Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Šarūnas Petrauskas (architektas)

 atsakys į Jūsų klausimus apie  tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus , šiltų namų projektavimą .

Architektas nuo 1972m . Didelė patirtis gyvenamųjų namų projektavime , dirbęs Austrijoj, Vokietijoj . Galiu patarti kaip PIGIAI pastatyti labai šiltą namą
Projektuojame kompaktiškus labai šiltus tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus.
Taip pat projektuojam sodybas, kaimo turizmo sodybas, pirtis.
Galime suprojektuoti ir unikalius išskirtinės architektūros pastatus, kurių nerasite jokiam pasaulio kataloge.
Projektuojame ir interjerus, mąžąją architektūrą, židinius. Turime didelę patirtį nuo 1972 metų.
 
 
 
Didelė projektavimo patirtis, patarimai
Tel 8-604 30060  arch .Šarūnas Petrauskas
www.architectsarunas.weebly.com
studija@mail.lt

NAUJOVĖ: KURIAME IR PAGAMINAME ORIGINALIAS DEKORATYVINES SKULPTŪRAS IŠ LENGVO BETONO
 
 
 

Ekspertas atsako:
Nuo: Daiva
2017-08-11
Statome iki 80 kv. m. gyvenamąjį namą Vilniaus rajone be projekto ir leidimo (statybos darbai pradėti dar 2016 m. ir tai užfiksuota antstolio aktu). Namas bus nutolęs apie 13 m nuo melioracijos griovio. Ar jūsų nuomone gali kilti problemų namo registravimo Registrų centre metu dėl neišlaikyto 15 m atstumo melioracijos griovio aptarnavimui?

Reikėtų geriau išnagrinėti situaciją. Tokiais atvejais geriausia turėti projektą su pastato pririšimu sklype. Atsiūskite sklypo planą. Bandysime kažką sugalvoti. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Silva
2017-09-19
Laba diena,norim statyti gyvenamųjų namų kvartalą, 7 gyvenamuosius namus , kaimo vietovėje, nuo ko reiktų pradėti ir kokių dokumentų reikia?Šalia stovi tris gyvenamieji namai.Ačiū
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Visą informaciją gausite pas žemės matininkus, kurie ir gali padaryti sklypų planus.

Nuo: Donatas
2017-09-08
Sveiki. Turiu sode sklypą kaimo teritorijoje jame yra namelis su mansarda kokia 32kv. galvoju mansarda nugriaut ir prie namelio likusios dalies dastatyt priestatą, kad gautusi vienaukstis namas 80kv. Ar galetu pas jus gauti toki projekta ir kiek kainuotu. Ar reiktu statybos leidimo .
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Sveiki, šį klausimą reikėtų paskubėti spręsti, nes nuo 2017-01-01 jau bet kokiam statiniui reikalingi leidimai. Parašykite architectsarunas@gmail.com arba tel 8-604-30060

Nuo: Viktoras
2017-08-26
Sveiki pagal sutartį: "Šioje Sutartyje, terminai vartojami šia reikšme:
1.1 „Gyvenamasis namas, 50m2; Pagalbinės paskirties pastatas, 30m2 (Gyvenamasis namas ir Pagalbinės paskirties pastatas sujungti bendromis sienomis, su atskiromis lauko durimis, uždengti bendru vientisu stogu) ir Žemės sklypas". Buvo šnekėta, kad namas bus B klasės.
Namas pradėtas statyti 2017 05 mėn., klausimas ar šitam namui nereikės A energetinės klasės patvirtinančio dokumento ir ar neiškils problemų priduodant 100%, jeigu būs pakeistos durų vietos?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Po 2017-01-01 be leidimo galima statyti tik ūkio pastatus kaime iki 80 m2, miestų teritorijose iki 50m2 apie gyvenamuosius namus taip nekalbama. Vadinasi gyvenamiesiems namams bet kokiu atveju reikalingi leidimai statybai. Sąvoka"rašytinis pritarimas" panaikinta. Be to po 2017-01-01 visiems gyvenamiesiems namams yra "A" klasės reikalavimas. Bet pasukite 8-604-30060 gal dar rasime kokią išeitį.

Nuo: Ricardas
2017-08-08
Sveiki, turime visuomenines paskirties sklypa ir norime statyti sporto sale, bei atlikti grozio paslaugas (kirpyklos, soliariumai). Ar galima statyti visuomenines paskirties pastata ar reikia keisti sklypo paskirti ir statyti komercini?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Sklypų paskirtį įsakymu keičia savivaldybės administracija. Kreipkitės Į Savivaldybę.

