Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

atsakys į Jūsų klausimus apie Statybos leidimų gavimą, ginčų tarp bendrasavininkų ar kaimynų sprendimą, statinių įteisinimą, savavalinės statybos įteisinimą/legalizavimą, statybos užbaigimo procedūras bei įregistravimą registrų centre.

Dalius pasidalins unikalia patirtimi, kurią įgijo dirbdamas statybos inspekcijoje, saugotinų teritorijų planavimo bei statybos valstybinės priežiūros specialistu, taip pat atstovaudamas apskrities viršininką teismuose dėl neteisėtų statybų. Padės išspręsti bet kurį uždavinį, kuris jums neleidžia ramiai miegoti.
Pastaruosius 10 metų, Dalius Viršilas konsultuoja bei padeda žmonėms legalizuoti statinius ar savavalines statybas.
 
VŠĮ Memelex,
Statybos teisė,
Statybos projektų valdymas
ir techninė priežiūra bei
FIDIC inžinieriaus Paslaugos
Gintaro g. 12, Klaipėda
867983807
www.memelex.lt ir www.statybosteise.lt 

Ekspertas atsako:
Nuo: Audrius
2020-09-06
Laba diena, jei nupirkus seną namą virš 80kv ir nugriovus iki pamatų ir norint pastatyti naują ant tų pačių pamatų reikia namo rekonstrukcijos projekto ? ar jau būtu kaip nauja statyba ?

Sveiki,

vienaip ar kitaip - reikės projekto (ar statybai ar rekonstravimui) ir statybos leidimo

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Aušra
2020-09-07
Laba diena, sodų bendrijoje pastatytas namas, neįrengtas iki 80 kv.(pamatai, sienos, stogas, langai) Nėra statybų leidimo ir projekto. Nuo ko reiktų tvarkyti dokumentus, kad gautumėme leidimą ir projektą?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Aušra,

jums nereikia nei rojekto nei leidimo, reikia šiek tiek kūrybos ir galime priduoti ir įregistruoti Registrų Centre

Jeigu aktualu,

susisiekite asmeniškai

pagarbiai,


Daius

Nuo: Marius
2020-09-06
Labas vakaras. Ketinu pirkti sklypa sodų bendrijoje arba Panevėžio rajone ir statyti pats SIP namą 80 kv m. Ar tokiam namui reikia leidimų ir nuo ko pradėti kreiptis dėl statybų leidimų ir panasiai?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, jums reikia projekto ir statybos leidimo

Nuo: Rimas
2020-09-06
Kaimo vietoveje buvo sena darzyne,nugriovus ,pasyatytas karkasinis pastatas ,ar antras aukstas iveina i namo kvadratura ?uzstatymo plotas apie 70 kvadratu .dekui
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

sveiki,

įeina :)

Nuo: Audrius
2020-09-06
Laba diena, planuojame pirkti namų valdos sklypą ir jame patys statytis iki 130kv namą ar tą vadimą "dėžutę" pasistatyti galima patiems tik su projektu ir statybos leidimu ? Vadinamuoju ūkio būdu ?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, jau nuo 2017-01-01 tokiems namams reikia projekto ir statybos leidimo

Nuo: Klaudija
2020-09-05
Sveiki, norime sklype pasistatyti 30 kv. m. ploto karkasinį ūkinį pastatą / sandėliuką (be pamatų). Ar tam reikalingas koks nors leidimas? Sklypas Vilniaus rajone, žemės ūkio paskirties.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, jei pastatas be pamatų - jis nėra laikomas statiniu ir jam netaikomi jokie reikalavimi taikomi statiniams

Nuo: Daiva
2020-08-29
Sveiki, mano gyvenamui namui 60.12 kv.m ir prisistateme priestata apie 20kv.m. Man sake leidimo nereikia prisistatant priestata.? Noreciau susitvarkyti dokumentus. Kokius dokumentus reikia tvarkytis ir kiek kainuotu? Cia butu miestelis. Aciu.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Daiva,

reikia pažiūrėti, ką ten pastatėte ir pamatytume, kaip reikia teisingai įforminti, kad nereikėtų papildomai rojekto nei statybos leidimo...

