Interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė: „Savo pajūrio namus norėjau sukurti jaukius ir tik po to stilingus“

2023 m. spalio 3 d.
Interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė: „Savo pajūrio namus norėjau sukurti jaukius ir tik po to stilingus“

Interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė: „Savo pajūrio namus norėjau sukurti jaukius ir tik po to stilingus“

Namų interjeras yra vizualus šeimininko asmenybės atspindys, kuriuo jis atskleidžia ne tik savo individualų stilių, bet ir tam tikra prasme papasakoja apie save istoriją. Išskirtinius interjerus kurianti dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė, sako, kad įrenginėdama nuosavus pajūrio namus, ji neišvengė interjero dizaino naujovių adaptavimo. Vis dėlto, visų pirma stengėsi juos padaryti patogius, jaukius ir tik po to stilingus.

„Šalia romantikos yra ir racionalumas, todėl atsižvelgiant į tai, kad tai yra mūsų pajūrio rezidencija – atostogų namai, norėjosi, kad šis būstas visų pirma tiktų pajūriui, nebūtų perkrautas asmeniniais akcentais, be to, kad interjero dizainas būtų priimtinas daugeliui, jeigu vėliau norėtume šį būstą parduoti ar išnuomoti“, – atvirai prisipažįsta interjero dizainerė.

„Nepaisant to, iš tiesų būtų buvę labai keista, jei interjero dizainerės namai atrodytų blankiai ir nepatraukliai, todėl po kompromisinių derybų su namiškiais, leidau sau šiek paeksperimentuoti“, – priduria ji.

Interjero dizaino tendencija – stilių miksas

Pasak A. Stanikūnaitės-Pocienės, savo dviejų aukštų, 84 kv. m. kotedžą, su pora miegamųjų, vaiko kambariu ir bendra erdve jį įrengė apjungdama bent kelis, šiuo metu itin populiarius interjero dizaino stilius.

„Mano pajūrio namų interjero dizaino miksą sudaro vadinamasis amžiaus vidurio (angl. „mid-century”) ir „japandi“ stiliai bei įvairūs vintažo elementai. Pavyzdžiui, „mid-century“ stiliumi įrengti namai yra gana minimalistiniai, neištaigingi ir, rodos, stokoja dekoro detalių. Tačiau iš tikrųjų akį traukiantis akcentas čia sukuriamas dėmesį kreipiant ne į detalių gausą, bet į jų išskirtinumą: puikiai derantį griežtų geometrinių formų ir abstrakcijos kontrastą, asimetriją“, – sako pašnekovė.

Tuo tarpu „japandi“ (angl. „Japanese“ + „Scandi“) interjero dekoravimo stiliuje, dizainerės teigimu, skandinaviško ir japoniško interjero dizaino stiliaus panašumai ir skirtumai susipina į žavų, unikalų minimalistinį stilių. Pavyzdžiui, japoniško interjero dizaino kultūroje svarbiausia „wabi-sabi“ filosofija – siekis įžvelgti grožį netobulume, o skandinavai akcentuoja „hygge“ gyvenimo būdo tendenciją – šiluma ir jaukumu persmelktą atmosferą.

„Mid-century“ stilių mano pajūrio namuose atspindi praeito šimtmečio 7–8 dešimtmetį primenanti televizoriaus komoda su apskritimo formos įspaudais ir originalios „Gear“ gamintojo kėdės, kurias vadinčiau absoliučia to meto baldų ikona. Tuo tarpu miegamajame dominuoja „japandi“ stilistika, kur kabo „wabi-sabi“ stiliaus šviestuvas iš popieriaus, o ant šviesių medinių grindų stovi itin žema lova. Skandinaviško minimalizmo akcentai: mikrocemento grindys pirmame aukšte ir drobinės užuolaidos“, – pasakoja interjero dizainerė.

A. Stanikūnaitė-Pocienė sako norėjusi, kad apartamentai prie jūros būtų ir jaukūs, ir modernūs: pavyzdžiui, sugrįžus iš pajūrio, smėlėtomis kojomis būtų patogu vaikščioti basomis ant mikrocemento grindų. Taip praktiškumas neužgožtų lengvumo įspūdžio.

