Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Šarūnas Petrauskas (architektas)

 atsakys į Jūsų klausimus apie  tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus , šiltų namų projektavimą .

Architektas nuo 1972m . Didelė patirtis gyvenamųjų namų projektavime , dirbęs Austrijoj, Vokietijoj . Galiu patarti kaip PIGIAI pastatyti labai šiltą namą
Projektuojame kompaktiškus labai šiltus tradicinius ir unikalius gyvenamuosius namus, interjerus.
Taip pat projektuojam sodybas, kaimo turizmo sodybas, pirtis.
Galime suprojektuoti ir unikalius išskirtinės architektūros pastatus, kurių nerasite jokiam pasaulio kataloge.
Projektuojame ir interjerus, mąžąją architektūrą, židinius. Turime didelę patirtį nuo 1972 metų.
 
 
 
Didelė projektavimo patirtis, patarimai
Tel 8-604 30060  arch .Šarūnas Petrauskas
www.architectsarunas.weebly.com
studija@mail.lt

NAUJOVĖ: KURIAME IR PAGAMINAME ORIGINALIAS DEKORATYVINES SKULPTŪRAS IŠ LENGVO BETONO
 
 
 

Ekspertas atsako:
Nuo: Alvija
2018-05-29
Sveiki, planuojame pirkti sklypa 7 a, Kauno rajone, Lapiu mstl., paskirtis gyvenamuju namu, planuojame statytis iki 80 kvdr nama ir jame veliau deklaruotis, sakykit kokiu leidimu reikia? Aciu Jums.

Bet kokiam GYVENAMĄJAM namui nesvarbu nuo ploto jau reikalingas LEIDIMAS ir A+ klasė.

Yra kitas sprendimas , norint sutaupyti. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Agnė
2018-08-07
Sveiki. Sodo sklype, ne miesto teritorijoje, stovi sodo namas, senos statybos. Planuojama atvesti miesto komunikacijas. Ar galima pajungus miesto komunikacijas sodo namo paskirtį pakeisti į gyvenamo namo paskirtį ir tada rekonstruoti namą (galima sakyti pastatyti iš naujo, padidinti jo plotą), ar bus reikalavimai A+ klasei?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Rekonstruojant galima išvengti klasės A reikalavimo. Parašykite architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Agne
2018-08-06
Sveiki, turime 6a.sodo sklypa,turime namo projekta 80 kv .padaryta pries 4metus, ar jam yra galiojimo laikas? Ir kaip matau jau dabar norint statyti iki 80kv nama reikalingas statybu leidimas.Idomu kokia kaina tam leidimui issiimti ir ar tai sudetinga?Aciu uz atsakyma
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Laba diena

pasukite 8-604-30060 reikia viska išsiaiškinti. architectsarunas@gmail.com

Nuo: Darius
2018-07-31
Sveiki. Noriu daryt stoga. Ir lygint su keramzitu. Kiek reiktu keramzito ant 1200m2?

Aciu uz atsakyma
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Neaiškus klausimas. Pasukite 8-604-30060

Nuo: Darius
2018-07-24
Sveiki, noriu Jūsų pasiklausti: turiu du sodo sklypus, esančius vienas šalia kito miesto teritorijoje bei norėčiau pasistatyti namuką iki 80 m2 su pastogia automobiliams, o ateityje ją paversti garazu. Ar įmanoma statyti koledžo tipo namukus po 40 m2 apjungiant vėliau juos kartu
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Klausimas labai komplikuotas ir man neaiškus. Pasukite 8-604-30060

Nuo: Yolita
2018-07-20
Laba diena, norime keisti namo paskirtį iš ūkinės į gyvenamąją. Statybų pradžia 2016 m., pabaiga 2018 m. Ar bus reikalinga rekonstrukcija tuo tikslu, kad statinio energinio efektyvumo klasė būtų A+? (Dabar tai B energ. efekt. klasės statinys)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Neaiškiai duodate klausimus. Pasukite 8-604-30060 Rekonstruojant A klasė nereikalinga

Nuo: Irena
2018-07-13
Laba diena, turime medinį pastatą apie 50 kv.m.užregistruotą kaip lauko virtuvė su viraline. Norime pristatyti karkasinį priestatą apie 30 kv,m.,kad neviršytų bendras plotas 80 kv.m..Kaimo vietovė, namų valda. Ar reikalingas leidimas? Ar galima tokį pastatą užregistruoti kaip namą? Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Vėl daug neaiškumų klausime. Pasukite 8-604-30060 paaiškinsiu