jeigu dar aktualu, susisiekite individualiai

Nuo: Rasa
2020-08-24
Laba diena,
Nusipirkome seną namą 98 kv.m. miestelyje, prie namo yra 6 kv.m. priestatas-prieangis.. Mes norime jį nugriauti ir statyti naują, bei padidinti iki 12 kv.m. Ar būtų reikalingas statybos leidimas jei didinsime plotą? Ačiū.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Rasa,

Jūsų atveju, reikalingas namo rekonstravimo techninis darbo projektas.

Kreipkitės į projektuotojus, kurie parengs ir suderins projektą bei gaus statybos leidimą.

Tada pasistatysite (prieš tai nusigriovę) pagal projektą ir galėsite deklaruoti statybos užbaigimą bei pokyčius įregistruoti registrų centre

Yra įmonių, kurios gali viską sutvarkyti už jus.

Pavyzdžiui VŠĮ Statybos teisė :)

Nuo: Loreta
2020-08-22
sveiki,gyvename1939m. statybos name( namas 4 butų) su naudojama žeme ir pastatais, kurie buvo priskirti kiekvienam butui dar tarybiniais laikais,atsikraustėme, 1968m., sklype jau augo dideli medžiai. po privatizacijos kaimynas norėjo įsigyti žemę pagal kvadratūrą,(taip jam tektų ir mūsų žemės dalis) kiti du namo ir sklypo du gyventojai pagal naudojimą(kokie sklypeliai buvo duoti atsikrausčius gyventi)
buvo 2 aukščiausi teismai(pirmas mūsų naudai ,antras kaimyno naudai) jam priskyrė dalį mūsų naudojamos žemės.
kaimynas tvorų netvėrė, mes naudojomės kaip naudojęsi.šiemet savo 2 butus su žeme pardavė kitiems žmonėms.
kadastriniai matavimai atlikti 1996. daug netikslumų naujiems kaimynams perkant nauji matavimai nebuvo atlikti, per tą laiką sklypelyje(apie 30m2) užaugo medžiai, dekoratyviniai krūmai ir gėlynai.dabar nauji kaimynai nori tverti tvorą palei namo sieną, kurioje yra langas, pagal planus jų sklype atsiduria ir mūsų seni medžiai (apie 75m amžiaus, )kurie čia augo dar mums visiems negimus.
noriu paklausti, kokių veiksmų galime imtis ir kur kreiptis, nors yra teismo sprendimai ne mūsų naudai, bet užtveriant tvorą po langu krenta nuosavybės vertė ir kodėl teismas atima žemę, kuri buvo pirkta su butu, juk nebūtume pirkę.
Ačiū Jums už kantrybę,skaitant visą istoriją, gal patartumėt ką nors .ačiū
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Loreta,

viešai, nieko nematant, nieko nesigilinant sunku ką pasakyti.

reikėtų detaliai analizuoti situaciją ir matyti, kas ten yra ir kaip padaryti, kad būtų užtikrintas saugumas, statinio esminių reikalavimų įgyvendinimas (patvarumas, gaisrinė sauga, energijos taupymas, kokybiškas patekimas ir naudojimas ir t.t.)

Advokatai gali dalyvauti teismo procesuose, dažnai jie pasisamdo specialistus iš statybos arba projektavimo teisės sferos...

Ieškokite panašių specialistų, jie pakonsultuos

Pagarbiai

Dalius

Nuo: Loreta
2020-08-22
laba diena,kokiu atstumu nuo namo sienos kaimynas gali užtverti tvorą,jei toj namo sienoje yra didelis ir vienintelis mano buto kambario langas
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Loreta,

kaimynas gali tverti tvorą be jūsų sutikimo vieno metro atstumu nuo sklypo ribos (ne nuo namo sienos). Pasižiūrėkite, gal jūsų namas stovi ant žemės sklypo ribos ir jums dėl to yra ankštoka...

