Paieškų šiandien: 528

Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Klausimo tekstas:
Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)

Specialistas atsakys į Jūsų klausimus apie  tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus , šiltų namų projektavimą .

Architektas nuo 1972m . Didelė patirtis gyvenamųjų namų projektavime , dirbęs Austrijoj, Vokietijoj . Galiu patarti kaip PIGIAI pastatyti labai šiltą namą

Projektuojame kompaktiškus labai šiltus tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus.

Taip pat projektuojam sodybas, kaimo turizmo sodybas, pirtis.

Galime suprojektuoti ir unikalius išskirtinės architektūros pastatus, kurių nerasite jokiam pasaulio kataloge.

Projektuojame ir interjerus, mąžąją architektūrą, židinius. Turime didelę patirtį nuo 1972 metų.

 

Didelė projektavimo patirtis, patarimai
Tel 8-604 30060  arch .Šarūnas Petrauskas
www.architectsarunas.weebly.com
studija@mail.lt

NAUJOVĖ: KURIAME IR PAGAMINAME ORIGINALIAS DEKORATYVINES SKULPTŪRAS IŠ LENGVO BETONO


 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Arvydas
2016-02-05
Sveiki,
Turiu tokį neaiškumą. Pamato šiltinimo sluoksnis, bus išlindęs iš fasado šiltinimo sluoknsio 5cm. Kaip yra projektuojamas ir kokios medžiagos naudojamos tokį išlindusį kampą apdailinti ar apskardinti?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Reikėtų detalesnės informacijos. Apie sienos medžiagą, pamato aukštį nuo žemės paviršiaus, kuo aptaisytas ar ne pats šiltinimo sluoksnis kokia medžiaga. parašykite tiesiai- architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060 pagalvosime kai išspręsti
Nuo: Tomas
2015-11-06
Sveiki, namo viena siena randasi 1.90m atstumu nuo kaimyno sklybo ribos (pastatas pastatytas seniau nei pries 10m), ar galima apsisiltinti šią sieną be kaimyno leidimo. Gal užtenka žodinio kaimyno sutikimo ne per notarą? Apsišiltinus, kaip įregistruoti tą patį faktą, kad jam pradėtų skaičiuotis senaties terminas, jei po kokių metų kitų kaimynas neapsigalvotų?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Geriausia gauti raštišką sutikimą kurį gali patvirtinti seniūnas, blogiausiu atveju- kaimynai parašais.
Tuomet nereikės notaro.
Nuo: Julija
2015-10-29
Labas vakaras norim prie namo dastatit priestata dvieju aukstu.is vidaus butu priestatas apie 75kv.m gal net maziau.ar reikia kokiu dokumentu.ar teks tik pasikeist namo plana
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Visiems pastatams , kurių bendras plotas viršija 80 m2 jau reikalingas statybos leidimas. O tai yra gana komplikuota ir gana brangiai kainuoja.Nes nuo Naujų Metų įsigalios A++ reikalavimai.
Galite atsiusti to namo ir sklypo planą, jei turite foto- gal ką nors sugalvosime pigiau. architectsarunas@gmail.com
Nuo: Gitana
2015-10-26
Sveiki,
Ar yra galimybė 4 kambarių butą (80 kv. m) pirmame daugiabučio namo aukšte suformuoti į 2 atskirus butus. Jeigu yra ,kur reiktų kreiptis pirmiausia ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Yra. Pirmiausia reikia pasidaryti projektą. Atsiuskite buto planą architectsarunas@gmail.com Po to pasakysiu kas turi sekti.
Nuo: Robertas
2015-10-14
Laba diena!
Nusipirkau gyv. nama,kurio bendras plotas dokumentuose 70 kv. m. , o realiai yra 130 kv. m. Namo baigtumas registru centre 100 %. Kokie reikalingi zingsniai,kad ir dokumentuose atspindetu kvadratura tikrove, nuo ko pradeti? Aciu
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Pirmiausia- kam jums to reikia ? Juk užregistruota ir pripažinta 100 proc baigtumas.. Bet jei norite įteisinti tą papildomą plotą gal galite nuskenuoti planus, jei turite projektą- pagalvosime kaip išspręsti. studija@mail.lt
