Paieškų šiandien: 7921

Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Klausimo tekstas:
Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Specialistas atsakys į Jūsų klausimus apie  tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus , šiltų namų projektavimą .

Architektas nuo 1972m . Didelė patirtis gyvenamųjų namų projektavime , dirbęs Austrijoj, Vokietijoj . Galiu patarti kaip PIGIAI pastatyti labai šiltą namą

Projektuojame kompaktiškus labai šiltus tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus.

Taip pat projektuojam sodybas, kaimo turizmo sodybas, pirtis.

Galime suprojektuoti ir unikalius išskirtinės architektūros pastatus, kurių nerasite jokiam pasaulio kataloge.

Projektuojame ir interjerus, mąžąją architektūrą, židinius. Turime didelę patirtį nuo 1972 metų.

 

Didelė projektavimo patirtis, patarimai
Tel 8-604 30060  arch .Šarūnas Petrauskas
www.architectsarunas.weebly.com
studija@mail.lt

NAUJOVĖ: KURIAME IR PAGAMINAME ORIGINALIAS DEKORATYVINES SKULPTŪRAS IŠ LENGVO BETONO


 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Andrius
2015-09-12
Laba diena.
Stataus 80kv.m nesudėtingos statybos gyvenamąjį namą. Šalimais noriu pastatyti stoginė automobiliui kuri prasidės nuo namo krašto ir turės viena bendrą sieną. Neketinu daryti stoginės su keturiomis sienomis tik norėtųsi išlieti pamatą stogelio kolonomis laikyti. Ar tai nepadidins namo bendro ploto, ar nebus problemų priduodant namą dėl pamato ar stogo?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Į namo plotą įskaičiuojama tik bendras naudingas VIDAUS plotas. Jeigu stoginė atvira- tai į plotą neskaičiuojama. Jei kils klausimų- galite kreiptis tiesiogiai architectsarunas@gmail.com arba paskambinti 8-604-30060
Nuo: Renata
2015-07-12
sveiki,planuojame prie gyvenamojo namo dasistatyti priestata-katiline,ar reikalingas leidimas jei namo plotas 76 kvadratinai metrai.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Ne miesto teritorijoj nereikalingi jokie derinimai, bet geriau atsiuskite man savo namo planelį, kad po to išvengti problemų su statybos inspekcija pridavimo metu. Jums patarsiu kaip tai padaryti. architectsarunas@gmail.com galite ir paskambinti 8-604-30060
Nuo: Andrius
2015-07-01
laba diena.planuoju statyti nama vieno auksto iki 80 kv.gal turit kokiu projektu ir kokias medziagas patartumet rinktis kad pasistatyti pigu ir silta nama iki 120000 lt.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Taip turiu- ir pastatytas. Iki raktu kainavo 110 000 lt. Parasykite architectsarunas@gmail.com ar pasukite 8-604-30060 padesiu jums.
Nuo: Mantas
2015-06-09
Kokio papildomo atestato reikia statybos inzinieriaus diploma turinciam zmogui, kad jis galetu pasirasyti kaip architektas? Ar yra galimybe statybos inzinieriui igyti teise dirbti architektu?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Statybos inžinierius gali pasirašyti kaip PROJEKTO VADOVAS jei atestate taip bus įrašyta. Tam reikia išsilaikyti egzaminus. Aš esu architektas - projektų vadovas, bet pasirašyti už pastato konstrukcijas neturiu teisės, nes atsitikus nelaimei- sugriuvus pastatui ar konstrukcijoms juk kažkas turės nešti juridinę atsakomybę. Jeigu jums reikia papildomos informacijos galite man pasukti +370 604 30060 architectsarunas@gmail.com
Nuo: Mantas
2015-06-01
Sveiki, kokio papildomo atestato ar darbo stazo reikia statybos inzinieriaus diploma turinciam zmogui, kad jis galetu projektuoti "Ypatingus statinius".
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Ypatingus statinius gali projektuoti ir pasirašyti TIK turintys ypatingo statinio projektavimo atestatą.
Nuo: Simona85
2015-05-24
Planuoju statyti nama iki 80kv.m. Noreciau suzinoti, kas ieina ir kas neieina kvadratura. Namas planuojamas su mansarda. Pirmas aukstas apie 50kv ir mansarda apie 30kv. Mansardoj bus gyvenamas kambariai, langai ir balkonas. Laiptus i mansarda planuoju daryti uzdaro tipo (panasiai kaip daugiaauksiu namu laiptine). Ji uzims nemaza plota tiek pirmam, tiek mansardiniam aukste.. Ar jos plotas isiskaiciuos i kvadratura? O gal isiskaiciuoja tik pirmam aukste, o mansardoj atsimeta? Ar del balkono namelis nepraras nesudetingo statinio statuso?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Reikėtų tą jūsų numatomą projektėli gerai panagrinėti ir paskaičiuoti plotus, nes viršijus 80 m2- galite turėti problemų. Siūlyčiau man parašyti tiesiai- prakonsultuosiu jus. studija et mail.lt arba architectsarunas et gmail.com
Nuo: as
2015-05-12
ar yra projektu kur galeciau individualiai statytis nama nuo pamatu iki stogo.siaip toj srity gan nemazai zinau ir norim kiekvienas ji pigiau pastatyt.kalbu apie vieno auksto namuka iki 100kv
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Sveiki, be abejo yra. parasykite architectsarunas et gmail.com arba studija et mail.lt ir konkretizuosime si klausima. Tikrai patarsiu kaip labai pigiai ir paciam pasistatyti nama.
Nuo: v.k.
2015-05-04
sveiki, turiu tokia problemele...projektas yra, zeme gyvenamuju namu statybos , .. noriu pradeti pamatus lieti seis metais . taciau negaunu leidimo statyboms ,kadangi mano sklypas yra 20 namu kvartale ir nera dar neivieno namo .mano butu pirmasis. taciau nera pasijungimo komunikacijos , Firma nesiruosia daryti kol nebus parduota bent puse ju sklypu,bendrijos nera kadangi niekas dar nesistato manau del tos pacios priezasties ... Gaunasi taip kad kol nera pasijungimo projekto tol negaliu pradeti statyti...ar yra koks laikinas leidimas? ar koks padaromas pasijungimo sulinys pagal reikalavimus..gal po 2-5 metu ir bus tos kumunikacijos tada nebereiktu iki namo vel kasineti lygtu tik pasijungti nuo pajungimo.. Gal galite patarti ? o gal man daryti 80kv+50kvpriestatu? pats dirbu daug metu prie statybu .. dekoju, ir atsiprasau uz klaidas nes daug laiko praleidziu uzsienyje.. V,K.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Pirmiausia, kur jus statote ? Mieso teritojijoj ar ne?
Jeigu ne miesto teritorijoj, tai galimas sprendimas- statyti iki 80 m2 nama irengiant vietinius nuoteku surinkimo cisterna ir vandens tiekimo/ grezini- sulini/.Galetumet atsiusti sklypo plana ir kur padarete pamatus- tada pagalvosime kaip ta problema isspresti siuskite architectsarunas eta gmail.com ir pasukite astuoni sesi nulis keturi trys nulis nulis sesi nulis pakonsultuosiu
Nuo: jonas
2015-04-27
https://www.youtube.com/watch?v=gvarmGbMlWI
mes norime statytis savo svajoniu nama. tiesiog norim patys susiprojektuoti savo nama ir veliau susiderint su architektu problemines vietas. nes mes patys nesam profesionalus architektai. jei ateitume su tokio stiliaus eskizu ar architektas nepasius musu toli ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Sveiki, manau, kiekvieną namą BŪTINA projektuoti atsižvelgiant į kliento norus. Mielai jums galiu suprojektuoti ir pateikti derinimui+ leidimo gavimui, jei to reikia. Parašykite man tiesiai architectsarunas et gmail.com ir jums padesiu. Arba pasukite kad ir dabar šeši nulis keturi trys nulis nulis šeši nulis . Mieliai padėsiu.
Nuo: Arunas
2015-04-22
Sveiki, kaimyno senai iregistruotas namas stovi arciau nei 3m nuo sklypo ribos ar privales jis darydamas rekontrukcija ar statydamas ant tu paciu pamatu gauti sutikima is gretimo sklypo savininko.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Butinai. Priesingu atveju jam niekas nederins jo rengiamo projekto
Nuo: Aidas
2015-04-22
Sveiki,

