Klausk specialisto

atsakys į Jūsų klausimus apie Projektavimą, statybos leidimų gavimą, ginčų tarp bendrasavininkų ar kaimynų sprendimą, statinių įteisinimą, namų pridavimą, savavališkos statybos įteisinimą/legalizavimą, statybos užbaigimo procedūras bei įregistravimą registrų centre.
Dalius yra statybos valdymo platformų INOSTATUS PROJECT ir PLANUOJUSTATYBA.LT autorius.
Dalius Viršilas projektavimo, statybos valdymo ir teisės srityje dirba virš 18 metų. Jis pasidalins unikalia patirtimi, kurią įgijo dar dirbdamas Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje, saugotinų teritorijų planavimo bei statybos valstybinės priežiūros vyresniuoju specialistu, atstovaudamas apskrities viršininką teismuose dėl neteisėtų statybų.
Padės išspręsti bet kurią problemą (kūrybiškai), kurios neišsprendžia jokie kiti specialistai ir įmonės.
VŠĮ Statybos teisė,
Memelex Grupė
Projektų ir Statybų valdymas
Statybos techninė priežiūra
Šaulių g. 44, Klaipėda
Gedimino pr. 9, Vilnius
+37060044499
www.memelex.lt
www.statybosteise.lt
2023-04-17
Perkame statomą namą su sklypu. Sklypo dydis nutodytas dokumentuose 885m2. Tačiau tuose dokumentuose į tą patį sklypo dydį įskaičiuoti ir servitutai, namas ribojasi su dviem gatvelėm. Kam realiai priklauso ta servitutinė žemė ir kaip aš ją galiu naudoti? Ačiū.
Labas, Kristina,
Servitutas - tai yra teisė naudotis daiktu (žemės sklypu/dalimi sklypo, namu, pastatu, statiniu ar netgi oro erdve).
Greičiausiai pas jus registruoti TARNAUJANTYS SERVITUTAI (žemės sklypo plano antroje pusėje parašyta), kas reiškia, kad KITI asmenys TURI TEISĘ NAUDOTIS TA SKLYPO DALIMI, O JŪS PRIVALOTE SUDARYTI GALIMYBĘ IR NETRUKDYTI...
Tačiau, esu matęs visko. Žmonės užsideda tvorą, šlagbaumą ir neleidžia niekam naudotis tais servitutais... kaimynai ar kiti asmenys kviečiasi Policiją ir įrodinėja, kad jie turi teisę čia eiti/važiuoti ir pan...
Visaip gali būti, reikia, kad teisininkas panagrinėtų jūsų atvejį ir pasakytų tiklsiai, kas galim, o kas ne ir kaip bei kas turi teisę naudotis (tarnaujančiu ar viešpataujančiu) servitutu...
Visos temos
2023-04-19
Sveiki,
atsakymas - visais atvejai, 3m nuo sklypo ribos
2023-04-18
Sveiki, pirmiausia reikia atlikti ūkininko sodybvietės parinkimo projektą, tada parengti namo techninį (ir darbo) projektą, tada gauti statybos leidimą. Tada galima statyti.
2023-04-16
Laba diena, Dalia.
jeigu nepažeidžiate atstumų iki sklypo ribos, jums leidimo nereikia.
Sodų bendrijos pirminko dar pasiteiraukite, ar nėra Bendrijos jokių reikalavimų...
2023-04-16
Tetis turi 24 aru zemes dali,kuri siuo metu yra zemes ukio paskirties. Tetis noretu pakeisti paskirti i namu valda ir pasistatyti nama,bet jam buvo atsakyta,kad negalima keisti paskirties ir 24 aru neuztenka namo statybai? Aciu uz jusu laika ir atsakyma.
Labai aptakus klausimas, reikia žinoti, kokia teritorija (kokie aukštesnis planavimo dokumentai galioja ir yra taikomi).
Savivaldybės architektūros skyriaus specialistai dažniausiai nemeluoja, o normaliai pakonsultuoja...
Jeigu jie sako (o geriausiai - rašo), kas ir kaip galima, reikia jais tikėti :)
2023-04-12
Planuojame statyti modulinį namą, 40 kv metrų. Namo gabaritiniai matmenys ilgis 8m x plotis 5m, aukštis 5.4 m.
Namas stovėtų ant įsukamų polių (butų investicija ateityje parduoti esant poreikiui). Namo lokacija sodybos sklype, naujasis namas turėtų atvestas komunikacijas iš senojo. Klausimai: Ar reikalingas statybos leidimas ir tuo pačiu projekto patvirtinimas/suderinimas su architektu, ar toks projektas potencialiai patektų į nesudėtingo pastato kategorija? Kodėl modulinių namų pardavėjai teigia kad statybos leidimas tokiam namui nėra reikalingas, bet informacija kitur vėlgi prieštarauja?
