100 metų patirtis tvirtinimo detalių, tvirtinimo elementų ir įrankių rinkoje

2022 m. lapkričio 21 d.
100 metų patirtis tvirtinimo detalių, tvirtinimo elementų ir įrankių rinkoje

Pirmasis pasaulyje sieninis kaištis, patentuotas 1911 m. (patento numeris 22680/11), negrįžtamai pakeitė apdailos darbų technologiją ir tapo Rawlplug® prekės ženklo pamatu. Jis taip pat davė pradžią visiškai naujam suvokimui apie tvirtinimo detalių ir tvirtinimo elementų sektorių. Šiuo puikiu išradimu Rawlplug® pažymėjo sektoriaus istorijos pradžią, o vėlesniais metais pradėjo laipsnišką jo plėtrą.

Viskas prasidėjo daugiau kaip prieš 100 metų

„Kiekvieną varžtą, skirtą tvirtinti sienoje, galime pateikti su atitinkamo dydžio užbaigimo kaiščiu, kurį pagaminsime taip, kad maksimaliai išsiplėstų kai tik varžtas visiškai įsukamas“. Ar taip mąstė Johnas Josephas Rawlingsas, žiūrėdamas į Didžiosios Britanijos muziejaus pastatą ir ketindamas dalyvauti fasado renovacijos konkurse? Buvo 1910 metai. Britų muziejus buvo ruošiamas dideliems viso pastato atnaujinimo darbams. Atsižvelgdamas į tų laikų technologines naujoves, muziejus nusprendė, kad elektros sistema, kurią planuojama pritvirtinti prie fasado, turėtų būti paslėpta nuo lankytojų akių ir įrengta taip, kad nepažeistų mūro. Kilo klausimas, kaip tai padaryti, nes tuo metu vienintelis taikytas metodas buvo iškirsti skylę sienoje, sandariai ją užpildyti medžio gabalu ir prisukti tvirtinimo detalę prie jo paviršiaus. Rangovai vienas po kito atsisakė darbo. Visi, išskyrus vieną – mažos elektros ir statybos bendrovės „The Rawlings Brothers“, veikiančios rinkoje nuo 1887 m., savininką. Johnas Josephas Rawlingsas – verslininkas, išradėjas ir vizionierius – nusprendė nesusitelkti į ribojančius faktorius ir būti atviras novatoriškiems sprendimams. Britų muziejus galiausiai gavo tai, ko norėjo, o statybų pramonėje kilo tikra revoliucija. Taip buvo panaudotas pirmasis pasaulyje sieninis kaištis.

Pirmojo „Rawlplug“ tvirtinimo elemento prototipą sudarė žalvarinis dirželis, suskirstytas į keturias dalis. Dalys buvo sujungtos ir kartu su varžtu įdėtos į skylę, kad veikiamos varžto išsiplėstų. Tikrasis proveržis buvo pluošto panaudojimas, kuris pasirodė esąs ideali medžiaga daugiausia dėl savo elastingumo ir ilgaamžiškumo. Kanapės pluoštas ir virvelės buvo išdėstytos išilgai šerdies ir sujungtos klijais. Paprastas, tačiau įspūdingas Rawlingso išradimas tuo pačiu metu išsprendė tūkstančius tuometinio statybų sektoriaus problemų ir automatiškai pavertė Rawlplug® produktą vienu revoliucinių išradimų, pakeitusių pasaulį, tokiu kaip radijas, kino aparatas ar mechaninis variklis. Išradimas taip pat padarė įžangą į 1919 metais įkurto prekės ženklo išleistą patentų seriją, kurie visi sukėlė revoliuciją statybų pramonėje. Po sieninės smeigės sekė pirmasis pasaulyje smūginis gręžtuvas „Rawlhammer“, pirmasis pasaulyje mechaninis varžtas „Rawlbolt“, pirmasis pasaulyje smūgiams atsparus išplečiantis metalinis kaištis „Spring Toggle“ ir pirmasis pasaulyje tvirtinimo sprendimas, skirtas plonoms sienoms, „Rawlanchor“ inkaras, kuris yra vėlesnių gipso plokščių tvirtinimo sprendimų pirmtakas. Bet ne kas kitas kaip pirmasis pasaulyje sieninis kaištis, patentuotas 1911 m. (patento numeris 22680/11), negrįžtamai pakeitė apdailos darbų technologiją ir tapo Rawlplug® prekės ženklo pamatu. Jis taip pat davė pradžią visiškai naujam suvokimui apie tvirtinimo detalių ir tvirtinimo elementų sektorių. Šiuo puikiu išradimu Rawlplug® pažymėjo sektoriaus istorijos pradžią, o vėlesniais metais pradėjo laipsnišką jo plėtrą.

Universalumas – teigiamas ar neigiamas bruožas?

Nepriklausomai nuo sektoriaus, viena iš svarbiausių ir aktualiausių šiuolaikinių naudotojų tendencijų yra tiek rinkoje esančių produktų, tiek paslaugų specializacija. Visi tikisi, kad sprendimai bus skirti labai ribotam pritaikymo diapazonui, o tai visiškai suprantama versle, ypač kalbant apie sprendimus, skirtus profesionalams. Kuo aukštesnė specializacija, tuo efektyviau ir tinkamiau sprendžiami konkretūs iššūkiai. Tvirtinimo detalių, tvirtinimo elementų ir įrankių sektoriuje tokie lūkesčiai ypač svarbūs, nes jie apima platų sričių spektrą, kuris lemia dizainerių ir rangovų taikomus produkto pasirinkimo kriterijus – nuo pagrindo medžiagų, montavimo būdų ir metodų iki skirtingų techninių parametrų variantų. Vis dėlto vieną svarbiausių šio sektoriaus produktų kategorijų, tokių kaip cheminiai ir mechaniniai inkarai, fasadų ir stogų izoliacinių tvirtinimų detalės, putos ir sandarikliai, priešgaisrinės sistemos, tvirtinimo detalių ar rankinių ir tiesioginių tvirtinimo detalių sistemos, galima vadinti tikrai universalia. Tai lengvų tvirtinimo detalių kategorija.

