Ceturtdiena, 25. decembris
LT | EN | DE | RU | LV | PL
 
 
   
Meklēšanas vārds:
Firmas:
Reģ. nr.:
Tālrunis:
www lapa:
- ir
E-pasts:
- ir
Adrese:
Iela/mājas nr.:

Eksperti iesaka

Nuo: modestas
2014-12-17
stovi vasarnamis 4,9x3,45 noriu jo vietoi pastatyti4,5x6,0 dvieju aukstu 70kvadratu namuka koks reikalingas projektas ir ar jo reikia namukas bus senoi ukininko sodyboi
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Projektas reikalingas tik statybai. Derinimai nereikalingi. Jeigu domina- galiu labai pigiai padaryti ir internetu atsiusti, studija@mail.lt 8-604-30060
Nuo: kestutis
2014-12-02
sveiki turiu nama iki 80m2 baiktumas 79% ir noriu dasistatyti dar viena kambariuka ir terasa kur kreiptis ir ar reiks daryti projekta ar tik reiks isiimti leidima rekonstrukcijai
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Iki 80 m2 ne miesto teritorijoje nereikia jokių derinimų. Viršinant 80 m2 jau reikalingas leidimas. Bet galite atsiusti to namuko planą ir foto. Gal ką nors sugalvosime ,kad paprasčiau būtų. siuskite studija@mail.lt ar tel 8-604-30060
Nuo: Gediminas
2014-12-01
Sveiki, ar galim be jokio leidimo pasidaryti įvažiavimą į sklypą ,visai šalia gatvė su šaligatviu,viską sutvarkom savo lėšomis,namas mieste.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Reikėtų susiderinti su miesto komunalininkais, nes jūs darysite ir nuolydį kelio betoniniame bordiure. Be to jūsų sklypas prasideda tik nuo tvoros. O iki tvoros- miesto teritorija.
Nuo: Irmantas
2014-11-26
Sveiki. Klausimas dėl šilumos nesilaikymo name. Sodo namelio siena sudaryta iš dujų silikato blokelio, 5 cm oro tarpo ir apdailinės skylėtos plytos. Oro tarpas pripildytas termo putomis, is lauko apšiltintas 10 cm eps 70 fasadiniu polistirolu iki cokolio, (likęs neapšiltintas rusys). Stogas apšiltintas 15 cm akmens vata. Prišildžius namą iki 20 laipsnių, per parą nukrenta apie 6 -7 laispsnius, kai lauke oro temperatūra yra iki -2 laipsnių. Kur slypi problema. Ačiū už atsakymus.
Atsako: Marius Gimbutas (UAB "Termas")
Sveiki,
dujų silikatinis blokelis mažai akumuliuoja šilumos. Pasiekus 20 laipsnių patalpoje iš tikrųjų įšyla tik oras, o konstrukcijos kaip minėjau šilumos sukaupia mažai. Todėl patalpų atvėsimas vyksta greičiau. Pagrindinė priežastis kodėl ilgai nesilaiko šiluma gali būti dėl namo nesandarumo. Per nesandarumus greitai pabėga šiltas oras, o jo vietą užima šaltas. Ypač tai jaučiama vėjuotu oru. Nesandarus dažnai būna stogas, dėl nehermetiško garų izoliacinio sluoksnio. Garų izoliacinė plėvelė turi būti tarpusavyje suklijuota. Taip pat suklijuota su sienomis ir kitomis besiribojančiomis konstrukcijomis, komunikacijomis. Temperatūra patalpose būtų stabilesnė jei būtų šildomos betoninės grindys. Betonas gerai akumuliuoja šilumą. Pilnai išsiaiškinti šią problemą galime padėti atliekant namo sandarumo testą defektus fiksuojant termovizoriumi.
Nuo: Saulius
2014-11-12
Planuoju pamatus šiltinti iš išorės ir vidaus.
Klausimas kokiu storiu, kuo, kiek šiltinti nuo pamato viršaus apačion.? Vidiniai pamatai, išoriniai iš vidaus?
Savybės:
Gruntiniai vandenys aukštokai, Drėgna.
Pamatai juostiniai monolitiniai. (be pado.)
Kokie patarimai, dėl XPS ir pan.?
Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Geriausia šiltinti iš lauko bent 5-10 cm putų polistiroliu, reikėtų igilinti bent 50 cm nuo žemės paviršiaus.