Nuo: Mantas
2015-10-11
Sveiki turiu sodo paskirties sklypa, ir noriu statyti nama iki 80kv metru, bet salia mano sklypo eina aukstos itampos laidai kaimynai neseniai pasistate nama po jais tai taip iseina kad galima?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Lietuvos įstatymai neleidžia po elektros laidais statyti pastatus, tuo labiau gyvenamuosius. Vokietijoje mačiau gyvenamuosius namus virš kurių pratiesta 110 kV linija. Ten tas galima. Lietuvoje net nuo 0,4kV oro linijos būtina išlaikyti 1,5 m atstumą, kuo įtampa aukštesnė- tuo atstumas didesnis. 10 kv- jau 10 metrų, jei aukštesnė įtampa pav 30kV jau turi būti 20 metrų. Galite atsiusti sklypo planą su ta linija- gal ką nors sugalvosime kaip padaryti. studija@mail.lt Juk išeities reikia ieškoti. Be to galima padaryti spec projektą, kad išlaikyti atstumus, turiu tokį parengęs 7,5x7,5 m lauko išmatavimai per 2 aukštus. Tai gal įtalpintume ?
Nuo: Andrius
2015-09-12
Laba diena.
Stataus 80kv.m nesudėtingos statybos gyvenamąjį namą. Šalimais noriu pastatyti stoginė automobiliui kuri prasidės nuo namo krašto ir turės viena bendrą sieną. Neketinu daryti stoginės su keturiomis sienomis tik norėtųsi išlieti pamatą stogelio kolonomis laikyti. Ar tai nepadidins namo bendro ploto, ar nebus problemų priduodant namą dėl pamato ar stogo?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Į namo plotą įskaičiuojama tik bendras naudingas VIDAUS plotas. Jeigu stoginė atvira- tai į plotą neskaičiuojama. Jei kils klausimų- galite kreiptis tiesiogiai architectsarunas@gmail.com arba paskambinti 8-604-30060
Nuo: Renata
2015-07-12
sveiki,planuojame prie gyvenamojo namo dasistatyti priestata-katiline,ar reikalingas leidimas jei namo plotas 76 kvadratinai metrai.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Ne miesto teritorijoj nereikalingi jokie derinimai, bet geriau atsiuskite man savo namo planelį, kad po to išvengti problemų su statybos inspekcija pridavimo metu. Jums patarsiu kaip tai padaryti. architectsarunas@gmail.com galite ir paskambinti 8-604-30060
Nuo: Andrius
2015-07-01
laba diena.planuoju statyti nama vieno auksto iki 80 kv.gal turit kokiu projektu ir kokias medziagas patartumet rinktis kad pasistatyti pigu ir silta nama iki 120000 lt.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Taip turiu- ir pastatytas. Iki raktu kainavo 110 000 lt. Parasykite architectsarunas@gmail.com ar pasukite 8-604-30060 padesiu jums.
Nuo: Mantas
2015-06-09
Kokio papildomo atestato reikia statybos inzinieriaus diploma turinciam zmogui, kad jis galetu pasirasyti kaip architektas? Ar yra galimybe statybos inzinieriui igyti teise dirbti architektu?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Statybos inžinierius gali pasirašyti kaip PROJEKTO VADOVAS jei atestate taip bus įrašyta. Tam reikia išsilaikyti egzaminus. Aš esu architektas - projektų vadovas, bet pasirašyti už pastato konstrukcijas neturiu teisės, nes atsitikus nelaimei- sugriuvus pastatui ar konstrukcijoms juk kažkas turės nešti juridinę atsakomybę. Jeigu jums reikia papildomos informacijos galite man pasukti +370 604 30060 architectsarunas@gmail.com
Nuo: Mantas
2015-06-01
Sveiki, kokio papildomo atestato ar darbo stazo reikia statybos inzinieriaus diploma turinciam zmogui, kad jis galetu projektuoti "Ypatingus statinius".
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Ypatingus statinius gali projektuoti ir pasirašyti TIK turintys ypatingo statinio projektavimo atestatą.
Nuo: Simona85
2015-05-24