Sveiki, Justinai, taip abstrakčiai atsakyti neitų. reikia nagrinėti jūsų atvejį atskirai.
Reikia žinoti, kur yra sklypas, kokios paskirties ir kas jame jau stovi (užstatymo tankio santykinis koeficientas ir pan.)...
2023-04-12
Planuojame pirkti būsta pajūryje (oriai senjorystei). Nameliai dviejų aukštu, rekreacinės paskirties pastatai/komercinė paskirtis. Planuojame pirkti butą pirmame pastato aukšte. Naudosimės kreditoriaus paslaugomis. Klausimas su kuo galime susidurti nusipirkę tokį būstą? kuo jis skiriasi nuo gyvenamosios paskirties? kokie didesni ar mažesni mokėsčiai mūsų laukia? Pavojai, gėsmės su kuo galime susidurti? Į ką reikia atkreipti dėmesį? Ar mažesnę būsto kainą gali lemti tai, kad jis komercinės paskirties?
Sveiki, Mindaugai,
reakreacinės paskirties pastatų nebūna :)
Gali būti poilsio, viešbučių ar administracinė paskirtis (labiausiai Palangoje sutinkamos paskirtys).
Tokie niuansai:
1. Palangoje poilsio paskirties patalpose galima deklaruoti gyvenamą vietą, o
kitų paskirčių (išskyrus gyvenamąją) patalpose savo gyvenamosios vietos neuždeklaruosite
2. Jei perkate tik dalį patalpos, turėsite reikalų visą gyvenimą su bendrasavininkais, turite pasitikrinti, ką konkrečiai parduoda ir kaip bus apiforminta.
3. Labai jautrus klausimas - parkingas. Poilsio, administracinėms, viešbučių pa
Daugiau...
2023-04-11
Šiuo metu turime žemės ūkio paskirties sklypą Širvintų rajone. Pagal naujai rengiamą BP - toje teritorijoje numatyta gyvenamoji vienbučių - dvibučių paskirties žemė (planas dar nepatvirtintas). Šioje vietoje planuojame statytis iki 80 kv gyvenamą namelį. Klausimai būtų keli: ar reikia statybos leidimo šioje teritorijoje? Ir ar reikia keisti žemės paskirtį?
Laba diena, Silvija.
į abu klausimus, atsakymas - TAIP :)
2023-04-11
Gražina,
bet kuriuo atveju, sūnus ar ne, jei jis norės namą registruoti savo varduo, turite pasirašyti jungtinės veiklos arba užstatymo sutartį, prieš pradedant statybas.
Jeigu registruoti nenorėsite ir gerai sutariate šeimoje (kas šiais laikais, retas reiškinys) - jokių leidimų ir sutikimų jums nereikia
2023-04-08
Situacija tokia: Ar vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijoje galima statyti kilnojama nameli ir jame vykdyti komercine veikla? T.y. Mažmenine prekyba? Ar nereikia keisti zemes paskirties? Nameliui iki 50kv.m. lygtais nereikia projekto jei teisingai suprantu. Ačiū uz atsakyma.
Sveiki, Rokai,
bet kuriame bet kurios paskirties žemės sklype galima pasistatyti kilnaojamą namelį, jei jis nėra surištas atmpriai su žeme.
Ar galima vykdyti komecinę veiklą, turi atsakyti Savivaldybės administracijos direktorius (ar jo paskirtas specialistas).
2023-04-08
. Norėjau paklausti, ar galiu zemes ukio paskirties sklype, pasistatyti be polių, be pamatų, tiesiog ant plytų (kilnojamąjį nameli). 40m2. Ar tokiems be polių pastatukams reikia kokiu leidimų? Didelis dekuj už atsakymą.
Labas, DOMIUOSI :)
Statinys be pamatų yra ne statinys ir jam STATYBOS ĮSTATYMAS netaikomas.
Gali būti ir diesnis ir mažesnis nei jūsų minimas 40m2
2023-04-02
Kęstuti,
statykite malkinę, kaip atskirą statinį, t.y. nesusietą, o priblokuotą prie ūkinio pastato, tada statybos leidimo (ir projekto) nereikės...
2023-04-02
Ar galima modulinį namuką 50 kv, registruoti kaip gyvenamąjį namą? Žemės paskirtis-namų valda
Sandra,
reikia žinoti, kur yra jūsų žemės sklypas.