norėčiau paklausti, ar reikalingas koks nors leidimas ar dar kas pirtelės restauracijai?
Pirtele ( na jei ja dar galima pavadinti pirtele yra) pasvirusi, apgriuvusi. Stovi ant upės krasto. Namu valdos planuose taip pat iforminta, atzymeta. 1969 metu statybos.
Klausimas ar galima ta pirtele restauruoti? Aisku galvojame keisti visus rastus naujais? Ar nereikalingas koks nors papildomas suderinimas? Ar upes pakrantese nera kokios nors apsaugines zonos? Nes pirtele na ~ 3 m nuo krasto.

Is anksto dekoju uz atsakyma
Pagarbiai
Aidas
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Šiaip jau vandens apsaugine zona yra 5 metrai, bet jeigu sklypo planuose ji yra jau registruota, tai tokio pat dydzio galetumete garsiai nereklamuodami perstatyti. Jeigu norite- galiu pigiai jums grazia pabraizyti tik reiketu isores matmenu. Brezinius atsiusciau internetu architectsarunas et gmail.com arba pasukite sesi nulis keturi trys nulis nulis sesi nulis patarsiu, nes yra plonybiu kaip teisingai irengti pirtele
Nuo: Algirdas
2015-03-21
Sveiki. Norėjau paklausti ar nesudėtingi statiniai (gyvenami namai iki 80 kv.m.) nuo 2016 m. sausio 1 d. taip pat turės atitikti ne žemesnę kaip A energinio naudingumo klasę? Namas bus statomas namų valdoje.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Kol kas tokio reikalavimo nera, jei gausite leidima po 2016- tada reikes
Nuo: Rita
2015-03-19
Sveiki,

