Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

atsakys į Jūsų klausimus apie Statybos leidimų gavimą, ginčų tarp bendrasavininkų ar kaimynų sprendimą, statinių įteisinimą, savavalinės statybos įteisinimą/legalizavimą, statybos užbaigimo procedūras bei įregistravimą registrų centre.

Dalius pasidalins unikalia patirtimi, kurią įgijo dirbdamas statybos inspekcijoje, saugotinų teritorijų planavimo bei statybos valstybinės priežiūros specialistu, taip pat atstovaudamas apskrities viršininką teismuose dėl neteisėtų statybų. Padės išspręsti bet kurį uždavinį, kuris jums neleidžia ramiai miegoti.
Pastaruosius 10 metų, Dalius Viršilas konsultuoja bei padeda žmonėms legalizuoti statinius ar savavalines statybas.
 
VŠĮ Memelex,
Statybos teisė,
Statybos projektų valdymas
ir techninė priežiūra bei
FIDIC inžinieriaus Paslaugos
Gintaro g. 12, Klaipėda
867983807
www.memelex.lt ir www.statybosteise.lt 

Ekspertas atsako:
Nuo: Jolanta
2017-10-09
2016 m su 2 bendrasavyninkais (su teta ir mociute )buvom susitare kad jie parduos mums puse namo kuris yra kaime. Buvo sutarta kaina kad pirksim o iki tol kol dokumentai(geodezijos zemes. Visi iregistravimai)bus sutvarkyti darysim remonta. Turiejom tuo metu naujagimi kudyki ir buvo reikalingi patogumai. Grezeni padarem .kanalizacijas.Padarem vonia su vc.sildomas grindis vonioje. Viduje padarem kosmetini remonta sioki toki kad jaukiau gyventusi . Visame name silta kuriame katila. Vansuo siltas saltas. Pasieme kredita kuri mokesime 5 met. Paskambinot tetai(bendrasavininkams) ir sakom kad galim jau pirkti mes pasiruose . O ji sako jog dabar neparduoda?! Kaip mes turim elgtis tiek pinigu ikise dabar gali mus isvaryt is puse namo?. Jokio dokumento pasirasyta nebuvo .. bet yra irasiti balso irasai..

Sveiki,

jeigu neturite jokio dokumento apie susitarimą pirkti - liūdna :(

Įrašus gal ir panaudosite TEISME... kai įrodymus žodinės sutarties

Sąskaitas už medžiagas ir darbus geriau, kad turėtumėte, bus įrodymai, kad adarėt investiciją

O šiaip - turite susitvarkyti santykius, bus lengviausia, tiesiausia, paprasčiausia :)

Linkėjimai

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Rima
2018-01-31
Sveiki. noriu pasiteirauti ar galioja nesudetingo statinio iki 80m2 statyba sodu bendrijoje, zemes paskirtis dokumentuose zemes ukio(megeju sodo zemes skypai) , jei tie sodai yra mesto teritorijoje? statomas butu SODO namas.ne gyvenamasis namas
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Sodo namą iki 80m2 statyti galite

Nuo: Gintas
2017-12-27
Laba diena , norejau pasiteirauti , ar reikalingas projektas ir leidimas garazo statybai , jo plotas planuojamas iki 50 kvadratu . Statybos vyks kaimo vietoveja , nuosavame sklype , gyvenamasios namu valdos ribose
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

sveiki, tokiu jūsų atveju statybos leidimo nereikia

Nuo: Vaida
2017-12-26
Sveiki. Jonavos r. Turime 53 kv sodo namą. Plotą sudaro rūsys ir pirmas aukštas. Antrame aukšte žema palėpė. Norime daryti stogo rekonstrukciją, kelti stogą apie 1m -1,5m. Namelio plotas padidėtų 25kv. Taigi 80 kv. nesiektume. Nuo ko reiktų pradėti, kokie dokumentai reikalingi?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

kreipkitės į architektą, jis turi parengti projektą ir gauti statybą leidžiantį dokumentą

Nuo: Rolandas
2017-12-23
Sveiki.kaime nupirkau namuka,noriu prisistatyti priestatą.su priestatu bus 84 kv.reikia leidimo,projekto?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Taip reikia. Kreipkitės į projektuotoją dėl projekto parengimo ir leidimo statybai gavimo...

Nuo: VAIDA
2017-12-21
sveiki,gyvename individualiame name,kurio antrasis aukštas parduotas,tačiau nuosavybės nėra atskirtos.Kaimynas antrajame aukšte pradėjo ''sukti'' versliuką-nuomoja apartamentus paromis.Radome jo reklaminį skelbimą nuomos portale.Tačiau mūsų rašytinio sutikimo jis neturi.Netyčia sužinojome,kad Naujųjų sutikimui turėsime visiškai nepageidaujamus įnamius,mat apartamentai vėl išnuomoti .Taigi tampame kaip ir įkaitais,nes nesinorisi palikti namų be priežiūros,kai juose šeimininkaus nepažįstami žmonės.Ar mes galime kažkaip apriboti kaimyno veiklą?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

kai namie bus svetimi žmonės, iškvieskite policiją ir pasakykite, jog jūsų namuose - įsibrovėliai. Juos turėtų išprašyti lauk, nebent jie parodys nuomos sutartį su jūsų bendrasavininku...