Šiaip, nuo 2017-01-01 visiems (nesvarbu dydis) gyvenamiems namams reikia statybos leidimo (ir prie6 tai parengto bei suderinto projekto)
2023-03-30
Sveiki,
Poliai, jeigu yra tvirtai susiję su žeme - tau laikomi pamatais, kurie priklauso nameliui...
gavusi skundą, Statybos inspekcija, būtant taip ir traktuotų šį jūsų kūrinį. O tada jau advokatų miklumas ir kompetencija teisme įrodyti, kad tas namas yra kilnojamas :)
2023-03-30
Dvibutis namas su garažais turintis pilnai besiribojančią sieną su kaimynais (sujungtas ne garažais). Kai buvo apžiūrimas pirkimui ir nupirktas butas, kitas butas jau turėjo savininkus ir jie gyveno, buvo įrengta terasa su sienute ties riba su kaimynais ir virš terasos prie sienos pritvirtinta markizė kurios vienas galas taipogi ties riba. Vieni iš savininkų įsirenginėdami butą išsikėlė kondicionieriaus išorinius blokus ant namo stogo, išmontavo savo garažo vartus ir užmūrijo angą įsirengdami įėjimo duris (be kitų namo bendrasavininkų sutikimo), nors pagal projektą įėjimo durys iš kito šono, jos likusios. Įvažiavimas į garažus, automobilių parkavimas ir įėjimas į vieną iš butų yra iš bendro naudojimo teritorijos.
Klausimai:
1. Ar reikėjo keisti projektą panaikinant garažą ar gauti bendrasavininkų sutikimą, nes namo fasado išvaizda keitėsi, ar dabar tai skaitoma kaip savavališka statyba jeigu namo projektas nepakeistas?
2. Kondicionieriai ant namo stogo, ar tai savavališka statyba kurią reiktų pašalinti negavus namo bendrasavininkų sutikimo (namo stogas yra vientisa – bendra konstrukcija)?
3. Jeigu negaunamas bendrasavininkų sutikimas, terasos sienutę ir markizę patraukus metrą nuo ribos su kaimynais viskas legalu?
4. Ar yra kažkoks atstumas kuriame neturi būti parkuojami automobiliai bendroje teritorijoje ties įėjimu į vieną iš butų (įėjimas pagal projektą)?
5. Ar reikia gauti namo bendrasavininkų leidimą įrengiant šviestuvus ir rozetes ant namo sienų (kiekvienam savininkui, savo namo pusėje)?
Ačiū
Sveiki, Mindaugai.
į visus penkis klausimus, atsakymas - TAIP
2023-03-28
2023-03-28
Labas, Egle,
na, sakyčiau, toks, kad arkliukų kakas nesmirdėtų virtuvėje...
O šiaip, Lietuvos respublikos Higienos Normose turėtų būti nustatyta... (pasiguglinkit)
Tačiau, jeigu tai yra viskas jūsų (ir arklidės ir arkliukai ir namas) - didelio skirtumo nėra...
Labiau reikėtų rūpinti priešgaisriniu atstumu...
kartą, mano pažįstamose arklidėse užsidegė elektros skydelis ir nudegė pusė angaro,
viskas vyko naktį, o apie gaisrą savininkas sužinojo tik ryte (kai ėjo šert žirgelių)...
Tad, jei yra pavojus tokioms nelaimėms nutikti - gyvenamas namas turėtų stovėti kuo toliau (jeigu žmonių gyvybės svarbesnės nei gyvuliukų - kas iš tikrųjų, kartais iškelia abejonę) ... :)
2023-03-25
2023-03-25
Laba diena, Jana,
reikia nagrinėtis atskirai, tačiau, jei statiniai neviršija - 80m2, jokių leidimų nereikia...
2023-03-25
Laba diena, Ona.
VTPSI organizuota Statybos užbaigimo komisija patikrina pastato atitiktį projektui ir patvirtina atitiktį parašais (kiekvienas specialistas už savo sritį).
Nelengva bus su VTPSI ginčytis (teisme), juolab, tokios praktikos nelabai yra... reiškia daug bus analizių, daug laiko iššvaistyta nagrinėjimams, aiškinimams, advokatai ir pan...
Reikės atlikti nepriklausomą ekspertizę ...
Šansai, kad kažką laimėsite, yra, tačiau laukia ilgas ir brangus kelias ...
Jeigu norite, turite daug laiko ir/ar pinigų, galite duoti Statybininkus, VTPSI ir pardavėją į teismą ir prisiteisti visus nuostolius...
Siūlyčiau susirasti tinamus advokatus, dirbančius su statybos ginčais
2023-03-17
Turime žemės ūkio paskirties žemę. Joje yra parengtas ir patvirtintas kaimo turizmo plėtros projektas ūkininko sodybai statyti. Pasistateme ant polių, karkasinį 40kv metrų, 3metrų aukščio namelį. Ūkininko pažymėjimą turime. Bet stringame ties namelio priregistravimų. Kaip matininkė aiškina negalime jo įregistruoti kaip pagalbinio, tvarto, kluono ir t.t nes nėra gyvenamosios paskirties namo. Namelis ruošiamas nuomai. Gal yra kokių variantų kaip susitvarkyti priregistravimą?
O jūs pabandykite užregistruoti tokį, koks yra - pagalbinio ūkio...
Niekur neparašyta, kad negalima :)
Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.