Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Šarūnas Petrauskas (architektas)

 atsakys į Jūsų klausimus apie  tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus , šiltų namų projektavimą .

Architektas nuo 1972m . Didelė patirtis gyvenamųjų namų projektavime , dirbęs Austrijoj, Vokietijoj . Galiu patarti kaip PIGIAI pastatyti labai šiltą namą
Projektuojame kompaktiškus labai šiltus tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus.
Taip pat projektuojam sodybas, kaimo turizmo sodybas, pirtis.
Galime suprojektuoti ir unikalius išskirtinės architektūros pastatus, kurių nerasite jokiam pasaulio kataloge.
Projektuojame ir interjerus, mąžąją architektūrą, židinius. Turime didelę patirtį nuo 1972 metų.
 
 
 
Didelė projektavimo patirtis, patarimai
Tel 8-604 30060  arch .Šarūnas Petrauskas
www.architectsarunas.weebly.com
studija@mail.lt

NAUJOVĖ: KURIAME IR PAGAMINAME ORIGINALIAS DEKORATYVINES SKULPTŪRAS IŠ LENGVO BETONO
 
 
 

Ekspertas atsako:
Nuo: Giedrė
2018-03-13
Sveiki,
viename miestelyje turime sklypą teritorijoje, kuri priklauso ir Nacionalinio parko teritorijai, ir istorinei miesto vietai, ir istorinei senojo miesto vietai (kultūros paveldo vieta). Tai yra miesto pakraštys, nebe pats senamiestis.
Ar įmanoma tokioje vietoje gauti leidimą stayttis naujam namui, jeigu anksčiau ten jokių pastatų nestovėjo? Ir jeigu taip, ar statyti namą pagal patvirtintą projektą turėtų kažkokie specialistai, turintys paveldosaugininkų ar pan. licenzijas, ar galėtų būti bet kokie statybininkai ?
Ačiū už atsakymą.

Ar sklypo pažymėjime nurodyta kad tai namų valda ? Tame pažymėjime yra nurodyte visi galimi apribojimai. Patariu raštiškai kreiptis į to rajono ar miesto architektūros skyrių nusiunčiant jiems skenuotą sklypo nuosavybės iš registrų centro pažymėjimą ir sklypo koordinatinį planą su klausimu apie galimas statybas.

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ilona
2018-03-12
Laba diena ,turime kaime karkasinį namą iki 80m2 ,norime statyti priestatą .ar bus reikalingas projektas.ir ar reikia priduoti registrų centrui
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Klausimas su kuriuo tenka dažnai susidurti. Pagal visus įstatymus virš 80 m2 pastatams jau reikalingas leidimas rekonstrukcijai. Dokumentų rengimas dėl biurokratinių apribojimų tampa ganėtinai brangus. Galima bandyti šį klausimą spręsti pigiau- tik reikia gerai įsigilinti į esamą situaciją. Nuskenuokite aukšto planą iš inventorizacinės knygos ir buvusį projektą- aukšto planą. Jei turite tokį.

Gal ką nors sugalvosime. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: AUŠRA
2018-03-04
sveiki turime kaime gyvenamuju mazaauksciu namu sklype sena statyta 1912 metais nama. ar galime nugriauti iki pamatu ir statyti pagal ta pati sena projekta muriny nama. ar jau skaitysis kaip naujo statyba?ar rekonstrukcija?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Nugriovus pastata pilnai jau nesiskaito rekonstrukcija. Turi buti islaikomos bent sienos. Detaliau informacija architectsarunas@gmail.com

Nuo: vaidas
2018-03-04
sveiki. noreciau paklausti ar miesto teritorijoje esanciame sodu bendrijai priklausanciame sklype galiu statyti 80 kv. sodo nama ir 50 kv priklausini?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Miestu teritorijose be leidimo galima statyti TIK iki 50 m2 sodo nama ir 50 m2 priklausini. Jei domins detaliau- architectsarunas@gmail.com

Nuo: Rimvydas
2018-03-01
Laba diena.Noriu paklausti,nusipirkome sodu bendrijoje sodo sklypą yra namelis 15 kv.m. sklypas 8 arai. Mes norime ji nugriauti ir statyti iki 80 kv.m vieno aukšto namuką. Ar reikia statybų leidimą ir kur kreiptis?Ačiū
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Sveiki, mielai galiu jums padeti. Yra tam tikru niuansų, nes bet kokiam GYVENAMAJAM namui jau reikalingi leidimai statybai. Atsiūskite sklypo planą į el .paštą. architectsarunas@gmail.com tel. 8-604-30060

Nuo: Rima
2018-02-28
Laba diena, norėjau paklausti, ar miesto teritorijoje naujai suformuotame sklype be leidimų ir projektų galiu pasistatyti ūkinį pastatą ir sodo namą - vienas ir kitas iki 50 kv. vidaus ploto. Ar sodo name galima įsirengti visas komunikacijas: elektrą, vandentiekį, kanalizaciją, gamtines dujas? Ar galima sodo name deklaruoti savo gyvenamą vietą? Koks atstumas būtinas tarp šių pastatų.
Ačiū už atsakymą.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Jeigu žemės paskirtis skirta vienbučių gyvenamųjų namų statybai tai statyti "sodo namą" jau nėra galimybių. Tai taikoma tik sodų bendrijose. Tačiau yra ir kitos galimybės kažką pastatyti lengvesniu keliu. Apie tai asmeniškai architectsarunas@gmail.com