Universalumas – teigiama ar neigiama savybė?

Be lengvų tvirtinimo detalių statybos pramonė neturėtų vienos svarbiausių priemonių. Praktiškai nėra statybų sektoriaus, kuriame vienaip ar kitaip nebūtų naudojami tvirtinimo elementai, todėl būtent šiems sektoriams buvo sukurti šie produktai. Panašiai pasaulyje nėra nė vieno interjero apdailos profesionalo, kuris išsiverstų be paprastų sieninių kaiščių, įkalamų tvirtinimo elementų, gipso kartono tvirtinimo detalių ar rėminių kaiščių. Nepriklausomai nuo rinkos, lengvos tvirtinimo detalės yra profesionalių statybos darbų ir „pasidaryk pats“ darbų varomoji jėga.

Rawlplug® prekės ženklo vadovas Darius Šiliauskas, atsakingas už visų dešimties mūsų asortimento produktų kategorijų plėtrą, teigia: „Lengvų tvirtinimo detalių universalumas verčia susitelkti tik į keleto pagrindinių sprendimų vystymą, tinkančių įvairiems statybų darbams ir universaliai pritaikomų įvairiems pagrindams, užuot kūrus dešimtis specializuotų produktų, skirtų labai siauram specifiniam pritaikymui. Kiekviename šešių lengvų tvirtinimo detalių asortimento produktų pogrupyje, iš kurių visi patenkina dabartinius rinkos poreikius, yra unikalus pagrindinis produktas, atitinkantis griežčiausius techninius kriterijus ir mechaninio stiprumo reikalavimus, kurį universaliai galima naudoti visuose statybos pagrinduose.

Norėdami įsitikinti, kad šis teiginys teisingas, pažvelkime į UNO sienos kaištį, kuri ką tik pasiekė populiarumo viršūnę Jungtinės Karalystės rinkoje. Kai jis pirmą kartą buvo pasirodęs rinkoje, jo novatoriškumas susilaukė naudotojų, pratusių prie tradicinių produktų, naudotų dešimtmečius, prieštaravimų. Tokių prieštaravimų priežastis – ypatingas būdas, kuriuo UNO smeigė plečiasi pagrinde. Dažniausiai naudojamos sieniniai kaiščiai plečiasi nuo galvutės, sukimo į pagrindo medžiagą metu. „Rawlplug“ pasiūlė visiškai kitokį, priešingą metodą, nes toks kaištis pradeda plėstis iš kito galo. Mažmeninės prekybos tinklo atstovams ir rangovams buvo labai sunku patikėti, kad toks montavimo būdas bus pakankamai tvirtas ir patvarus, nes produktas nepakluso pagrindiniam eksploatacijos principui, kuriuo rėmėsi populiarūs ir patvirtinti sprendimai. Štai kodėl Rawlplug® prekės ženklas nenaudojo per daug teorijos argumentavimui ir pateikė tvirtus įrodymus, kad visi galėtų pamatyti, koks galingas jo novatoriškas produktas, nepalikdamas vietos abejonėms.

„Sukūrėme tvirtus pagrindus, leidžiančius teigti, kad mūsų produktas yra patikimas. Raginame naudotojus išbandyti UNO kaištį, montuojant jį bet kokio pagrindo medžiagoje, naujai išgręžtoje arba senoje skylėje, o šalia įmontuoti konkurentų sieninį kaištį. Tvirtumo bandymai aiškiai parodė mūsų produkto neabejotinus pranašumus. Tai buvo įžanga tolimesniam šio sprendimo universalumo ir visapusiškumo įrodymui“, – teigia „Rawlplug“ „pasidaryk pats“ ir POS vadovas Liudas Savinskas, kalbėdamas apie produkto pristatymo į rinką patirtį. Pakeistas išplėtimo taškas leidžia lengvai nustatyti, ar produktas tinkamai pritvirtintas, tačiau tai tik viena iš daugelio priežasčių, kodėl jis gali būti laikomas lengvų tvirtinimo UNO universalus kaištis detalių lyderiu. Produktas įrodo savo veiksmingumą net pagrinduose, dėl kurių nesate visiškai tikri. Nepriklausomai nuo to, ar kaištis naudojamas betone, pilnavidurėse plytose, tuščiavidurėse plytose, pilnavidurėse klinkerio plytose ar akytose plytose, akytajame betone ar gipso kartono plokštėse, jo dizaino ir montavimo būdas leidžia būti tikriems dėl produkto patikimumo, net kai tvirtinate kaištį senose skylėse, kurias sustiprina unikali tvirtinimo elemento geometrija, turinti įtakos maksimaliam išplėtimui ir sukibimui su pagrindu. UNO kaištis – tai viskas viename. Tai visai paprasta.

O gal tai vis dėlto profesionalumas?