Galite papildomai šiltinti ir pamatus iš vidinės pusės- tai nepakenks. Tik reikia apsaugoti putų polistirolą iš išorės - galima cementine plokšte.
Nuo: Lidija
2014-09-29
Labadiena.Noriu paklausti kaip eksperto.Kokiu glaistu glaistyti OSB 10mm plokstes lauko fasadui ,bus tvirtinama medvarsciais?Ir kokiais dazais dazyti ,kad ilgiau laikytusi?Aciu.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)
Laba diena. OSB galima padengti bet kokiais, medienai dažyti rekomenduojamais, aukštos kokybės dažais. Jei norite geresnių rezultatų, prieš dažydami - paviršių nugruntuokite.
Nuo: Remigijus
2014-09-17
Sveiki, Norejau Jusu paklausti. Nusiziurejau buta Kaune 5 aukste, muriniame name 1995-1996 m., taciau virs jo yra techninis aukstas. Norejau suzinoti kokia jo paskirtis, tai pliusas ar minusas perkant toki buta. Su kokiomis problemomis galiu susidurti ateityje. Buciau labai dekingas jeigu patartumete. Remigijus
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Priklausomai kas tame techniniame aukšte gali būti įrengta. Jei tai keltų vibracijas /kondicionieriai, ventiliacija/ - tai jau trūkumas, nes susidarytų triukšmas, magnetiniai laukai. Jūs pats turite sužinoti kas ten numatyta įrengti.
Nuo: Povilas
2014-09-15
Kiek vienbučių gyvenamųjų namų galiu statyti kitos paskirties žemės sklype, naudojimo būdas - vienbučių ir dvibučių pastatų teritorijos. Sklypo plotas 23 arai. Detaliajame plane nurodyta 21% užstatymo tankumas?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Pagal naujus įstatymus jau du.
Nuo: Natalija
2014-03-03
Labas vakaras, rugpjuti nusipirkom buta, name isviso 14butu, 4dar visai neirengti. Namo bukle - 100% baigtumo. Turime savo kanalizacija. Paaiskejo, kad musu irengimas, pagal apgivendintus butus, neatitinka jokiu minimaliausiu nuoteku eksploatavimo reikalavimu. Musi irenginis beveik 3 kartus mazesnis, nei priklouso. Sumantuotas valymo irengis niekada tinkamai neveiks ir neisvalys ateinanciu nuoteku, siuo metu ateinanciu nuoteku kiekis per para virsija tris kartus. Del to imone atsisake uzsiimti nuoteku prieziuros aptarnavimu. Ar galime mes is namo pridaveju eksploatacijai reikalauti, kad butu padengtos visas naujo nuoteku irengimo islaidas? Nes mes pirkom gyvenimui tinkama buta eksploatavimui, t.y. su nuoteku, sildymo ir kt.privalomomis ir visus eksploatavimo reikalavimus atitinkanciomis sistemomis
Atsako: Vaidas Šaltenis (UAB „ENSO Projects“)
Laba diena. Čia teisinis klausimas, mes atsakyti negalime.
Nuo: Robertas
2014-01-18
Sveiki, gyvename daugiabutyje,kas kiek laiko reikia balansuoti šildymo sistema, ar gali nuo balansiniu vožtuvu srauto girdėtis radiatoriu stovuose garsas panasus i traskėjima, kuris persiduoda i radiatorius?
Dekui.
Atsako: Vaidas Šaltenis (UAB „ENSO Projects“)
Laba diena.
Teisingai subalansuotos sistemos periodiškai reguliuoti nereikia, nebent yra keičiami prietaisai, vamzdynai. Garsas gali atsirasti dėl didelio greičio per vamzdžius, reguliavimo prietaisus, tačiau dažniausias triukšmo šaltinis būna cirkuliacinis siurblys. Patikrinus šiuos įrenginius, galima būtų nustatyti tiukšmo priežastį.
Nuo: Paulius
2013-07-23
Laba diena,
Mūsų įmonė ruošia daugiabučio namo renovacijos investicinį projektą ir norėtume sužinoti daugiau apie ventiliacijos kanalų valymą ir remontą.
Namo duomenys:
Plotas (be rūsio): 4800m2
100 butų
5 aukštai
Senos statybos, 1967 metų.
Žirmūnų g. 102, Vilnius
Keramzitbetonio panelių konstrukcija.
Ventiliacijos sistema nebuvo remontuota nuo statybos laikų.

