Eksperti iesaka

Visas tēmas

Nuo: Silva
2017-09-19
Laba diena,norim statyti gyvenamųjų namų kvartalą, 7 gyvenamuosius namus , kaimo vietovėje, nuo ko reiktų pradėti ir kokių dokumentų reikia?Šalia stovi tris gyvenamieji namai.Ačiū
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Visą informaciją gausite pas žemės matininkus, kurie ir gali padaryti sklypų planus.

Nuo: Mindaugas
2017-09-12
Sveiki, norėjau paklausti. Turiu sklypą miesto teritorijoje 12 aru. Jis yra komercines paskirties sklypas. Ar įmanoma ant tokios paskirties pastatyti nama iki 80 kv. m. ? Kokios salygos? Ar savivaldybe duos leidima statyboms?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Mindaugai.

viskas priklauso nuo miesto, kurime tas sklypas yra ir nuo to miesto bendrojo plano.

Savivladybės architektūros (urbanistikos) skyriuje jums, pagal tai, ko norite tame sklyp, išduos specialiuosius architektūrinius reikalavimus bei technines sąlygas.

Tada ir matysis, ką jums galima ir ko ne.

Šiaip, susiraskit projektuotoją, architektą, jis padės viską pasidaryti daug greičiau ir paprasčiau...

pagarbiai,

Dalius

Nuo: Erika
2017-09-07
Laba diena. Sodo bendrijoje kuri yra Alytaus rajone 2016 m. įsigijau sklypą ir 2016 m. pasidariau nesudėtingos paskirties B klasės sodo namo projektą iki 80 kv.m. tai vieno aukšto pastatas. Statybas pradėjau 2017 m. Ar šiam statiniui reikalingas statybos leidimas. Nes nuomonės įvairios. Ar reikia įteisinti nebaigtą statybą ir kada reikia priduoti registrų centrui.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Erika,

geriausia būtų dabar fiksuoti nebaigtą statybą, dokumentuose nurodant, kad jos pradžia - 2016 metai

o tada jau viskas paprasčiau vyks, registruosis be statybos inspekcijos.

Jeigu taip nepadarysit, gali būti, kad reikės Techninio ir darbo projekto bei statybos leidimo. kas kainuos papildomų pinigų, kokį iki porą tūkstančių netgi...

spręsti jums :)

nuoširdžiai,

Dalius

Nuo: Donatas
2017-09-08
Sveiki. Turiu sode sklypą kaimo teritorijoje jame yra namelis su mansarda kokia 32kv. galvoju mansarda nugriaut ir prie namelio likusios dalies dastatyt priestatą, kad gautusi vienaukstis namas 80kv. Ar galetu pas jus gauti toki projekta ir kiek kainuotu. Ar reiktu statybos leidimo .
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Sveiki, šį klausimą reikėtų paskubėti spręsti, nes nuo 2017-01-01 jau bet kokiam statiniui reikalingi leidimai. Parašykite architectsarunas@gmail.com arba tel 8-604-30060

Nuo: Gediminas
2017-08-31
Laba diena, Pardavinėja kaip atskirus namus , tačiau projektas yra dvibučiams (kotedžams) . Pirkėjams projektus į rankas duoda tik po Pirkimo-Pirkimo galutinės sutarties pasirašymo. Sakykite, kokios gali būti pasėkmės nusipirkus tokius "namus"?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

dvibučiai namai yra bendri su kaimynais. Ką bedarytumėte, reiks visada atsiklausti ar kaimynai sutika...

Nuo: Lina
2017-08-28
Laba diena, turime sodų bendrijoje sklypą,turime projekta ir norime pradėti statyti sodo namą iki 80 kv.m. išlieti pamatai, sienos į pabaigą. Ko reiktų įregistruojant nebaigtą statybą?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

laba diena,

Jeigu iki 80m2, užtenka namo kadastro bylos ir registruoti registrų centre...

