Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

atsakys į Jūsų klausimus apie Projektavimą, statybos leidimų gavimą, ginčų tarp bendrasavininkų ar kaimynų sprendimą, statinių įteisinimą, namų pridavimą, savavališkos statybos įteisinimą/legalizavimą, statybos užbaigimo procedūras bei įregistravimą registrų centre.

Dalius yra statybos valdymo platformų INOSTATUS PROJECT ir PLANUOJUSTATYBA.LT autorius.


Dalius Viršilas projektavimo, statybos valdymo ir teisės srityje dirba virš 18 metų. Jis pasidalins unikalia patirtimi, kurią įgijo dar dirbdamas Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje, saugotinų teritorijų planavimo bei statybos valstybinės priežiūros vyresniuoju specialistu, atstovaudamas apskrities viršininką teismuose dėl neteisėtų statybų.
Padės išspręsti bet kurią problemą (kūrybiškai), kurios neišsprendžia jokie kiti specialistai ir įmonės.
 


VŠĮ Statybos teisė,
Memelex Grupė
Projektų ir Statybų valdymas
Statybos techninė priežiūra

Šaulių g. 44, Klaipėda
Gedimino pr. 9, Vilnius
+37060044499
www.memelex.lt
www.statybosteise.lt

 

Ekspertas atsako:
Nuo: Vytautas
2023-04-19
Labas, noriu statyti medini garaza sale namo kaime iki 50m2, mazas zemes sklypas. Koks galimas maziausias atstumas nuo namu valdos ribos.

Sveiki,

atsakymas - visais atvejai, 3m nuo sklypo ribos

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Algima
2024-06-11
Mano kaimynas pasistate nama 2.5m nuo mano tvoros(vieno auksto nama ).... o dabar reikalauja kad as pasirasyciau sutikima kad as jam leidziu statyti 2m nuo mno ribos....nors namas jau stovi
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Labas, Algima,

Jūs galite dabar jį šantažuoti :)

Lai sumoka jums kompensaciją (sakykim - 25.000) ir tada gal jūs pasirašysite :)

Jūs dabar padėties šeimininkė... vienok, jeigu tas namas prastovės čia daugiau kaip 1 metus, skųstis jau jums bus sunkoka.. nors teisė ir teisingumas vis dar jūsų pusėje...

Nuo: Daiva
2024-06-11
Labas Daliau, gyvenu vienkiemyje aplink pasodybinį sklypą yra žemės ūkio paskirties sklypas, kuris priklausė šiai sodybai ir buvęs sodybos savininkas žadėjo šią žemę parduoti man, bet staiga apsigalvojo ir pardavė ūkininkui, kuris dabar žemę aria ir trašas pila nepalikęs nei centimetro nuo sklypo ribos. Ar turi būti bent kažkoks atstumas tarp mano sodybos ir ariamos žemės?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Labas, Daiva,

LR Statybos įstatymas nenustato jokių ribų tarp ariamos ir trešiamos žemės ir jūsų gyvenamosios paskirties sodybos. Vienok, turi būti nustatytos sanitarinės zonos. Teisybės ieškokite pas seniūną arba Nacionaliniame Visuomenės Sveikatos Centre...

Nuo: Roneta
2024-06-09
Sveiki, nusipirkome sodybą. Mūsų sklypas gatvės gale, paskutinis. tačiau įvažiavimo kaip ir neturime, kadangi kitas sklypas prasideda nuo mūsų vartų. Kol kas su kito sklypo savininkais sutariame, yra pasiūlymas perpirkti. Gal yra koks būdas, kaip viską išspręsti ne perkant sklypo ir tuo pačiu ne nuskriausti kito sklypo savininkų, nes jiems sumažėtų sklypo plotas.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Labas

Kreipkitės pas pardavėją ir aiškinkitės su juo...

Tas klausimas reikalauja detalesnio gilinimosi, kas jau pas mus yra mokama paslauga...

