Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)


Statybos ekspertas  atsakys  Jūsų į klausimus apie bendruosius statybos ir restauravimo  darbus.


  UAB VIDARA atlieka bendruosius statybos ir inžinerinių tinklų darbus o taip pat kultūros paveldo statinių tvarkybą. Pastaruoju metu, statybos skyrius visą dėmesį ir jėgas koncentruoja į kultūros paveldo statinių tvarkomuosius darbus. Sėkmę šiuose darbuose lemia aukšta inžinierinių darbuotojų ir darbininkų kvalifikacija bei priimami racionalūs visos komandos techniniai – organizaciniai sprendimai. Mūsų gretose darbuojasi ne vienas darbuotojas, kuriems išduoti Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos ir VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro kvalifikacijos atestatai statybos, rekonstrukcijos ir remonto darbams atlikti bei Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos specialistų 2-os ir 3-ios kategorijos atestatai tvarkomųjų paveldosaugos darbų vadovavimui ir jų atlikimui, architektūros konstrukcijų tyrimui ir paveldosaugos darbų projektų rengimui. Taip pat ekspertizės specialisto  tvarkomųjų paveldosaugos darbų, nekilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo ir inžinerinio nekilnojamojo kultūros paveldo specialiosios ekspertizės atlikimui. Norim patekti keletą svarbesnių mūsų projektų: Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo mažoji bazilika, Marijampolės marijonų vienuolynas, Marijampolės senoji ligoninė, Rygiškių Jono gimnazija, Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia, Lietuvos Respublikos Prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus.
UAB VIDARA
www.vidara.lt 
Mob. Tel.: 8 652 14211

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Simona
2020-05-04
Laba diena,
Kokių leidimų reikia norint pasistatyti sodo namą iki 50 m2 kaimo teritorijoje esančiame tuščiame sklype. Planuojamas vesti vanduo, elektra,jei bus galimybės.
Ar prie tokio statinio jungiamai terasai yra kokie nors apribojimai?
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)

Laba diena,

Sodo namo iki 50m2 statybai projekto ir leidimo nereikia. Terasai apribojimų nėra. Statinys turi būti trys metrai nuo sklypo ribos.

Raimundas

Nuo: Deividas
2018-05-06
Sveiki, noretume atlikti restauravimo, tvarkybos darbus kulturos paveldo pastate. Esame parenge kulturos paveldo tvarkybos, restauravimo projekta.
Noreciau suzynoti, kaip pradeti pacius statybos darbus. Kaip suprantu vien pasamdyti statybininku neuztenka. Kokie atsakingi zmones turi dalyvauti siame procese ir kokius atestus turi tureti. Aciu
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)

Laba diena

Šiuos darbus turi atlikti statybininkai turintys nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialisto atestatus ( statybos vadovai ir darbininkai ).

Nuo: Dalytė
2018-04-08
Sveiki. Kaime sename rąstiniame name neįrengta pusė namo. Jauna daugiavaikė mamytė norėtų įsivesti vandenį, įsirengti tualetą, dušą, įrengti kambarį vaikams. Taip pat būtų reikalingas kambario apšildymas (dabar šildomas tik įrengtas kambarys ir virtuvė). Remontai vyktų etapais, kadangi šeima socialiai remtina. NUO KO PRADĖTI? Ačiū.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)

Laba diena. Pradėti reikėtų nuo projekto, kuriame būtų sprendžiama vandentiekio ir nuotekų pajungimas į namą ( šulinys?, valymo įrenginiai ? arba pasijungimas į esamus kaimo inž. tinklus? ) vidaus patalpų išdėstymas ir kt. Turint remonto darbų kaštus galėsite planuoti darbų etapus.

