Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

atsakys į Jūsų klausimus apie Statybos leidimų gavimą, ginčų tarp bendrasavininkų ar kaimynų sprendimą, statinių įteisinimą, savavalinės statybos įteisinimą/legalizavimą, statybos užbaigimo procedūras bei įregistravimą registrų centre.

Dalius pasidalins unikalia patirtimi, kurią įgijo dirbdamas statybos inspekcijoje, saugotinų teritorijų planavimo bei statybos valstybinės priežiūros specialistu, taip pat atstovaudamas apskrities viršininką teismuose dėl neteisėtų statybų. Padės išspręsti bet kurį uždavinį, kuris jums neleidžia ramiai miegoti.
Pastaruosius 10 metų, Dalius Viršilas konsultuoja bei padeda žmonėms legalizuoti statinius ar savavalines statybas.
 
VŠĮ Memelex,
Statybos teisė,
Statybos projektų valdymas
ir techninė priežiūra bei
FIDIC inžinieriaus Paslaugos
Gintaro g. 12, Klaipėda
867983807
www.memelex.lt ir www.statybosteise.lt 

Ekspertas atsako:
Nuo: Marija
2019-06-25
Sveiki, Kaimynė savo sklype, kurio paskirtis - Gyvenamoji (vieno buto pastatai) (Gyvenamosios paskirties pastatai), pasistatė 20 kv namuką ant laikinų polių, kurį nuomoja. Ar kaimynė gali verstis tokio namelio nuoma, nepakeisdama sklypo paskirties.

Kreipkitės į statybos inspekciją...

P.S. Polių laikinų nebūna :)

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Liucija
2020-07-08
Sveiki, daromes projektą namo rekonstrukcijai, projektas eina į pabaigą, reikia gauti specialistą kuris galėtų pateikti analizę senų pamatų, sienų. Kur geriausiai tokio ieškoti? Sodyba Širvintų rajone.
5.6.4. statinio laikančiųjų konstrukcijų, inžinerinių tinklų ir inžinerinių sistemų (statinio rekonstravimo ar kapitalinio remonto atveju) atliktų tyrimų ataskaitos kopija; Papunkčio pakeitimai: Nr. D1-179, 2020-03-31, paskelbta TAR 2020-04-06, i. k. 2020-07126X.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

Jums reikalinga statinio ekspertizė. Statinio ekspertas - tokį įveskite raktažodį - surasite...

mes tą darome, tačiau mūsų kaštai būtų didesni, nes papildomai kainuotų atvažiuoti iš Klaipėdos

Nuo: Linas
2020-07-07
Laba diena,
Norine statyti pirtį komercinei veiklai nuosavoje valdoje, teikiant sveikatingumo paslaugas iki 22val. Koks turėtų būti minimalus atstumas tarp pirties pastato ir kaimyno pastato, kuris jau neįpareigotų prašyti kaimyno sutikimo? Apie 3 metrus viskas aišku, bet įdomu sužinoti būtent dėl komercinės veiklos sąlygų.

Dėkui
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

Jeigu pirtis rastinė, medinė - atstumas iki kaimyno statiio, pagal priešgaisrinius reikalavimus - minimum 10 metrų

Nuo: LM
2020-07-07
Sveiki, norim sodo sklype išsikasti naują šulinį ir nugriauti senąjį, kadangi senasis pastatytas nekokybiškai ir vasaros metu jame trūksta vandens. Senasis šulinys turi kadastrinį numerį, tačiau nuosavybės teise RC neįregistruotas, kadangi pastatytas prieš 20 metų, neišlaikant privalomo atstumo su besiribojančiu sklypu. Kaimynai pretenzijų nereiškė, kadangi patys galėjo naudotis šuliniu. Prašom atsakyti, kokių leidimų reikia minėtiems darbams atlikti ir į kurias institucijas kokia tvarka reiktų kreiptis. Iš anksto dėkoju.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

vandens šulinys yra nesudėtingas statinys, tad statybos įstatymas tokiems statiniams nenurodo turėti statybos leidimo (nei projekto nereikia)...