Nuo: Aušra
2024-04-17
Laba diena, Turime žemės sklypą į kurį buvo kažkada atkurta nuosavybė, privažiavimo žemės sklypo plane nėra parodyta. Norime įsirengti įvažiavimą(nuovažą) į sklypą, nuo pagrindinio kelio (t.y. nuo savivaldybei priklausančio kelio). Nuo ko reiktų pradėti?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Labas, Aušra,

pradėti nuo savivaldybės :)

Reikia gauti projektavimo sąlygas

Nuo: Ugne
2024-04-17
Sveiki,
nusipirkome namo dalį ir turime to namo bendrasavininkę - kaimynę. Mums priklausančią namo dalį perstatėme vykdydami rekonstrukcijos projektą (projektas - yra, kaimynės sutikimas projektui - yra, statybos užregistruotos).
Per kelis statybų metus kaimynė ėmėsi piktybiškai kenkti ir visiškai nutrūko ryšiai.
Norime prisiduoti savo rekonstrukciją, tačiau kaimynė neįsileis mūsų matininko pamatuoti jos pastato dalies vidaus ir išorės. Ar yra būdas įpareigoti ją įsileisti matininką inventorizacijai. Paskutinė pastato inventorizacija daryta 1978 metais.

Dėkui už atsakymą
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Laba diena, Ugne!

matininkas lai palieka senus kaimynės namo dalies duomenis - nieko baisaus...

Čia, aišku, nuo matininko priklauso, bet jei mąstantis žmogus, supras ir padarys ir be kaimynės aplankymo...

Nuo: Vida
2024-04-11
Sveiki. Abi su seserim turim palikima nama. Sesuo savo dali nori man parduot, bet negali nes yra savavaliskos statybos( mansarda, garazas) , ir kol neiteisinsim neleidzia parduot. Ar yra koks variantas neiteisinus , dovanojimas ar atsisakymas ar dar kazkas, kad nereiketu iteisinti. Aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Labas, Vida,

jeigu oficialiai surašytas savavališkos statybos aktas, nelabai ką ir padarysite...

Galimai eitų nesunkiai įteisinti, reikėtų paanalizuoti situaciją - gal išeitų mums padėti jūsų atveju...

Nuo: Asta
2024-03-09
Sveiki įsigijome sodo namą. Norime pradėti remontą, tačiau nežinome nuo kokių leidimų pradėti. Situacija tokia , kad norime didinti namo plotą, plotas didėtų tų pačių pamatų riboje jokių papildomų aukštų nebutų. Iš garažo patalpos norime įsirengti kambarį, o iš kelių balkonų padidinti kambarių plotą, tai reiškia kad pasistumtų sienų ribos. Kokių leidimų reiktų ir kur reikėtų kreiptis. Labai ačiū
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki,

jeigu namuko paskirtis nesikeičia ir bendras plotas neviršija 80 kv.m. - jums leidimo jokio kaip ir nereikia...

Nuo: Indrė
2024-04-08
Sveiki,
sakykite prašau, situacija tokia, kad sode norime statyti sandėliuką, pusantro metro nuo tvoros. Sandėliuko matmenys: Ilgis 5,44m. plotis 2,25m. Pastatytas butų ant poliukų. Ar mums reikalingas leidimas ir kaimynų sutikimas?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Indre,

jeigi sandėliukas yra pajudinamas (kilnojamas) - atstumų laikytis nereikia ir parašų gauti nereikia taip pat... kitu atveju - galioja visi atstumai (3m) arba reikia ra6ytinio sutikimo

Nuo: Vilmantas
2024-04-07
Sveiki. Vilniaus raj. turiu tris vienas šalia kito esančius sodo sklypus. Ar viduriniame sklype statant sodo namelį galima nesilaikyti minimalaus 3m. atstumo iki šoninių sklypų (mano sklypai)? Jei galima nesilaikyti minimalių atstumų, ar man pačiam reikia duoti oficialų sutikimą sau, ar užtenka nuosavybės dokumentų?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki Vilmantai,

drąsiai galite statyti nesilaikant atstumų...

tik jei parduosite sklypus (ar tą namą su sklypu) - pasirašykite plane, kad neprieštaraujate...

