Paieškų šiandien: 6093

Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Klausimo tekstas:
Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Specialistas atsakys į Jūsų klausimus apie  tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus , šiltų namų projektavimą .

Architektas nuo 1972m . Didelė patirtis gyvenamųjų namų projektavime , dirbęs Austrijoj, Vokietijoj . Galiu patarti kaip PIGIAI pastatyti labai šiltą namą

Projektuojame kompaktiškus labai šiltus tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus.

Taip pat projektuojam sodybas, kaimo turizmo sodybas, pirtis.

Galime suprojektuoti ir unikalius išskirtinės architektūros pastatus, kurių nerasite jokiam pasaulio kataloge.

Projektuojame ir interjerus, mąžąją architektūrą, židinius. Turime didelę patirtį nuo 1972 metų.

 

 

 

Didelė projektavimo patirtis, patarimai
Tel 8-604 30060  arch .Šarūnas Petrauskas
www.architectsarunas.weebly.com
studija@mail.lt

NAUJOVĖ: KURIAME IR PAGAMINAME ORIGINALIAS DEKORATYVINES SKULPTŪRAS IŠ LENGVO BETONO
 

 

 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vitalijus
2016-12-08
Sveiki.
Planuoju statyti nama.Visada norėjau rąstinio namo, bet ar rąstinis namas pasiektu "A" klasės energetinio efektyvumo standartus? Pvz. : jeigu namas būtų iš dvigubo rąsto ? (88mm rąstas - 220mm ekovata -88mm rąstas)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Sveiki. Daug metų domėjausi ir rąstiniais namais Vilomis poilsiui.. Neblogų rezultatų yra pasiekę austrai. Kanadiečiai. Tačiau- rąstinis namas ypač dvigubas su užpildu yra labai brangus, be to pasiekti reikalaujamą A klasę praktiškai neįmanoma. Asmaniškai aš sau tokios idėjos atsisakyčiau. Nebent namelis iki 80 m2 kaimo vietovėje skirtas poilsiui. Galimas varijantas- du pastatai iki 80 m2. Ateityje sujungti.Turiu labai įdomių naujoviškų idėjų tokio tipo poilsio namams. Galima daryti kombinuotą rąstų+ mūro, akmens. Jei domintų- parašykite architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Aksana
2016-11-29
Laba diena! norieciau paklausti.... Turim sklypa( namu valda) 10a miesto teritorija.I sklypo ribas ieina dalis seno namo.ar galima pastatyti salia nauja nama iki 80kv negriaunant tos dalies?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Situacija labai komplikuota. Geriau atsiūskite sklypo geodezinį planą su pastatų esamu nužymėjimu el paštu studija@mail.lt tuomet panagrinėsiu kaip geriau jūsų klausimą išspręsti arba pasukite 8-604-30060

Nuo: paulius
2016-11-28
Sveiki norejau paklausti ar galima butu nugriauti sienos issikisuse dali? Man rodos ji yra laikancioji, namo tipas blokinis. 8 aukstas. https://postimg.org/image/scoi70t2b/
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Blokiniuose namuose griauti sienas - labai pavojinga. Atsiūskite buto planą studija@mail.lt ar pasukite 8-604-30060 patarsiu ką ir kaip daryti. Galima būtų nugriauti fragmentą sienos, bet tam reikalingas perdangos sutvirtinimo projektas. Nedarykite to savavališkai. Įgriuvus perdangai turėsite labai didelias problemas.

Nuo: Rimvydas
2016-11-20
Labadiena, kokiais atvejais reikia projekto pamatams? Norime truputį praplatinti namo priestato pamatą iš vienos pusės, gal galima apeiti projekto darymą kaip nors?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Laba diena,

ne visai supratau jūsų klausimą. Tai jūs norite TIK pamatą PRAPLATINTI ar ant to pamato dar ir priestatą pastatyti ? Pamatams atskiro specialaus projekto nereikia. Jo reikia pačiam priestatui. Geriau jūs man paskambinkite 8-604 30060 ir mes viską išsiaiškinsime. arba parašykite architectsarunas@gmail.com