Higienos ir sanitarinės normos numato, kad minimum 5 metrų spinduliu aplink šulinį negali vykti jokia ūkinė veikla ar plotas būtų užstatytas.

O šiaip, darykite darbus, jei ribojasi su kaimynu, reikia gauti iš jo sutikimą - tai ir bus jūsų leidimas

Nuo: Mantas
2020-07-06
Labas vakaras. Klausimas būtų toks. Yra žemės ūkio paskirties sklypas, paskirties į namų valdą negalima pakeisti. Kalba eina apie norą pasistatyti pastatą kuriame būtų gyvenama, sklypo gana su ūkininko pažymejimu ūkininko sodybai, bet gal yra paprastesnis būdas?ir tokiu atveju kaip su elektros įvadu? Nes kaip suprantu jai sklypas būtų namų valda, tai be problemų, o kai žemės ūkio paskirties? Na tikiuosi suprantate ko norėjau paklausti. Ir kaip ten dar variantas kai stato ūkinį kartu su namu sujungta ir po to pakeičia paskirti? Ačiū už kantrybę skaitant
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Gerb. Mantai,

nėra paprastesnio varianto. Darykite viską teisingai - tai ir bus paprastesnis variantas. Jeigu norite kurtis, darykitės ūkininko sodybos vietos parinkimo projektą, tada techninį darbo projektą, statykite viską, kas bus projekte numatyta - ir bus paprasčiausias ir geriausias sprendimas.

Nuo: Rita
2020-06-29
Sveiki, ar atsidalinus 5a sklypą, su atskiru kadastrinių adresu, iš žemės, priklausančios dar dviem bendrasavininkams, galima statyti gyvenamą namą 50 kv. m. ir kokios privalomos sąlygos statyboms? Dėkui
Pagarbiai
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, trūksta informacijos, kad jums atsakyti adekvatų atsakymą. Reikia žiūrėti į aplinkybes ir jūsų žemės sklypo režimus ir reikalavimus tai teritorijai, kurioje yra sklypas.

Tokios konsultacijos užima daug laiko ir yra mokamos

Jeigu domina, galite užsisakyti rugpjūčio antrai pusei konsultaciją

Nuo: Janina.
2020-07-05
Isigijom zemies sklypa, su pradietu statiti gyv.namu iki 80m2. Namu valda. Leidimo statybos neturi pardavejas. Nuo kuo mum pradieti? Kur reikia krieptis? Sklypas Vilniaus rajone. Aciu.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

reikėtų pamatyti jūsų dokumentus ir nuspręsti, ar galima įteisinti be statybos leidimo ar vis dėl to reikia statybos leidimo...

Tik pamačius jūsų pirkimo-pardavimo sutartį ir žemės sklypo planą - eitų spręsti apie galimybes

Galime padėti užsiregistruoti namą registrų Centre, jei neis, įteisinti ir pasku registruoti

Susisiekite individualiai, jeigu dar aktualu

Pagarbiai,


Dalius

Nuo: Jevgenij
2020-06-24
Sveiki,
Įsigijau žemės sklypą, sodo bendrijoje Vilniaus rajone. Noriu statyti gyvenamajį namą iki 80kv.m (svarbu kad galima būtų deklaroti tame name gyvenamą vietą) ir
turiu keleta mane dominančių klausimu:
Žemės sklype yra padaryta kadastrinai matavimai, kad pradet statyt namą nuo ko pradėt ir kur reiktų kreiptis?

Kokiu leidimų reikėtų kokiu ne ?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, norint statyti gyvenamą namą, jums reikia statybos techninio darbo projekto ir statybos leidimo. Kreiptis į projektuotojus. Galite kreiptis į Memelex įmonę - jums padės...

Nuo: Aušra
2020-06-22
Laba diena, esu dviejų besiribojančių žemės ūkio paskirties sklypų savininkė. Vienam sklypui parengtas kaimo plėtros projektas ir jau pastatytas gyvenamasis namas. Ar būtų galima statyti ant abiejų sklypų ribos kitos paskirties pastatą iki 80 kv.m.? Ačiū už atsakymą.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

ant sklypo ribos negalim statyti ( Žemės įstatymas), galima statyti šalia ribos...