Nuo: Lina
2017-08-18
Klausimas su komplikacija :)
Tas pats sodo sklypas,norimas gyvenamas namas iki 80 m2?Projektą išsirinkom.Kas toliau?Teritorijų planavimo psl.rašo užtenka supaprastinto projekto ir pan.ir gausime leidimą statybai.O projekto firma teigia,kad reikia visko kaip įprastam namui virš 80m2.Tai kurie teisūs?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

tokiam namui reikia supaprastinto projekto (jeigu kaimo teritorijoje) bei statybą leidžiančio dokumento iš rajono savivaldybės. Jeigu tai miestas - procesas tas pats kaip ir virš 80m2

Nuo: Viktoras
2017-08-26
Sveiki pagal sutartį: "Šioje Sutartyje, terminai vartojami šia reikšme:
1.1 „Gyvenamasis namas, 50m2; Pagalbinės paskirties pastatas, 30m2 (Gyvenamasis namas ir Pagalbinės paskirties pastatas sujungti bendromis sienomis, su atskiromis lauko durimis, uždengti bendru vientisu stogu) ir Žemės sklypas". Buvo šnekėta, kad namas bus B klasės.
Namas pradėtas statyti 2017 05 mėn., klausimas ar šitam namui nereikės A energetinės klasės patvirtinančio dokumento ir ar neiškils problemų priduodant 100%, jeigu būs pakeistos durų vietos?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Po 2017-01-01 be leidimo galima statyti tik ūkio pastatus kaime iki 80 m2, miestų teritorijose iki 50m2 apie gyvenamuosius namus taip nekalbama. Vadinasi gyvenamiesiems namams bet kokiu atveju reikalingi leidimai statybai. Sąvoka"rašytinis pritarimas" panaikinta. Be to po 2017-01-01 visiems gyvenamiesiems namams yra "A" klasės reikalavimas. Bet pasukite 8-604-30060 gal dar rasime kokią išeitį.

Nuo: Lina
2017-08-16
Sodų bendrija,sodo sklypas 6a.visiškai tuščias sklypas-yra elektra.Vandeniui tektų grežinį daryt.Norimas namas 100-120m2.Nuo ko pradėti?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba,

geriausiai pradėti nuo pradžių. susirasti projektuotoją, pasamdyti projektuotoją, sumokėti pinigus - jis viską padarys iki leidimo. paskui susirasti statybininkus (meistrus). paskui prisiduoti ir įsiregistruoti.

konkrečiu atveju galime valdyti visą projektą.

Memelex.lt

susisiekite, pasitarsime...

Nuo: Jurgita
2017-08-03
Laba diena,
Noriu paklausti kaip elgtis,kur kreiptis. Žodžiu,norime pirkti namą,bet jis pastatytas visai ne pagal projekta. Ir kaip ji reiktu iteisinti,jei yra B klases,o juk isigaliojo istatymas,kad nuo siu metu tik A klases. Kokie turetu buti musu zingsniai. Ir kokios kainos panasei. Lauksiu atsakymo
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

reikia žiūrėti konkretų atveją.

viskas įmanoma ir priklauso nuo biudžeto bei terminų...

apsilankykite ir susisiekite su mumis per tinklapį

statybosteise.lt

Nuo: Daiva
2017-08-11
Statome iki 80 kv. m. gyvenamąjį namą Vilniaus rajone be projekto ir leidimo (statybos darbai pradėti dar 2016 m. ir tai užfiksuota antstolio aktu). Namas bus nutolęs apie 13 m nuo melioracijos griovio. Ar jūsų nuomone gali kilti problemų namo registravimo Registrų centre metu dėl neišlaikyto 15 m atstumo melioracijos griovio aptarnavimui?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Reikėtų geriau išnagrinėti situaciją. Tokiais atvejais geriausia turėti projektą su pastato pririšimu sklype. Atsiūskite sklypo planą. Bandysime kažką sugalvoti. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Ricardas
2017-08-08
Sveiki, turime visuomenines paskirties sklypa ir norime statyti sporto sale, bei atlikti grozio paslaugas (kirpyklos, soliariumai). Ar galima statyti visuomenines paskirties pastata ar reikia keisti sklypo paskirti ir statyti komercini?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Sklypų paskirtį įsakymu keičia savivaldybės administracija. Kreipkitės Į Savivaldybę.