Nuo: Ieva
2024-04-03
2012 m. gavome savivaldybės pritarimą statyti iki 80 kv. ūkinį pastatą Vilniuje, pradėjome pamatus, bet pasikeitus situacijai iki šiol nepabaigėme. Statybų pradžios niekur neregistravome. Per tą laiką pasitatėme gyvenamąjį namą tame sklype. Norime užbaigti pradėtą ūkinį pastatą. Praėjo daug laiko, ar galime jį tiesiog užbaigti? Kokių veiksmų turėtume imtis?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Ieva,

kaip pradėjote, taip ir užbaikite...

svarbu dokumentuose tesingai viską sužymėti...

Jei reikės pagalbos priduodant, kreipkitės - padėsim

Pagarbiai,

Dalius

Nuo: Marijus
2024-03-25
Laba diena.
Apsigyvenome kotedžo tipo bute ir norime statytis surenkama sandėliuką nuo kaimynų tvoros 1metro atstumu. Sandėliuko matmenys: 3.5m ilgis ir 2.2m plotis, aukštis 2.3m. Būtų pabetonuotas padas ir jis padėtas ant jo. Ar mums reikia raštiško kaimynų sutikimo su kuriuo sklypu ribosis sandeliukas?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Marijau,

jei sandėliukas pajudinamas, kilnojamas - nieko iš kaimynų nereikia ir atstumas gali būti arčiau kaip ę metrai

Nuo: Tomas
2024-03-25
Sveiki, norime pradėti namo statybas, tačiau vyksta kelio privažiavimo servituto tesiminis procesas. Ar gauti statybų leidimui įmanoma kelio sąlygose nurodyti kitus laikinus privažiavimus iki sklypo (kadangi egzistuoja) ir kaip geriausia išspręsti klausimą dėl elektros įvado projekto, norint gauti statybų leidimą. Elektrod realiai dar nereikia, tik norime pradėti darbus. Po teisimo turi atsirasti ir oficialus servitutas ir pro jį einantys inžineriniai tinklai.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki,

tuos klausimus sprendžia Projekto vadovas ir statybos vadovas (atestutoi abu - žinos kaip pasielgti)

Nuo: Tomas
2024-03-25
Sveiki, nupirktas sodo sklypas kuri yra krastinis ir ribojasi su valstybiniu keliu. Ar galiu daryti ivaziavima i soda nuo to kelio(nuo gatves) jei taip..ar reikia leidimo ir kur kreiptis
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki, Tomai,

jei tai vienintelis įvažiavimo variantas - jums privaloma jį daryti.

Kelio derinimas vyksta su įmone "Regiono keliai" ir savivaldybe (priklausomai nuo kelio reikšmės ...

Nuo: Rinaldas
2024-03-18
Laba diena Daliau, norėjau jūsų pasiteirauti. Mieste savo kieme norime pasistatyti garažą, garažas 4x6 m. pamatas sraigtiniai poliai, garažas turėtu būti statomas 3 m nuo kaimyno tvoros. Ar reikalingas leidimas statybai? dėkoju.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki, Rinaldai,

Mieste statybos leidimas dabar reikalingas visiems statiniams...

nebent dokumentuose, registrų centre atsirastų duomenys, kad tas garažas buvo pradėtas statyti 2015 metais

Nuo: Agnė
2024-03-17
Sveiki. Nusipirkom sklypa , kaime. Į kurį turėtume patenkti per servituto kelią kuris numatytas per kaimynų žeme. Servitutas , yra nurodytas ir registro centro dokumentuose. Bet , kaimynas mums neleidžia . Ka daryti?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Labas, Agne...

ilga istorija... kvieskite policiją ir su policijos palyda pateksite į savo žemės sklypą...

paduokite į teismą, kai surinksite dokumentuotus, vaizdinius ir garsinius įrodymus, kad jums trukdo pasinaudoti šia teise... Samdykite gerą advokatą - tokiais keliais būdais gal šiek tiek juos pajudinsite, jei nenori žmoniškai kalbėtis...

