyti techninį prižiūrėtoją.

Nuo: Andrius
2017-01-06
Kiek pas jus kainuoja namo projektas iki 80 kvadratų ? Aš turiu susibraižęs namo projektą man tik reikia parašo.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Pasukite- tada bus aiškiau 8-604-30060 arba el architectsarunas@gmail.com

reikes ne tik parašo bet ir pririšimo sklype, aiškinamojo rašto ir t.t.

Nuo: Andrius Abeciūnas
2017-01-03
Statyti namą iki 80 kvadratų, miesto ribose ,reikia kreiptis į miesto savivaldybę leidimui gauti? Kiek kainuoja tokie leidimai? Ar tinka projektas padarytas statybininko, ar reikia būtinai samdyti specialistą projektui gauti?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

reikia parengti projektą ir pateikti savivaldybej, kad gautumėt statybos leidimą.

STR statinio projektavimas - jums viską paaiškins...

Nuo: Albertas
2017-01-03
Sveiki, turiu žemės ūkio paskirties žemės sklypą, Vilniaus rajone, jame norėčiau pasistatyti namuką iki 80kv, ar turėčiau rengti kaimo plėtros projektą?o nuo 2017 metu leidimo gavimo tokiam namui tokia pat kaip ir namams didesniems negu 80kv?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Pagal naują įstatymą dabar būtina gauti leidimą namo / bet kokio ploto/ statybai.

Turite padaryti kaimo plėtros projektą, po to iš savivaldybės gauti sąlygas projekto rengimui jas turėdami susirandate architektą kuris jums parengs projektą. Leidimą gausite jūs pats savivaldybėje, arba įgalioajte tai padaryti architektą. Infostatyboje skelbti- nereikės. Jei domins 8-604-30060 architectsarunas@gmail.com

Nuo: Gediminas
2017-01-02
Sveiki,situacija tokia:
nusipirkau sklypą 2016 metų spalio mėn,pamatus pasidariau lapkričio mėn,namukas nesudėtingas statinys iki 80m2 antros grupės,satomas kaimo vietovėje kurioje islaikytos visos sklypo normos ir pns..tad nei statybos leidimo nei namuko projekto nereikėjo,tad kaip bus man tokioje situacijoje? ar privalau darytis projekta? Įstatymai atbuline data negalioja..bet ar nekils problemų įregistruojant pasatą?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Įstatymas pradėjo galioti nuo 2017-01-01. Pasukite 8-604-30060 pasitarsime ka daryti

Nuo: Jurgita
2017-01-01
Sveiki,o ką dabar daryti,jei apie naują statybos įstatyma satatiniams iki 80 kv.m perskaičiau tik jam įsigaliojus,o statinys pastatytas be leidimų?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Šis įstatymas pradėjo galioti nuo 2017-01-01. Pasukite 8-604-30060 paaiškinsiu

Nuo: Tomas
2016-12-01
Sveiki, planuojame pirkti buta jisai yra naujos statybos. Pats butas yra priduotas 100 procentu ,bet pats daugiabutis dar nepriduotas. Ar del šito reiktu sunerimti? Ka dar reiketu zinoti? Kaina nemaža o ir problemų kokiu nors nesinorėtu turėt ;)
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, nebūna, kad butas priduotas 100%

butas būna baigtas statyti 100% bet jis nepridavinėjamas

Priduodamas turi būti namas. Jei perkate nepriduotame name, turėsite jį prisiduoti patys, kartu su kaimyais...

Nuo: Rytis
2016-12-27
Naujas statybos įstatymas nuo 2017. Planuoju statyti gyvenamą namą iki 80 kv. m. Kauno raj. Baigiu susiformuoti ūkininko sodybą.
Klausimas - ar namui reikia projekto ir statybas leidžiančio dokumento? Naujame Statybos įstatyme parašyta, kad nesudėtingam statiniui reikia tik jei mieste, bet "Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas" kuris irgi įsigalioja nuo 2017, 3 priede parašyta, jei jis bus statomas II grupės pastatas. Tai be projekto statyti gyvenamo namo negaliu?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Pagal naują įstatymą jau projektas būtinas, kurį pats statytojas pristatys savivaldybės architektui derinimui. Projektą gali rengti architektas turintis tam leidimą, t.y. verslo liūdijimą. Jeigu norite galiu aš jums padaryti projektą architectsarunas@gmail.com 8-604-30060 Įkelti infostatyboje- nereikės. Turiu daugiametę patirtį tokių namų projektavime. Yra galimybė ir pastatyti jei domins.