Nuo: Julius
2018-02-28
Norėjau paklausti statant 80kv namuka ukio budu ne miesto teritorijoje,ar reikia projekto ir leidimo, vieni sako reik kiti sako neteik.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bet kokio ploto GYVENAMĄJAM namui jau reikalingi leidimai statybai. Tačiau yra ir išimčių. Apie jas informuosiu asmeniškai architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Gitana
2018-02-26
Laba diena,
norime pirkti 35 m2 modulinį namuką ir jį pastatyti nuosavame sklype mieste,ar reikia leidimo statybai ir ar yra reikalavimas energetinei klasei.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Beda ta, kad bet kokiam GYVENAMAJAM NAMUI bet kur REIKALINGAS LEIDIMAS IR A+ energetinė klasė. Tačiau yra tam tikrų niunsų to išvengti. Apie tai architectsarunas@gmail.com

Nuo: Eglė
2018-02-25
Laba diena.
Norėjau pasiteirauti ar reikia statybos projekto ar kokių kitų leidimų tokioje situacijoje: nesenai nusipirkome sodo namelį pritaikytą gyventi nuolatos 62 kv. m, o vėliau jame kilo gaisras. Dabar planuojamas jo atstatymas, bet norėtume atstatyti ne vieno aukšto su mansarda kaip buvo, o tiesiog vieno aukšto. Pamatai liktų tokie, kokie ir buvo. Namelis sodų bendrijoje miesto ribose, ne draustinis.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Miesto teritorijose be leidimų galima statyti iki 50m2 sodo namus sodų bendrijų teritorijose. Jei turite klausimų dėl projektų kaip pigiau geriau išplanuoti galiu padėti. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Rasa
2018-02-20
Laba diena, turime karkasinį 38m3 vasarnamį pajūryje Šventojoje reakreacinėje zonoje, norėtume pasikelti stogą ir įsirengti gyvenamą palėpę be šildymo (vasarai) iš tokio pat karkaso.Sklypas privatus su bendrasavininkais, tačiau yra atidalinimas. Kokių leidimų reikėtų tokiai rekonstrukcijai.Dėkui už atsakymą.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Kadangi tai salta palepe, tai jos "gyvenamaja" vadinti negalime. Tiesiog- palepe. Kadangi keisis pastato isvaizda, fasadai, bendras plotas rekreacineje ar miesto teritorijoje jau turetumet gauti leidima rekonstrukcijai. Geriausiai kreiptis i architekta kuris jums ir suprojektuotu, gautu leidima rekonstrukcijai.Nes jus pats to nepadarysite- per daug sudetinga. Eskiza galeciau ir as jums padaryti, tada beliktu tik vietiniam architektui ji pateikti del iteisinimo ir aiskumo. Nes praktiskai jie buna labai apkrauti darbu ir nenori imtis tokiu smulkiu mazai apmokamu darbu. architectsarunas@gmail.com

Nuo: Jurgita
2018-02-19
Sveiki, pirkome vienbutį gyvenamąjį namą iki 80kv.m. miesto rajone. Norime rekonstruoti. Ar būtinas statybos leidimas iki 80 kv.m.? Ar būtina pasiekti +A klasę?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Rekonstruojamiems pastatams / gyvenamiesiems / netaikomas A+ klases reikalavimas. Gali likti net C klase. Tik naujiems gyvenamiems pastatams nuo 2018-01-01 butina A+ klase.

Nuo: Airida
2018-02-17
Laba diena, noretume pirkti neuzbaigta statyti sodo nama uzmiestyje, kaip suprantu jis statytas be jokiu leidimu (vidus dar neirengtas), bet.... pirmasis aukstas 40 kv m, mansarda 40 kv m. Ir prie namo priblokuota ukines paskirties patalpa katilinei ~20 kv m. Tai bendras plotas ~ 100 kv m. Ar nusipirkus toki nameli ateityje turetume problemu ? Nes jo kaip gyvenamojo namo negaletume registruoti, nes neatitiktu A klases. Ar gali per dideli statini pareikalauti nugriauti?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Ne miesto vietovėje be leidimų ir derinimų galima statyti iki 80 m2 sodo namą, miesto teritorijoj iki 50 m2. Priblokuota pastato dalis jau skaičiuojama į bendrą plotą ir tokiu atveju reikalingas LEIDIMAS. Rekostruojamiems pastatams nėra reikalavimo A klasei. Bet kokio ploto GYVENAMIEMS namams reikalingas LEIDIMAS. Jei pastatas projektuojamas naujai jau A+ klasės. Taigi jūsų atveju nerekomenduočiau pirkti šio statinio, nes turėsite problemų su įregistravimu.