Nuo: Tadas
2020-06-22
Sveiki, turiu sodo sklypą prie ežero 9aru, noriu statyti pirtį apie 80kv dviejų aukštų, ant polių. Ar reikia kažkokių leidimų ir projektų?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Labai apstrakčiai apibūdinote....

Jeigu norima statytis pirtis patenka į apsaugos zonas ar yra aukštesnė kaip 8,5 m,

tuomet sutikimo ir leidimų reikia

Nuo: Donatas
2020-06-21
Sveiki. Ar reikia projekto ir statybu leidimo iki 80kv vasarnamio statybai kaimo vietoveje namu valdos sklype? Aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

nei projekto nei leidimo nereikia, jeigu tai tirkai vasarnamis ir be jokių komunkacijų

Nuo: Edita
2020-06-18
Sveiki. Mes turim kaime žemes. Molėtu rajone. Jeigu statyt gyvenamaji nama iki kiek kavadratu nereik leidimo turet?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

Pagal statybos įstatymą ir statybos techninį reglamentą Statybą leidžiantys dokumentai...

Jums statybos leidimo reikės bet kuriuo atveju, jeigu statysite gyvenamąjį namą

Nuo: MP
2020-06-18
Sveiki.Norečiau paklausti. Stovi du pramoniniai pastatai skirtingų savininkų. Vienas veikiantis kitas apleistas. Apleisto pastato savininkas užsienije daug metų. Tarp šių pastatų yra kelias kitų įvažiavimų nėra.Tada ne iš šio ne iš to kito pastato savininkas sako kad jis išpirko žemę su visu keliu betoniniu.Išsikviete geodezini matuotoja kuris sukale kuoliukus nuo pastato sienos palikęs vos 2,3 metrus kai kur metrą nuo sienos ir tuo pačiu pasisavindamas apleisto pastato betoninę rampa.Kuri buvo padaryta privažiuoti prie grūdų duobės džiovyklos, bet šis pastatas buvo išvogtas plytomis bet pamatai yra o iš topografinių žemėlapių neseniai stebuklingai dingęs kaip ir dar vienas šalia stovintis pastatas nes turbūt trugdęs tvoros tiesumui ir projekte perbraižytas taip kad pasuktas kitokiu kampu. Pastatas turi dvi didelias duris privažiuoti. Pastato savininkas matavymuose nedalyvavo laiško negavo. Labai ačiū jai apšviesite.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

kažkaip neužčiuopiau klausimo. suformuluokite klausimą :)

Nuo: Anastasiia
2020-06-17
Laba diena! Gal galėtumėte man padėti su šio klausimu - koks įstatymas reguliuoja ofiso darbuotojo darbo vietos plotą? Ar išvis toks yra? Ačiū
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

kreipkitės su tuo klausimų į darbo instepkciją - jie žino :)

Nuo: Erika
2020-06-17
Laba diena, kokiu mažiausiu atstumu nuo šiaurinės kaimynų tvoros galima statyti pergolą. Koks maksimalus aukštis ir pralaidumas gali būti, yra leistinas? Ačiū, Erika
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Erika,

jeigu statote arčiau kaip 3m iki kaimynnio sklypo ribos (tvora gali b8ti ir ne ant ribos),

tuomet turite gauti kaimyninio sklypo savininkų sutikimą

Nuo: Eimantas Bražinskas
2020-06-17
Sveiki. Kaimynas sklype prie pat musu tvoros iškrovė ir pastatė statybinį vagonėlį apie 2 m aukščio, apie 4m ilgio. Jo sklype šiuo metu vyksta statybos.Ar jis turi teise ji taip arti statyti? Taipogi noriu paklausti ar 6 val. ryto jis turi teise vykdyti triukšmingus statybos darbus? Dekoju
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

viskas priklauso nuo vietovės, kurioje viskas vyksta

reikia žiūrėti viską vietoje ir vertinti pagal kelis apspektus

pasikvieskite Statybos inspekciją ir jums daug kuo padės - VTPSI.lt

Nuo: Renata
2020-06-16
Sveiki, noriu paklausti ar kaimo vietovėje žemės ūkio paskirties sklype reikalingi kažkokie leidimai, kiti dokumentai namo statybai, mano vyras yra ūkininkas. Ačiū už atsakymą.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Renata,

gyvenamam namui, žemės ūkio paskirties sklype statyti reikia atlikti ūkininko sodybos parinkimo projektą, tada parengti namo statybos techninį darbo projektą ir tada gauti statybos leidimą.

