Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Šarūnas Petrauskas (architektas)

 atsakys į Jūsų klausimus apie  tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus , šiltų namų projektavimą .

Architektas nuo 1972m . Didelė patirtis gyvenamųjų namų projektavime , dirbęs Austrijoj, Vokietijoj . Galiu patarti kaip PIGIAI pastatyti labai šiltą namą
Projektuojame kompaktiškus labai šiltus tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus.
Taip pat projektuojam sodybas, kaimo turizmo sodybas, pirtis.
Galime suprojektuoti ir unikalius išskirtinės architektūros pastatus, kurių nerasite jokiam pasaulio kataloge.
Projektuojame ir interjerus, mąžąją architektūrą, židinius. Turime didelę patirtį nuo 1972 metų.
 
 
 
Didelė projektavimo patirtis, patarimai
Tel 8-604 30060  arch .Šarūnas Petrauskas
www.architectsarunas.weebly.com
studija@mail.lt

NAUJOVĖ: KURIAME IR PAGAMINAME ORIGINALIAS DEKORATYVINES SKULPTŪRAS IŠ LENGVO BETONO
 
 
 

Ekspertas atsako:
Nuo: Romas
2017-12-25
Ruošiuosi statyti sodo namą 80 m2 sodų bendrijoje. Ar reikia statybos leidimo, kaip su energetine klase?

Klausimas jums- kur sodų sklypas randasi ? Jei didžiųjų miestų teritorijos ribose- galite statyti iki 50 m2 sodo pastatą be leidimo, jei už miesto iki 80m2 be leidimo. Tokiu atveju projektas reikalingas tik dėl statybininkų, kainos paskaičiavimo , estetinio vaizdo na ir gero teisingo išplanavimo. Kas yra svarbu. Galiu padėti, patarti architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Vytautas
2018-04-17
Sveiki. Reikia pratęsti privataus namo sodo bendrijoje statybos leidimą. Kas tai gali padaryt ir kiek tai kainuoja?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Dėl pratęsimo būtina kreiptis į savivaldybės architektūros skyrių. Gali reikėti pateikti namo inventorizaciją- ją jums padarys registrų centras. Kaina apie 200 e.

Nuo: Deimantė
2018-04-15
Laba diena. Planuojame mieste pirkti senos statybos (1925 m) namą. Šalia namo yra 4a žemės. Norėtumėm nugriauti seną namą ir pagal tą patį projektą su keletu pakeitimų toje pačioje vietoje pastatyti naują vieno aukšto namą. Bet kaimynai sako kad tai neįmanoma, nes yra tik 4 a žemės.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Jeigu sklypo paskitis gyvenamųjų namų- tai yra įmanoma, tik turėsite kreiptis į to miesto savivaldybę dėl sąlygų projaktavimui išdavimo. Jeigu tai būtų rekonstrukcija- tuomet nereikėtų A+ klasės. Privaloma bent projekte išlaikyti dvi sienas- tuomet butų rekonstrukcija.

Nuo: Donatas
2018-04-11
Sveiki.gyvenu sodų bendrijoje,ne miesto ribose..6a sklypas , jame jau stovi dviejų aukštų gyvenamasis namas 140km2..ar reikalingas būtų statybos leidimas statyti atskirai nuo namo ,kitam gale sklypo 50m2 garažui.aciu
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Jūsų atveju leidimas statybai nereikalingas. Tik būtina išlaikyti reikiamus atstumus iki sklypo ribų.

Nuo: Agnė
2018-04-10
Prie sodo namelio norime statyti priestatą, apie 80 kv.m.. Kad reikalingi projektai, leidimai ir pan. žinome, tačiau ar priestato statybai yra reikalaujama A+ ekonominė klasė ir ar reikalingas darbų vadovas? Sodo namelis statytas 1982 metais.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Komplikuotas klausimas su daugybe nežinomųjų. Mieste ar kaimo vietovėje? parašykite asmeniškai architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060 Tik viską išsiaiškinė žinosime atsakymą.

