Įmonių sąrašas

Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Architektūros fakultetas

Trakų g. 1, 2.10., 2.11 kab. (Senamiestis), 03227 Vilnius

(8 5) 2745012
         

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 5) 2745012
Tinklalapis
www.ar.vgtu.lt
El. paštas
archdek@vgtu.lt
Vadovas
Liutauras Nekrošius

Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Architektūros fakultetas

Vilniaus Gedimino technikos universitetas 2015 metų reitinge „QS World University Rankings by Subject“ pateko į geriausių pasaulio universitetų šimtuką architektūros studijų kryptyje. Šioje kryptyje VGTU užima 51–100 vietą iš 475 vertintų pasaulio aukštųjų mokyklų.

VGTU Architektūros fakulteto istorija tiesiogiai siejasi su Kauno Vytauto Didžiojo universitetu. 1946 m. čia fakultetas įkurtas kaip administracinis mokymo ir mokslo padalinys, buvusį Statybos fakultetą pertvarkius į du savarankiškus Architektūros ir Statybos fakultetus.

1951 m. Kauno universiteto techniškųjų fakultetų pagrindu suformuotas Kauno politechnikos institutas (KPI), vėl sujungiant Architektūros ir Statybos fakultetus.

Nuo1971 m. Architektūros fakulteto tolesnė raida susijusi su Vilniaus inžineriniu statybos institutu, dabartiniu Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Priėmimas į architektūros specialybės pirmąjį kursą Vilniuje pradėtas dar 1970 metų rudenį.

Šiandien VGTU Architektūros fakultete studijuoja daugiau nei 500 studentų. Fakulteto pedagoginį personalą sudaro 57 dėstytojai, iš jų 10 profesorių ir 32 docentų. Kiekvienais metais Architektūros fakultetas išleidžia apie 70-80 architektūros bakalaurų ir apie 50 architektūros magistrų. Architektūros specialistai rengiami pagal dvipakopę studijų sistemą. Architektūros bakalauro kvalifikacinis laipsnis įgyjamas po 4 metų menų studijų krypties studijų. Po dviejų metų magistrantūros studijų - architektūros magistro (menai) arba menotyros magistro (humanitariniai mokslai) laipsnis. Magistrantūros studijų pakopoje siūlomos šios architektūros specializacijos: Statinių architektūra, Urbanistinis planavimas, Urbanistinių kompleksų architektūra, Pastatų renovacija ir atskira Architektūros istorijos ir teorijos programa. VGTU Architektūros fakultete yra ir trečiosios pakopos studijos – doktorantūra, humanitarinių mokslų daktaro laipsniui įgyti. 2011 m. doktorantūros teisė fakultetui buvo patvirtinta iš naujo.

2008 m. Studijų kokybės vertinimo centras prie LR Švietimo ministerijos inicijavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto architektūros fakulteto ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų architektūros krypties studijų programų tarptautinį auditą. Programas auditavo SKVC sudaryta tarptautinė architektūros ekspertų grupė.Ekspertai apibūdino VGTU Architektūros fakultetą kaip dinamiškai besivystančią, šiuolaikišką, atvirą pažangioms naujovėms universitetinę mokyklą, gebančią kokybiškai įgyvendinti studijų programų tikslus ir uždavinius. Audito grupės ataskaitoje taip pat buvo atkreiptas dėmesys į pastaraisiais metais nuolat gerėjančias materialias VGTU Architektūros fakulteto studijų sąlygas. Konstatuota, kad po rekonstrukcijos jos yra nė kiek neblogesnės už bet kokio kito užsienio universiteto.

daugiau...
Filialai

Įvertinkite:
(mažiausiai 100 simbolių) 0
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas