MANITOU naujienos parodoje BAUMA 2022

2022 m. spalio 25 d.
MANITOU naujienos parodoje BAUMA 2022

Miunchene (Vokietija), 2022 m. spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių. MANITOU grupė, pasaulinė krovos, kėlimo platformų ir žemės ūkiui skirtos krovos technikos lyderė, kurios parodos ekspozicijoje rasite šias naujoves: keturios naujos elektrinės kėlimo platformos, du besisukantys teleskopiniai krautuvai (MRT serija), teleskopiniai krautuvai. Vidutinio kėlimo aukščio teleskopinių krautuvų segmentą papildė keturi nauji 3,5 t keliamosios galios modeliai.

MANITOU naujienų sąrašas:
perėjimas prie elektrinių kėlimo platformų žmonėms kelti – 7 nauji kėlimo platformų modeliai;
• teleskopiniai krautuvai – pirmasis 100 % elektrinis kompaktiškas teleskopinis krautuvas (MT serija);
• 4 nauji vidutinio kėlimo aukščio teleskopiniai krautuvai;
• naujas didelio keliamojo svorio teleskopinių krautuvų asortimentas;
• naujienos kompaktinių krautuvų segmente – papildytas šarnyrinių krautuvų asortimentas ir ULM serijos kompaktiškas teleskopinis krautuvas.

Elektrinių kėlimo platformų asortimento pristatymas

MANITOU su 4 naujais kėlimo platformų modeliais didina „OXYGEN“ serijos technikos asortimentą. MANITOU su keturiais naujais kėlimo platformų modeliais didina mažos emisijos „OXYGEN“ serijos technikos asortimentą. 200 ATJe modelio kėlimo platformą nelygiam reljefui (darbinis aukštis iki 20 metrų) dabar galima įsigyti su keturiais vairuojamais ratais, kad būtų lengviau manevruoti, ir iki 250 kg keliamosios galios krepšiu, 30 kg daugiau nei ankstesniuose modeliuose. Šių kėlimo platfomų 50 % mažesnės priežiūros sąnaudos, lyginant su modeliais, kuriuose montuojami vidaus degimo varikliai. Nelygiems reljefams skirtų kėlimo platformų asortimente dar du elektra varomi modeliai – 160 ATJe ir 180 ATJe. Šios kėlimo platformos, kurių darbinis aukštis yra atitinkamai 16 metrų ir 18 metrų, taip pat su 50 kg padidintos krovos krepšiais. Taigi šių kėlimo platformų kėlimo platformos keliamas svoris gali būti net 250 kg. Žymiai padidinta 160 ATJ+ e modelio kėlimo platformos keliamoji galia – ji siekia net 400 kg.

Taip pat pateikiamas ir sprendimas darbams ten, kur elektros energijos trūksta arba dar nėra – nuimamas generatorius, jis tinka visoms minėtoms mašinoms ir garantuoja šios technikos darbą savaitei.

Kadangi saugumas yra MANITOU misijos pagrindas, 160, 180 ir 200 ATJe kėlimo platformų modeliuose yra įdiegtas saugos paketas, apsaugantis operatorių ir dirbančią komandą, taip pat įspėjantis transporto parko vadovus apie bet kokį rizikingą elgesį. Saugos paketo naujovės apima pamirštų diržų aptikimą ir kliūčių aplink mašinos važiuoklę aptikimą. „Apšvietimo“ paketas užtikrina didžiausią saugumą platformos pakrovimo ir iškrovimo metu, nes ant kėlimo platformų yra daug žibintų, kad būtų geras matomumas dirbantiems, o ir pati kėlimo platforma būtų matoma. Arnaud Boyer, „MANITOU Group“ rinkodaros ir produktų plėtros viceprezidentas, priduria: „Su visais šiais naujais produktais MANITOU yra pirmasis gamintojas, turintis 100 % elektrinių nelygiems reljefams skirtų kėlimo platformų asortimentą, pritaikytų darbams nuo 16 iki 20 metrų aukštyje“.

Pramoninį asortimentą papildė ir nauja 120 AETJ kėlimo platformos versija. Šiame modelyje montuojami asinchroniniai varikliai, kurie užtikrina patogų darbą. Šios naujos kartos šarnyrinės kėlimo platformos aprūpintos ta pačia diagnostikos sistema kaip ir nelygių vietovių asortimento technika, kad būtų galima greitai atlikti techninę priežiūrą, nereikalaujant papildomų įrankių.