Žvelgiant iš aukščiau pateiktos perspektyvos, akivaizdu, kad universalumas yra aukštesnio lengvų tvirtinimo detalių profesionalumo lygio garantas, nes tai įrodo, kad atsižvelgiama į kasdienius statybų profesionalų poreikius. Vis dėlto raktas į sėkmę šiuo atveju yra dėmesys detalėms, leidžiantis atpažinti, kad produktas yra aukščiausios kokybės, lengvai montuojamas ir patvarus. Kartais toks vertinimas padeda pasirinkti vieną produktą kaip alternatyvą kitiems, netgi kitos kategorijos produktams. Pavyzdžiu galima laikyti Rawlplug® R-FF1 rėminį kaištį. Ji turi daugybę pranašumų, taip pat vieną unikalų – specialią poliamido formulę, kuri užtikrina aukštesnius parametrus visų kategorijų pagrinduose pagal ETAG 020: A, B, C ir D. Tai reiškia, kad ją galima sėkmingai naudoti norint gauti apkrovą, analogišką tai, kurią suteikia tik cheminiai arba mechaniniai inkarai, o tai beprecedentis atvejis lengvų tvirtinimo detalių kategorijoje. Skirtumas tik tas, kad, priešingai nei mechaninių inkarų atveju, kaištį galima naudoti su daug skirtingų pagrindų, pvz., betone (sutrūkinėjusiame ir nesutrūkinėjusiame), molio ir kalcio silikato, pilnavidurėse ir akytose plytose, tuščiaviduriuose, lengvo betono blokuose arba akytame betone. Kai negalima naudoti sunkių tvirtinimo elementų dėl tvirtinimo būdo, pavyzdžiui, montuojant vėdinamų fasadų laikiklius, gali padėti lengvas kaištis R-FF1. „Tradicinė technologija, kur paprastai taikoma tokiuose darbuose, reikalautų platesnės tvirtinimo elementų ir tvirtinimo detalių įvairovės bei būtinų priedų, jau nekalbant apie pastangas, kurių prireiktų sudėtingai montavimo procedūrai atlikti. R-FF1 leidžia optimizuoti statybos darbų laiką ir eigą bei užtikrina 100 % saugumą. Panašiai, kaip ir kiti mūsų patentuoti produktai, jis buvo sukurtas, išbandytas ir išleistas gamybai taikant mūsų vidinį modelį, o tai leido klientams suteikti visišką kontrolę, ir tokiu būdu užtikrinti neprilygstamą procesų kokybę“, – teigia mūsų prekės ženklo vadovas, kalbėdamas apie produkto novatoriškumą. Tai dar kartą įrodo, kad universalių sprendimų kategorijoje yra vietos profesionalumui, jei dėmesys sutelkiamas į faktinius naudotojų poreikius. Šis produktas labai universalus dėl daugybės galimų jo skersmens, ilgio, galvutės tipo ir apsaugos nuo korozijos sistemų variantų. Jei analizuotume lengvų tvirtinimo detalių rinką, tikrus montuotojų poreikius ir didžiulį šio sektoriaus palikimą, padarytume išvadą, kad vienintelis būdas tinkamai pasirinkti yra darbas su forma, o ne turiniu. Daugelis į rinką tiekiamų produktų yra keletą kartų modifikuoti dizaino ir sudedamųjų dalių atžvilgiu ir tik atrodo kaip naujovės, o rinka juos galiausiai atmeta dėl naudojimo sudėtingumo, didelių išlaidų ir nedidelės eksploatacinės naudos. Šio produkto kategorijos specifiškumas neturi įtakos net tiesiogine prasme suvokiamam profesionalumui, nors jis skirtas konkrečioms rangovų grupėms arba konkrečiai rinkai. Paklausti apie svarbiausius poreikius, elektrikai nurodo montavimo patikimumą ir saugumą. Būtent tai garantuoja lengvų tvirtinimo detalių rinka, pasiūlydama tvirtinimo detales juostoje. Kitas konkrečiam naudojimui skirtų produktų pavyzdys – „TAP-IT“ metalinis įkalamas tvirtinimo elementas, skirtas gipso kartono plokštėms. Jis daugiausia skirtas JK rinkai, nes tarp britų statybos rangovų labai populiarios plonasienės plokštės. Kai dirbama su tokia trapia pagrindo medžiaga, būtina sumažinti pagrindo pažeidimo riziką, todėl optimalus produktas turėtų būti lengvai nuimamas ir užtikrinti, kad montavimo skylė būtų visiškai paslėpta. Viskas priklauso nuo tinkamo pasirinkimo. Kaip tai padaryti?

Kaip tapti rinkos ekspertu?

Šiuolaikinių tvirtinimo detalių ir tvirtinimo elementų rinkos lyderiai puikiai žino, kad vien profesionalių produktų nebepakanka, todėl jų pasiūlymas išsamus, su papildomomis specializuotomis paslaugomis ir mokymais, kurie praplečia praktinę patirtį ir padidina kompetenciją. Svarbiausias klausimas, ar statybų profesionalai gali pripažinti, kad jiems reikia išplėsti praktines žinias ir kompetenciją. Tikri profesionalai atsako teigiamai. Jonas, didmeninės prekybos tinklo, kurio specializacija visapusiškų paslaugų tiekimas statybų įmonėms ir investicijoms, savininkas, pasidalino savo patirtimi su mumis. „Neseniai man paskambino žmogus ir paklausė, kaip užpildyti skylę armuoto betono grindų plokštėse – ar pilti naują betoną ar ne. Tai buvo labai konkretus klausimas, ir turiu pripažinti, kad man nepavyko į jį atsakyti. Žinau, kad tam tikrose srityse mano žinios turi spragų, todėl turiu ir toliau profesionaliai tobulėti.“ Jis nemato tame nieko blogo ir siekia suteikti sau ir savo darbuotojams įvairias galimybes tobulėti bei teikti aukščiausios kokybės paslaugas klientams, kuo labiau išnaudodamas specializuotas mokymo programas, skirtas šio sektoriaus atstovams. Jis pasiriko atlikti mokymus, kurie struktūrizuotai perteikia žinias ir leidžia dalyviams automatiškai pritaikyti praktiškai tai, ką jie išmoko teoriškai. Neseniai jis priėmė kvietimą dalyvauti nemokamuose Rawlplug Academy® mokymuose Lietuvos mokymo centre. Jis sutinka su toliau pateiktu Rawlplug Academy® vadovo, kuris vadovavo centro, pradėjusio veikti gruodžio pabaigoje, atidarymo projektui, Jaroslav Dudanec komentaru: „Mes dalijamės savo praktiniais įgūdžiais ir patirtimi su savo lankytojais, mokydami juos tapti ekspertais. Būtent todėl praktikuojamės naudodami du ar daugiau skirtingų produktų, skirtų tam pačiam pagrindui, kad galiausiai bandymų ir klaidų būdu išsirinktume tą, kuris dėl įvairių priežasčių (pvz., dėl laiko ar mechaninio patvarumo) yra tinkamiausias konkrečiai situacijai. Jonas pažymi, jog būtent todėl, kad yra profesionalas, jis gali atvirai pripažinti nežinantis visų atsakymų ir nuolat gilinantis žinias. Tai puikiai atitinka evoliucinį tvirtinimo elementų ir tvirtinimo detalių sektoriaus plėtros metodą.

