Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Laisvūnas Varevičius (UAB "Termoviza")

 atsakys į Jūsų klausimus apie pastatų šilumos nuostolius (pastatų šilumos nuostolių termovizinį tyrimą).

Daugiau, kaip 10 metų patirtis pastatų termovizinių tyrimų srityje (nuo 1999 m.), tarptautinis sertifikatas termoviziniams tyrimams atlikti. Ne tik  tiriame pastatus, bet ir vedame seminarus apie termoviziją, rašome  straipsnius spaudoje bei dalyvaujame, ruošiant laidas apie pastatų šilumos nuostolių tyrimą. Patariame, į ką atkreipti dėmesį, šiltinant  ar statant pastatus, siekiant sumažinti šilumos nuostolius.

 UAB "Termoviza",
Kranto 31,  Vilnius LT-27104 tel. 8610 05943
www.termoviza.lt termoviza@termoviza.lt

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Mindaugas
2012-02-21
Laba diena,noreciau Jusu paklausti kodel musu gyvenamojo namo fasadu temperatura tokia auksta?Turime padare termovizini tyrima, bet specialistas atlikes ji negali atsakyti del kokiu priezasciu taip yra.Gal galetumete duoti savo elektroninio pasto adresa ir as jums atsiusciau fasadu fotografijas?Aciu
Atsako: Laisvūnas Varevičius (UAB "Termoviza")
Sveiki.
Mano koordinatės ir veiklos aprašymas duoti tinklapyje:
www.statyba.lt/puslapiai/ekspertai-pataria/ekspertai/21

Neatidiems skaitytojams galiu pakartoti:

AB "Termoviza",
Kranto 31, Vilnius LT-27104 tel. 8610 05943
www.termoviza.lt termoviza@termoviza.lt

Parašykite ar paskambinkite - viską aptarsime, nes paprastai labai nemėgstu vertinti kitų darbo (termovizinio), nes iš to gali išsivystyti ilgas romanas, diskusija ar prielaidos ir spėlionės.
Paprastai atsakymas būna toks - man pačiam reikia atlikti naują tyrimą, nes dažnai nekvalifikuotoje ataskaitoje TRŪKSTA DUOMENŲ normaliam pastato ar kito objekto įvertinimui.
Dabar tikrai atsirado ne viena firma kuri "TEIKIA" termovizijos paslaugas, turėdami apie tai minimalų supratimą ir nekokybišką įrangą. Potencialiam tyrėjui reikia visada užduoti klausimą apie jo patirtį, ar dirbama profesionalia, metrologiškai patikrinta įranga.
Nuo: Bronius
2010-11-23
Laba diena,
Neapsisprendziu is kokiu medziagu statytis nama. Noriu paklausti, atliekant termovizinius tyrimus, kokios sienos konstrukcija rodo geresnius rezultatus ar SAM polistirolio blokeliu sistema ar arko muro blokai siltinti 20cm polistirolu. Kokia patartumete sienos konstrukcija kuri butu tvirta ir aisku silta? Aciu
Atsako: Laisvūnas Varevičius (UAB "Termoviza")
Sveiki.
Norint žinoti, ar pastato sienos bus pakankamai šiltos, reikia skaičiuoti sienų konstrukcijos ("buterbrodo") varžą. Aš visad sakau paprastą dalyką - turėk kokias nori medžiagas ir kokias nori technologijas, visad yra žmogiškasis faktorius, kuris ir nulemia darbų kokybę. O kaip REALIAI kokybiškai bus atlikti darbai, gali parodyti tik termovizinis pastato (jau pastatyto ir šildomo) tyrimas.
Pasirenkant medžiagas daugeliu atveju didelį vaidmenį vaidina ir medžiagų kainos. Taigi, pasiskaičiuokite sienų varžas ir kainas ir rinkitės Jums priimtinesnį variantą. Abi Jūsų minėtos konstrukcijos yra pakankamai tvirtos.
Kiek teko susidurti su SAM blokelių pastatais, jų šiluminė kokybė tikrai buvo gera. Aišku, pasistačius šiltą ir sandarų namą nereikia pamiršti vėdinimo sistemos su rekuperacija.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.