Nuo: Giedrė
2018-03-13
Sveiki,
viename miestelyje turime sklypą teritorijoje, kuri priklauso ir Nacionalinio parko teritorijai, ir istorinei miesto vietai, ir istorinei senojo miesto vietai (kultūros paveldo vieta). Tai yra miesto pakraštys, nebe pats senamiestis.
Ar įmanoma tokioje vietoje gauti leidimą stayttis naujam namui, jeigu anksčiau ten jokių pastatų nestovėjo? Ir jeigu taip, ar statyti namą pagal patvirtintą projektą turėtų kažkokie specialistai, turintys paveldosaugininkų ar pan. licenzijas, ar galėtų būti bet kokie statybininkai?
Ačiū už atsakymą.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)

Laba diena, Jūs turite kreiptis į Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos to regiono skyrių, kur bus tiksliai atsakyta į galimybę dėl statybų.

Projekto parengimą ir statybos darbus kultūros paveldo teritorijoje turi atlikti specialistai turintys atitinkančius kvalifikacijos atestatus.

Nuo: Gintas
2018-01-09
Laba diena, neradau tinkamos kategorijos, gal galit pasakyti kodėl Lietuvoje neprekiaujama bimetaliais šildymo radiatoriais? Kiek radau info, tai pvz. Rusijoje vos ne draudžiama daugiabučiuose keičiant radiatorius montuoti skardinius, rekomenduojama tik bimetalius arba ketaus, kas matyti ir patyrinėjus Rusijos rinkos pasiūlymus. Tuo tarpu LT noriu nusipirkti bimetalius ir nieko nerandu. Ačiū
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)

Sveiki, dėl bimetalinių radiatorių kreipkitės į UAB VILSAN BALTIC , info@vilsanbaltic.lt

Nuo: Žydrūnas
2015-06-01
Laba diena,

Pastatas Kauno mieste ir paveldosaugos objektas. Norime pakeisti stogo dangą (kadangi kiaura), skardą keisti tokia pačia skarda. Kiek suprantu būtų remontas. Ar reikia šiems darbams projekto, ir su kuo būtina atlikti derinimus? Ačiū už atsakymą.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)
Laba diena,

Projektas reikalingas. Derinti su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Kauno teritoriniu padaliniu.

Raimundas
Nuo: Audrone
2015-05-11
Laba diena, Perku naujai pastatytą namą su daline apdaila 50%, tačiau jame elektra neišvedžiota, sienos netinkuotos..Žodžiu stogas ir sienos, lauko durys.Ar yra kažkokios nuostatos, kas nurodytų tikslius padarytus darbus pvz.50% baigtumui ar tai tik susitarimo reikalas?Ar reikalingas naujo savininko įgaliojimas bendrovei, iš kurios nupirktas namas tam, kad užbaigtų darbus,kurie ir taip priklauso padaryti bendrovei(trinkelės, kanalizacijos tiesimas...)Dėkoju.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)
Laba diena. Valstybinės įmonės Registrų centro išraše nurodomas statybos darbų užbaigimo procentas, Naujo savininko įgaliojimas bendrovei reikalingas.

Raimundas
Nuo: Lidija
2014-09-29
Labadiena.Noriu paklausti kaip eksperto.Kokiu glaistu glaistyti OSB 10mm plokstes lauko fasadui ,bus tvirtinama medvarsciais?Ir kokiais dazais dazyti ,kad ilgiau laikytusi?Aciu.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)
Laba diena. OSB galima padengti bet kokiais, medienai dažyti rekomenduojamais, aukštos kokybės dažais. Jei norite geresnių rezultatų, prieš dažydami - paviršių nugruntuokite.
Nuo: Laima
2014-09-03
Laba diena, norėčiau pasitikslinti, ar galima senamiesčio buto rekonstrukcijos (kultūros paveldo statinyje) darbus atlikti "ūkio būdu"? Kur susirasti KVAD atestuotą darbų vadovą ar įmonę?Gal galite parekomenduoti. Ačiū.
Atsako: Raimundas Petrikaitis (UAB Vidara)
Laba diena, buto remontą ar kapitalinį remontą gali atlikti statybos vadovai turintys nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialisto atestatus. Dėl projektavimo sąlygų ir leidimo kreipkitės į savo savivaldybės paveldo saugos padalinį, kuris Jums pasiūlys specialistus.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.