Mums reiktų apytikslės kainos kiek kainuotų ventiliacijos kanalų valymas ir kaminėlių rekonstrukcija/keitimas visam namui arba vienam butui.

Pagarbiai,
Paulius Rudokas
Atsako: Vaidas Šaltenis (UAB „ENSO Projects“)
Laba diena.
Šiuo klausimu reiktų kreiptis į įmones, kurios užsiima sistemų valymu, kad jie konkrečiai įvertinę situaciją galėtų tiksliai paskaičiuoti kainą.
Nuo: Jovituska
2014-09-04
Ar statybos inžinierius gali atlikti paprastojo remonto projektą (keičiasi parduotuvės fasadas) ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Kadangi keičiamas fasadas, projektas jau vadinsis rekonstrukcija ir todėl projektą rengti gali tik architekto diplomą turintis asmuo. Projektą teks derinti su miesto ar rajono vyr architektu.
Nuo: Laima
2014-09-03
Laba diena, norėčiau pasitikslinti, ar galima senamiesčio buto rekonstrukcijos (kultūros paveldo statinyje) darbus atlikti "ūkio būdu"? Kur susirasti KVAD atestuotą darbų vadovą ar įmonę?Gal galite parekomenduoti. Ačiū.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)
Laba diena, buto remontą ar kapitalinį remontą gali atlikti statybos vadovai turintys nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialisto atestatus. Dėl projektavimo sąlygų ir leidimo kreipkitės į savo savivaldybės paveldo saugos padalinį, kuris Jums pasiūlys specialistus.
Nuo: Andzej
2014-09-02
Sveiki,
Turiu Vilniaus mieste sklypa is 2 daliu. vienoje dalyje stovi namas ir ukinis pastatas kitame tik ukinis pastatas. ar galiu iforminti 2 ukinio pastato rekonstrukcija ir padaryti is jo gyvenama nama iki 80 kv. m. ir kokiu dokumentu tam reiketu? salia sio pastato pamatu eina aukstos itampos laidai zemeje
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Kadangi tai Vilniaus miesto teritorija, projekto parengimui reikės rašytinio savivaldybės architekto pritarimo turite raštiškai kreiptis į to rajono architektūros skyrių dėl sąlygų projektavimui. Kadangi praeina aukštos įtampos linija- būtina išlaikyti atstumą. Priklausomai nuo įtampos dydžio. Kai turėsite sąlygas- galėsiu jums patarti kaip pigiai pastatyti labai šiltą gyvenamąjį namą ar parengti projektą studija@mail.lt tel 8-604-30060
Nuo: Tomas
2014-08-07
Labai daug PC daug iv.led ir kt. lempeliu,betgi mažai info su kuo ir ksip jas derinti,suprasti skirtumus tarp įv apšvietimų.Pardavėjai lb ribotai informuoja / ,-nesuinteresuoti /pirkėjas nori taupyti,bet...
Atsako: Justinas Daubara (UAB „Lukneda“)
Laba diena p. Tomai,