Tobulo kaiščio evoliucija

Pirmasis pasaulyje sieninis kaištis, patentuotas Johno Josepho Rawllingso, sukėlė tikrą revoliuciją statybų pramonėje ir visam laikui įėjo į istoriją. Nors nuo to laiko šiame sektoriuje daug kas pasikeitė, daugiau kaip šimtą metų jis buvo vieta, skirta išradėjams. Produktai kuriami stebint rinkos evoliuciją, kad atitiktų klientų poreikius. Taip atsiranda naujos tendencijos. Štai kaip Rawlplug® generalinis direktorius Radosław Koelner aiškina tvirtinimo detalių ir tvirtinimo elementų sektoriaus specifiką bei požiūrį, skatinantį ieškoti tinkamų sprendimų: „Geros kokybės tikrai nepakanka. Štai kodėl kasdien stengiamės tobulinti savo produktus užtikrindami, kad mūsų klientai galėtų maksimaliai išnaudoti technologinę pažangą. Nuolat tobuliname patikimą ir novatorišką dizainą, kuriame dera patogumas ir paprastumas. Ši evoliucija pavertė mus ekspertais, kokiais esame šiandien“.

Nauji straipsniai

 • Kaip išsirinkti terasos baldus?

  Puikūs vidaus kiemo baldai suteikia jaukumo ir funkcijų jūsų lauko erdvėms. Pagrindinį kiemą galima paversti valgomojo vieta su erdviu stalu ir patogiomis kiemo sėdimomis vietomis su pinta sofa ir klasikine supimosi kėde, kurios viduje yra pliušinės pagalvėlės. Norėdami pasirinkti geriausius lauko baldus savo vidaus kieme, naudokite šiuos patarimus. Planavimas padės padaryti jūsų naująją...
 • Renkamės laiptus namams. Kokį tipą pasirinkti?

  Rinkdamiesi laiptus savo namams, galite rinktis iš daugybės variantų, kurie yra siūlomi rinkoje. Populiariausias laiptų tipas tikriausiai yra tradiciniai tiesūs laiptai. Tačiau yra ir daug kitų laiptų tipų, kuriuos galite rinktis, pavyzdžiui, spiraliniai laiptai, lenkti laiptai ir net pagal užsakymą pagaminti laiptai. Kiekvienas laiptų tipas turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu...
 • Apgyvendinimas - statybininkų ir darbuotojų įvairiuose Lietuvos miestuose

  APGYVENDINAME STATYBININKUS ir kitų profesijų darbininkus įvairiuose Lietuvos miestuose. Šiuo metu Vilniuje, centre laisvas 2 kamb. butas su patogiu parkavimu 6-8 asm., Avižieniuose, Uosininkuose Vilniaus raj. galime priimti iki 50 žmonių, Alytuje galime priimti iki 20 žmonių. Dirbame su įmonėmis ir privačiai. Kiekviename kambaryje ne daugiau, kaip 4 lovos. Yra ateinanti valytoja,...
 • Neslidžios grindų plytelės – viskas, ką turėtumėte žinoti

  Plytelės – vienas populiariausių grindų apdailos pasirinkimų. Renkantis grindų plyteles atsižvelgiama į daugybę aspektų, bet vienas svarbiausių dalykų neabejotinai yra saugumas. Su saugumu itin susijusi viena reikšminga grindų plytelių savybė – jų slidumas. Suprantama, kad yra erdvių, kuriose grindų plyteles rinktis reikia itin atsakingai. Todėl tose vietose, kuriose gali iškilti...
 • Ką vertėtų žinoti apie vonios vandens maišytuvus?

  Ko tikimės iš vandens maišytuvo? Norime, kad jis būtų lengvai valdomas, patogus naudoti ir tuo pačiu taupytų vandenį. Pagal instaliavimo būdą vandens maišytuvai būna išoriniai (virštinkiniai) ir įmontuoti į sieną (potinkiniai). Dar jie būna skirstomi į standartinius ir termostatinius. Kaip trumpai apibūdinamas potinkinis vandens maišytuvas? Potinkinio vandens maišytuvo mechanizmas yra...
 • Universaliausios apdailos medžiagos įrengiant vonios kambarį

  Įrengiant nuosavą būstą šeimininkai negaili nei savo laiko, nei pinigų, tačiau tai daugiau išimtis, o ne taisyklė. Jeigu daugelis žmonių įrenginėja savo namus jau mąstydami apie sekančius namų atnaujinimo projektus, pavyzdžiui, naują kambarių sienų spalvą ar modernesnius baldus, bent vieną namų erdvę – vonios kambarį – būtina įrengti atsakingai ir atidžiai apmąstant visas...
 • SIP skydiniai karkasiniai namai - Tikri Namai

  Ne paslaptis, kad brangstant energijos ištekliams bei didėjant aplinkos užterštumui, žmonės didelį dėmesį ima skirti gyvenamųjų namų statybai ir taupiai eksploatacijai. Kažkada A, A+, A++ klasės namai atrodė kaip tolima ateitis, kurios įgyvendinimu domisi tik dideli inovacijų mylėtojai ir aplinkos saugojimo entuzijastai. Tačiau ši ateitis tapo dabartimi – visi naujakuriai ir...
 • MANITOU naujienos parodoje BAUMA 2022

  Miunchene (Vokietija), 2022 m. spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių. MANITOU grupė, pasaulinė krovos, kėlimo platformų ir žemės ūkiui skirtos krovos technikos lyderė, kurios parodos ekspozicijoje rasite šias naujoves: keturios naujos elektrinės...
 • Atsibodo namų ruoša, kokie galimi sprendimai?