Šiaip, labai kėblus reikalas... reikia gilintis į nuomos teises kai turtą valdo bendrasavininkai...

Nuo: Laima
2017-12-19
Ar galima statyti soduose daugiabutį kotedžą?Juose nėra net dalinės apdailos. Nusipirkus tokį butą,ar nebus problemų jį įregistruojant registrų centre? Ačiū
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

tokio statinio paskirties kaip daugiabutis kotedžas - nėra.

Jeigu ten sodai, tai gal statinys vadinasi - SODO namas arba gal vieno-dviejų butų gyvenamas arba gal keletas vienbučių ar dvibučių - sublokuoti...
Arba gali būti ir daigiabutis, kuom labai abejočiau...

Reikia matyti projektą, statybos leidimą, tik tada galima daryti kokias nors išvadas...

Jeigu reikia išsamios konsultacijos, galit kreiptis į VŠĮ Statybos Teisė arba

VTPSI

Nuo: Sandra
2017-11-14
Gyvename kaime daugiabučiame name- pirmame aukšte,norime pasididinti balkoną pusę metro į priekį ant pastolių. Ar reikalingas koks nors sutikimas, leidimas?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

taip, reikalingas bendrasavininkų sutikimas bei rašytinis pritarimas projektui iš savivaldybės

Nuo: Jolanta
2017-10-09
Sveiki. Norime statyti nama kaime iki 160 kv m2. 160 kv.m2 tai bendras namo plotas ar galima dar 2 auksta 100 kv m2 padaryt?Zeme yra ukio paskyrties(zeme priklauso tevams ar nebutu problemu jog tevai statytu poto padovanotu mums perasytu?) , nera elektros ivedimo. Kokiu leidimu reikia ? Nuo kuo pradedi ? Kur kreiptis ? Beje nama norim statytis savo jegomis. Nieko nestamdyti.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

jums reikia pasirengti projektą (Namo statybos techninis darbo projektas)

turite kreiptis į projektuotojus - išsirinkti mėgstamiausią ir susitarsi, kad jis parengtų projektą...

Linkėjimai

Nuo: VAIDA
2017-10-09
sveiki,parduodame namo dalį,t.y.,pirmąjį aukštą.Pirkėjai nori keisti vidinį išplanavimą,dėl ko turėtų namo šoninėje sienoje įsistatyti dar vieną langą.Jis gautųsi lygiai per vidurį esančių dviejų.Kaimynas,kuriam priklauso antras namo aukštas pareiškė,kad nesutiks,nes,esą,tai darkys simetriją ir ,esą,jam sugalvojus parduoti savo dalį kils sunkumų.Ar privalo naujieji savininkai gauti kaimyno sutikimą tokiems darbams.Pats kaimynas name negyvena.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

Taip - privalo gauti sutikimą. Jie bendrasavininkai tokiomis pačiomis teisėmis, keikviena kruopelytė bendrų konstrukcijų yra bendra :)

Nuo: Aida
2017-10-08
Sveiki , pirkom du sklypus po 15 aru , jie ribojasi. Sakykit , ar galima statyti nama per vidury ant abieju sklypu ? Ar mes turim juos pradzioj apjungti ? Abieju sklypu savininkas tas pats.
Aciu uz atsakyma.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Galite statyti, jeigu tai blokuoti namai arba jeigu tai dvibutis.

Kitaip prasmės ant dviejų sklypų statyti nėra.

Geriausiai būtų tuos sklypus apjungti, jei planuojat tik vieną namą...

Nuo: Arnas
2017-09-28
Laba diena.
Turime skypą sodų bendrijoje Marijampolės sav. ir norime ten statyti gyvenamą namą. Kuo skiriasi statybą leidžiančio dokumento gavimo procedūra statant namą iki 80m2 ir virš 80m2? Ačiū.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, niekuo nesisikiria: abiem atvejais reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą

Nuo: Asta
2017-09-17
Laba diena,ar užtektų tik pamatų įnešti į registrų centrą kaip nebaigtą statybą?namas iki 80 m2 sodo namas.Norėtume,kad po 2018 nepasikeistų kokie valdžios sprendimai sodo namam.Projektas A klases su pretenzija į A+.Ar matininkas atliktų matavimus tik pamatų?Ar reik sienų ir dengto stogo?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Asta,

koks tikslas?

Jeigu namas pradėtas statyti 2016 m., jam projekto nereikia

Jeigu pradėtas statyti 2017 m. projekto ir statybos leidimo reikia

Registruoti reikia per tris metus nuo statybos (statybos leidimo) pradžios

Nuo: Mindaugas
2017-09-12
Sveiki, norėjau paklausti. Turiu sklypą miesto teritorijoje 12 aru. Jis yra komercines paskirties sklypas. Ar įmanoma ant tokios paskirties pastatyti nama iki 80 kv. m. ? Kokios salygos? Ar savivaldybe duos leidima statyboms?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Mindaugai.

viskas priklauso nuo miesto, kurime tas sklypas yra ir nuo to miesto bendrojo plano.