Nežinau, nemaatau situacijos ir negaliu nei konstatuoti nei konsultuoti išsamiai

Nuo: Živilė
2020-08-12
Sveiki, nusipirkom namą su sklypu ir norim, ne pagal numatytą projektą , pakeisti įvažiavimo į sklypą vietą.Ar galime tai padaryti be jokių suderinimų? Kaimynai yra tik priešais, iš trijų šonų keliukai.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Nuvažiavimas nuo gatvės turi būti suderintas su Rajono kelius projektuojančia ir prižiūrinčia institucija.

Nuo: Evelina
2020-08-11
Sveiki, ar galima sodo sklype statyti sandėliuką be pamato 2.5m pločio, 6m ilgio, 2.4m aukščio, vieno metro atstumu nuo kaimynų sklypų ribų (tvorų) be raštiško jų sutikimo?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

kilnojamas sandėliukas nėra statinys, todėl jį galima statyti be jokių apribojimu savo nuosavybės ar kita teise valdomame žemės sklype.

Pagarbiai,

Dalius

Nuo: Rita
2020-08-11
Laba diena, Sodyboje (namų valda) sugriuvo medinis ūkinis pastatas. Sodybos pastatai labai seni. Pastatas įregistruotas registrų centre. Namų valda įeina į vandens telkinių apsaugos zoną. Ar reikia leidimo naujo pastato iki 30 m2 statybai ant likusių pamatų?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

ant tų pačių pamatų atstatyti nesudėtingą namą (kaip jūsų minimas iki 30m3 bendro ploto), ne aukštesnį nei 8,5 m - galima be papildomų derinimų...

Nuo: Dita
2020-08-08
Sveiki,
Turiu kelis klausimus:
1) Per musu sklypa eina takas link kaimynu sklypo. Kokio plocio taka turejome palikti (juo kartais turi pravaziuoti masina ) ? Kokiu atstumu nuo sito tako galim sodinti krumus ?
2) Ar reikia legalizuoti gyvenamaji vagoneli kaip gyvenama busta (jei jis ant ibetonuotu poliu) ? Ar galima be leidimo pasistatyti nedidele pasiure 2x2 m irankiams susideti ?
Laukiu Jusu atsakymo
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Dita,

1) tako plotis turi būti nurodytas jūsų žemės sklypo plane ir jūsų RC NT duomenų išraše, o servitutas, jeigu jis nėra registruotas - negalioja.

2) Jeigu gyvenamas vagonėlis yra tvirtai susijęs su žeme (kaip sakot, ant betoninių polių), jis yra traktuojamas kaip statinys ir jam turi būti taikomi Statybos įstatymos bei Statybos techninio reglamento reikalavimai projektui rengti ir statybos leidimui gauti,
Jeigu tas vagonėlis yra iki 50M2 ir aukštis nesiekia 5 metrų, o jis neatlieka nuolatiniam gyvenimui pritaikytos paskirties - leidimų ir projektų jam nereikia...

Pašiūrę statyti galite, jai leidimo nereikia, kaip ir 2) punkte...

Nuo: Darius
2020-08-08
Laba diena.
Turiu nuosavybės teisia man priklausantį žemės ūkio paskirties sklypą, o namas ir ūkinis pastatas (iki 20 m2) esantys tame pačiame sklype, priklauso kitam savininkui (namų valdos nėra, todėl žemės mokesčio jis nemoka jokio).
Pastatų savininkas ūkinį pastatą (iki 20 m2) nugriovė ir vietoje jo stato naują (jau iki 50 m2) be jokio mano, kaip žemės savininko, sutikimo ar kitokių leidimų. Paaiškino man, kad tokiems statiniams jokių leidimų jam nereikia.
Ar tai teisėta ir ar kaip nors yra ginami mano interesai?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Dariau, jeigu jūs nuosavybės teise valdote žemės sklypą, be jūsų raštiško tam tikros formos sutikimo, jokių statybų niekas negali vykdyti.

Jūs galite skųsti VTPSI (statybos inspekcija) ir ji kaimynui paaiškins jo ir jūsų teise ir pareigas (raštu, protokole ir baudos kvite)...