Nuo: Laima
2017-08-05
Sveiki.
Šiais metais nusipirkome 15 a. sklypą Pajūrio regioninio parko teritorijoje. Norime nedidelio namuko, nes gyvensime dviese. Deja, mane labai neramina A energetinės klasės namo statyba. Ar galime savo slype statytis sodo namą, bet su šildymo sistema ir židiniu? Ar sodo namui taikoma A klasė? Ką patartumėte?
Dėkui.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Situacija ganėtinai komplikuota.Sklypas tai ne sodų bendrijoje ? Nuo 2017-01-01 bet kokiam gyvenamąjam namui jau reikalingas statybos leidimas ir būtinai reikalaujama A klasė. Tačiau yra galimybė parengti projektą ankstesne data iki 2017-01-01. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060 pasukite ir viską išsiaiškinsime detaliau

Nuo: Jurgita
2017-08-03
Laba diena,norime pirkti namą kuris pastatytas 2014m.bet statytas ne pagal projektą ir b klasės. Kiek suprantu reiktų keisti projektą,bet kaip pakeisti i A klase. O gal galima projektą padaryti atgaline data?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Reikia padaryti pakeitimus. architectsarunas@gmail.com +370 604 30060

Nuo: Toma
2017-07-17
Sveiki,
Norėjau pasiteirauti,kokių leidimų ar kitų dokumentų reikia UAB įmonei (kuri turi savo projektuotoją), kad galėtų pradėti vykdyti projektavimo darbus?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Viskas priklauso koki objektai. Jeigu ypatingos svarbos- tuomet reikaingas atestatas ypatingos svarbos objektų projektavimui. Neypatingiems statiniams reikalinga projektuotojo tinkama kvalifikacija patirtis, projektų draudimas.

Nuo: Irena
2017-07-09
Laba diena,
Ar statybų leidimui gauti privaloma paskaičiuoti ir konstruktyvinę namo dalį? Ar ši naujovė priimta nuo 2017-07-01? Šiuo metu projektuojamas gyvenamasis vienbutis namas ūkininko sodyboje.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Šiaip jau gauti leidimui pakanka architektūrinės dalies, tačiau miestuose kaip Kaunas, Vilnius privaloma ir konstruktyvinė projekto dalis. Projektuojant A klasės gyvenamąjį namą reikia atskiru projektu spręsti ir šildymą- vėdinimą. Viskas priklauso nuo savivaldybės; Vienur reikia kitur ne.

Nuo: Remigijus
2017-07-08
Sveiki, statome nama yra iregistruota nebaigta statyba, kaip karkasiniui namui. nama apmurisime ar pabaige statyba galesime uzregistruoti registru centre,kaip murini?(statybos leidimas karkasiniui namui)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Šį klausimą spręs jūsų regiono registrų centras su Valstybine Statybos inspekcija. Nes mūriniams namams yra taikomi visai kitokie ugniatsparumo reikalavimai. Medinis karkasinis- III ugniatsparumo klasės, Mūrinis- II. Be to draudimo kompanijos nelabai linkę drausti medinių karkasinių namų. Kadangi jie sudega labai greitai. Turite vietoje spręsti šį klausimą.

Nuo: Dovile
2017-07-02
Sveiki, ar padaryti projekta atgaline data yra legalu, ar nepriestarauja istatymams? Ar nebutu problemu iregistruojant nama iki 80kv.?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Įstatymai Lietuvoje keičiasi labai greitai. Vienintelis kelias išvengti LABAI BRANGAUS IR ILGAI TRUNKANČIO projektavimo darbų ir yra tas kelias kur paminėjote. Tai įmanoma tik ne miesto teritorijose. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Irma
2017-06-29
Sveiki,

Planuojame pirkti 9a sklypą kaimo vietoveje(Šiauliu r.) su intensija statyti iki 80kv namą, pagal prancūzų technologiją.http://www.popup-house.com/  
Kaip suprantu paskaičius forumą, kur jūs atsakote, galima tai daryti atgaline data? Gal turite pasiūlymų? ar įmanoma būtų, taip padaryti, kad padaryti projektą atgaline data ir pirkti sklypą su projektu, kad galėtumėm statyti pagal seną tvarką be leidimo.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Vienintelis kelias išvengti LABAI brangaus ir ilgai trunkančio projektavimo darbų ir yra tas kelias kurį tik ką paminėjote.

Parašykie man architectsarunas@gmail.com tel. 8-604-30060 Mielai jums padėsiu

Nuo: Roberta
2017-06-26
Sveiki noriu paklausti koks variantas yra geresnis. Noriu statyti nama, pirkti tuscia sklypa ir viska tvarkytis ar pigiau pirkti sena nama ir ji nugriauti? Nes net neisivaizduoju kokios kainos isivesti vandeni nuotekas elektra i nauja skypa ??
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Pirkti sklypą su namu atsiranda papildomos griovimo išlaidos. Nebent labai geras sklypas su visom komunikacijom ir nebrangiai. Naujo sklypo pasirinkimas- labai svarbus dalykas. Nuo jo priklauso 99% sėkmės. Geriau man parašykite architectsarunas@gmail.com arba pasukite 8-604-30060 pakonsultuosiu kaip pasirinkti sklypą

Nuo: Domas
2017-06-23
Sklypas Švenčionyse
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Parašykite architectsarunas@gmail.com arba pasukite 8-604-30060