Būsto interjere dėmesys pajūrio spalvoms

Dizainerė tebėra įsitikinusi, kad kuriant būsto interjerą dažnai pakanka trijų spalvų: baltos, mėlynos ir juodos. Šiuo atveju, įsirengdama pajūrio rezidenciją, ji juodą iš dalies pakeitė ruda–smėline, taip atiduodama duoklę pajūriui.

„Rezidencijos balduose vyrauja rudi atspalviai. Sienos irgi atrodo tarsi užneštos smėlio, o jas palietus jaučiama grubi smėlio tekstūra. Kaip akcentą ant baltų grindų panaudojau ryškiai mėlynos spalvos kilimą – juk esu dizainerė, norisi šiek tiek kitoniškumo, tačiau apskritai visame būste dominuoja ramybė ir šiluma“, – šypsosi pašnekovė.

Anot A. Stanikūnaitės-Pocienės, įrengdama pajūrio namus ji negalėjo atsispirti ir kitai populiariai interjero dizaino kūrimo tendencijai: būsto baldus paversti skulptūriniais elementais. Todėl dizainerės naktinis miegamojo staliukas virto graikiško stiliaus kolonomis, o kavos staliukas svetainėje – lieto akmens skulptūra su ryškia rutulio formos koja.

Vientisumą kuria stilingi funkciniai komponentai

Pasak A. Stanikūnaitės-Pocienės, šių namų išskirtinumas – ne tik vintažo detalės ar stilių miksas, bet ir vientisos erdvės kūrimas, derinant tokius funkcionalius komponentus, kaip jungikliai, kištukiniai lizdai ar termostatai. Dizainerės teigimu, tebėra didžiulė edukacinė spraga, kuomet žmonės yra įsitikinę, kad jei sienos baltos, tai reikia tik baltų jungiklių ar kištukinių lizdų.

„Dizainerių projektuose neįmanoma išvengti nestandartinių sprendimų, pavyzdžiui, baldais dengtų sienų, kur prasitęsia dengti fasadai, o ant pastarųjų dažniausiai yra montuojami jungikliai, kištukiniai lizdai, termostatai. Todėl tokiuose būstuose, kaip taisyklė, tiek dėl savo funkcinės pusės, tiek dėl dizaino, įvairių elektros instaliacijos prietaisų spalvų paletė svyruoja iki 5 skirtingų atspalvių“, – pasakoja pašnekovė.

Dizainerė sako, kad savo pajūrio namams elektros instaliacijos prietaisus rinkosi iš itin plačią spalvų paletę turinčios, stilingos ir funkcionalios JUNG kolekcijos.

„Šiuos funkcinius elementus derinau prie būsto apdailos: jeigu yra juodas akmuo virtuvėje, reiškia ten reikia juodų jungiklių ir kištukinių lizdų. Į rudus medinius baldus taip pat įkomponavau spalviškai derančius prietaisus. Smėlio tekstūra ant sienų – jungikliai ir kištukiniai lizdai irgi turi būti atitinkamo atspalvio, kad tai nebūtų išsišokusi detalė, nebent būtum tą specialiai suplanavęs. Sakyčiau, kad tai ir yra didysis nematomas dizainerio darbas: per praktines detales sukurti dizaino elementus, o ne tik funkciją“, – pabrėžia A.Stanikūnaitė-Pocienė.

Nauji straipsniai

 • Seno namo keitimas į mobilų namelį

  ,,MM statyba“ yra pirmaujanti modernių, funkcionalių ir ekonomiškų įvairaus dydžio mobilių modulinių namelių, skirtų ne tik laisvalaikiui, bet ir nuolatiniam gyvenimui, gamintoja. Nuosekliai siekdami naujovių, mes nuolat siūlome šiuolaikiškus sprendimus, pagrįstus naujausiomis gamybos technologijomis. Jau 14 metų savo klientų svajones paverčiame realybe ir viso proceso metu teikiame...
 • Iššūkiai ir galimybės gyvenant mobiliuose moduliniuose nameliuose

  Pastaraisiais metais mobilūs moduliniai nameliai labai Išpopuliarėjo ir yra naudojami ne tik kaip vieta praleisti laisvalaikį, bet taip pat ir nuolatiniam gyvenimui. ŠIų namų koncepcija yra Išskirtinė ir unikali – nameliai esant poreikiui gali būti perkelti į kitą vietą, jiems nėra reikalingi statybos leidimai, o jų gamybos terminas itin trumpas (mm statyba siūlo namelius su 2-3 mėnesių...
 • Plieno lynų būklės tikrinimas ir priežiūra

  Plieno lynas, paprasčiau vadinamas trosas – laivyboje, aviacijoje, statybose, žemės ūkyje ir kitose pramonės šakose dažnai naudojama jungtis, užtikrinanti saugų ir greitą sunkiasvorių konstrukcijų ar krovinių pakėlimo procesą. Nors trosas yra viena patikimiausių kėlimo priemonių, kuriai nebaisios net ir labai didelė apkrovos, tačiau tai tikrai nereiškia, jog ši kėlimo jungtis negali...
 • Epoksidiniai dažai grindims, kaip pasiruošti ir išsidažyti?