Nuo: Laima
2017-08-05
Sveiki.
Šiais metais nusipirkome 15 a. sklypą Pajūrio regioninio parko teritorijoje. Norime nedidelio namuko, nes gyvensime dviese. Deja, mane labai neramina A energetinės klasės namo statyba. Ar galime savo slype statytis sodo namą, bet su šildymo sistema ir židiniu? Ar sodo namui taikoma A klasė? Ką patartumėte?
Dėkui.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Situacija ganėtinai komplikuota.Sklypas tai ne sodų bendrijoje ? Nuo 2017-01-01 bet kokiam gyvenamąjam namui jau reikalingas statybos leidimas ir būtinai reikalaujama A klasė. Tačiau yra galimybė parengti projektą ankstesne data iki 2017-01-01. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060 pasukite ir viską išsiaiškinsime detaliau

Nuo: Jurgita
2017-08-03
Laba diena,norime pirkti namą kuris pastatytas 2014m.bet statytas ne pagal projektą ir b klasės. Kiek suprantu reiktų keisti projektą,bet kaip pakeisti i A klase. O gal galima projektą padaryti atgaline data?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Reikia padaryti pakeitimus. architectsarunas@gmail.com +370 604 30060

Nuo: Toma
2017-07-17
Sveiki,
Norėjau pasiteirauti,kokių leidimų ar kitų dokumentų reikia UAB įmonei (kuri turi savo projektuotoją), kad galėtų pradėti vykdyti projektavimo darbus?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Viskas priklauso koki objektai. Jeigu ypatingos svarbos- tuomet reikaingas atestatas ypatingos svarbos objektų projektavimui. Neypatingiems statiniams reikalinga projektuotojo tinkama kvalifikacija patirtis, projektų draudimas.

Nuo: Irena
2017-07-09
Laba diena,
Ar statybų leidimui gauti privaloma paskaičiuoti ir konstruktyvinę namo dalį? Ar ši naujovė priimta nuo 2017-07-01? Šiuo metu projektuojamas gyvenamasis vienbutis namas ūkininko sodyboje.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Šiaip jau gauti leidimui pakanka architektūrinės dalies, tačiau miestuose kaip Kaunas, Vilnius privaloma ir konstruktyvinė projekto dalis. Projektuojant A klasės gyvenamąjį namą reikia atskiru projektu spręsti ir šildymą- vėdinimą. Viskas priklauso nuo savivaldybės; Vienur reikia kitur ne.

Nuo: Remigijus
2017-07-08
Sveiki, statome nama yra iregistruota nebaigta statyba, kaip karkasiniui namui. nama apmurisime ar pabaige statyba galesime uzregistruoti registru centre,kaip murini?(statybos leidimas karkasiniui namui)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Šį klausimą spręs jūsų regiono registrų centras su Valstybine Statybos inspekcija. Nes mūriniams namams yra taikomi visai kitokie ugniatsparumo reikalavimai. Medinis karkasinis- III ugniatsparumo klasės, Mūrinis- II. Be to draudimo kompanijos nelabai linkę drausti medinių karkasinių namų. Kadangi jie sudega labai greitai. Turite vietoje spręsti šį klausimą.

Nuo: Dovile
2017-07-02
Sveiki, ar padaryti projekta atgaline data yra legalu, ar nepriestarauja istatymams? Ar nebutu problemu iregistruojant nama iki 80kv.?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Įstatymai Lietuvoje keičiasi labai greitai. Vienintelis kelias išvengti LABAI BRANGAUS IR ILGAI TRUNKANČIO projektavimo darbų ir yra tas kelias kur paminėjote. Tai įmanoma tik ne miesto teritorijose. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Irma
2017-06-29
Sveiki,

Planuojame pirkti 9a sklypą kaimo vietoveje(Šiauliu r.) su intensija statyti iki 80kv namą, pagal prancūzų technologiją.http://www.popup-house.com/  
Kaip suprantu paskaičius forumą, kur jūs atsakote, galima tai daryti atgaline data? Gal turite pasiūlymų? ar įmanoma būtų, taip padaryti, kad padaryti projektą atgaline data ir pirkti sklypą su projektu, kad galėtumėm statyti pagal seną tvarką be leidimo.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Vienintelis kelias išvengti LABAI brangaus ir ilgai trunkančio projektavimo darbų ir yra tas kelias kurį tik ką paminėjote.

Parašykie man architectsarunas@gmail.com tel. 8-604-30060 Mielai jums padėsiu

Nuo: Ovidijus
2017-06-27
Sveiki. Turiu sklypą ne miesto teritorijoje, jame gyvenamąjį namuką. Norėčiau pasistatyti pirtelę. Koks reikalingas projektas, kokius leidimus turiu gauti? Kokie kvadratūros apribojimai ir papildomi reikalavimai?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, turit užsisakyti projektą. Projektutojai jį parengs ir gaus statybą leidžiantį dokumentą.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.