Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)

 atsakys į Jūsų klausimus apie pamatų montavimą, mūro darbus.

Dirbame pagal individualios veiklos pažyma atliekame statybos darbus :Pamatų montavimo, grindų betonavimo, mūro darbus, gelžbetoninių perdangų įrengimą, medinių perdangų įrengimą ir kitus statybos darbus,taip pat sandariname namus su rekuperatoriais naudojant specialias šveicariškas juostas,hidroizoliuojame betonines rūsio sienas iš vidaus.Esame ilgametę darbo patirtį turintys mūrininkai.Patirties sėmėmės ne tik Lietuvoje, bet ir statant įvairius objektus Airijoje.Turime virš 10 metų patirtį mūro darbuose ir statyboje.Dirbame Panevezyje ir Panevezio apskrityje.
Alvydas Jakubaitis tel: 865195799
 www.paneveziomurininkai.lt
 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Antanas
2017-03-19
Sveiki.Noriu pasidaryti padą malkinei iš betono.Dydis 7.5m ilgio ant 4m pločio.Galvoju išsipilti smėliu,kad gautusi šiektiek virš gruntinio paviršiaus,jį sutrambuoti,tada ant jo pilti betoną.Iškilo klausimai:1. Kokį storį smėlio pilti? 2.Kokį storį betono pilti? 3.Ar betonui naudoti metalinį tinkliuką?;jei taip kokių išmatavimų akys.3.Jei dėti tinkliuką tai kokiame aukštyje,ties viduriu betono sluoksnio,ar žemiau prie smėlio arčiau.Į malkinę nebus niekada važiuojama su transportu.Dėkoju už atsakymus.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Sveiki,jeigu malkinė bus iš mūro įgilinti pamatą reikia bent 1,4 m ,jeigu iš medžio bent 1,2 m .Antraip tą pamatą kiekvieną žiemą iškilnos mūras sutrūkinės ,o medžio karkasą reikės iškelti ir lyginti
Nuo: irma
2016-07-05
Laba diena.daromes per firma greztinius pamatus, ir statybininkai yra polis (4stypi) ir jie nupjove palike po 2,po 3 ir surise.ar cia normalu? jie planuoja atgal suvirinti? juk kokybe pamatu sumazejo
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)

Grežinių armatūra turėtų eiti beveik iki rostverko viršaus .Suvirinus armatūrą aišku tokio pat stiprumo ši firma jau nebeišgaus.Siūlyčiau samdytis nepriklausomą techninės priežiūros vadovą kuris privalės visus paslėptus darbus kontroliuoti

Nuo: Tomas
2016-03-23
Sveiki,niekaip neapsisprendziu pamatu armatura risti ar virinti,kokiu nuancai abieju budu? Namas murinis,vieno auksto. Armatura 12mm. Aciu uz atsakyma.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Labas , armatūra laikys geriau jeigu karkasus rišite ,bet kai kuriais atvejais tai gali būti sudėtinga padaryti. Virinant dalinai susilpnėja metalo stiprumo savybės.
Nuo: Andrius
2015-10-04
Laba diena