  „Epoksidinė grindų danga“ skamba kaip labai ilgas, daug pastangų, klausimų bei specialių įrankių reikalaujantis projektas... Tačiau tikrai taip nėra. Epoksidinių grindų dangų yra ne viena rūšis: savaime išsilyginanti epoksidinė grindų danga, epoksidinio skiedinio danga, antistatinė epoksidinė danga, epoksidinė grindų danga su pabarstais ir t.t., todėl jų įrengimo laikas, tiek...
 • Tinkamai atliktas grindų betonavimas – kodėl tai svarbu?

  Grindų betonavimas yra be galo svarbus statybinių darbų etapas, kuris reikalauja kruopštumo, tinkamos technologijos taikymo ir profesionalių įgūdžių. Norint pasiekti kokybišką rezultatą, svarbu suprasti tokių darbų svarbą. Kas yra grindų betonavimas? Grindų betonavimas yra procesas, kurio metu ant pagrindo išpilamas atitinkamas betono sluoksnis, kuris yra išlyginamas, siekiant sukurti...
 • Drėgmės surinkėjas nuoma

  Atliekant remonto arba statybų darbus, tvarkant patalpas po nelaimių – verta rinktis inovatyvias įrangas, kurios gali ne tik optimizuoti veiklas, tačiau taip pat ir pasirūpinti kokybe. Štai tiek remonto, tiek statybų metu, galiausiai, po įvairiausių nelaimių – patalpose gali būti daug drėgmės, kurią prieš imantis bet kokio darbo – reikia pašalinti. Tam geriausiai pasiteisina...
 • Kaip pasirinkti tinkamą statybos rangovą?

  Nuosavo namo statyba gali sukelti nemažai streso. Vienas iš svarbiausių aspektų yra pasirinkti profesionalius, patikimus ir atsakingus specialistus, kurie Jus lydės kiekviename žingsnyje. Statybų rangovas tikrai ne išimtis. Taigi – kaip pasirinkti išties gerą specialistą? Į kokius aspektus atsižvelgti svarbiausia? Atsiliepimai – itin svarbus aspektas Renkantis tiek statybos...
 • Kokie boileriai mažiau naudoja elektros energijos?

  Elektros kainoms išliekant aukštumose, yra praktiška nuolat sekti elektros energijos sąnaudas, ypač tada, kai namuose naudojatės boileriu, nes šis prietaisas naudoja gana daug elektros energijos. Tad kuo mažesnė boilerių talpa ir jų galingumas, tuo mažiau tenka išleisti pinigų jų išlaikymui. Kiek elektros energijos vidutiniškai per parą sunaudoja skirtingo galingumo elektriniai...
 • Bevielis internetas patogiam naršymui

  Bevielis internetas – tai paprastas ir patogus sprendimas, leisiantis įgyvendinti pačius įvairiausius naršymo poreikius. Su bevieliu internetu galima mėgautis pakankamai patogiu naršymu nepatiriant žymesnių trikdžių, jam būdingas geras prieinamumas ir paprastas, patogus naudojimas. Toliau skaitydami sužinosite apie bevielio interneto privalumus ir galėsite susipažinti su skirtingais...
 • Kokią sistemą pasirinkti, siekiant suvaldyti lietaus perteklių?

  Kokią sistemą pasirinkti, siekiant suvaldyti lietaus perteklių? Vien jau mūsų šalies pavadinimas byloja: lietaus Lietuvoje įprastai netrūksta. Jei kurį laiką tęsiasi sausra, tai vėliau drėgmės kiekis kompensuojamas su kaupu. Jei, statydami ar renovuodami namus, būsite sąžiningai atlikę namų darbus – tai yra pasirinkę kokybišką, individualiu atveju tinkamiausią lietaus surinkimo...
 • Kupoliniai namai: inovacijos statyboje diktuoja naujas taisykles

  Šiuolaikinė statybos industrija sparčiai evoliucionuoja ir vienas iš naujausių trendų yra kupolinių namų statyba naudojant kompiuterines sistemas. Tai naujos technologijos, kurios diktuoja savo statybos ir dizaino taisykles. Šie unikalūs namai ne tik pabrėžia konstrukcijos lengvumą, bet ir suteikia neįtikėtinų privalumų. Dėl unikalios vidinės kupolo erdvės žmogus jaučiasi visiškai kitaip...
 • Antibakteriniai šviesos jungikliai – galimybė apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų

  Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti panaudojami ir iš specialios medžiagos pagaminti šviesos jungikliai. Antibakterinėmis savybėmis...
 • Kokiais atvejais nereikėtų naudoti tekstilinių stropų?

  Tekstiliniai, dar kitaip vadinami juostiniai stropai – itin universali ir labai dažnai įvairiausiose pramonės šakose naudojama kėlimo jungtis. Aukštos kokybės sudėtimi pagrįsti tekstiliniai stropai yra patikimas ir beveik visada pasiteisinantis sprendimas sunkiasvoriams kroviniams kelti bei transportuoti, kurį galima naudoti vyraujant įvairioms darbo sąlygoms. Nors šio tipo stropai...
 • Velux ir Roto stoglangių palyginimas - kuriuos rinktis?

  Stoglangiai – unikalus, niekada populiarumo neprarandantis langų tipas, kurį sėkmingai galima pritaikyti tiek palėpėse, tiek bet kokio kito tipo pastato konstrukcijose. Stoglangiai ne tik užtikrina kokybišką natūralios šviesos sklaidą patalpoje, bet ir suteikia galimybę mėgautis išskirtine, tik pro tokį langų tipą atsiskleidžiančia panorama. VELUX ir ROTO – visame pasaulyje...
 • ES pasiekė susitarimą dėl privalomo saulės elektrinių naudojimo ant stogų [infografikas]

  Europos Sąjunga sutarė dėl pastatų energinio naudingumo direktyvos atnaujinimo, papildant ją reikalavimu saulės elektrines įrengti ant visų naujų ir dalies jau esamų pastatų stogų. Direktyva siekiama sumažinti anglies dioksido išmetimą visuose ES pastatuose, skatinant saulės energijos naudojimą ir supaprastinant saulės elektrinių integravimą į pastatų konstrukcijas. Atsižvelgiant į...
 • Sienų gruntavimas: ką reikėtų žinoti?

  Statydami naujus namus ar atlikdami seno būsto remontą, didžiąją daugumą apdailos bei statybos darbų paliekame profesionalams. Vis tik, tam tikri statybiniai procesai atrodo pakankamai nesudėtingi bei savotiškai kūrybingi, todėl juos dažnai atliekame patys. Vienas tokių – sienų dažymas. Sienų dažymas – pakankamai atpalaiduojantis ir malonus procesas, kuris leidžia išlaisvinti...
 • Viskas, ką reikia žinoti apie gipso kartono plokštes

  Gipso kartono plokštės – statybose itin dažnai naudojamos plokštės, kurias daugelis žmonių sieja su kabančių lubų montavimo procesais. Mažai kas žino, tačiau kokybiškos gipskartonio plokštės gali būti naudojamos ir visiškai kitais statybų tikslais. Vieno ar kito tipo gipso kartono plokštės gali būti naudojamos ir sienų, pertvarų ar net grindų montavimo darbuose. Trumpai aptarkime, kokie...
 • Kokią lietaus nutekėjimo sistemą rinktis – PVC ar plieninę?

  Vieno ar kito tipo sistemą lietaus nuvedimui galima rasti bet kuriame statinyje. Kokybiška, teisingai sumontuota lietaus nuvedimo sistema efektyviai surenka lietaus vandens perteklių, nukreipia jį į gruntą ir apsaugo pastatą nuo pernelyg didelės drėgmės. Šių sistemų dėka, saugomos statinio konstrukcijos bei ženkliai prailginama viso statinio eksploatavimo trukmė. Skirtingos lietaus nuvedimo...
 • Metalo laužo supirkimo pasaulyje: žingsnis į tvaresnį rytojų

  Metalo laužo supirkimas yra neatsiejama perdirbimo pramonės dalis, reikšmingai prisidedanti prie aplinkos išsaugojimo, duodanti ekonominę naudą bei prisidedanti prie tvarumo iniciatyvų įgyvendinimo. Panagrinėkime metalo laužo supirkimo subtilybes, daugiausia dėmesio skiriant metalo laužo rūšims, jų rinkos vertei ir praktiškiems patarimams žmonėms, turintiems metalo laužo bei norintiems juo...
 • Vandens filtruose naudojamos minkštinimo druskos nauda

  Vandens minkštinimas - tai procesas, kurio metu iš kieto vandens pašalinami mineralai, pavyzdžiui, kalcis ir magnis, dėl kurių gali susidaryti apnašų ir sugesti prietaisai bei santechnikos įranga. Minkštinimo druska yra labai svarbi vandens minkštinimo sistemų sudedamoji dalis, padedanti regeneruoti dervos rutuliukus ir palaikyti minkštinimo proceso efektyvumą. Vandens minkštinimas Prieš...
 • Kaip sukurti jaukią ir komfortišką miego aplinką?

  Kokybiškas miegas yra labai svarbus mūsų bendrai gerovei ir sveikatai. Vienas iš pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos miego kokybei, yra miegamojo dizainas ir atmosfera. Šiame straipsnyje panagrinėsime keletą svarbių aspektų, kurie padės jums susikurti idealų miegamąjį. Tinkamos lovos ir čiužinio pasirinkimas Pasirinkti tinkamą lovą ir čiužinį yra labai svarbu norint sukurti idealią...
 • Ventiliacijos vamzdžiai: kaip pasirinkti ir sumontuoti, kad jie tarnautų ilgai?

  Įrengiant vėdinimo sistemą pastate reikia naudoti tinkamus ortakius, kad būtų užtikrintas veiksmingas oro ištraukimas iš patalpų. Svarbiausi tokių ortakių parametrai yra skersmuo, forma, medžiagos, iš kurios jie pagaminti, tipas, taip pat izoliacijos klausimai. Kokie vamzdžiai turėtų būti naudojami vėdinimo sistemoms ir kokie yra jų montavimo etapai? Ventiliacijos vamzdžiai ir jų...
 • Kaip efektyviai optimizuoti sandėliavimo lentynas ir padidinti verslo efektyvumą?

  Efektyvus sandėliavimo lentynų optimizavimas yra esminis žingsnis siekiant padidinti verslo efektyvumą ir optimizuoti prekių valdymo procesą. Šiame straipsnyje išnagrinėsime pagrindinius žingsnius ir strategijas, kaip pasirinkti ir pritaikyti sandėliavimo lentynas, kad būtų pasiektas optimalus rezultatas: Išanalizuokite sandėlio poreikius: Prieš pradėdami optimizuoti lentynas,...
 • Koks turi būti vandens slėgis bute ir namuose?

  Norint gyventi patogiai ir komfortabiliai, kiekvienuose namuose reikalingas šildymas, vanduo ir elektra. Tačiau su kiekvienu išvardintu patogumo veiksniu reikia turėti tinkamų žinių, kad užtikrinti efektyvią jų veiklą. Vanduo vienas iš reikalingiausių dalykų žmogaus gyvenime. Jis reikalingas įvairioms žmonių fiziologinėms funkcijoms vykti, maisto gamybai bei higienos užtikrinimui. Tačiau, kad...
 • Akmens vatos izoliacijos privalumai

  Akmens vatos izoliacijos privalumai Akmens vata, dar kitaip vadinama mineraline vata, dėl daugybės privalumų yra plačiai naudojama statybų pramonėje. Tokia medžiaga pasižymi puikiomis izoliacinėmis, šilumą sulaikančiomis ir kitomis statinių gerovei bei saugumui užtikrinti reikalingomis savybėmis. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie akmens vatos naudą įvairioms reikmėms, nuo energijos...
 • Patarimai, kaip saugiai naudoti elektrinius telferius

  Elektrinės talės – automatizuota kėlimo įranga, kuri suteikia galimybę įvairius krovos darbus atlikti saugiai, greitai ir efektyviai. Lyginant su kita kėlimo technika, elektriniai telferiai yra sąlyginai nebrangi kėlimo įranga. Nesudėtingas valdymas, lengva priežiūra, kompaktiškas dydis, didelė darbinė jėga – dar keli privalumai, kuriuos užtikrina šios funkcionalios kėlimo...
 • Gyvenimas moduliniame name - asmeninės patirtys ir istorijos

  ,,MM Statyba“ yra pirmaujanti modernių, funkcionalių ir ekonomiškų įvairaus dydžio mobilių modulinių namelių, skirtų ne tik laisvalaikiui, bet ir nuolatiniam gyvenimui, gamintoja. Nuosekliai siekdami naujovių, mes nuolat siūlome šiuolaikiškus sprendimus, pagrįstus naujausiomis gamybos technologijomis. Jau 14 metų savo klientų svajones paverčiame realybe ir viso proceso metu teikiame...
 • Kaip išnaudoti mobilaus modulinio namelio vidaus plotą?

  ,,MM Statyba“ yra pirmaujanti modernių, funkcionalių ir ekonomiškų įvairaus dydžio mobilių modulinių namelių, skirtų ne tik laisvalaikiui, bet ir nuolatiniam gyvenimui, gamintoja. Nuosekliai siekdami naujovių, mes nuolat siūlome šiuolaikiškus sprendimus, pagrįstus naujausiomis gamybos technologijomis. Jau 14 metų savo klientų svajones paverčiame realybe ir viso proceso metu teikiame...
 • DEVELON mini ekskavatorių DX17z ir DX19 pirkėjams – geros naujienos

  Pietų Korėjos statybinės technikos gamintoja DEVELON (naujas DOOSAN vardas) 2024 metus pradeda geromis naujienomis. Klientai, kurie pirks šios kompanijos mini ekskavatorius DX17Z ir DX19 sausio-kovo mėnesiais galės pasinaudoti ne tik labai patraukliomis finansavimo sąlygomis (finansavimo palūkanos nuo 0,00 %), jų perkamai technikai bus suteikta iki 5 metų arba 3000 moto valandų standartinė...
 • Kaip Naujųjų metų pažadas taupyti elektrą gali virsti daugiau galimybių suteikiančiu pasirinkimu

  Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo mažinimas. Svarbiausia, kad tą galima daryti ne apribojant savo galimybes, bet pritaikant...
 • Kaip paspartinti savo būsto pardavimą?

  Nors Lietuvoje NT rinka šiuo metu siūlo neblogų galimybių užsidirbti, būsto pardavimas visada kelia bent šiek tiek jaudulio ir streso. Visas pardavimas gali virsti į ilgą procesą, tačiau yra keletas strategijų, kuriomis galite viską paspartinti. Šie patarimai padės pritraukti daugiau pirkėjų ir greičiau sudaryti sandorį. Gera kaina – daugiau dėmesio Labai svarbu skelbime nustatyti...
 • Benzininiai elektros generatoriai – elektros tiekimas visada, kai jo reikia

  Netikėtai ir kaip visada netinkamu laiku dingusi elektra – nemaloni aplinkybė, su kuria rečiau ar dažniau susiduriame daugelis. Elektros generatoriai – puikus sprendimas ne tik netikėtai nutrūkus elektros tiekimui, bet ir situacijose, kai elektros labai reikia, tačiau prieigos prie vietinio elektros tinklo tiesiog nėra. Tikrai galima teigti, jog elektros energijos poreikis...
 • Kokie stiklo paketai geriausi?

  Pagrindinė, visų langų sudedamoji dalis yra stiklo paketai. Būtent ši dalis yra atsakinga už šilumos ir garso izoliaciją patalpoje, todėl jos pasirinkimui tikrai reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Labiausiai paplitusios stiklo paketų rūšys – dvigubi ir trigubi paketai. Žinoma, plačiame šių gaminių asortimente galima rasti ir kitų alternatyvų, tačiau būtent dviejų ir trijų stiklų...
 • Antifulingas. Kaip teisingai pasirinkti produktą?