Nuo: Domas
2017-06-23
Sveiki,man teta padovanojo dalį namų valdos sklypo,kad galėčiau pastatyti namuka,nusistatėm naudojimosi tvarką,nes bendram plote jau yra namas,parašiau prašymą išduoti salygas nesudėtingoms statyboms, sakė išduos laukiu,išsirinkau 80 kv, tipinį projektą noriu jį pirkti,architektas nelabai nori užsiiminėti statybos leidimais ,na ir be to tai labai brangiai kainuoja,kas turėtu būti projekte,tam kad bandyt gaut leidimą pčiam?ta prasme projekto sudėtis?
Ir kaip turėtų atrodyt veiksmas su elektros ir vandens tiekimo įmonėmis,jai bendram sklype įvadai jau yra ir jie naudojami?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Klausimas pilnas neaiškumų. Geriau parašykite man architectsarunas@gmail.com arba pasukite 8-604-30060 išsiaiškinsime ir jums padėsiu

Nuo: Sigitas
2017-06-21
Sveiki, turiu sodo sklypa 7a, sodo bendrijoje, bet bendrija skaitosi miesto teritorijoje, noriu statuti garaza ir kartu nameli sodo, bendrai gautusi vienas pastatas iki 80kv, ar yra isskirtiniu kazkokiu salygu ka tureciau pries tai susiderinti, nes zinau kad anksciau buvo galima statyti be projekto iki 80kv? Nuo ko reiketu pradeti tvarkytis?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Kokio miesto ribose yra sklypas ? Nuo to viskas priklauso. architectsarunas@gmail.com Parašykite man detaliau, atsiūskite sklypo planą. Gal ką nors sugalvosime. Nes pagal naują įsatymą nuo 2017-01-01 jau reikalingas leidimas

Nuo: Modestas
2017-06-20
Pirkau 12a sklypa sodu bendrijoje rajone su 50kv muriniu nameliu noreciau ji padidinti iki 70kv , pakeisti stogo forma kad iseitu gyvenmieji kambariai . Kokiu dokumentu reikia ?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Vienintelė galimybė išvengti labai brangaus ir ilgai trunkančio leidimo statybai gavimo procedūros- projektą parengti ankstesne data buvusio savininko vardu. Siūskite sklypo planą, inventorizacinės bylos namelio aukšto planą, buvusio savininko sklypo nuosavybės / registrų centro/ pažymėjimao kopijas architectsarunas@gmail.com 8-604-30060 ką nors jums sugalvosiu

Nuo: Martynas
2017-06-13
Sveiki,turiu 6a sklypa kaimo vietoveje(Šiauliu r.) noriu statyti gyvenamaji nama iki 80kv. Kaip suprantu galima taupant pinigelius daryti atgaline data? Gal turite pasiulyti kokiu projekteliu ir aišku su atgaline data. Susisiekti galite su manimi el.pastu: mineikamartynas@gmail.com
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Taip, tuoj parasysiu

Nuo: Andrius
2017-06-10
Sveiki,statau šilta,vieno auksto,80m2 nameli,sau. Dedu langus a klases,taip pat šildau,tiek sienas tiek perdanga tiek kiek reikalauja A klase,ir man idomi ta rekuperatorine vedinimo sistema, visgi ne mazi pinigai,sildysiuos ŠS oras-vanduo. ++ alternatyva krosnele. Gal man uzteks savaimines ventiliacijos? Ar reikia to rekupo? Aciu iz atsakyma
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

A klasės gyvenamasis namas paprastai būna labai sandarus, taip pat sienų konstrukcija "nekvėpuojanti". Žmogus par parą iškvepia apie 1-2 litrus vandens, taip pat žmogui reikia apie 15 m3 šviežio oro valandai. Jeigu šeima iš 4 asmenų- tai paskaičiuokite šviežio oro kiekius. Išvadoje- rekuperacinę oro kaitos - ventiliacinę sistamą tiesiog būtina įrengti. Taip bus apsaugota jūsų šeimos sveikata, nesusidarys nuodingas pelėsis namuose.

Nuo: diana
2017-06-02
laba diena,norim nama uzstatyti bankam del paskolos,padarem nauja namo projekta,liko isirengti tik vidu,kur mums toliau eiti su dokumentais,registras sako info statyba reik,tada vel i registra,aciu uz atsakyma
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bankui turėtų užtekti inventorizacinės bylos ir pažymos iš Valstybinės Statybos Inspekcijos, kad statyba yra įteisinta. Su ta pažyma registrų centras išduos dokumentą.

Nuo: Egidijus
2017-05-26
Laba diena,
6 arų sklype sodų bendrijoje turime 50 kv. m. vasarnamį. Ar reikalingi ir kokie formalumai, pristatant įstiklintą verandą/terasą bendro ploto neviršijant iki 80 kv. m.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Priklausomai kokia vietovė. Ar mieste ar už miesto. Pasukite 8-604-30060


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.