Norėjau pasiteirauti apie pamatų konservavima. Kodėl reikia konservuoti pamatus? Kaip tinkamai tai padaryti? Ar galima pamatus konservuoti gruodžio pradžioje, ar tai būtina atlikti anksčiau? Ar verta, ar reiktu apšiltinti polisteriu konservuojant? Dėkingas už informaciją.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Laba diena ,
pamatus reikėtų žiemai uždengti plėvele ,ypatingai reikėtų saugoti silpnesnį betoną jeigu jis buvo maišomas vietoje .Dėl apšiltinimo yra patogiau iškarto apšildyti pamatą , kad nebereikėtų vėliau iš naujo atsikasinėti.Konstrukcijoms geriau jeigu konservuosite jas iki šalnų.Svarbus momentas , kad pamatas būtų užpiltas minimum 1,2m iki pamato apacios ,kad per didžiausius šalčius neiškilnotų pamatų.
Nuo: arturas
2015-06-02
Sveiki noriu renuovoti sodyba. Senos sodybos sienos yra is plytu o dastatyti noriu blokeliais kaip geriau suristi siena?kad nesigautu vientisa siule ?nes po kiek laiko gali atsirasti tarpas?
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Laba diena ,kadangi seni pamatai jau yra susistovėję pastačius naujus pamatus neišvengiamai nauji sės gręžtiniai daugiau juostiniai mažiau.Rekomenduotina tokiais atvejais su senuoju mūru naująjį rišti lanksčiais ryšiais sustiprinant besijungiančias su senomis sienomis naujas sienas tvirtesniu užbaigimu .Ties sujungimu pamūryti dvigubo sienos pločio stulpelius arba dar geresniu atveju mūryti ir išilgai senos sienos naują sieną ir tokiu būdu dvi naująsias sienas sujungti.
Alvydas
Nuo: Vytautas
2015-04-08
Sveiki. Noriu statyti ukini pastata ant plokstinio pamato ,mazdaug 10ant 4metro. Pastatas apsildomas nebus.Kokia butu pamato irengimo technologija ? .Ar reikia pamata siltinti, kad po ziemos neiskeltu, ar ne?. Jeigu siltinti reikia ,tai koks butu darbu eiliskumas?
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Plokštuminiai pamatai dažniausiai statomi ypatingai šiltiems namams ,jūsų atveju juos siūlyčiau tik jeigu gruntas po būsimu ūkiniu yra prastas.
Nuo: Antanas
2015-02-18
Sveiki,
Samdziau darbininkus pamatams. Pamatai greztiniai. Po rostverku dejome 10cm polisterola. Po rostverko uzliejimo polisterolas kaip gyvate issibangavo. Is sono ziurint vaizdas ne koks.
Kokios gali but neigiamos pasekmes tokio darbo?
Kodel taip atsitiko?
Darbininkai nieko neaiskina, sako kad vaiskas ok
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Labas reiktu apziureti vietoje kad nuspręsti ar nėra rizikos tolesnei statybai.Statant gręžtinius pamatus yra didesnė klaidų tikimybė negu statant juostinius pamatus
Nuo: Edita
2013-11-21
Pamatus apklijavome polistirenu.Cokolis is durisol bloku. Pamatus ir cokoli norime hidroizoliuoti -
priklijuoti bitumine rulonine danga - kas bus po zeme.
Kokius klijus - mastika geriausia naudoti, nes viskas bus po zeme? Dalis cokolio taip pat po zeme.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Labas,
jeigu neplanuojate isirengti rusio su paprastesnemis medziagomis vistiek pilno sandarumo neisgausite o investuoti i tokias medziagas kurios pilnai uzsandarins neverta.Pamatu hidroizoliacijai pigiausias variantas bitumo -kauciuko mastika
Nuo: ignas
2014-07-28
Sveiki, tarp mūrinio namo plytų yra atsiradę stambūs plyšiai įvairiose vietose. Viena vieta labai neramina, tai kad antro aukšto kampas trukęs kelis metrus ir kai kur per pačią plytą. Namo rastas muro eina trys vienodos plytos ant plytos ir viena eile skirtinga. Noriu paklausti, ar galima kažkaip sustabdyti tuos trukimus ir kaip geriausia juos užtaisyti? Aciu
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Sveiki,pirmiausia reiktu issiaiskinti tu trukimu priezasti .Dazniausiai pasitaikanti priezastis -netinkami pamatai.Siulyciau pasikviesti konstruktoriu kuris nustatys priezasti .Tokioms vietoms uztaisyti geriausiai tinka remontiniai misiniai
Nuo: edmundas
2014-07-12
Sveiki.
Po žiemos keliose vietose įtrūko pamatas, suskilinėjo sienos.
pamatai poliniai grežtiniai.
pamatas buvo paliktas neužpiltas ir neapšiltintas.
ar čia ir yra to priežastis?
kokie sprendimo budai pataisyki viska.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Sveiki, greiciausiai saltis iskilnojo pamatus,del sprendimo reiktu kreiptis i konstruktorius.
Nuo: Saulius
2013-11-11
Klausimas, kaip teisingai konservuoti pamatus žiemai?
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Laba diena,rekomenduojame ant pamato patiesti hidroizoliacija
Nuo: Audrius
2013-10-02
Sveiki,