  Vandens transportas yra seniausia transporto rūšis. Ilgus metus buvo naudojama kaip pagrindinė transporto rūšis. Valtys, laiveliai, laivai, kateriai, burlaiviai, jachtos ,keltai ir šiandien išlieka svarbi ir neatskiriama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Plaukiant upėse, mariose ,jūroje, vandenynuose gausu įvairių organizmų, kurie noriai prisitvirtina prie laivų korpuso. Su šiuo procesu susiduria...
 • Kad neparastume brangios šilumos: ką reikia žinoti apie langų ir durų energinį efektyvumą

  Atėjus šaltajam metų sezonui, tinkami ir kokybiški langai bei durys tampa ypač svarbia komforto dalimi. Tada suvokiame, kad svarbi ne tik jų išvaizda, bet ir energinis efektyvumas. Aukštos kokybės, A++ energinės efektyvumo klasės PVC bei kompozito langai ir durys gali ženkliai sumažinti šildymo sąnaudas, užtikrinti optimalią šilumos izoliaciją ir suteikti namams jaukumo. Kodėl verta rinktis...
 • Saulės elektrinės šaltame klimate: kaip sulaužyti stereotipus apie efektyvumą

  Paplitusi nuomonė, kad saulės energija gali būti naudojama tik saulėtame ir šiltame klimate, greitai paneigiama dėl technologijų pažangos ir sėkmingo įgyvendinimo kai kuriuose šalčiausiuose pasaulio regionuose. Šiame straipsnyje nagrinėjamas saulės elektrinių efektyvumas šalto klimato zonose, paneigiant nusistovėjusį stereotipą ir išplečiant saulės energijos pritaikymo galimybes. Mitas apie...
 • Nemokami elektros instaliacijos sistemos mokymai: galimybė praktikoje išbandyti funkcionalumus bei susirasti naujų klientų

  Nemokami elektros instaliacijos sistemos mokymai: galimybė praktikoje išbandyti funkcionalumus bei susirasti naujų klientų Didesnis komfortas, efektyviai vartojama energija ir proporcingai mažėjančios komunalinės išlaidos. Tokie reikalavimai gali būti įgyvendinti, jei pastato įranga yra sujungta į bendrą naujos kartos išmanųjį skaitmeninės namų sistemos JUNG HOME tinklą. Pastarąjį...
 • Kokiais atvejais naudinga rinktis vakuuminę kėlimo įrangą?

  Įvairius kėlimo įrenginius naudoja bene visos pramonės šakos, kurios susiduria bent su minimaliu, sunkesnių ar nestandartinių krovinių kėlimo poreikiu. Inovatyvi, didelę keliamąją galią turinti kėlimo įranga efektyviai transportuoja įvairios paskirties krovinius, pakelia nepatogių formų konstrukcijas ir suteikia galimybę visus krovos darbus atlikti ne tik operatyviai, bet ir saugiai....
 • Ekspertai atsako: kokią medžiagą rinktis kapavietės dengimui?

  Jeigu norite užtikrinti tvarkingą, estetišką kapavietės vaizdą ir išvengti sudėtingos priežiūros, kapo dengimas akmens plokštėmis yra vienas geriausių sprendimų. Tam puikiai tinka granitas – ilgaamžė, atspari, išskirtinės išvaizdos medžiaga. Nesate užtikrinti dėl savo pasirinkimo? „Šilalės granitas“ specialistai apžvelgia granito plokščių privalumus ir trūkumus: Puikiai...
 • Dažniausiai užduodami klausimai apie karkasinius namus – atsako ekspertai

  Karkasiniai namai domina vis daugiau žmonių. „Karkaso meistrų“ komanda pastebi ne tik augantį susidomėjimą, tačiau ir tai, kad vyrauja ir nemažai klaidingų nuomonių bei mitų apie šiuos objektus. Taip pat yra ir dalykų, kuriuos būtų labai naudinga žinoti, jeigu pasirinktumėte tokią statybą. Pradedant karkasinių namų statyba, baigiant kainomis ir ilgaamžiškumu – apie viską iš...
 • Klijuotų rąstų namo statybos: ekspertas paneigia 6 paplitusius mitus

  Ruošiantis naujo būsto įkūrimui, verta rinktis natūralius sprendimus. Būtent toks variantas – rąstiniai gyvenamieji namai, gaminami iš specialiu būdu laminuotos medienos – klijuoto tašo (arba klijuotų rąstų). Deja, žmonės nepakankamai susipažinę su šia technologija, neretai vadovaujasi niekuo nepagrįstais mitais ir nuogirdomis. Klijuoto tašo namų statybą atliekančios įmonės...
 • 4 būdai kaip išmanusis namas leidžia taupyti pinigus žiemą

  Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar name įsirengti automatizuotas namų valdymo sistemas, kurios optimaliai reguliuoja patalpų...
 • Skalūno plytelių panaudojimas interjere: natūralumo ir stilingumo derinys

  Skalūnas – tai natūralus, ilgaamžis ir estetiškai patrauklus akmuo, kuris interjero dizaine yra vertinamas dėl savo unikalios tekstūros ir spalvų įvairovės. Skalūno plytelės gali suteikti bet kokiam patalpų interjerui prabangos, natūralumo ir šilumos pojūtį. Kaip efektyviai panaudoti skalūno plyteles, kad sukurtumėte stilingą ir jaukų namų aplinką? Skalūno plytelių savybės Skalūno...
 • Kurios kėlimo gervės geresnės – rankinės ar elektrinės?

