Pagal temą

Apdailos, remonto darbaiAplinkos tvarkymas, apželdinimasApsaugos sistemos, signalizacijaApšvietimasArmatūra, karkasai, tinklai, lankstiniaiAtsinaujinantys energijos ištekliaiAutomatikaBaldų gamybos medžiagos, baldų furnitūraBaldaiBetonas, betono mišiniaiBiuro baldaiBlokeliaiBrėžiniai, spausdinimasDarbų sauga, darbo drabužiaiDažai, lakas, gruntaiDujotiekisDurysElektriniai įrankiaiElektros darbai, elektrikaiEnergetiškai efektyvūs pastataiFasadai, fasadų apdailaGaražų, pramoniniai vartaiGelžbetonio gaminiaiGrindų dangos, grindysGriovimo darbaiGrąžtaiHidroizoliacinės medžiagosInterjero detalėsInterjero dizainasInžinerinės komunikacijosIzoliacinės medžiagosKaminaiKlijai, hermetikai, sandarinimo medžiagosKuras, malkos, granulės, briketaiLaiptai, turėklaiLangai, langų gamybaLietaus nuvedimo sistemosLubos, lubų apdailaMatavimo, kontrolės prietaisaiMediena, medienos gaminiaiMedinės grindys, parketas, laminatasMedienos apdirbimo įrankiai, staklėsMetalinės konstrukcijos, rezervuaraiMetalo gaminiai, metalo apdirbimasMetalo apdirbimo įrankiai, staklėsMokymas, kvalifikacijos kėlimasMūrijimas, tinkavimas, betonavimasNamų statybaNekilnojamasis turtas, vertinimasNuotekų šalinimasNuotekų valymo įrenginiaiOro kondicionieriaiPakuotė, taraPamataiPastatų konstrukcijosPastoliai, klojiniaiPaveldotvarkaPerkraustymo paslaugosPertvarosPirtys, baseinai, įrengimasPlastikas, plastmasės gaminiaiPlokštėsPlytosPramoninės grindysPriešgaisrinė saugaRadiatoriaiRenovacijaRestauravimasRąstiniai namai, mediniai namaiSantechnikos darbaiSantechnikaSienų dangosSąmatos, darbų kainosSpecialieji statybos darbaiSporto, žaidimų aikštelių įrengimasSpynos, rankenos, seifai, furnitūraStatybų teisėStatybinių krovinių vežimasStatybiniai vagonėliai, konteineriai, mobilios patalposStatybinė technikaStatybos darbaiStatinių projektavimas, architektaiStatybinės medžiagos, statybinių medžiagų parduotuvėsStatybos projektų valdymasStiklas, stiklo gaminiaiStogo langaiStogo dangosStogo dengimasŠildymo vamzdynai, armatūraŠildymo įrangaŠildymo sistemų, katilinių įrengimasŠildomos grindysŠiltinimo medžiagosŠiltinimas, techninė izoliacijaTerasos, pavėsinėsTinkas, glaistasTrinkelės, aplinkos tvarkymo elementaiTvirtinimo elementaiTvoros, vartaiValymasVamzdžiai, vamzdynaiVandens, geoterminiai gręžiniaiVandens filtraiVandentiekio įrengimas, kanalizacijos įrengimasVėdinimas, ventiliacijaVonios įrangaŽaliuzės, roletai, užuolaidosŽemėtvarka, geodezija, kadastriniai matavimaiŽidiniai, krosnelės, krosnys

5 tiesos, kurias verta žinoti apie grindinį šildymą

2017 m. spalio 27 d.

O žinoti jas verta ne tik tam, kad šaltuoju metų laiku namuose visada būtų jaukiai šilta, bet ir tam, kad nebūtų be reikalo švaistomi pinigai.

 

Mažiau patyrę meistrai privelia klaidų, kurių kaina – iki dviejų kartų didelės išlaidos ir prastas šildymas. Santechnikai ne visada žino ir ne visada pasako tiesą, todėl yra dalykų, kuriuos geriau žinoti ir pačiam.

 

Projektą galima gauti nemokamai.

 

Visų pirma reikalingas grindinio šildymo projektas, jį galima gauti neišleidus nė cento. Ir jis bus parengtas profesionaliai. Inovatyviais sprendimais garsėjanti vokiečių vandens inžinerijos įrangos kūrėja ir gamintoja, kompanija TECE, jei klientas iš jos perka medžiagas, projektą rengia nemokamai. Užtenka elektroniniu paštu nusiųsti pastato planą pdf ar autocad formato dokumente svetainėje www.tece.lt nurodytu adresu.

Projektai rengiami kompiuterine programa. Ji įvertina visus parametrus – pastato šiluminę varžą, patalpų dydį, patalpos, kur rengiamas grindinis šildymas, vietą statinyje pasaulio šalių atžvilgiu, netgi vietovės, kur statomas namas, geografinę padėtį Lietuvoje. Projekte yra pateikiamas tikslus ir optimalus vamzdžių kiekis, storis, kilpų, vijų skaičius, rekomenduojamas šilumos šaltinis.

Santechnikai dažniausiai „projektuoja” iš akies ir beveik visada, tiksliai nežinodami, ar šildymas efektyviai veiks, norėdami apsidrausti, pakloja per storus ir ne tuos vamzdžius.

Tinka pigesni, plonesni vamzdžiai

Viena labiausiai paplitusių klaidų – išvedžioja per storą ir per brangų vamzdį. Individualiuose namuose grindiniam šildymui beveik visais atvejais pakanka 16 mm skersmens vamzdžių, tuo tarpu neretai klojami 18 ir 20 mm skersmens, kurie yra vos ne dvigubai brangesni. Žmonės išleidžia daugiau pinigų, nes nežino specifinių dalykų ir pasitiki meistru, kuris arba pats savim nepasitiki, arba daro taip, kaip jam patogiau ir paprasčiau.

Nereikia brangių, aukštam karščiui atsparių vamzdžių

Vandentiekiui ir grindiniam šildymui yra naudojami skirtingi vamzdžiai. Vandentiekio vamzdžiai yra brangesni, nes pritaikyti karštam, iki 95 laipsnių vandeniui. Grindiniam šildymui, tam, kad būtų sukurta komfortiška patalpų temperatūra, pakanka 30 laipsnių temperatūros vandens. Taigi šie vamzdžiai pritaikyti žemesnei, 75 laipsnių temperatūrai ir tuo pačiu yra pigesni.

Deja, bet vamzdžių skirtumų paisoma ne visada. Santechnikui paprasčiau yra vienu kartu užsipirkti daug universalaus vandentiekio vamzdžio ir jį naudoti visais atvejai.

 

Vamzdžių kiekis turi būti optimalus

Nebūdami tikri, ar šildymas efektyviai veiks, meistrai stengiasi apsidrausti, todėl vamzdžius išvedžioja per dažnai, per daug, arba nukrypsta į kitą kraštutinumą – per retai, per mažai.

 

Reikalingas reguliuojamas kolektorius

Jei pastato pigesnį, nereguliuojamą kolektorių, kuris neleidžia valdyti į skirtingas patalpas nukreipiamo vandens srautus, vanduo pats pasirenka kur jam tekėti, t.y. mažesnes atšakas, taigi šildo tik mažesnes patalpas. Šilumos energija naudojama neefektyviai, didesnės patalpos jos gauna mažiau.

Nauji straipsniai