Sėkmės :)

Dalius

Nuo: Marius
2020-08-05
Nusipirkau butą paaiškėjo ardant grindis, kad po vidine siena laikančeja plokščias tarpas po visa siena ji laikosi tik ant lentų tiesei patiestu ir skersai padėtų.nesuprantu kaip nenusmunka siena.kaip galėjo taip mūryti juk šita siena antram aukšte o namas penkiaaukštis ji laiko keturis aukštus kaip po ja dabar betono pripilti kad susirištu ar ką ten daryti.patarkit padėję lentas skersai o ant jų išilgas ir sieną numūrinę o po lentom tarpas vietom sprindis vietom daugiau jei jos lūštų visa siena pasmuktų žemyn.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Fainiai :)

turite samdyti konstruktorių (inžinierius, projektuotojas arba statybos specialistas), kuris įvertins situaciją, atliks tyrimus (jei reikia) ir parengs tinkamą teisingą ir tvarų sprendinį, atitinkantį visus esminisu reikalavimus.

Sėkmės :)

Nuo: grazvydas
2020-08-04
Sveiki. Noriu statyti pastoge givuliams, kokie leidimai reikalingi, kiek kv/m galiu statyti (be jokiu leidimu)?. Aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Gražvydai,

kaimo vietovėje gyvuliams pastogę galima statyti iki 80 m2 bendrojo ploto be projekto ir statybos leidimo, didesnei reikia projekto ir statybos leidimo

Nuo: Ana
2020-07-21
Laba diena,turime nama vieno auksto nusprendeme dastatyti antra auksta kokio leidimo reikia,ir kiek mazdaug tai kainuos?is anksto Aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Ana,

jums reikia statinio rekonstravimo techninio darbo projekto ir statybos leidimo.

prieš tai reikia atlikti sklypo ir namo analizę, parengti kadastro ir geodezinius dokumentus

viskas truktų maždaug 4 mėnesiai nuo sutarties pasirašymo

ir kainuotų nuo 3.5 iki 7,0 tūkstančių

Nuo: Rita
2020-07-21
Sveiki, Turime garažą miesto centre su 1 aro žemes sklypu. Ar būtų galima vietoj garažo pastatyti kitą statinį, ir kokie būtų apribojimai?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Rita,

viskas priklauso nuo to, kokiame mieste jūsų garažas su sklypu ir kokie reikalavimai, režimai ir apribojimai yra taikomi teritorijai ir koks jūsų siekis...

Nuo: Jurgita
2020-07-20
Laba diena, turime kaimo sodybą, kurios kaimynystėje, daugmaž už 300 m nuo žemės sklypo ribos apie 800-1000 m2 ūkininkas pasistatė karvidę (dėl karvių skaičiaus nežinome). Nuo karvidės sklinda nemalonūs kvapai, o kartais ir nepakeliamas dvokas. Norime pasiteirauti, ar tokiai statybai vykdyti, ūkininkas neturėjo gauti kaimynų sutikimo? Kokios turi būti numatytos higienos ir sanitarinės normos?Kokie privalo būti technologiniai reikalavimai skleidžiamam kvapui valdyti? Ir šiaip į kokias kreiptis institucijas, kurie nustatytų, ar yra laikomasi teisės aktų? Ačiū.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Jurgita,

tokiems statiniams ir tokiai veiklai yra keliami reikalavimai.

prižiūrinčios institucijos yra:

1. Statybos inspekcija (oficalius tinklapis www.VTPSI.LT)

2. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (www.NVSC.LT)

3. Aplinkos apsaugos agentūra (www. GAMTA.LT)

praneškite apie viską joms visoms - turi pradėti ir pabaigti tyrimą ir duoti jums išvadas ir ataskatas

Pagarbiai,


Dalius

Nuo: MARIUS
2020-07-17
sveiki,

ar galima pamatus darytis be statybos leidimo?
jai ne kokios sankcijos gresia?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

laba diena, Mariau,

galima, tačiau tik nesudėtingam pirmos grupės statiniui, pagalbinio ūkio paskirties...


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.