Planuoju statyti nama iki 80kv.m. Noreciau suzinoti, kas ieina ir kas neieina kvadratura. Namas planuojamas su mansarda. Pirmas aukstas apie 50kv ir mansarda apie 30kv. Mansardoj bus gyvenamas kambariai, langai ir balkonas. Laiptus i mansarda planuoju daryti uzdaro tipo (panasiai kaip daugiaauksiu namu laiptine). Ji uzims nemaza plota tiek pirmam, tiek mansardiniam aukste.. Ar jos plotas isiskaiciuos i kvadratura? O gal isiskaiciuoja tik pirmam aukste, o mansardoj atsimeta? Ar del balkono namelis nepraras nesudetingo statinio statuso?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Reikėtų tą jūsų numatomą projektėli gerai panagrinėti ir paskaičiuoti plotus, nes viršijus 80 m2- galite turėti problemų. Siūlyčiau man parašyti tiesiai- prakonsultuosiu jus. studija et mail.lt arba architectsarunas et gmail.com
Nuo: as
2015-05-12
ar yra projektu kur galeciau individualiai statytis nama nuo pamatu iki stogo.siaip toj srity gan nemazai zinau ir norim kiekvienas ji pigiau pastatyt.kalbu apie vieno auksto namuka iki 100kv
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Sveiki, be abejo yra. parasykite architectsarunas et gmail.com arba studija et mail.lt ir konkretizuosime si klausima. Tikrai patarsiu kaip labai pigiai ir paciam pasistatyti nama.
Nuo: v.k.
2015-05-04
sveiki, turiu tokia problemele...projektas yra, zeme gyvenamuju namu statybos , .. noriu pradeti pamatus lieti seis metais . taciau negaunu leidimo statyboms ,kadangi mano sklypas yra 20 namu kvartale ir nera dar neivieno namo .mano butu pirmasis. taciau nera pasijungimo komunikacijos , Firma nesiruosia daryti kol nebus parduota bent puse ju sklypu,bendrijos nera kadangi niekas dar nesistato manau del tos pacios priezasties ... Gaunasi taip kad kol nera pasijungimo projekto tol negaliu pradeti statyti...ar yra koks laikinas leidimas? ar koks padaromas pasijungimo sulinys pagal reikalavimus..gal po 2-5 metu ir bus tos kumunikacijos tada nebereiktu iki namo vel kasineti lygtu tik pasijungti nuo pajungimo.. Gal galite patarti ? o gal man daryti 80kv+50kvpriestatu? pats dirbu daug metu prie statybu .. dekoju, ir atsiprasau uz klaidas nes daug laiko praleidziu uzsienyje.. V,K.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Pirmiausia, kur jus statote ? Mieso teritojijoj ar ne?
Jeigu ne miesto teritorijoj, tai galimas sprendimas- statyti iki 80 m2 nama irengiant vietinius nuoteku surinkimo cisterna ir vandens tiekimo/ grezini- sulini/.Galetumet atsiusti sklypo plana ir kur padarete pamatus- tada pagalvosime kaip ta problema isspresti siuskite architectsarunas eta gmail.com ir pasukite astuoni sesi nulis keturi trys nulis nulis sesi nulis pakonsultuosiu
Nuo: jonas
2015-04-27
https://www.youtube.com/watch?v=gvarmGbMlWI
mes norime statytis savo svajoniu nama. tiesiog norim patys susiprojektuoti savo nama ir veliau susiderint su architektu problemines vietas. nes mes patys nesam profesionalus architektai. jei ateitume su tokio stiliaus eskizu ar architektas nepasius musu toli ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Sveiki, manau, kiekvieną namą BŪTINA projektuoti atsižvelgiant į kliento norus. Mielai jums galiu suprojektuoti ir pateikti derinimui+ leidimo gavimui, jei to reikia. Parašykite man tiesiai architectsarunas et gmail.com ir jums padesiu. Arba pasukite kad ir dabar šeši nulis keturi trys nulis nulis šeši nulis . Mieliai padėsiu.
Nuo: Arunas
2015-04-22
Sveiki, kaimyno senai iregistruotas namas stovi arciau nei 3m nuo sklypo ribos ar privales jis darydamas rekontrukcija ar statydamas ant tu paciu pamatu gauti sutikima is gretimo sklypo savininko.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Butinai. Priesingu atveju jam niekas nederins jo rengiamo projekto
Nuo: Aidas
2015-04-22
Sveiki,