Savivladybės architektūros (urbanistikos) skyriuje jums, pagal tai, ko norite tame sklyp, išduos specialiuosius architektūrinius reikalavimus bei technines sąlygas.

Tada ir matysis, ką jums galima ir ko ne.

Šiaip, susiraskit projektuotoją, architektą, jis padės viską pasidaryti daug greičiau ir paprasčiau...

pagarbiai,

Dalius

Nuo: Erika
2017-09-07
Laba diena. Sodo bendrijoje kuri yra Alytaus rajone 2016 m. įsigijau sklypą ir 2016 m. pasidariau nesudėtingos paskirties B klasės sodo namo projektą iki 80 kv.m. tai vieno aukšto pastatas. Statybas pradėjau 2017 m. Ar šiam statiniui reikalingas statybos leidimas. Nes nuomonės įvairios. Ar reikia įteisinti nebaigtą statybą ir kada reikia priduoti registrų centrui.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Erika,

geriausia būtų dabar fiksuoti nebaigtą statybą, dokumentuose nurodant, kad jos pradžia - 2016 metai

o tada jau viskas paprasčiau vyks, registruosis be statybos inspekcijos.

Jeigu taip nepadarysit, gali būti, kad reikės Techninio ir darbo projekto bei statybos leidimo. kas kainuos papildomų pinigų, kokį iki porą tūkstančių netgi...

spręsti jums :)

nuoširdžiai,

Dalius

Nuo: Gediminas
2017-08-31
Laba diena, Pardavinėja kaip atskirus namus , tačiau projektas yra dvibučiams (kotedžams) . Pirkėjams projektus į rankas duoda tik po Pirkimo-Pirkimo galutinės sutarties pasirašymo. Sakykite, kokios gali būti pasėkmės nusipirkus tokius "namus"?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

dvibučiai namai yra bendri su kaimynais. Ką bedarytumėte, reiks visada atsiklausti ar kaimynai sutika...

Nuo: Lina
2017-08-28
Laba diena, turime sodų bendrijoje sklypą,turime projekta ir norime pradėti statyti sodo namą iki 80 kv.m. išlieti pamatai, sienos į pabaigą. Ko reiktų įregistruojant nebaigtą statybą?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

laba diena,

Jeigu iki 80m2, užtenka namo kadastro bylos ir registruoti registrų centre...

Nuo: Lina
2017-08-18
Klausimas su komplikacija :)
Tas pats sodo sklypas,norimas gyvenamas namas iki 80 m2?Projektą išsirinkom.Kas toliau?Teritorijų planavimo psl.rašo užtenka supaprastinto projekto ir pan.ir gausime leidimą statybai.O projekto firma teigia,kad reikia visko kaip įprastam namui virš 80m2.Tai kurie teisūs?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

tokiam namui reikia supaprastinto projekto (jeigu kaimo teritorijoje) bei statybą leidžiančio dokumento iš rajono savivaldybės. Jeigu tai miestas - procesas tas pats kaip ir virš 80m2

Nuo: Lina
2017-08-16
Sodų bendrija,sodo sklypas 6a.visiškai tuščias sklypas-yra elektra.Vandeniui tektų grežinį daryt.Norimas namas 100-120m2.Nuo ko pradėti?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba,

geriausiai pradėti nuo pradžių. susirasti projektuotoją, pasamdyti projektuotoją, sumokėti pinigus - jis viską padarys iki leidimo. paskui susirasti statybininkus (meistrus). paskui prisiduoti ir įsiregistruoti.

konkrečiu atveju galime valdyti visą projektą.

Memelex.lt

susisiekite, pasitarsime...

Nuo: Jurgita
2017-08-03
Laba diena,
Noriu paklausti kaip elgtis,kur kreiptis. Žodžiu,norime pirkti namą,bet jis pastatytas visai ne pagal projekta. Ir kaip ji reiktu iteisinti,jei yra B klases,o juk isigaliojo istatymas,kad nuo siu metu tik A klases. Kokie turetu buti musu zingsniai. Ir kokios kainos panasei. Lauksiu atsakymo
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

reikia žiūrėti konkretų atveją.

viskas įmanoma ir priklauso nuo biudžeto bei terminų...

apsilankykite ir susisiekite su mumis per tinklapį

statybosteise.lt

Nuo: Ovidijus
2017-06-27
Sveiki. Turiu sklypą ne miesto teritorijoje, jame gyvenamąjį namuką. Norėčiau pasistatyti pirtelę. Koks reikalingas projektas, kokius leidimus turiu gauti? Kokie kvadratūros apribojimai ir papildomi reikalavimai?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, turit užsisakyti projektą. Projektutojai jį parengs ir gaus statybą leidžiantį dokumentą.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.