Nuo: Jonas
2016-10-24
Sveiki, sakykit gal zinot ar senuose blokiniuose butuose esanti vonios dezute (sienos vos keli cm) turi savo atskiras lubas? visa ta dezute nugriovus lubos nukris? matydavau kaip statant istato tas dezutes, bet nepamenu ar jos buvo su lubom :)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Reikėtų atsiūsti buto planą- pažiūrėsime. Tai daryti reikia atsakingai, nes padarius klaidą- galimas lubų sėdimas. Tuomet gali iškilti labai didelės problemos. architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Kristina
2016-10-23
Laba diena. Galvoju pirkti namą kaime, apie 80 kvad.m. Namas medinis. Jame nėra jokios šildymo sistemos, kanalizacijos. Apačioje trys kambariai ir virtuve. Nežinau kaip ir kur įrengti reikėtų vonią ir wc ar atitverti pertvara ar paaukoti vieną kambarį, tik gaila vietos, nes mansardą isirengt tik ateityje planuočiau. Kaip Jūsų kaip profesonalo nuomone paprasčiau ir ekonomiškiau būtų padaryti, kad nereiktų griaut ir iš esmės keist viso išplanavimo. Ar tokiem darbams padaryti reikėtų man architekto pagalbos pakoreaguoti esamą prohektą? Ar tiesiog parodyti kur turėrų būti siena ar sanitarinis mazgas. Ačiū už bet kokį patarimą. Su pagarba, Kristina.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Laba diena, tiesiog atsiūskite nuskenavus man namo planą /inventorizacinį/ ir aš jums pabraižysiu kaip viską geriau suplanuoti. Jei turite- siūskite ir išorės fotografijas. architectsarunas@gmail.com galite ir paskambinti 8-604-30060 architektas

Nuo: Lina
2016-10-13
Laba diena,
Jeigu namas yra su daline vidaus apdaila, be šildymo sistemos, ar vieną žiemą išbuvęs nešildomas gali labai pritraukti drėgmės ir pradėti pelyti? Kokios problemos gali dar pasirodyti? Ar gali pakenkti kalkiniam tinkui? Kiek laiko neįrengtas naujai pastatytas namas gali išstovėti nešildomas? ( Išvedžiotas grindinis šildymas)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Labai pavojinga namą palikti visai be šildymo. Garantuotai pritrauks drėgmės. Ir pelėsis- garantuotas. Tad būtinai įrenkite nors bet kokį šildymą- galite elektrinį, svarbu kad būtų teigiama nors 5-10 laipsnių temperatūra.

Nuo: Tomas
2016-10-10
Sveikia, noreciau paklausti del grindu. Medinese grindyse nepalikau ventiliacijos kol vyksta renovacijos darbai to pasekoje atlupes grindu plokste radau pelesio voratinkli. Ar uztektu padaryti vedinima ? Ar tenka imtis kitu priemoniu ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Jeigu jau įsimetė pelėsis- jūs jau nieko nepadarysite, nes jis anksčiau ar vėliau viską sunaikins.Padarytos klaidos- nėra ventiliacijos+ medinės lentos nepadengtos antiseptikais todėl taip ir įvyko. Gali tekti, ir geriausia- iš viso pakeisti grindis iš naujo. Gal būt net ne medines. Gal šildomas ? Yra begalė varijantų.

Nuo: Andrius
2016-07-07
Kiek skaičiau nuo 2016 lap 1d bus reikalaujama statyti tik A klases namus, ką reiškia terminas 'pradėti statybas' iki lap 1 d., kad būtų galima statyti dar B klasės namą? Kas turi būti padaryta? Ir ar poto nėra ribojama statybų trukmė? Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Jeigu leidimas išduotas iki lapkričio 1 tai ir tam pastatui nebus taikoma A klasė. Leidimas galioja 10 metų su galimybe jį pratęsti.

Nuo: Audrius
2016-06-15
Laba diena, isigyjau sklypą ir turiu tik sklypo planą. Nežinau tiksliai kur sklypas prasideda ir kur baigiasi. Pas ką reikia kreipti, kad viska išsiaiskinti ir, kad sužimėtu? Ir ką pats galėčiau atlikti iki kol kreipsiuos pas architekta, projektuotoja?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Sklypo nužymėjimą atlieka matininkai- geodezistai. Kol nenustatytos tikslios ribos nepatariu užsiimti jokia statybos veikla, nes galite "išeiti" už sklypo ribų. Tolimesni veiksmai priklauso kur jūsų sklypas randasi.? Ar mieste, ar kaimo vietovėje? Kokio dydžio namą ir kitus statinius norėsite statyti ? Galite man tiesiogiai parašyti, atsiūsti sklypo planą studija@mail.lt , patarsiu kaip elgtis toliau.

Nuo: Arturas
2016-05-04
Laba diena,
ar yra būtina konstrukcinė projekto dalis norint gauti leidimą statyboms ? Ar būtina tik pamatams ar išvis nebūtina ?

Buciau dekingas uz atsakyma,
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Priklauso koks pastatas. Jeigu gyvenamasis namas tai statinys neypatingas ir jam konstruktyvinė dalis gauti leidimui nebūtina. Asmeniškai aš sau statydamas vis dėl to labai atidžiai atkreipčiau dėmesį ant kokio grunto statoma, nes jei gruntas silpnas- galimi pamatų sėdimai- tuomet galite turėti milžiniškus nuostolius. Ir šiaip visada geriau pasikonsultuoti su patyrusiais meistrais, konstruktoriais, ar architektu.