Nuo: Dovilė
2018-04-09
Sveiki. Nusipirkome sodų bendrijoje 6a, sklypą. (paskirtis mėgėjų sodų žemės sklypai). Norime statyti mūrinį namą iki 80kv, nes kaip žinome, tokį namą statant paprasčiau su leidimais. Tačiau visgi neatmetame galimybės statyti iki 100kv. Tad iškyla klausimas ar būtų kur kas daugiau kliučių statant iki 100kv namuką? Kur reikėtų kreiptis norint viską pradėti? Ir kiek lėšų tam būtų reikalinga? Taip pat norime, kad namas būtų 2 aukštų (pusantrinis), tad kaip skaičiuojasi tas 2-tras aukštas? Turiu omeny, tada namas išeina kaip 2 aukštų, ar antras aukštas skaičiuojasi kaip palėpė? Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bet kokiam GYVENAMĄJAM NAMUI, nepriklausomai nuo ploto reikalingas leidimas statybai, be to būtina A+ klasė. Sodo namą be leidimo galima statyti miestų teritorijoje iki 50m2, ne miesto iki 80 m2 viršijus šiuos plotus jau reikalingas leidimas statybai. O tai labai brangi ir dažnai ilgai trunkanti procedūra. Plotas skaičiuojamas pagal vidaus grindų plotą nuo h- 1,6 m / jei mansarda. Detalesnė informacija architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060 Turiu kitokių gerų idėjų. Kreipkitės.

Nuo: VITALIJA
2018-04-05
Pasikeiciau zemes paskirti is ukio i vienbuciu pastatu statyba. ar galiu statytis pvz kaip sodui tinkama nameli. ar galiu atsivesti elektra bei vandentieki. ar siam nameliui apie 80kv bendro ploto butu reikalingas leidimas.Cia butu kaisiadoriu raj.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bet kokiam GYVENAMĄJAM NAMUI, jau reikalingas leidimas statybai ir +A klasė. Tačiau kaimo vietojėje galima statyti ūkio pastatus iki 80 m2 be leidimo. Tačiau reikia būti budriems , kad nepažeisti įstatymų. Detaliau architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Milda
2018-04-05
Laba diena,
ar galima statyti poilsio paskirties pastatą žemės sklype, kurio paskirtis - kita, o naudojimo būdas - vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos. Sklypas yra kaimo teritorijoje ir patenka į rajono bendrajame plane patvirtintą miesto įtakos ekstensyviąją pletros teritoriją.
Ačiū Jums labai už atsakymą.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Gyvenamųjų namų / jūsų atveju/ sklype galima statyti GYVENAMĄJĮ NAMĄ, - kuriam būtinas laidimas, ar ūkio paskirties pastatus iki 80 m2 kuriems leidimo nereikia. Detalesnė informacija asmeniškai- reikia kai ką pasitikslinti architectsarunas@gmail.com 8-604-30060 Turiu idėjų jūsų atvėjui.

Nuo: Erikas
2018-04-04
Sveiki, noriu prie ūkinio pastato iš abiejų pusiu priblokuoti po ūkini statini. Vienas jų butu 42 kv.m. kitas 25 kv.m. Gyvenu miestelyje, bet sklypas neturi jokių spacialių apribojimu. Ar reikia statybos leidimų iš anksto?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Kaimo vietovėse be leidimo galima statyti ūkio pastatus iki 80 m2, miestų teritorijose iki 50 m2. Jei pastatas- gyvenamasis namas- bet kokiu atveju reikalingas leidimas ir jei nauja statyba dar ir +A klasė. Smulkesnė informacija architectsarunas@gmail.com 8-604-30060 Jūsų atveju reikia pasiaiškinti tiksliau. Priblokavus- gali būti problemos.