Nuo: Audrius
2018-02-16
Sveiki. Noriu pasiteirauti tokiu klausimu. Statau A klasės namą pagal projektą. Projekte buvo numatytas granulinis namo šildymas. Tačiau galvoju įsirengti oras-vanduo. Ar reikia keisti projekto dalį ar ką kita? Ar priduodant tai aktualu ir gali kilti problemų?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Nereikia. Oras- vanduo žymiai geresnis šildymo būdas. +Ekologiškas

Nuo: Laimis
2018-02-12
Sveiki. Norejau paklaust noriu sena karkasini nama rekonstruot ar butu imanoma priestatus praplest iki namo sienu ar nesiskaitis nauja statyba jei naujai sienas pertvarkyciau. Ar rekonstrukcijos projektus Jus darote?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Sveiki. Daug nezinomuju jusu klausime. Parasykite architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Gretė
2018-02-12
Sveiki, turime rastinį sodo namą 36 kv.m, 36 kv.m rūsys (įėjimas iš lauko), 21 kv.m mansarda (neapšiltintas karkasas). Norime pasistatyti priestatą 24kv.m vieno aukšto, lygiu stogu. Sodas yra miesto teritorijoje + regioninis parkas. Norėčiau sužinoti ar rengiant rekonstrukcijos projektą, rūsys ir mansarda skaičiuojasi? Taip pat girdėjau, kad užtenka tik priestato plano. Ar visgi priestatą perbraižys kartu su visu pirmu aukštu?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Situacija gana kebli, nes miesto teritorija+ regioninis parkas. Norint nesusilaukti problemų geriau pasidaryti tikslų rekonstrukcijos projektą. architectsarunas@gmail.com

Nuo: Renata
2018-02-11
Laba diena, norėjau pasiteirauti dėl 50 kv2 Sodo namelio statybą, sakykite tai turi būti bendro naudojimo plotas ar tai turi būti pamatų kvadratūra? Ačiū už atsakymą.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Miestų teritorijose be leidimo leidžiama statyti 50 m2 bendro VIDAUS ploto pastatus. tai gali būti sodo namas, ūkio paskirties statinys. architectsarunas@gmail.com

Nuo: Renatas
2018-02-10
Sveiki. Norejom paklaust kiek galetu kainuot projektas su leidimais ant senu pamatu elektra yra vanduo yra. Sklypas randasi rajone nuosaliam kaimeli ne draustinis. Namas dar tebestovi bet norim nugriaut griovimui leidimu nereikia kiek klausiam
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Mielai jums padesiu. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Vilija
2018-02-09
Sveiki. Nusipirkome su vyru sklypa ne miesto ribose. Sodu bendrija, o paskirtis zemes ūkio- mėgėju sodo zemes sklypas. Norime statyti iki 80 kv.m nameli. Kokie bus reikalingi dokumentai? Dėkoju
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Iki 80 m2 sodų bendrijose už miesto ribų leidimas statybai nereikalingas. Tačiau patariu pasidaryti TIKSLŲ projektą kuris bus reikalingas , kad išvendtumėt problemų- nukrypimų nuo leidžiamų normų- ploto padidinimo. Taip pat projektas reikalingas statybininkams, kainos ir medžiagų kiekių skaičiavimui. Geriau sumokėti nedidelę sumą už projektą ir turėti grąžų, patogų saugų ir šiltą namą. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Raimonda
2018-02-09
Laba diena, ,norėjau paklausti ar reikalingas statybos leidimas sodo namukui iki 70 kv.m.bendro ploto,sklypas randasi rajone regioniniame parke .Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Reikėtų pasitikslinti vietovę kurioje randasi jūsų sklypas. Ir Galimus apribojimus. Tai parašyta sklypo nuosavybės dokumentuose- registrų centro pažymėjime. architectsarunas@gmail.com

Nuo: Aurimas
2018-02-08
Sveiki. Stovi senas namas, 20m nuo ezero kranto. Tame paciame sklype yra ir dar vienas gyvenamas namas. abu jie iregistruoti kaip gyv namai. Ar galiu ta sena salia kranto rekonstruoti pilnai i nauja nama?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Reikia labai įdėmiai išnagrinėti esamą situaciją, siekiant išvengti didelių problemų. architectsarunas@gmail.com

Nuo: Jūratė
2018-02-04
Sveiki, turiu sodo sklypą su sodo namu už miesto ribų. Registrų centre žemė įregistruota kaip žemes ūkio (mėgėjų sodo sklypų žemė), o namas 85.86 kv.m vieno aukšto su mansarda įteisintas kaip sodo namas. Noriu nugriauti mansardą (40 kv.m) ir tą plotą pristatyti prie pirmo aukšto. Ar reikalingas projektas bei leidimai? Ar turime sumažinti sodo namo plotą iki 80 kv.m?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Nuskenuokite ir atsiūskite sodo namo aukšto planus 1 a ir mansardos.. Apgalvosime kaip geriau padaryti. Padėsiu architectsarunas@gmail.com 8-604-30060


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.