  Atsibodo namų ruoša, kokie galimi sprendimai? Neįmanoma rasti tokio žmogaus, kuris būtų abejingas netvarkai. Mums patinka, kai mūsų namuose švaru, tvarkinga ir jauku. Tačiau tai galima padaryti tik po kruopštaus valymo. Kartais atrodo, kad tapome užburto netvarkos rato aukomis. Vienkartinis buto valymas gali užimti daugiau laiko nei mes galvojame. Vertiname švarą ir jaukumą ir visada...
 • Kam naudojami giluminiai panardinami siurbliai?

  Giluminio panardinamo siurblio paskirtis iš didelio gylio šulinio ar gręžinio pakelti į žemės paviršių ten esantį vandenį. Šį prietaisą sudaro valdymo mechanizmas, automatinis jungiklis, kiti elementai, kurie atsakingi už siurblio variklio veikimą. Kad būtų užtikrintas nepaliaujamas vandens tiekimas, būtina rinktis tik pačius kokybiškiausius prietaisus. Kur būna reikalingas giluminis...
 • Apskritimo formos kilimai – kuo jie ypatingi?

  Nors apvalus kilimas tikrai nėra naujiena, tačiau daugelis namų savininkų vis dar neįvertina arba pilnai nežino jų teikiamų privalumų. Jeigu pavargote nuo stačiakampių ir kvadratų bei norite namų interjerui suteikti šiek tiek daugiau išskirtinumo, apskritimo formos kilimai gali būti puikia investicija. Tinkamai pasirinkus jie į patalpą įneša šarmo, funkcionalumo ir estetinio žavesio. Tačiau...
 • Vandens nugeležinimo filtras padės išspręsti geležingo vandens problemą

  Jūsų namuose naudojamo vandens spalva pakito? Ji tapo rusva arba oranžinė, o vandens kvapas ir skonis primena geležį? O gal vandens spalvos pokyčių jūs nepastebite, tačiau ant įvairių su vandeniu kontaktuojančių paviršių ėmė formuotis rūdžių dėmės, kurias sunku pašalinti? Nepaisant to, su kokiais nepatogumais susiduriate, jei vanduo yra geležingas, jis neišvengiamai pakenks jūsų gyvenimo...
 • DOOSAN naujienos parodoje „Bauma 2022“

  Parodoje „Bauma 2022“, kuri vyks Miunchene (Vokietija) spalio 24-30 dienomis, DOOSAN pristatys pramonėje pirmaujančią naujų pažangiausių mašinų ir skaitmeninių technologijų ekspoziciją kompanijos stende Nr. FM.711/1. DOOSAN stende, po šūkiu „Powered by Innovation“ (“Vedamas Inovacijų”) pristatys naujausius bendrovės pažangiausių „Concept-X“,...
 • Kas garantuoja vamzdynų sistemos patikimumą: posakis „senas – geras“ nebetinka

  Bene daugiausia žalų būstuose draudikai priskaičiuoja dėl užlietų patalpų. Pastebima, kad tokios nelaimės nutinka ne tik trūkus seniems vandentiekio vamzdžiams sovietmečiu statytuose daugiabučiuose. Tokių atvejų būna ir pasirinkus mažiau kokybiškas vandentiekio sistemas arba montuotojams netinkamai atlikus savo darbą. Pasak ekspertų, inžinerinėms sistemoms, ypač tokioms, kurios montuojamos...
 • Biurų ir kitų erdvių valymas po statybų: ką svarbu žinoti?

  Taupant savo laiką ir pinigus po statybų, renovacijos ar tiesiog kosmetinio remonto paprasčiausia samdyti specialistus, kurie kokybiškai ir greitai išvalys erdves. Tačiau tikriausiai paklausite: o kodėl patalpų tiesiog negalime išsivalyti patys? Atsakymas – paprastas: atlikus bet kokius apdailos darbus po patalpas pasklinda statybinės dulkės, lieka sunkiai išvalomų dažų, klijų, silikono...
 • „Trimble" pristato naujieną – GPS imtuvo tikslumo prenumeratą

  Kaip vartotojai esame įpratę įvairias paslaugas prenumeruoti: duomenų planai mobiliesiems telefonams, mėnesiniai mokesčiai už muzikos ir televizijos laidų transliacijas, programinė įranga bei kt. Nuo šiol panašiu principu pagal poreikį galima pasinaudoti ir inžinerinių įrenginių, tokių kaip GPS imtuvai, funkcionalumu. JAV inžinerinių matavimų prietaisų ir programinės įrangos gamintojas...
 • Greita ir patogi langų kainos skaičiuoklė

  Domitės langų bei jų įrengimo kainomis? Pasinaudokite specialia langų kainos skaičiuokle ir greitai bei patikimai sužinosite kainas, galėsite išsirinkti sau palankiausius langų pasiūlymus. Toliau šiame straipsnyje pateikiama informacija apie langų kainų skaičiuokles, kuriomis pasinaudojus tampa lengviau apsispręsti dėl langų pasirinkimo ir numatyti visas svarbiausias išlaidas bei jų...
 • Interjerus kitiems kurianti architektė savuosiuose namuose laikėsi kelių taisyklių: turi patarimų visiems