Nuo: Rytis
2024-03-16
Sveiki ar gali kaimyno sandėliukas tvirrintis prie mūsų namo sienos kur išeina dujų katilo kaminas ir dėl jų sandėliuko pelija siena
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Ryti,

greičiausiai - negali. nebent davėte sutikimą :)

Nuo: Agnė
2024-03-16
Sveiki, pernai nusipirkome sodo sklypą su nameliu, statytu prieš ~7 metus (namelis stovi ant seno namo pamatų, kurio brėžiniai yra pridėti dokumentuose, beje ten nurodytas 3m atstumas nuo kaimyninio sklypo ribos), deja naujasis namelis realiai stovi neišlaikant 3m atstumo nuo kaimynų tvoros. Mūsų žiniomis kaimynai niekur nesikreipė per tuos metus, bet pasirašyti leidimo norint įregistruoti namelį nesutinka. Ar įmanoma įregistruoti namelį be sutikimo? Galbūt reikėtų atlikti naujus kadastro matavimus, nes paskutinieji daryti 2008 metais ir yra tikimybė, kad paaiškėtų, jog kaimynai statydami tvorą įlindo į mūsų teritoriją? :)
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Agne,

matavimus reikia daryti bet kuriuo atveju, tik klausimas ar namo ir žemės ar tik namo, nes žemės yra tikslūs...

jeigu metus laiko kaimynai nesikreipė niekur dėl atstumo - galima įregistruoti (tik reikia protingai dokumentuoti)...

Nuo: Valdemaras
2024-03-11
Atejo namo a++ pridavimo metas. Sukelime dokumentus specialistu patvirtinimui ir juos atmete nes statinio geodezineje neislaikytas tatsumas iki kito sklypo, t.y turi buti 3 m o fiziskai yra 2.6m. Aisku pikta kad neislaikem statybu metu sito parametro ir nesukontroliavome. Asmuo kuris tarponinkauja namo pridavime mus pateike scenariju pagal kuri galima tai isspresti:
Perdaryti detaluji skypi plana kas uztruks 4 men ir kainuos nemazai pinigu. Beda ta kad per tuos 4 men man baigsis ir statybu draudimas ir sandarumo testo galiojimas.

Klausimas ar nera paprastesniu budu tai greiciau sutvarkyti? Pvz str numato kiek zinau jei yra surikimas is kaimyno statyti arciau nei 3 metrai nuo ribos. Gal galit pakonsultuot kaip elgtis ?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki,

persidarykite statinio ir sklypo geodezinę nuotrauką (kontrolinį planą) - arba su tuo pačiu geodezistu arba, jei jis nenori ir nesugeba - pasamdykite kitą... savaitės neturėtų tas trukti

Nuo: Rūta
2024-03-11
Regioniniame parke namų valdoje yra senas rąstinis gyvenamas namas 58 m2. Ar reikalingi leidimai namo nugriovimui? Jei toje vietoje būtų statomas 50m2 vasarnamis, ar jam reikėtų leidimų?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Rūta,

tiek nugriovimui, tiek naujo statymui reikia statybos leidimo... kreipkitės į Regioninio parko direkciją dėl sąlygų ir į savivaldybę dėl statybos leidimo. Projektuotojai visą tai daro - čia jų darbas...

Nuo: Darius
2024-03-10
Laba diena, miestelyje nuosavoje žemės valdoje stovi ūkinis pastatas 45 kvadratinių metrų. Norėčiau praplėsti iki 80 kvadratinių metrų. Ką reikėtų atlikti?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki, Dariau,

jeigu miestelyje, reikės rekonstravimo projekto (supaprastinoto) ir statybos leidimo - kreipkitės į projektuotojus


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.