Nuo: Danguolė
2018-07-10
Sveiki. Noriu įsigyti sklypą Vilniuje Salininkuose ir statyti du gyvenamus namus iki 80 kv. Nuo šių metų statybos leidimas reikalingas būtų ir sodų bendrijoje ar tik namų valdoje?? Ir būtina statyti tik A+ namą?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bet kokiam naujam GYVENAMĄJAM NAMUI, nesvarbu nuo ploto reikalingas LEIDIMAS ir A klasė. Nuo naujų metų jau A+. Yra ir kiti sprendimai pasukite 8-604-30060

Nuo: Arvydas
2018-07-09
Laba diena,
Ar reikalingi leidimai ir projektai jeigu noriu atstatyti sudegusį namą Panemunių regioniniame parke? (Namas iki 50kv.m)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Klausimas labai komplikuotas. Jeigu oficialiai užfiksuotas sudegimo faktas- tuomet skaitysis NAUJA STATYBA, ir bus būtinas leidimas, nepriklausomai nuo ploto ir A klasė, nuo Naujų Metų A+ bet galite pasukti 8-604-30060

Nuo: Andžela
2018-07-05
Sveiki,kaimo vietovėje turime 98 kv. namą,kurį norime nugriauti ir ūkio būdu atstatyti tokio pat dydžio, tik kito išplanavimo ir su mansarda. Gal teisiškai būtų paprasčiau, jei tai darytume kaip rekonstrukciją( nors taip statyt išeitų sudėtingiau,ilgiau)? Kokie yra būtini leidimai,dokumentai vienu ir kitu atveju?Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Klausimas komplikuotas ir neaiškus. Pasukite 8-604-30060

Nuo: Arūnas
2018-07-02
Sveiki, turiu 1.3 hektaro zemes ukio paskirties ir noretusi pasistatyti vasarnami iki 40 kv ar reikalingi leidimai kokie, namas butu tik vasarojimui skyrtas. Taip pat noretusi ir pirtele tureti iki 12 kv.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Ūkio paskirties žemėje galima statyba tik jei jūs tapsite ūkininku. Tuomet nereikės keisti žemės ūkio paskirties žemės. Pasukite paaiškinsiu detaliau 8-604-30060

Nuo: Vale
2018-08-06
Laba diena, gyvename nuosavame 200 kvadratu name Smalininkuose. Zadame teikti paraiska pagal APVA kvietima fiziniams asmenims del gyvenamojo namo modernizavimo. Numatome 6 mediniu langu keitima, fasado siltinima, jo tinkavima, dazyma. Reikalinga bus energinio naudingumo klases nustatymas pries darbu pradzia ir darbu samatele. Ar Jus galite mums patarti, kas tai galetu atlikti. O gal apsiimtumete Jus pats?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Geriausia jums kreiptis į vietinius architektus, bet jei nerasite- parašykite architectsarunas@gmail.com

Nuo: Donatas
2018-06-21
Sveiki, skaičiau kad projektuojat kompaktiškus, tradicinius namus. Ar galit patarti dėl gyvenamojo namo projekto iki 80 kv. m. Gal kokių pasiūlimų rekomenduosit.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Tikrai padėsiu. architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Laurynas
2018-06-21
Sveiki, turiu 3.4 ha zemes ukio paskirties zeme, turesiu patvirtinta kaimo pletros projekta. Reikes rengti pastatu projektus. Ar ukininko sodybai yra reikalavimai A, A+? Ar galima ir B klases statyti ukininko sodyba? Yra galimybe pasikeisti gabala zemes i namu valda? Klausimas tik ar verta, jei yra leidimas ukininko sodybai? Ar turint namu valda lengviau derinti pastato projektus nei ukininko sodybos atveju?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Ūkininko sobyboje žymiai paprasčiau rasti teigiamus sprendimus namų statybai. Parašykite architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Danutė
2018-06-18
Ar rekonstruojant I gr.nesudėtingą statinį esantį kult.paveldo zonoje norint gauti leidimą projektas turi atitikti visus supaprastinto projekto STR 1.04.04.2017 29 punkto reikalavimus,ar galima taikyti 30.2 punktą?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Šiuo atveju geriausia raštiškai kreiptis į savivaldybę kurioje yra šis statinys. Jums viską labai aiškai ir detaliai atsakys.