  Kėlimo gervės – nuo senų laikų naudojama kėlimo įranga, kuri idealiai pasitarnauja skirtingų krovinių kėlimo ar traukimo atvejais. Naudojant šį įrankį nesudėtingai galima išvynioti arba suvynioti plieninius trosus, grandines ar kitas, krovinių kėlimo jungtis, ir tokiu būdu užtikrinti stabilų, saugų ir greitą krovinio judėjimą. Kėlimo gervės – funkcionali ir sąlyginai nebrangi...
 • Stogo danga mažo nuolydžio stogams

  Pasirinkti tinkamą stogo dangą, kai yra mažo nuolydžio stogas yra labai svarbu, tai užtikrina stogo sandarumą, ilgaamžiškumą, apsaugą nuo aplinkos veiksnių, estetinį vaizdą. Plieninė Classic (Click) stogo danga yra geriausias ir bene vienintelis pasirinkimas, garantuojantys stogo dangos kokybę, klasikinį dizainą ir technines savybes. „Luczaj Blachy“ yra patikimas stogo dangų...
 • Saulės elektrinės namams – pliusai ir minusai

  Saulės elektrinės namams tampa vis dažnesnis pasirinkimas vietoj tradicinių energijos šaltinių. Ši technologija žada mažesnes energijos sąnaudas ir palankesnį poveikį aplinkai. Tačiau svarbu suprasti tiek privalumus, tiek trūkumus, susijusius su saulės elektrinėmis namams. Pliusai Aplinkos draugiškumas. Saulės elektrinės yra aplinkai draugiškas energijos šaltinis, nes gamina elektros...
 • Tenas – sugedusios skalbyklės „išgelbėjimo“ priemonė

  Naujas tenas skalbyklei gali būti tikras išgelbėjimas, kai skalbyklė sugenda arba nustoja veikti. Šis kaitinimo elementas atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant, kad skalbyklė veiktų efektyviai, o vandens temperatūra būtų optimali. Teno funkcija Tenas sukuria šilumą, kuri reikalinga vandens šildymui skalbyklėje. Tai esminis procesas, leidžiantis skalbti drabužius skalbyklėje šiltu...
 • Kokias paslaugas klientams teikia spynų meistrai?

  Internetinė įmonė: spynumeistras.lt savo klientams teikia visas būtiniausias paslaugas, kurios yra susietos su užraktais. Pavyzdžiui, jei spynos viduje lūžo raktas, jeigu jums būtinai reikia patekti į namų vidų, tačiau kažkur dingo raktai, jeigu nepavyksta užvesti automobilio variklio, visada negaiškite laiko ir tuoj pat kvieskite į pagalbą profesionalus. Kokią naudą žmogui duoda spynų...
 • Kokį vaidmenį mūsų gyvenime atlieka baldų furnitūra?

  Jeigu jūsų namuose kai kurie baldai paseno, nėra reikalo iš karto skubėti vietoj jų pirkti naujus, nes senus baldus galima atnaujinti, juk kartais užtenka tik pakeisti jų furnitūrą – rankenėles, laikiklius, apdailos juosteles ar ratukus. Net smulkios namų baldų detalės gali pakeisti bendrą jų vaizdą ir veiksmingumą. Kokie yra baldų furnitūros atributai? Baldų furnitūros atributų...
 • Patarimai, kaip tinkamai išsirinkti vartų automatiką

  Prieš renkantis automatizuotus vartus, svarbu atsižvelgti į automatizuojamų vartų tipą. Yra keletas skirtingų tipų vartų, įskaitant varstomus kiemo vartus, stumdomus vartus ir pramoninius vartus. Kiekvienas vartų tipas turi savo unikalius reikalavimus automatikai, todėl svarbu pasirinkti automatikos sistemą, kuri būtų sukurta būtent jūsų turimam vartų tipui. Atsižvelgdami į vartų tipą, galite...