  Interjerus kitiems kurianti architektė savuosiuose namuose laikėsi kelių taisyklių: turi patarimų visiems Interjero dizainerė ir architektė Justina Garbštė, socialinėje erdvėje dar žinoma kaip Justina Arch, dalijasi klientų kuriamų būstų vizualizacijomis ir patarimais, kaip įsirengti jaukius bei stilingus namus, bei kokių klaidų nedaryti. Nestandartinių sprendimų nevengianti J....
 • Bituminių čerpių montavimas. Dažniausios klaidos: 3 dalis

  Tikimės, jog perskaitę pirmąjį bei antrąjį straipsnius apie dažniausiai pasitaikančias klaidas bituminių čerpių stogo dangos montavimo metu sužinojote reikalingos informacijos, kuri ateityje padės išvengti problemų dengiant savo stogą. Bituminės čerpės yra viena unikaliausių stogo dangų tiek iš estetinės, tiek iš funkcionalumo pusės. Šiame straipsnyje sužinosite dar 7 stogdengių klaidas, dėl...
 • Itališki laiptai – meilė nuo pirmų žingsnių

  Kuomet kalbame apie laiptus ir jų pasirinkimą, kartais net nesusimąstome, kokie jie yra svarbūs. Pagrindinis laiptų tikslas yra padėti žmonėms persikelti iš vienos erdvės į kitą. Laiptai gali būti montuojami patekimui į rūsį, požeminę erdvę, į palėpę ar kitą aukštą ir t.t. Juk tai ne tik labai svarbus interjero akcentas, kuris gali neatpažįstamai pakeisti erdvę, stilių, bet ir komforto,...
 • Bituminių čerpių montavimas. Dažniausios klaidos: 1 dalis

  Sėkmingas stogo projektas reikalauja, jog stogdengiai naudotų taisyklingus metodus. Jeigu bituminės čerpės montavimas bus atliktas netinkmai, galutinis rezultatas bus nuviliantis tiek efektyvumo atžvilgiu, tiek estetiškai. Tokiu atveju ir stogo danga, pagaminta iš geriausių ir brangiausių medžiagų, čia nepadės, jei nebus pasikliaujama bituminių čerpių montavimo instrukcija. Net ir menkiausia...
 • Bituminių čerpių montavimas. Dažniausios klaidos: 2 dalis

  Sėkmingam stogo projektui reikalingos ne tik deramos bituminės čerpės, bet ir kruopščiai bei atsakingai atliktas darbas, laikantis taisyklingų montavimo metodų. Praeitame straipsnyje buvo aprašytos pirmos 6 dažniausiai pasitaikančios montavimo klaidos dengiant bituminių čerpių stogo dangą, tačiau klaidų sąrašas tuo nesibaigia. Šiame straipsnyje papildysime ankstesnį sąrašą dar 7 dažniausiomis...
 • Filtruoto vandens privalumai ir kodėl verta įsigyti vandens filtrą

  Filtruotas vanduo pasižymi gausybe privalumų mūsų gerai sveikatai, savijautai, gyvenimo kokybei, buičiai ir net piniginei! Jei savo namuose vis dar naudojate nefiltruotą vandenį arba perkate ir vartojate vandenį buteliuose, būtų pats metas sužinoti daugiau apie svarbias priežastis, dėl kurių savo namuose vertėtų įsirengti vandens filtrą. Daug geresnis vandens skonis Filtruoto vandens...
 • S. ir J. Nainiai atvėrė savo išmanių namų duris ir atskleidė, dėl kokios priežasties daugiau nebesipyksta

  Netrukus bus metai, kaip Simona ir Jonas Nainiai gyvena ilgai kurtuose svajonių namuose. Prieš čia įsikeliant teko ne vieną mėnesį jaustis be vietos, nors ir puikioje kompanijoje, glaudžiantis po draugų stogu – kantriai laukti kaip taisyklė užsitęsusios būsto statybų ir finalinių įrengimo darbų pabaigos. Visgi šiandien stilingoji pramogų pasaulio pora jau vadina savo erdvę tvirtove,...
 • DX225LC-7X – pirmasis DOOSAN išmanusis vikšrinis ekskavatorius

  DOOSAN pristatė naująjį DX225LC-7X – pirmąjį kompanijos išmanųjį vikšrinį ekskavatorių. Operatoriai galės dirbti greičiau ir efektyviau. DX225LC-7X standartiškai siūlo daugybę naujų funkcijų, įskaitant visiškai elektrinę hidraulinę (FEH) technologiją. FEH yra panaši į VBO (virtualaus išleidimo) sistemą, kurią vadiname DOOSAN D-ECOPOWER. FEH yra VBO be pilotinių slėgio linijų....
 • Šlaitinio stogo konstrukcijos montavimas - teisinga tvarka

  Šlaitinio stogo konstrukcijos montavimas priklauso nuo daugelio veiksnių ir detalių, į kurias būtina atsižvelgti ir prie kurių būtina pritaikyti visą konstrukcijos išplanavimą. Tad visiškai tikslaus atsakymo, kaip teisingai reikia įrengti stogo konstrukciją kiekvienam atvejui nėra. Toliau trumpai aptarsime 10 žingsnių, kokia tvarka, pritaikyta mūsų klimatui, rekomenduojame įrengti šlaitinio...
 • Automobilių pastogės - alternatyva garažams

  Norintiems apsaugoti savo turimą transporto priemonę nuo darganos bei saulės kaitros, visada kyla klausimas, ką pasirinkti – garažą ar pastogę. Abu variantai yra puikūs, turintys ilgus privalumų sąrašus, tačiau šiandien dėmesį skirsime ne garažams, o puikiai jų alternatyvai, t. y., pastogėms automobiliams. Kas yra pastogė automobiliui? Pastogė automobiliui – tai...
 • Metalinės segmentinės tvoros