Nuo: Vitalijus
2016-12-08
Sveiki.
Planuoju statyti nama.Visada norėjau rąstinio namo, bet ar rąstinis namas pasiektu "A" klasės energetinio efektyvumo standartus? Pvz. : jeigu namas būtų iš dvigubo rąsto ? (88mm rąstas - 220mm ekovata -88mm rąstas)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Sveiki. Daug metų domėjausi ir rąstiniais namais Vilomis poilsiui.. Neblogų rezultatų yra pasiekę austrai. Kanadiečiai. Tačiau- rąstinis namas ypač dvigubas su užpildu yra labai brangus, be to pasiekti reikalaujamą A klasę praktiškai neįmanoma. Asmaniškai aš sau tokios idėjos atsisakyčiau. Nebent namelis iki 80 m2 kaimo vietovėje skirtas poilsiui. Galimas varijantas- du pastatai iki 80 m2. Ateityje sujungti.Turiu labai įdomių naujoviškų idėjų tokio tipo poilsio namams. Galima daryti kombinuotą rąstų+ mūro, akmens. Jei domintų- parašykite architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Aksana
2016-11-29
Laba diena! norieciau paklausti.... Turim sklypa( namu valda) 10a miesto teritorija.I sklypo ribas ieina dalis seno namo.ar galima pastatyti salia nauja nama iki 80kv negriaunant tos dalies?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Situacija labai komplikuota. Geriau atsiūskite sklypo geodezinį planą su pastatų esamu nužymėjimu el paštu studija@mail.lt tuomet panagrinėsiu kaip geriau jūsų klausimą išspręsti arba pasukite 8-604-30060

Nuo: paulius
2016-11-28
Sveiki norejau paklausti ar galima butu nugriauti sienos issikisuse dali? Man rodos ji yra laikancioji, namo tipas blokinis. 8 aukstas. https://postimg.org/image/scoi70t2b/
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Blokiniuose namuose griauti sienas - labai pavojinga. Atsiūskite buto planą studija@mail.lt ar pasukite 8-604-30060 patarsiu ką ir kaip daryti. Galima būtų nugriauti fragmentą sienos, bet tam reikalingas perdangos sutvirtinimo projektas. Nedarykite to savavališkai. Įgriuvus perdangai turėsite labai didelias problemas.

Nuo: Rimvydas
2016-11-20
Labadiena, kokiais atvejais reikia projekto pamatams? Norime truputį praplatinti namo priestato pamatą iš vienos pusės, gal galima apeiti projekto darymą kaip nors?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Laba diena,

ne visai supratau jūsų klausimą. Tai jūs norite TIK pamatą PRAPLATINTI ar ant to pamato dar ir priestatą pastatyti ? Pamatams atskiro specialaus projekto nereikia. Jo reikia pačiam priestatui. Geriau jūs man paskambinkite 8-604 30060 ir mes viską išsiaiškinsime. arba parašykite architectsarunas@gmail.com

Nuo: Eva
2016-11-03
Sveiki,
ar darant ( keliukas jau sioks toks yra) ivaziavima i sklypa per kitu sklypu servituta reikia kaimynu sutikimo?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

taip reikia

Nuo: Eva
2016-11-03
Sveiki,
trumpai- nusipirkome sklypa, sklypas ant slaito. Kaimynas "is apacios" formuodamas-lygindamas sklypa nukase dali musu sklypo ( turbut apie 10-15 masinu grunto). Kokie turetu buti musu veiksmai? kokiu istatymu ir kokiais straipsniai vadovautis?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Labas, Eva,

pirmiausia reiktų nueiti pas kaimyn ir susipažinti.

po to reiktų paklausti, kodėl jis taip pasielgė.

Jeigu pasielgė netyčia, gal gali atstatyti buvusią padėtį,

o jei pasielgė tyčia, gal gali kompensuoti jūsų patirtus nuostolius?

jeigu neina ar nenorite kalbėtis su kaimynu - turite sumkėti advokatui 600 eur už ieškinio suformulavimą ir paduoti kaimyną į teismą.

BET pirmiausia reiktų įsitikinti ar tas gruntas priklausė jums...

t.y. aiškiai turit nusistatyti sklypo ribas (koordinuoti matavimai)

Nuo: Jonas
2016-10-24
Sveiki, sakykit gal zinot ar senuose blokiniuose butuose esanti vonios dezute (sienos vos keli cm) turi savo atskiras lubas? visa ta dezute nugriovus lubos nukris? matydavau kaip statant istato tas dezutes, bet nepamenu ar jos buvo su lubom :)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Reikėtų atsiūsti buto planą- pažiūrėsime. Tai daryti reikia atsakingai, nes padarius klaidą- galimas lubų sėdimas. Tuomet gali iškilti labai didelės problemos. architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Kristina
2016-10-23
Laba diena. Galvoju pirkti namą kaime, apie 80 kvad.m. Namas medinis. Jame nėra jokios šildymo sistemos, kanalizacijos. Apačioje trys kambariai ir virtuve. Nežinau kaip ir kur įrengti reikėtų vonią ir wc ar atitverti pertvara ar paaukoti vieną kambarį, tik gaila vietos, nes mansardą isirengt tik ateityje planuočiau. Kaip Jūsų kaip profesonalo nuomone paprasčiau ir ekonomiškiau būtų padaryti, kad nereiktų griaut ir iš esmės keist viso išplanavimo. Ar tokiem darbams padaryti reikėtų man architekto pagalbos pakoreaguoti esamą prohektą? Ar tiesiog parodyti kur turėrų būti siena ar sanitarinis mazgas. Ačiū už bet kokį patarimą. Su pagarba, Kristina.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Laba diena, tiesiog atsiūskite nuskenavus man namo planą /inventorizacinį/ ir aš jums pabraižysiu kaip viską geriau suplanuoti. Jei turite- siūskite ir išorės fotografijas. architectsarunas@gmail.com galite ir paskambinti 8-604-30060 architektas


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.