Pristatytas elektrinis MANITOU teleskopinis krautuvas MT 625e

MANITOU pristatė savo pirmąjį 100 % elektrinį kompaktišką teleskopinį krautuvą. MANITOU taip pat papildo savo kompaktiškų teleskopinių krautuvų asortimentą, pristatydama savo pirmąjį 100 % elektrinį kompaktišką teleskopinį krautuvą. MT 625e, kurio keliamoji galia 2,5 tonos ir maksimalus kėlimo aukštis siekia 6 metrus, garantuoja tokį pat gerą našumą kaip ir dirbant modeliais su vidaus degimo varikliais. Krautuvas yra tokio pat dydžio, kaip ir modeliai su vidaus degimo varikliais. MT serija skirta talkinti statybos darbuose.

Šis modelis su 25 arba 33 kWh ličio jonų akumuliatoriumi 56 % sumažina techninės priežiūros sąnaudas, daug dėmesio skirta kasdienės techninės priežiūros palengvinimui. MT 625e puikiai tinka darbams patalpose ar miesto centre, renovuojant istorinius pastatus. MT 625e privalumai tokie kaip ir visuose MANITOU kompaktiškuose teleskopiniuose krautuvuose, nuo saugos paketo ir „Harmony“ ekrano, užtikrinančio saugų ir paprastą naudojimą.

Naujas elektrinių rotacinių teleskopinių krautuvų asortimentas

MANITOU MRT serijos rotacinių teleskopinių krautuvų gretas papildė 2 modeliai, 6 versijos.

MANITOU MRT serijos rotacinių teleskopinių krautuvų gretas papildė 2 modeliai, 6 versijos. Pristatyti elektriniai rotacinių teleskopinių krautuvų modeliai MRT 2260e ir MRT 2660e iš naujausio VISION+ asortimento. 6 tonų keliamosios galios ir atitinkamai 22 metrų ir 26 metrų kėlimo aukščio modeliai pasižymi tuo pačiu našumo lygiu kaip ir modeliai su vidaus degimo varikliais. 700 V/65 kWh ličio jonų akumuliatoriai užtikrina optimalų šių modelių naudojimą net ir sudėtingomis Šiaurės Europos klimato sąlygomis. Norint padidinti darbo laiką dar 4 valandomis, galima komplektuoti antrą 700 V/65 kWh bateriją.

Naudotojai turės trečią versiją su hibridine šių modelių versija. Ši konfigūracija pagerins lankstumą, ypač tada, kai yra ilgos kelionės tarp dviejų vietų arba akumuliatorių įkrovimui vietose, kuriose ne visada yra laisvų elektros įkrovimo vietų. Be to, šiuose dviejuose modeliuose yra keletas įkrovimo režimo parinkčių: integruotas 11 kW įkroviklis, kuriuo naudojantis akumuliatorius galima įkrauti per 4 valandas 30 minučių, o taip papt integruotas 22 kW įkroviklis – akumuliatorių įkrovimas trunka tik 2 valandas 15 minučių. Dar greitesnis sprendimas pasiekiamas naudotojams, kuri turi kitą integruotą įkroviklį, leidžiantį akumuliatorius įkrauti greičiau nei per valandą. Atkreipkite dėmesį, kad įkrovimo šaltinis turi būti 400 VAC. Naudodama šias galimybes, MANITOU operatoriams siūlo didesnį lankstumą atsižvelgiant į vartotojų poreikius.

Keturi nauji vidutinio kėlimo aukščio teleskopiniai krautuvai

MANITOU pristato keturis naujus statybų sektoriui skirtų teleskopinių krautuvų su vidaus degimo varikliais modelius. MT 735, MT 935, MT 1135 ir MT 1335 serijų modeliai gali kelti krovinius atitinkamai į 7 ar net 13 metrų aukštį. Jų keliamoji galia – 3,5 tonos. 11 metrų ir 13 metrų modeliai galimi su dviem transmisijos versijomis – hidrodinamine arba hidrostatine, kad atitiktų skirtingus vartotojų poreikius. Tiems patiems modeliams taip pat galimi du varikliai – 75 AG arba 100 AG.

Šiuose teleskopiniuose krautuvuose montuojami tokie pat prietaisų skydeliai kaip ir ankstesniuose modeliuose, su „Harmony“ ekranu, taip pat yra DSB mygtukai, kuriuos lengva ir paprasta perkelti į operatoriui patogią vietą.