Nuo: Lina
2018-04-03
Kas turi pasirupinti leidimais statant nama? ar viskuom gali pasirupinti projektuotojas?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Tik projektuotojas gali ir privalo gauti leidimą statybai, nes tik jis gali įkelti į sistemą su savo parašu.

Nuo: Martynas
2018-04-03
Sveiki,
Turime sodo sklypą miesto ribose, kokie reikalavimai gyvenamojo namo statybai reikalingi, nuo ko pradėti, ar nereikia keisti žemės paskirties? Laukiu išsamaus paaiškinimo su nuorodomis ir panašiai.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bet kokiam gyvenamąjam namui nepriklausomai nuo ploto būtinas statybos leidimas ir +A klasė. Tačiau leidimo nereikia sodo namams iki 50 m2 miestų teritorijose. Turiu idėjų eskizų kaip tai padaryti. Jei domins- architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Vita
2018-03-30
Gyvename Pavilnio regioniniame parke. Kieme stovi senas avarinės situacijos pastatas 40m2 (dominuoja kaip tvartas)Noretume jį nusigriauti ir vietoj jo pasistatyti naują bet 80m2 namą. Ar būtų įmanoma gauti statybos ir griovimo leidimą? Kokie dokumentai reikalingi? Kur reiktų kreiptis pirmiau ar del leidimo statyti ar nugriovimo?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Jūsų atvėju jau bus reikalingas leidimas statybai. Visiškai nesvarbu nuo gyvenamojo namo ploto. Galite statyti ir didesnį. Tai vadinsis nauja statyba. Ir bus būtina A+ klasė. Turtite kreiptis raštiškai dėl sąlygų projektavimui į savivaldybę.

Nuo: Vitalijus
2018-03-25
Sveiki,
Ar reikalingi kokie nors leidimai statant iki 80kv.m. sodo namą (vasarnami) Vilniaus rajone, žemės ūkio paskirties sklype? (sklypas nepriklauso sodo bendrijai).

Ačiu.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Žemės ūkio paskirties žemės sklype galima statyti tik jei ęsate ŪKININKAS ir sklypo plotas daugiau nei 0,5 ha. Išsamesnė informacija architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Kęstutis
2018-03-25
Laba diena, noriu sužinoti kaip yra iš tiesų, nes laikui bėgant viskas keičiasi. Ar Klaipėdos rajone Birbinciu kaime esančiame namų valdos sklype be leidimo ir projekto galiu statyti 80kv.m namuką, ir jį registravus jame deklaruoti savo gyvenamąją vietą. ? Ar be leidimo galima statyti tik sodo namą iki 50kv.m o jame prisiregistruoti negalėsi nes jis skaitysis ne gyvenamasis namas. Laukiu išsamaus paaiškinimo su nuorodomis į str ir panašiai. Labai ačiū už informaciją!
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bet kokio ploto GYVENAMŲJŲ NAMŲ statybai reikalingas leidimas, nesvarbu nuo vietos ar ploto.Taip pat naujo namo statybai reikalinga +A klasė. Ūkio paskirties pastatams kaimo vietovėje iki 80 m2 ar miesto teritorijose iki 50 m2 statybai leidimo nereikia. Išsamesnė informacija architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Nikolajus
2018-03-23
Ar Vilniaus rajone statant namą iki 80 m2 reikalingi projektai ir leidimas, kokie? Ar į namo plotą įsiskaičiuoja rūsio plotas?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bet kokiam GYVENAMAMOJO NAMO statybai , nesvarbu nuo ploto ir vietos kur - reikalingas leidimas statybai. Naujo namo statybai būtina +A klasė. Ūkio paskirties pastatams ne miesto teritorijoj iki 80 m2 leidimai nereikalingi. Rūsio plotas neskaičiuojamas. Personaliai konsultuoju architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Vaidas
2018-03-19
Sveiki. Paprastame, neišskirtiniame kaime yra 2 aukštų namas. Antrame aukšte buvo 2 dideli, pilnai įrengti, bet nešildomi kambariai. Dabar viskas išgriauta ir likęs tik stogas. Noriu vėl įsirengti kambarius, bet su kitu išplanavimu negu namo plane. Kvadratūra padidėtų taipat. Ar reiktų gauti kažkokius leidimus ir visą šitą kažkaip įteisinti? Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Tai yra PAPRASTASIS REMONTAS, ir jokiu leidimu gauti nereikia. Pastato išorė nesikeičia. Jeigu keistūsi- tuomet reikėtų.