Kaip ir pats minite yra daug apšvietimo galimybių naudojant LED. Kiekvienu atveju tai būna naujas sprendimas (šabloniniai tai tik kai yra pakeičiamos paprastos lemputės į LED lemputes) ir tai būna daroma pagal esamą/planuojamą interjerą ir tai ko pats klientas pageidauja (na tarkim kaip pavyzdys - reikalingas led juosta palei lubas ar nišoje ar ne ir panašiai). Todėl pateikti informaciją tikrai sudėtinga. ledapsvietimas.blogspot.com/ - šiuo adresu patalpinome keletą straipsnių kurie manau padės.
Nuo: Tomas
2014-08-07
Ar lb galite pertvarkyti el.įrenginius/Led apšvietimą/racionaliai taupant el.energiją/nekenkiant regėjimui/su įžeminimu Kaune ?
Atsako: Martynas Mekionis (UAB "Mavy Studija")
Taip.
Nuo: Edita
2013-11-21
Pamatus apklijavome polistirenu.Cokolis is durisol bloku. Pamatus ir cokoli norime hidroizoliuoti -
priklijuoti bitumine rulonine danga - kas bus po zeme.
Kokius klijus - mastika geriausia naudoti, nes viskas bus po zeme? Dalis cokolio taip pat po zeme.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Labas,
jeigu neplanuojate isirengti rusio su paprastesnemis medziagomis vistiek pilno sandarumo neisgausite o investuoti i tokias medziagas kurios pilnai uzsandarins neverta.Pamatu hidroizoliacijai pigiausias variantas bitumo -kauciuko mastika
Nuo: ignas
2014-07-28
Sveiki, tarp mūrinio namo plytų yra atsiradę stambūs plyšiai įvairiose vietose. Viena vieta labai neramina, tai kad antro aukšto kampas trukęs kelis metrus ir kai kur per pačią plytą. Namo rastas muro eina trys vienodos plytos ant plytos ir viena eile skirtinga. Noriu paklausti, ar galima kažkaip sustabdyti tuos trukimus ir kaip geriausia juos užtaisyti? Aciu
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Sveiki,pirmiausia reiktu issiaiskinti tu trukimu priezasti .Dazniausiai pasitaikanti priezastis -netinkami pamatai.Siulyciau pasikviesti konstruktoriu kuris nustatys priezasti .Tokioms vietoms uztaisyti geriausiai tinka remontiniai misiniai
Nuo: edmundas
2014-07-12
Sveiki.
Po žiemos keliose vietose įtrūko pamatas, suskilinėjo sienos.
pamatai poliniai grežtiniai.
pamatas buvo paliktas neužpiltas ir neapšiltintas.
ar čia ir yra to priežastis?
kokie sprendimo budai pataisyki viska.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal individualios veiklos pažymą)
Sveiki, greiciausiai saltis iskilnojo pamatus,del sprendimo reiktu kreiptis i konstruktorius.
Nuo: Arunas
2014-07-23
Laba diena,

norėjome Jūsų kaip specialistų paklausti, ar gelžbetoninio laiptų
konstrukcija sujungta varžtais ir sujungta virinant atskiras pakopas yra
atskiri laiptų karkaso konstrukcijos tipai, ar vis gi gelžbetoninio laiptų
konstrukcija sujungta virinant atskiras pakopas yra laiptų karkaso
konstrukcijos defektas (vizualiai žiūrint iš apačios matomos virinimo
siūlės)? Nuoširdžiai dėkojame.
Atsako: Donatas Jankauskas (UAB "Gelmesta")
Sveiki,
Nežinau ar teisingai supratau klausimą, kiek suprantu klausimas yra būtens apie sujungimo tipus ir kiek jie skirias vienas nuo kito. Pakopos jungiamos gali būti tiek virinant tiek varžtinėmis jungtimis, gerai kokybiškai atlikus darbus manau tiek vienas tiek kitas jungimo būdas yra patikimas. Aikštelėse vengiama virinti dėl to, kad niekas negali garantuoti idealių oro sąlygu, tinkančių suvirinimui, taip pat virinant atsiranda vidiniai įtempiai konstrukcijoje, jungiant varžtinėmis jungtimis ne, bet tai daugiau taikoma atsakingoms konstrukcijoms, pvz tiltams, buitiniams laiptams tai neturi turėti didelės reikšmės.
pagarbiai / yours respectfully
Donatas Jankauskas
direktoriaus pavaduotojas gamybai / Deputy Director
mob 8 618 83310
UAB "Gelmesta"
Statybininku 1b, LT-21364 Vievis
tel./faks. 8 528 26273
WWW.Gelmesta.lt

  Visu: 380   1 2 3 4 5   Cits  

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

  © 2014 SAS "Saulės Spektras"  |  Kontakti  |  E-pasts  |  Statistika  |  Įmonėms  | 
www.info.lt   |    www.auto.lt   |    www.turizmas.lt   |    www.medicina.lt   |    www.miestas24.lt   |    www.ltexport.info
Google Analytics lankomumo statistika  
Atsisiųsk nemokamai Statyba.lt programėlę išmaniajam telefonui iš Google Play
Euro skaičiuoklė

Litai:


Eurai:
Oficialus lito ir euro kursas yra 3,4528 lito už 1 eurą.