Šiuose keturiuose modeliuose montuojama nauja kabina, kuri užtikrina dar geresnį panoraminį vaizdą, o naujas priekinis stiklas yra dar žemiau, kad būtų geriau matomas krovinys nuleidus strėlę. Be to bus lengviau keisti darbinius priedus. Taip pat buvo sukurtas naujas siauresnis, tvirtesnis slankių šakių vežimėlis, siekiant optimizuoti matomumą nuleidus strėlę. Naujos stogo apsauginės grotelės su nuožulniomis mentėmis užbaigia naujovių sąrašą.

Naujieji modeliai su erdvesne kabina išlieka gana kompaktiški, jų bendras plotis yra 2,28 metro, įskaitant priekinius stabilizatorius (modelių MT 1135 ir MT 1335), todėl jie idealiai tinka naudoti nedidelėse darbo vietose. Siekiant užtikrinti saugų pakrovimą/iškrovimą transportuojant krautuvus, šiuos keturis modelius galima gabenti konteineryje nenuimant ratų. Šiuose naujuose modeliuose taip pat yra šakių tvirtinimo sistema. Modeliai pasižymi aukštu našumo lygiu su „Autopower“ sistema (yra hidrostatinės pavarų dėžės modeliuose), kuri automatiškai reguliuoja variklio sūkius, naudojant vairasvirtę, judinant strėlę, nespaudžiant akceleratoriaus pedalo.

MANITOU MT 1335 yra „HA“ versija, tai reiškia, kad jis yra suderinamas su kėlimo platforma tik su hidrostatine transmisija. Kaip ir visuose MT serijos modeliuose, naujuose modeliuose standartiškai sumontuotas automatinis stovėjimo stabdis, „Easy Step“ laiptelis, kad būtų lengviau įlipti ir išlipti iš kabinos, taip pat oranžinis saugos diržas, kad būtų lengviau patikrinti, ar vairuotojas laikosi saugos priemonių. MT 1135 ir MT 1335 modeliuose yra rėmo išlyginimo funkcija, kad darbas būtų dar saugesnis.

Siekiant palengvinti kasdienės priežiūros darbus, buvo įdiegtos naujovės – centralizuoti tepimo taškai mašinos gale ir greita prieiga prie strėlės komponentų gale. Visi šie modeliai taip pat galimi su „Start & Stop“ funkcija. Pirmieji modeliai bus pristatyti iki 2023 m. pabaigos.

Naujieji 3,5 t keliamosios galios MT serijos teleskopiniai krautuvai

MT serijos modelis

Kėlimo galia (t)

Kėlimo aukštis (m)

Variklio galia (AG)

Maksimalus siekis į priekį (m)

Transmisija

MT 735

3.5

7

75

4

Hidrodinaminė

MT 935

3.5

9

75

6,40

Hidrodinaminė

MT 1135

3.5

11

75/100

7,20

Hidrodinaminė/Hidrostatinė

MT 1335

3.5

13

75/100

8,65

Hidrodinaminė/Hidrostatinė

Naujas kompaktinis teleskopinis krautuvas – ULM serija

ULM serijos teleskopinis krautuvas lengvai telpa priekaboje, kurios bendroji masė yra 3 500 kgŠiais metais pristatytas itin kompaktiškas ULM (Ultra Light Manitou) serijos teleskopinis krautuvas atitinka vartotojų, norinčių lengvai valdomos mašinos, kurią būtų galima lengvai transportuoti iš vienos vietos į kitą, lūkesčius. Mažiau nei 3 tonas sveriantis krautuvas lengvai telpa priekaboje, kurios bendroji masė yra 3 500 kg. ULM serijos teleskopinio krautuvo išmatavimai: 1,49 metro pločio ir 1,92 metro aukščio. Jo matmenys yra vieni kompaktiškiausių rinkoje, tad jį lengva naudoti ankštose erdvėse, ypač dirbant pastatuose ar manevruojant renovacijos vietose, tvarkant betoninių blokelių ar plytų padėklus. ULM yra dviejų versijų: 1,25 tonos ir 1,5 tonos keliamosios galios, o kėlimo aukštis – 4,30 metro. Siekiant didesnio saugumo ir matomumo, saugos grotelės buvo pakeistos smūgiams atspariu polikarbonato stoglangiu, kuris puikiai atitinka FOPS standarto reikalavimus. Puikus matomumas operatoriui ir į šoną, nes hidraulinės žarnos yra strėlės viduje, o variklio dangtis yra žemai, į dešinę nuo operatoriaus.