Nuo: Lija
2016-03-24
Sveiki,
Jei pastatas yra šlaite (dalis jo įsiterpusi į šlaitą), kokia pastato dalis priskiriama antžeminei daliai, ir kokia požeminei? Kuo vadovautis, ir kaip tai nustatyti?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Labai išsamų atsakymą galite rasti portale Aplinkos Ministerija; iveskite klausimą ir jums išsamiai bus atsakyta
Nuo: Rolandas
2016-03-17
Sveiki Šarūnai! Norėjau jūsų paklausti ką jūs manote apie šiuos pranzūzų namus,ar realu toki projekta įgyvendinti Lietuvoje?? www.popup-house.com Jusų nuomone man labai įdomi.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Sveiki, viskas įmanoma. Galiu ir įdomesnių pasiūlyti. architectsarunas@gmail.com ar pasukite 8-604-30060. Manau, geriausia sukurti visai orginalų namą jo stilių pagal vietovę ir norus. Fantazijai ribų bent man nėra.
Nuo: Zivile
2016-02-23
Sveiki, noriu pasiteirauti ar savo projektuose teko naudoti elektrochrominį stiklą? Gal esate susidūręs su jų + ir -?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Dar neteko. Pasidomesiu.
Nuo: petras
2016-02-18
Sveiki. Turiu sodo namali 75 kvad. jis yra priduotas jo baigtumas 100 proc. Noriu prie jo dastatyti priestata ant poliniu pamatu apie 45 kvad. Ar reikalingas priestato dastatymui statybu leidimas?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Jokiu būdu negalite to priestato PRIGLAUSTI, nes tuomet jau reikės leidimo. Kreipkites- padesiu studija@mail.lt arba pasukite 8-604-30060
Nuo: Loreta
2016-02-12
Laba diena,
norime pasistatyti šiltą, nebrangų namą. Bendras plotas gaunasi apie 110 m2 (su garažu). Pasiskaičius internete susidariau nuomonę, kad teoriškai šiuos reikalavimus atitinka karkasiniai namai, tačiau Lietuvoje jie statomi labai nekokybiškai. Ar yra kokia kita alternatyva šiltam ir nebrangiam namui?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Asmeniškai sau nestatyčiau karkasinio. Geriau sienos- blokelių. Taip pat statyčiau iki 80 m2 tuomet nereikėtų brangaus projektavimo darbų. garažą statyčiau ne priblokuotą kad neviršyti bendro leidžiamo 80 m2 ploto.Jei domins parašykite studija@mail.lt ar tel 8-604-30060 padėsiu
Nuo: Gintaras
2013-02-14
Sveiki, Inžineriniam statiniui - pavėsinei arba stoginei minimalus atstumas iki kaimyno sklypo ribos yra 1 metras? Mano sklypo pusė pietinė, kaimyno - šiaurinė, lygiagrečiai kaimyno sklypui statyčiau 6 metrų ilgio pavėsinę, siena blokelių, daugiau sienų nėra, pavėsines plotis 3,5 metro, stogas vienšlaitis į mano pusę, ir 3 atraminiai stulpai. Ar galiu be kaimyno sutikimo išlaikyti minimalų 1 metro atstumą, jei ne - koks turėtų būti statinys, kad nereikėtų kaimyno sutikimo ir su jo sklypo riba būtų 1 metras. Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
xxx
Nuo: J.M
2012-08-03
Laba diena,
Noreciau Jusu paklausti ar galima gauti tribucio namo statybos leidima 5 aru sklype (trys sklypo bendrasavininkai) Kauno mieste?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
xxx
Nuo: evelina
2012-07-02
Labas vakaras,

Asmeniniame žemės ūkyje išsikasėme prūdą, yra supiltas šlaitas. Su mūsų žemės sklypu ribojasi kitas žemės sklypas, kuriame prasidėjo gyvenamosios paskirties pastato statybos. Šio sklypo savininkai pradėjo reikšti priekaištus, kad neva šlaitas yra per daug arti jų žemės sklypo, trukdo jų kraštovaizdžiui, nors mūsų šlaitas supiltas ties riboženkliais. Klausimas: kiek supiltas šlaitas gali būti nutolęs nuo kaimynų pastato? Kokie turi būti šlaito matmenys? Kaip tokiu atveju spręsti problemą? Koks yra įstatymas apie tokią situaciją?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
xxx
Nuo: Arvydas
2016-02-05
Sveiki,
Turiu tokį neaiškumą. Pamato šiltinimo sluoksnis, bus išlindęs iš fasado šiltinimo sluoknsio 5cm. Kaip yra projektuojamas ir kokios medžiagos naudojamos tokį išlindusį kampą apdailinti ar apskardinti?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Reikėtų detalesnės informacijos. Apie sienos medžiagą, pamato aukštį nuo žemės paviršiaus, kuo aptaisytas ar ne pats šiltinimo sluoksnis kokia medžiaga. parašykite tiesiai- architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060 pagalvosime kai išspręsti

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.