  Šiais laikais dažniausiai pasirenkami metaliniai tvoros segmentai yra pagaminti iš plieno arba aliuminio, kurie yra suvirintos vielos arba anksčiau itin populiarios kalamosios geležies dekoratyvinės tvoros struktūros. Čia panagrinėsime šių metalinės tvoros tipų vertybes ir trūkumus. Metalinės tvoros istorija Kolonializmo laikais tik turtingiausieji ponai galėjo sau leisti importuoti...
 • Segmentinės tvoros montavimo klaidos

  Vienas iš didžiausių kiekvieno namo savininko pasiekimų – nuosavos valdos eksterjero sutvarkymas savo rankomis. Nesvarbu ar tai būtų žolės ir daržo sodinimas, ar architektūrinės dizaino detalės, ar laisvalaikio erdvės kūrimas, sau tobulos erdvės, kurią vadiname namais, kūrimas yra viena iš privilegijų, turint savo nuosavą gyvenamosios žemės plotą. Tvora dažnai yra viena iš savo namų...
 • Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

  Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA...
 • 5 patarimai, kaip taupyti vandenį

  Vanduo – gyvybiškai svarbus kiekvienam iš mūsų. Taigi, turime būti atsakingi – elgtis taip, kad išsaugotume kuo daugiau svarbaus šio ištekliaus. Gera žinia ta, kad būdų, kaip tai padaryti, yra tikrai labai daug, todėl galite būti tikri – rasite tuos sprendimus, kuriuos bus ypač lengva pritaikyti. Tad pat metas apie juos sužinoti daugiau. Nuolat girdime apie tai, kad...
 • Baldai ir interjero detalės – namams, į kuriuos smagu sugrįžti

  Kas yra jaukūs namai? Jaukūs namai – tai harmonija visame kame dvelkiantys namai, į kuriuos malonu grįžti ir kuriuose patogu gyventi. Patogų gyvenimą namuose kuria ne kas kitą, kaip tinkamai pasirinkti kietieji bei minkštieji baldai ir, žinoma, įvairios interjero detalės, puošiančios interjerą bei kuriančios atitinkamą nuotaiką. Prieškambario baldų pasirinkimas Prieškambario baldų...
 • Kuo skiriasi roletai nuo žaliuzių?

  Jei langų dangas perkate pirmą kartą, galbūt nežinote, nuo ko pradėti. Puiki vieta pradėti yra pasirinkti tarp žaliuzių ar roletų ieškant tinkamo savo lango stiliaus. Kuo skiriasi žaliuzės ir roletai? Daugelis pirkėjų šiuos du žodžius vartoja pakaitomis, kalbėdami apie skirtingus langų dangų stilius. Tačiau yra dvi skirtingos kategorijos, kurios jūsų langų uždengimo parinktis padalija...
 • Kada krovinys laikomas negabaritiniu kroviniu?

  Sunkių ir negabaritinių krovinių gabenimas, be abejo, yra sunkesnis nei standartinio dydžio krovinių gabenimas. Tai ne tik brangesnė, bet ir norint užtikrinti sėkmingą siuntą, reikia tinkamai pasverti savo galimybes. Turite apsvarstyti daugybę dalykų, pradedant tinkamo vežėjo paieška ir baigiant leidimų ir dokumentų ruošimu. Šiame straipsnyje pateikiame viską, ką reikia žinoti apie sunkių ir...
 • Vandens filtrai ir dideli jų privalumai mūsų namams

  Nesvarbu, ar vanduo iki jūsų čiaupo atiteka per centralizuotas vandentiekio sistemas, ar vandenį gaunate iš šulinio arba gręžinio, vandens kokybė yra labai svarbi jūsų šeimos sveikatai ir gerovei. Į geriamąjį vandenį visada gali patekti nepageidaujamų ir potencialiai kenksmingų mineralų, mikroorganizmų, bakterijų ar elementų, tokių kaip švinas. Nors kai kurie iš vandenyje galinčių būti...
 • Populiariausios stogų dangos vienoje vietoje. Ką lietuviai renkasi savo būstui?

  Šiuolaikinės inovacijos suteikia daug kūrybinės laisvės statybos ir būsto apdailos srityje. UAB „Stogų sistemos“ puikiai supranta išskirtinumo bei kokybės poreikį ir savo klientams siūlo itin platų stogo dangų bei kitų produktų asortimentą. Įmonės atstovai apžvelgia produkciją ir atsako, kas labiausiai domina pirkėjus. Plieninės stogo dangos – vienos perkamiausių Dėl...
 • Langų ir durų gamyba iš medžio,ar yra privalumų lyginant su plastiku?

  Šiandien mediena ir ekologija namuose vėl madinga. Dauguma pasirenka ne tik pigiausią remonto būdą namuose, bet ir pagalvoja apie kokybę. Dėl šių priežasčių mediniai langai ir durys pamažu grįžta į mūsų namus. Mediena – ekologiška medžiaga, geriausiai tinkanti durų ir langų konstrukcijų gamybai. Šiandien jau paplitę plastikiniai langų rėmai ir durys iš sintetinių medžiagų beveik visose...
 • 10 patarimų, kaip išsirinkti Jums tinkamą stogą

  Stogas yra viena iš svarbiausių namo dalių.Jis ne tik apsaugo nuo šalčio, karščio ir lietaus, bet ir puošia pastatą, todėl atkreipkite ypatingą dėmesį. Ypač šioje visuotinio atšilimo situacijoje, kai audrą pakeičia kruša ir rūgštus lietus, stogo danga nusidėvi greičiau ir gali būti visiškai sunaikinta ištikus stichinei nelaimei. Draudimo bendrovė skaičiuoja, kad šių metų birželį dėl neįprastai...
 • Nesenstanti klasika vonios kambaryje: skoningas dizainas svarbus, tačiau vien juo komforto nesusikursite

  Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmesį, norint įsirengti funkcionalų, tačiau estetikos ir emocinio komforto principus...
 • Kavos staliukai, kaip išsirinkti perkant internetu?