„Stop & Start“ funkcija užtikrina maždaug 10 eurų per valandą tuščiosios eigos TCO sumažinimą (sumažėja mašinos nusidėvėjimas, degalų sąnaudos ir prevencinė priežiūra).

ULM serijos teleskopiniai krautuvai

ULM 412 H

ULM 415 H

Kėlimo aukštis (m)

4,30

4,30

Kėlimo galia (t)

1 250

1 500

Prošvaisa (m)

0,29

0,29

Krautuvo plotis (m)

1,49

1,49

Krautuvo aukštis (m)

1,92

1,92

Variklio galia (AG)

35

35

Vienas iš plačiausių šarnyrinių krautuvų asortimentų rinkoje

MANITOU 12 naujų modelių išplėtė šarnyrinių krautuvų asortimentą.MANITOU 12 naujų modelių išplėtė šarnyrinių krautuvų asortimentą, kurį dabar sudarys 22 modeliai. MANITOU MLA („Manitou Loader Articulated“) serijos šarnyrinių krautuvų keliamoji galia svyruoja nuo 700 kg iki 1,5 tonos, o kėlimo aukštis yra nuo 2,50 iki 3,07 metro. Siekiant pasiūlyti kiekvienam modeliui pritaikytą eksploatacinių savybių lygį, 2 ir 3 serijų modeliuose sumontuotas 25 AG EURO V pakopos emisijas atitinkantis variklis, o 4 ir 5 serijose – 48 AG varikliai. Visas asortimentas leidžia patenkinti labai įvairius poreikius. Didžiausi MANITOU šarnyriniai krautuvai užtikrina iki 3,3 tonos keliamąją galią.

Nauji modeliai buvo specialiai sukurti statyboms (MLA 3-25 H-C ir MLA 4-50 H-C), skirti palečių šakėmis krauti padėklus nedidelėse erdvėse, kur kompaktiškumas yra būtinas. MANITOU MLA 2-25 H modelis turi hidraulinį variklį kiekvienam ratui, kad šios mažos mašinos būtų dar manevringesnės net ir nedidelėse, siaurose darbo vietose. Siekiant palengvinti šių krautuvų judėjimą tarp skirtingų darbo vietų, modeliai taip pat gali būti pervežami naudojant iki 3500 kg bendrosios masės priekabą. Šarnyrinių krautuvų svoris svyruoja nuo 1,5 tonos (2 serija) iki 2,6 tonos (5 serijos modeliams). Šis pranašumas leidžia MANITOU prisitaikyti prie nuomos rinkos poreikių, kai reikia per labai trumpą laiką pervežti techniką į vis kitą darbo vietą.

6 nauji MANITOU šarnyrinių krautuvų modeliai: MLA 2-25 H, MLA 3-25 H-C, MLA 3-25 H, MLA 4-50 H-C, MLA 4-50 H, MLA 5-50 H.

Naujas sunkiasvorių teleskopinių krautuvų asortimentas

Naujoji MHT serija sukurta taip, kad būtų galima visiškai saugiai tvarkyti sunkius ir didelių gabaritų krovinius Naujoji MHT serija buvo sukurta taip, kad būtų galima visiškai saugiai tvarkyti sunkius ir didelių gabaritų krovinius visų tipų reljefuose. Jo eksploatacinės savybės buvo gerokai patobulintos, o keliamoji galia gali būti nuo 9 iki 33 tonų, darbinis aukštis gali siekti 12 metrų.

Buvo patobulinta ergonomika – patogi ir lengvai pasiekiama operatoriaus darbo vieta su plačiais, neslystančiais laipteliais, didelėmis durimis ir „Easy Step“ grindų išpjova, leidžiančia saugiai įlipti ir išlipti į ir iš kabinos. Naujoji MANITOU JSM vairasvirtė dabar dar patogesnė.

Tarp asortimento modelių parodoje BAUMA pristatyta naujoji MHT-X 11250 versija skirta dirbti kalnakasybos sektoriuose, kurios kėlimo aukštis yra 11 metrų, o maksimali keliamoji galia – 25 tonos. Šis universalus modelis sukurtas saugiam sunkių, didelių gabaritų krovinių tvarkymui, ypač kasybos priežiūros darbams. Ergonomika buvo patobulinta patogia, lengvai pasiekiama vairuotojo kabina su plačiais neslystančiais laipteliais ir plačiomis durimis.

MHT-X 11250 modelis yra su galinga hidrauline sistema, kuri užtikrina 275 l/min srautą ir garantuoja labai aukštą našumo lygį. Pažymėtina, kad variklio sūkiai „Eco-Mode“ funkcijos pagalba automatiškai prisitaiko prie transmisijos poreikių. Šią sistemą galima įjungti iš kabinos ir taip sumažinti degalų sąnaudas kelionės metu.