kokius blokelius geriau pasirinkti: Ytong 24 Energo, ar Aeroc EcoTerm Plus 375?
Ytong reikalingas apsiltinimas norint pasiekti reikiama varza.
Aeroc blokeliams uztenka varzos, bet teko gordeti nuomone kad reikia vistiek siltinimo, del rasos tasko susiformavimo blokelyje.
Kurie blokeliai geriau kainos ir kokybes prasme?
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Kainos santykiu geriausia rinktis mažesnio storio blokelius ,o kad gauti pakankamą varžą naudoti storenį šilumos izoliacijos sluoksnį.
Nuo: jurijus
2013-08-07
laba,noriu suzinoti kiek apitksliai reiktu kubiniu m betono pirciai pamatam lieti butu 3 juostos po 5met.ir 2 juostos po 10met. metro 30 cm gilis ir 30cm plotis.aciu
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Sveiki, rekomenduojame papildomai pamatams išgręžti gręžinėlius
Nuo: Darius
2013-06-04
Sveiki,
Namas bus statomas iš 25 cm. pločio Rokų keramikos blokelių. Statybininkai siūlo pirkti 25 cm aukščio (čia su siūle) blokelius, o prekybininkai rekomenduoja 20 cm., nes pasak jų, taip lengviau išmūrijami reikiami aukščiai. Kokia jūsų nuomonė?
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Labas,reikėtų skaičiuoti konkrečiai pagal jūsų namą su kuriais blokeliais susimūrys namas arčiau iki reikiamo sąramų aukščio .
Nuo: Robertas
2013-06-03
Laba diena, Norim medinės tvoros 1,80 aukščio, beveik akliną. Kokių reikėtų stulpų kvadratinių ar apvalių ? kokių matmenų ? kokie atstumai tarp koliukų ? kiek įkasti į žemę ? Ačiū, lauksiu atsakymų. Robertas.
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Laba diena ,Dėl stulpų galima naudoti ir kvadratinius ir apvalius matmenys priklausys nuo tvoros masyvumo.Daug kas priklauso nuo grunto rūšies ir žemės reljefo Įgilinta turėtų būti minimum 1,5m .Atstumai tarp kuoliukų svyruoja nuo 1,5m iki 2,5m
Alvydas
Nuo: Gintas
2013-05-14
Laba diena ,noreciau paklausti :kokio gylio reiketu pamatatui ,jeigu 30 cm juodzemis ,o toliai smelis ,,toliau bus murijama is Arko blokeliu siena 2metru
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Laba diena,pamatus reikėtų įgilinti minimum 1,35-1,5m nuo būsimo žemės paviršiaus.
Alvydas
Nuo: vaida
2012-10-31
Laba diena, nežinau ar ten kreipiuosi , bet noriu pasiteirauti, ir gal padėsite išspręsti problemą: kuo ir kaip geriau šiltinti namuką, pastatytą iš keramzito blokelių?
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Laba diena,
keramzitbetonio blokelius galima šiltinti ir akmens vata ir polistireniniu putplasčiu tinka ir kitos apšiltinimo medžiagos .Svarbu pasirinkti tinkamą apšiltinimo medžiagos storį ir gerus meistrus.
Nuo: Kęstutis Rudzinskas
2012-07-02
Laba diena
Aš noriu jusų paklausti ar negallima pastatyti parie dieduko namo priestata kas galėtų suprojektuoti ta priestata kadangi labai reikia jai galite tai atsiuskite suprojektuota Į karaliaus Mindaugo g. 18 Rukla Jonavos raj.mano tel. nr. 860462659
Atsako: Alvydas Jakubaitis (Dirbame pagal IVV)
Laba diena , su projektu galėsime pagelbėti.

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.