sakykite prasau, kuo statybinis planas skiriasi nuo architekturinio? Kalbame apie aukstu planus.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Architekturinis- tai be konstruktyviniu sprendimu. Patyrusiems statybininkams konstruktyviniai sprendiniai nereikalingi, bet jei statote jus patys ukio budu- tai tuomet geriau tureti ir statybinius- konstruktyvinius brezinius.
Nuo: Povilas
2015-03-13
Sveiki, Norėčiau paklausti apie seno rastinio namo apšiltinimą. Pirmiausia aišku reikia pakeisti kelis supuvusius rastus, po to kyla klausimas ar šiltinant namą ir perkalant fasadą tam reikalingas projektas? Taip pat lyg ir butų poreikis pasistatyti kelių kvadratu katiline.?
ačiu už informacija
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Pirma, kadangi norite pristatyti keletos kvadratu katiline, - tai jau reikalingas projektas.
Jeigu pastatas ne miesto teritorijoje, tai bendro ploto statiniui iki 80 m2 - nereikalingi jokie derinimai.
Jeigu miesto teritorijoj- reikalingas derinimas- pritarimas, virs 80 m2- jau leidimas.
Projekte bus nurodyti visi sprendimai del sienu apsiltinimo.
Galita kreiptis- architectsarunas@gmail.com 8-604-30060 padesiu konkreciai
Nuo: Mindaugas
2015-03-01
Sveiki,
ar yra leidžiama buto ar namo laikančiose sienose montuoti potinkinius Elektros paskirstymo skydus?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Tai nera reglamentuojama, tik irengiant tokius skydus- gali suploneti siena ir tai lemti sienos persalima.
Nuo: Saulius Smiltenis
2015-03-03
Ieskau architekto 2 aukstu namui. Idejos nelabai turiu tad reiktu kaska sugeneruoti. Kokia butu preliminari kaina?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Sveiki, mielai galiu jums padeti, nes ideju turiu begale. Kaip ir patirti. nuo 1972 m
Aisku- svarbiausia turetu GERA ideja, po to visi kiti sprendimai ir projektavmas.
Galite pasukti- pasitarsime 8-604-30060
Patarsiu nuo ko sekmingai pradeti
architectsarunas@gmail.com
Nuo: Darius
2015-03-01
Sveiki,
Norėjau pasiteirauti ar yra kokie reikalavimai kokiu atstumu nuo medžiu gali būti projektuojamas ir statomas indvidualus gyvenamas namas (esami medžiai sužymeti plane (pušys)) . Sklypas mieste ne saugomoj teritorijoje. Norėtumem statyti kiek įmanoma arčiau medžių nes kitaip netinka atstumai nuo sklypo ribų.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Sveiki, na norint butu galima gauti leidima kirsti medzius, bet as asmeniskai to nedaryciau tik labai jautriai integruociau su projektu kaip tai daro Skandinavijos ar Japonu architektai,
Jei domina visa tai- skambinkite 8-604-30060 architectsarunas@gmail.com
Nuo: Jurgita
2015-02-10
Laba diena, namas iregistruotas kaip ,,Vieno auksto penkiu kambariu gyvenamasis namas su mansarda". Mansarda-tai du normalus staciakampiai kambariai, ir abiejuose sonuose po palepe (tai kaip ir antras aukstas,kuriame ir gyvenam). Kokie popierizmai ir islaidos lauktu paveldejus ta gyvenama plota (pirmas aukstas liks kitam savininkui)? Isvis ar galima paveldet mansarda, ar reikes tvarkyt popierius ir registruot kaip antra auksta?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Reiketu turti pasirengus mansardos irengimo projekta, ji turint- inventorizuoti ir tik tada registruoti.
Be projekto inventorizacija nepripazins ir negales iteisinti.
jei norit- gali pabraizyti ir atsiusti internetu architectsarunas@gmail.com 8-604-30060
Nuo: Virginija
2015-01-30
Laba diena. Turiu Jums pora klausimų. Prie keturių butų namo yra bendras kiemas, kurį nusprendėme pasidalinti. Kai pirkome savo butą bendrame kieme jau buvo pastatyta vadinama malkinė (betoninio pamato nėra, į žemę įkasti mediniai rastai). Vieni iš gyventojų reikalaujame, kad griautume malkinę, kadangi ji niekur neregistruota kaip statinys. Ar būtina ją registruoti, kad išsaugoti ? Prie savo buto po žemės paskirstymo norėsim statyti prieangį. Kokie dokumentai reikalingi, ar reikalingas kaimynų sutikimas ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Malkine kaip statinys neregistruojama. Norint prie namo pristatyti prieangi, reiketu tureti projekteli ant kurio visi gyventojai pasirasytu, kad sutinka. Jei tai ne miesto teritorija- daugiau jokiu derinimu daryti nereiketu.
Del nubraizymo galiu padeti ir internetu atsiusti brezini. architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060
Nuo: Vytautas
2015-01-20
Laba diena. Būtume labai dėkingi jei aplankytumėte mūsų svetainę: http://eletika.lt ir pareikštumėte savo nuomonę apie tokių lakštų panaudojimo perspektyvą interjere.
Pagarbiai
Vytautas
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Parasykite man tiesiogiau architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.