Naujas modeliavimo įrankis

Siekdama toliau plėtoti savo paslaugų spektrą, MANITOU pradeda savo gaminių modeliavimą statybų rinkai. Visame pasaulyje (prancūzų ir anglų kalbomis) BIM bibliotekoje per manitou.com svetainę, BIM architektai, modeliuotojai ir dizaineriai gali lengvai įdiegti MANITOU mašinas į savo darbo aplinką statybos projektų metu.

BIM (pastato informacijos modeliavimas) reiškia statybos informacijos modeliavimo įrankius, kurie apima kiekvieną projekto etapą, nuo projektavimo iki griovimo. Šis modeliavimas suteikia vartotojams visiškai įtraukiančią patirtį, padeda priimti sprendimus ir supaprastinti darbų eigą. Ši duomenų bazė yra nemokama ir lengvai pasiekiama: tiesiog susikurkite paskyrą, kad galėtumėte pasiekti visus 3D modelius.

„Reviv’oil“ – nauja paslauga klientams

Šiais metais „Manitou Group“ pradeda naują programą, kuri skirta užkirsti kelią hidrauliniams gedimams. Ši programa, pavadinta „Reviv’oil“, apima hidraulinės alyvos filtravimą. Ši programa lengvai įgyvendinama naudojant specialius įrankius. Šią paslaugą dirbtuvėse atlieka MANITOU atstovų tinklo inžinieriai. Galutinis tikslas – išvengti mašinos prastovų ir taip sumažinti vartotojų išlaidas.

Nauji straipsniai

 • Kaip išsirinkti terasos baldus?

  Puikūs vidaus kiemo baldai suteikia jaukumo ir funkcijų jūsų lauko erdvėms. Pagrindinį kiemą galima paversti valgomojo vieta su erdviu stalu ir patogiomis kiemo sėdimomis vietomis su pinta sofa ir klasikine supimosi kėde, kurios viduje yra pliušinės pagalvėlės. Norėdami pasirinkti geriausius lauko baldus savo vidaus kieme, naudokite šiuos patarimus. Planavimas padės padaryti jūsų naująją...
 • Renkamės laiptus namams. Kokį tipą pasirinkti?

  Rinkdamiesi laiptus savo namams, galite rinktis iš daugybės variantų, kurie yra siūlomi rinkoje. Populiariausias laiptų tipas tikriausiai yra tradiciniai tiesūs laiptai. Tačiau yra ir daug kitų laiptų tipų, kuriuos galite rinktis, pavyzdžiui, spiraliniai laiptai, lenkti laiptai ir net pagal užsakymą pagaminti laiptai. Kiekvienas laiptų tipas turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu...
 • 100 metų patirtis tvirtinimo detalių, tvirtinimo elementų ir įrankių rinkoje

  Pirmasis pasaulyje sieninis kaištis, patentuotas 1911 m. (patento numeris 22680/11), negrįžtamai pakeitė apdailos darbų technologiją ir tapo Rawlplug® prekės ženklo pamatu. Jis taip pat davė pradžią visiškai naujam suvokimui apie tvirtinimo detalių ir tvirtinimo elementų sektorių. Šiuo puikiu išradimu Rawlplug® pažymėjo sektoriaus istorijos pradžią, o vėlesniais metais pradėjo...
 • Apgyvendinimas - statybininkų ir darbuotojų įvairiuose Lietuvos miestuose

  APGYVENDINAME STATYBININKUS ir kitų profesijų darbininkus įvairiuose Lietuvos miestuose. Šiuo metu Vilniuje, centre laisvas 2 kamb. butas su patogiu parkavimu 6-8 asm., Avižieniuose, Uosininkuose Vilniaus raj. galime priimti iki 50 žmonių, Alytuje galime priimti iki 20 žmonių. Dirbame su įmonėmis ir privačiai. Kiekviename kambaryje ne daugiau, kaip 4 lovos. Yra ateinanti valytoja,...
 • Neslidžios grindų plytelės – viskas, ką turėtumėte žinoti

  Plytelės – vienas populiariausių grindų apdailos pasirinkimų. Renkantis grindų plyteles atsižvelgiama į daugybę aspektų, bet vienas svarbiausių dalykų neabejotinai yra saugumas. Su saugumu itin susijusi viena reikšminga grindų plytelių savybė – jų slidumas. Suprantama, kad yra erdvių, kuriose grindų plyteles rinktis reikia itin atsakingai. Todėl tose vietose, kuriose gali iškilti...
 • Ką vertėtų žinoti apie vonios vandens maišytuvus?