Nuo: Ovidijus
2018-03-16
Sveiki. Ar galima statyti sodo namelį iki 50kv.m 3.6a sklype sodų brndrijoje, mieste? Nes teko girdėti, kad gyvenamiesiems namams yra taikomas minimalus 4a žemės sklypas, kaip yra dėl sodų namelių? 50 kv.m sodo namelio riba taikoma matuojant vidaus plotą ar išorės?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Miestų teritorijoje sodų bendrijoje be leidimo galima statyti tik sodo namą iki 50 m2 vidaus ploto. Jei domina turiu pigų ekonomišką tokio namelio projektą. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Giedrė
2018-03-13
Sveiki,
viename miestelyje turime sklypą teritorijoje, kuri priklauso ir Nacionalinio parko teritorijai, ir istorinei miesto vietai, ir istorinei senojo miesto vietai (kultūros paveldo vieta). Tai yra miesto pakraštys, nebe pats senamiestis.
Ar įmanoma tokioje vietoje gauti leidimą stayttis naujam namui, jeigu anksčiau ten jokių pastatų nestovėjo? Ir jeigu taip, ar statyti namą pagal patvirtintą projektą turėtų kažkokie specialistai, turintys paveldosaugininkų ar pan. licenzijas, ar galėtų būti bet kokie statybininkai ?
Ačiū už atsakymą.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Ar sklypo pažymėjime nurodyta kad tai namų valda ? Tame pažymėjime yra nurodyte visi galimi apribojimai. Patariu raštiškai kreiptis į to rajono ar miesto architektūros skyrių nusiunčiant jiems skenuotą sklypo nuosavybės iš registrų centro pažymėjimą ir sklypo koordinatinį planą su klausimu apie galimas statybas.

Nuo: Ilona
2018-03-12
Laba diena ,turime kaime karkasinį namą iki 80m2 ,norime statyti priestatą .ar bus reikalingas projektas.ir ar reikia priduoti registrų centrui
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Klausimas su kuriuo tenka dažnai susidurti. Pagal visus įstatymus virš 80 m2 pastatams jau reikalingas leidimas rekonstrukcijai. Dokumentų rengimas dėl biurokratinių apribojimų tampa ganėtinai brangus. Galima bandyti šį klausimą spręsti pigiau- tik reikia gerai įsigilinti į esamą situaciją. Nuskenuokite aukšto planą iš inventorizacinės knygos ir buvusį projektą- aukšto planą. Jei turite tokį.

Gal ką nors sugalvosime. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: AUŠRA
2018-03-04
sveiki turime kaime gyvenamuju mazaauksciu namu sklype sena statyta 1912 metais nama. ar galime nugriauti iki pamatu ir statyti pagal ta pati sena projekta muriny nama. ar jau skaitysis kaip naujo statyba?ar rekonstrukcija?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Nugriovus pastata pilnai jau nesiskaito rekonstrukcija. Turi buti islaikomos bent sienos. Detaliau informacija architectsarunas@gmail.com

Nuo: vaidas
2018-03-04
sveiki. noreciau paklausti ar miesto teritorijoje esanciame sodu bendrijai priklausanciame sklype galiu statyti 80 kv. sodo nama ir 50 kv priklausini?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Miestu teritorijose be leidimo galima statyti TIK iki 50 m2 sodo nama ir 50 m2 priklausini. Jei domins detaliau- architectsarunas@gmail.com


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.