norėčiau paklausti, ar reikalingas koks nors leidimas ar dar kas pirtelės restauracijai?
Pirtele ( na jei ja dar galima pavadinti pirtele yra) pasvirusi, apgriuvusi. Stovi ant upės krasto. Namu valdos planuose taip pat iforminta, atzymeta. 1969 metu statybos.
Klausimas ar galima ta pirtele restauruoti? Aisku galvojame keisti visus rastus naujais? Ar nereikalingas koks nors papildomas suderinimas? Ar upes pakrantese nera kokios nors apsaugines zonos? Nes pirtele na ~ 3 m nuo krasto.

Is anksto dekoju uz atsakyma
Pagarbiai
Aidas
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Šiaip jau vandens apsaugine zona yra 5 metrai, bet jeigu sklypo planuose ji yra jau registruota, tai tokio pat dydzio galetumete garsiai nereklamuodami perstatyti. Jeigu norite- galiu pigiai jums grazia pabraizyti tik reiketu isores matmenu. Brezinius atsiusciau internetu architectsarunas et gmail.com arba pasukite sesi nulis keturi trys nulis nulis sesi nulis patarsiu, nes yra plonybiu kaip teisingai irengti pirtele
Nuo: Algirdas
2015-03-21
Sveiki. Norėjau paklausti ar nesudėtingi statiniai (gyvenami namai iki 80 kv.m.) nuo 2016 m. sausio 1 d. taip pat turės atitikti ne žemesnę kaip A energinio naudingumo klasę? Namas bus statomas namų valdoje.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Kol kas tokio reikalavimo nera, jei gausite leidima po 2016- tada reikes
Nuo: Rita
2015-03-19
Sveiki,

sakykite prasau, kuo statybinis planas skiriasi nuo architekturinio? Kalbame apie aukstu planus.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Architekturinis- tai be konstruktyviniu sprendimu. Patyrusiems statybininkams konstruktyviniai sprendiniai nereikalingi, bet jei statote jus patys ukio budu- tai tuomet geriau tureti ir statybinius- konstruktyvinius brezinius.
Nuo: Povilas
2015-03-13
Sveiki, Norėčiau paklausti apie seno rastinio namo apšiltinimą. Pirmiausia aišku reikia pakeisti kelis supuvusius rastus, po to kyla klausimas ar šiltinant namą ir perkalant fasadą tam reikalingas projektas? Taip pat lyg ir butų poreikis pasistatyti kelių kvadratu katiline.?
ačiu už informacija
Atsako: Šarūnas Petrauskas (Architektas Šarūnas Petrauskas)
Pirma, kadangi norite pristatyti keletos kvadratu katiline, - tai jau reikalingas projektas.
Jeigu pastatas ne miesto teritorijoje, tai bendro ploto statiniui iki 80 m2 - nereikalingi jokie derinimai.
Jeigu miesto teritorijoj- reikalingas derinimas- pritarimas, virs 80 m2- jau leidimas.
Projekte bus nurodyti visi sprendimai del sienu apsiltinimo.
Galita kreiptis- architectsarunas@gmail.com 8-604-30060 padesiu konkreciai

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.