Nuo: Oleg
2018-06-16
Sveiki. Ar galima statyti sodo namą (vasarnamį) ne sodų bendrijoje? Žemės sklypas Vilniaus rajone, paskirtis namų valda.
Apskritai kokį namą ir kokio dydžio galima būtų pastatyti vasarojimui (kad reiktų kuo mažiau visokių leidimų ir t.t.)?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Sodų bendrijoje galima statyti be derinimų sodų namus užmiestyje iki 80 m2, miesto teritorijose iki 50 m2. Gyvenamųjų namų statybai nepriklausomai nuo ploto reikalingas leidimas ir A+ klasė. Jeigu žemės sklypas- namų valda ir tai ne miesto teritorija galima statyti ūkio paskirties pastatus iki 80 m2 be leidimo. Jūsų atveju jums turiu spec sprendimą. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Robertas
2018-06-14
Sveiki,
Planuoju sodu bendrijoje statyti sodo nameli iki 80m2. Norejau paklaust ar reikia kazkokio statybai leidziancio dokumento is savivaldybes? Turiu nusipirkes paprasta projektuka, bet galvoju ar nereikia jo derint su kazkuo? Nes mintis tame, kad dabar pasistates deklaruosiu kaip sodo nama kuriame negaliu deklaruot savo gyvenamos vietos. . Ir norejau paklaust ar po to man bus imanoma ji perregistruot kaip gyvenama nama ? Ka tureciau zinot tokiu atveju ? Taip pat norejau pasiteiraut, jei projekte kuri turiu rusys nera numatytas o galvoju ji isirengti, jis nebus skaiciuojamas y gyvenama plota ?
Dekui.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Užmiestyje be leidimo galima statyti sodo namus iki 80m2, rūsio plotas į bendrą plotą neskaičiuojamas. Pagal įstatymus sodo namus kaip gyvenamąjį plotą deklaruoti šiuo metu negalima. Norint sodo namą deklaruoti kaip gyvenamąjį- reikės vėliau perprojektuoti į gyvenamąjį. Tai įmanomas sprendimas. Detaliau architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Česlava
2018-06-12
Senele padovanojo sena sodybą, norim statyti naują namą,o seną išgriauti. Kokių dokumentų reikia? Ar visko kaip naukai statybai su statybų leidimu? Vietovė kaimo. Ne regioninis parkas.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Šiuo atveju yra ir kitų sprendimų. Nuskenuokite ir atsiūskite sklypo nuosavybės dokumentus, sklypo planą . architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Regina
2018-06-11
Sveiki. Sodo bendrijoje prie namelio planuojame padidinti terasą, virš kurios prasitęstų ir mansardos stogas. Ar reikalingas savivaldybės administracijos leidimas?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Terasa į bendrą plotą neskaičiuojama- tik uždaras vidaus patalpų plotas kuri h-nuo 1,6 m Terasa gali būti dengta- jokių leidimų nereikia. Tik jei atstumas iki kaimyninio sklypo didesnis nei 3 m. Jei mažesnis- reikia kaimynų raštiško sutikimo, patvirtinto sodų bendrijos pirmininko parašu ir anspaudu.

Nuo: Ricardas
2018-06-05
Sveiki.pirkau nuomojama gyvenamosios paskirties sklypa 2013metais is valstybes dabar paaiskejo savivaldybes detaliajame plane ,kad sklypas ieina i sanitarires apsaugos zona (saz)kuri patvirtinta 2007metais ,registro israse nei pirkimo pardavimo dokumentuose nebuvo nurodyta (saz) tik kelio ir elektros apsaugos zona,ar pardavimo metu privalejo man pranesti apie visus apribojimus ar pats turejau pasitikrinti? Zemes sklypo pobudis bendrabuciu ir daugiabuciu statyba,pasitares su matininku 2016 pradejau 2 grupes 80kw. Namo statyba ,man padare supaprastina projekteli siais metais sugalvojau iregistruoti kaip pradeta statyba man registru centras prasyma atmete del zemes sklypo pobudzio neatitikimo ,bet del (saz) neuzsimine,Siuo metu norejau pasikeisti zemes naudojimo buda ,bet gavau atsakyma is savildybes ,kad sklypas ieina (saz) keitimas negalimas ,gal yra iseiciu?:)aciu
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Atvejis sudėtingas ir be tesimo šio klausimo neišspręsite. Turite samdyti advokatą.

Nuo: Egidijus
2018-05-25
Laba diena
Turiu statybos leidimą, noriu keisti namo projektą. Ar galima nutraukti esama statybos leidimą ir gauti kitą su kitu namo projektu. Statybos ne pradėtos.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Paprastesnis kelias- kooreguoti projektą. Tuomet nereikės išimti naujo leidimo. Leidimas dabar galioja 5 metus. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.