  Daugelis iš mūsų nepradeda dienos be kavos ir žinoma ją geria namuose prie savo kavos staliuko. Kavos staliukas nuo seno yra tapęs tradiciniu svetainės baldu, kur būna sofa, ten būtinai šalia jos turi būti vietos pasidėti kavos puodeliui, ar užkandžiui prie kavos. Užklydus netikėtiems svečiams mes juos sodiname ant svetainės sofos ir žinoma patiekiama vaišes, ant kavos staliuko. Tai toks...
 • Kaip išsirinkti dujinį katilą namams?

  Įsirengus savo svajonių namus, ar padarius rekonstrukciją savo namuose, visiems būtina įsirengti ir įrenginį, kuris žiemą šildytų Jūsų namus. Šiuolaikinis pasaulis diktuoja sąlygas ir madas, kad namų šildymo procesas būtų kuo paprastesnis, todėl visi svarsto vienokias ar kitokias namų šildymo galimybes. Vienas iš paprastesnių būdų šildyti namus ir pasirinkti namų šildymui – dujinis...
 • Akmeniniai borteliai bei akmens masės plytelės – ilgaamžis pasirinkimas lauko darbams

  Akmens masės plytelės bei akmens borteliai – tai puikus pasirinkimas žmonėms, ieškantiems tvaraus, ilgaamžio bei ypač stilingai bei tikrai prabangiai atrodančio sprendimo savo kiemo ar sodo aplinkai sutvarkyti. Kokiems lauko projektams tinka akmens masės plytelės? Akmens masės plytelės yra itin puikus pasirinkimas tada, kai norima įsirengti stilingai atrodančias terasos ar...
 • Su www.PerkiStatai.lt Jūsų statybos ar remontas taps lengvesni!

  Bene geriausios statybinių medžiagų kainos Savo statyboms geromis kainomis galite apsipirkti PerkiStatai.lt prekybos sistemos dėka. KODĖL PAS MUS PIGIAU ? - Nes mes nelaikome viso asortimento savo sandėliuose - daugelis statybinių medžiagų atvyksta tiesiai iš gamintojų sandėlių, todėl mes galime operatyviai keisti kainodarą, krentant rinkoje kainoms, o ne laikyti aukštas sandėlio užpirkimo...
 • Kuo degintos lentos yra pranašesnės už įprastines?

  Jei paprastos medinės lentos yra mėgstamos dėl savo šviesios spalvos ir dėl natūralumo, tačiau tuo ir baigiasi jų praktiškumas. Toliau prasideda trūkumai - jos bijo medžius graužiančių parazitų, joms kenkia drėgmė ir pelėsinis grybas, todėl jos negali pasigirti ilgalaikiu patvarumu. Dėl šios priežasties įprastas lentas būtina impregnuoti įvairiais lakais, dažyti dažais, o šios medžiagos kelia...
 • Vokiškos čerpės - puiki medžiaga dengiant stogą

  Vokiškos čerpės - puiki medžiaga dengiant stogą Statant ar renovuojant namą jo visos dalys yra svarbios. Nežinant esminių dalykų, galima padaryti labai daug klaidų, kurios ateityje kainuos nemažai. Todėl norint visus darbus atlikti tinkamai, svarbu žinoti tam tikrus pradmenis. Kalbant apie namo stogą, jis yra kone svarbiausia namo dalis. Jeigu jis bus išsirinktas tinkamai, jis gali tarnauti...
 • Vandens minkštinimo filtrai kieto vandens problemoms šalinti

  Vandens kietumas - tai bendra vandens savybė, kuri atsiranda dėl vandenyje ištirpusių kalcio ir magnio junginių bei kitų elementų, pavyzdžiui, geležies. Kieto vandens problemos būdingos daugumai būstų. Lietuvoje apie 90 % vandens yra kietas arba labai kietas. Taip yra todėl, kad Lietuvoje vandens kietumas nėra reglamentuojamas, o tai reiškia, kad ir centralizuotai tiekiamas vanduo gali būti...
 • Parketlentės – puiki alternatyva tradicinėms medinėms grindims

  Įsirengiant namus, grindys yra viena svarbiausių ilgalaikių investicijų. Jei ieškote dangos, kuri būtų universali ir lengvai derinama su bet kokiu interjeru ir dekoru, parketlentės yra puikus pasirinkimas. Tai alternatyva brangesnėms, sunkiau prižiūrimoms medžio masyvo grindims. Kokiais dar privalumais pasižymi ši danga ir kokiam būstui ji tinkamiausia? Tinka visų tipų...
 • Kokiais privalumais džiugina vinilinė grindų danga ir kada verta ją rinktis?

  Įsirengiant būstą ar planuojant jo renovaciją, kyla daugybė klausimų, susijusių su įvairiais interjero aspektais. Grindų pasirinkimas – viena opiausių temų. Atsivertus katalogus su skirtingais grindų tipais, spalvų ir raštų paletėmis, gali atrodyti, kad iš plataus asortimento išsirinkti to vienintelio, geriausiai tinkančio Jūsų būstui, tiesiog neįmanoma. Vis dėlto, vis daugiau namų...
 • Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokiniai ir mokytojai dalyvauja “Erasmus +” programos projektuose

  Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras baigė įgyvendinti “Erasmus +” programos mobilumo projektą Nr.2020-1-LT01-KA116-077477 "Profesinio rengimo veiksmingumo gerinimas per mobilumo veiklas". . Projekte mobilumą organizavome 4 - iomis kryptimis (sektoriais): statyba, slauga, mokinių su spec. poreikiais profesinis rengimas, profesinio rengimo specialistų kompetencijų...
 • Nosį riečiantys kvapai tualete: kada gelbsti liaudiški sprendimai, o kada verta pagalvoti apie naują santechniką?

  Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigaminamas priemones, taip pat išbandyti rinkoje siūlomas chemines alternatyvas. Vis dėlto, jei tam...