Jeigu norite, statykite ne gyvenamą namą - nereikės nieko, jeigu statysite iki 80m2 bendro ploto ir iki 8,5m aukšio

Nuo: Leja
2020-06-15
Norėčiau pasikonsultuoti. Naujos statybos daugiabutyje, kurio aukštas sudaro 40kv.m, yra įrengta antresolė, kuri sudaro 20kv.m (pusę pirmo aukšto ploto).
Norint padidinti antresolę dar 10kv.m ir padidintoje antresolės dalyje numatyti san. mazgą (kas nėra numatyta pagal projektą) ar yra reikalingi specialūs derinimai, statybos leidimas? Kokiai statybos rūšiai priskiriama antresolės didinimo darbai? Ar antresolės perdangos karkaso tvirtinimas priskiriamas laikančiųjų konstrukcijų pertvarkymui?

Labai ačiū jums už informaciją.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

antresolės darbai priskiriami paprastojo remonto darbams ir statybos leidimas nereikalingas

Pasirenkite supaprastintą, Konstrukcinės dalies darbo projektą ir pagal jį prasiplėskite antresolę bei įsirenkite sanmazgą (čia gal reiktų inžinerinės dalies darbo projekto- būtų idealu)...

Statybos leidimo nereikia nei antresolei nei sanmazgui

Nuo: Katlėja
2020-06-15
Sveiki, kokie dokumentai būtini jei norim nugriauti senos statybos medinį namą ir vietoj jo pasikelti naują iš blokelių, bet tokios pat kvadratūros ir ant tų pačių pamatų. Namukas nedidelis apie 60 kv ir yra miestelio teritorijoje? Ačiū.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, reikalingas projektas (nugriovimo ir naujos statybos) ir statybos leidimas

Nuo: Deivis
2020-06-12
Sveiki, turime kaimo vietoveje pagalbinio - ukio tipo statinį 45kvm. Ar reikalingas projektas norint ji padidinti, dastatyti ar kitaip rekonstruoti. Gal but kaimo vietoveje yra daleidžiama riba iki kurios nereikia perdarineti popieriu? Iš anksto dėkoju už atsakyma.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

iki 80m2 bendro ploto ir iki 8,5 m aukščio galite plėsti kaip išeina - be jokių papildomų dokumentų ar leidimų su projektais. Tik, jei norėsite įsiteisinti ir įsiregistruoti Registrų Centre - reikės apmatuoti statinį ir žemę - ir parengus bylas, užregistruoti RC

Nuo: Gražina
2020-06-10
Laba diena, ar reikalingas kelio projektas įrengti įvažiavimą į skypą? Yra 6m servitutas, kuris priklauso 3 asmenims (vienas iš jų aš) kiti du sutinka, pretenzijų neturi. Kelias be jokių indžinerinių statynių - tiesiog nuimtas augalinis sluoksins, užpilta smėlio ir skaldos. Ar reikia kitų kaimynų sutikimo (šalia esantys sklypas, tačiau jam servitutas nepriklauso) ir ar pakanka 1 m atstumo nuo kelio iki jo tvoros?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

laba diena, reikia matyti jūsų dokumentus ir tuomet būtų galima tiksliai komentuoti ir konsultuoti.

Bendruoju atveju - servituto teisė niekaip nesuteikia teisės statyti - statytojo teisės ir pareigos yra apibrėžtos statybos įstatyme ir statybos techniniuose reglamentuose.

reikia žiūrėti į jūsų sklypo dokumentus, projektus, tuomet būtų aiškesnė situacija - būtų galime adekvačiau pakomentuoti.

tokią konsultaciją teikia įmonė VŠĮ Statybos teisė


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.