  Ko tikimės iš vandens maišytuvo? Norime, kad jis būtų lengvai valdomas, patogus naudoti ir tuo pačiu taupytų vandenį. Pagal instaliavimo būdą vandens maišytuvai būna išoriniai (virštinkiniai) ir įmontuoti į sieną (potinkiniai). Dar jie būna skirstomi į standartinius ir termostatinius. Kaip trumpai apibūdinamas potinkinis vandens maišytuvas? Potinkinio vandens maišytuvo mechanizmas yra...
 • Universaliausios apdailos medžiagos įrengiant vonios kambarį

  Įrengiant nuosavą būstą šeimininkai negaili nei savo laiko, nei pinigų, tačiau tai daugiau išimtis, o ne taisyklė. Jeigu daugelis žmonių įrenginėja savo namus jau mąstydami apie sekančius namų atnaujinimo projektus, pavyzdžiui, naują kambarių sienų spalvą ar modernesnius baldus, bent vieną namų erdvę – vonios kambarį – būtina įrengti atsakingai ir atidžiai apmąstant visas...
 • SIP skydiniai karkasiniai namai - Tikri Namai

  Ne paslaptis, kad brangstant energijos ištekliams bei didėjant aplinkos užterštumui, žmonės didelį dėmesį ima skirti gyvenamųjų namų statybai ir taupiai eksploatacijai. Kažkada A, A+, A++ klasės namai atrodė kaip tolima ateitis, kurios įgyvendinimu domisi tik dideli inovacijų mylėtojai ir aplinkos saugojimo entuzijastai. Tačiau ši ateitis tapo dabartimi – visi naujakuriai ir...
 • Atsibodo namų ruoša, kokie galimi sprendimai?

  Atsibodo namų ruoša, kokie galimi sprendimai? Neįmanoma rasti tokio žmogaus, kuris būtų abejingas netvarkai. Mums patinka, kai mūsų namuose švaru, tvarkinga ir jauku. Tačiau tai galima padaryti tik po kruopštaus valymo. Kartais atrodo, kad tapome užburto netvarkos rato aukomis. Vienkartinis buto valymas gali užimti daugiau laiko nei mes galvojame. Vertiname švarą ir jaukumą ir visada...
 • Kam naudojami giluminiai panardinami siurbliai?

  Giluminio panardinamo siurblio paskirtis iš didelio gylio šulinio ar gręžinio pakelti į žemės paviršių ten esantį vandenį. Šį prietaisą sudaro valdymo mechanizmas, automatinis jungiklis, kiti elementai, kurie atsakingi už siurblio variklio veikimą. Kad būtų užtikrintas nepaliaujamas vandens tiekimas, būtina rinktis tik pačius kokybiškiausius prietaisus. Kur būna reikalingas giluminis...
 • Apskritimo formos kilimai – kuo jie ypatingi?

  Nors apvalus kilimas tikrai nėra naujiena, tačiau daugelis namų savininkų vis dar neįvertina arba pilnai nežino jų teikiamų privalumų. Jeigu pavargote nuo stačiakampių ir kvadratų bei norite namų interjerui suteikti šiek tiek daugiau išskirtinumo, apskritimo formos kilimai gali būti puikia investicija. Tinkamai pasirinkus jie į patalpą įneša šarmo, funkcionalumo ir estetinio žavesio. Tačiau...
 • Vandens nugeležinimo filtras padės išspręsti geležingo vandens problemą

  Jūsų namuose naudojamo vandens spalva pakito? Ji tapo rusva arba oranžinė, o vandens kvapas ir skonis primena geležį? O gal vandens spalvos pokyčių jūs nepastebite, tačiau ant įvairių su vandeniu kontaktuojančių paviršių ėmė formuotis rūdžių dėmės, kurias sunku pašalinti? Nepaisant to, su kokiais nepatogumais susiduriate, jei vanduo yra geležingas, jis neišvengiamai pakenks jūsų gyvenimo...
 • DOOSAN naujienos parodoje „Bauma 2022“

  Parodoje „Bauma 2022“, kuri vyks Miunchene (Vokietija) spalio 24-30 dienomis, DOOSAN pristatys pramonėje pirmaujančią naujų pažangiausių mašinų ir skaitmeninių technologijų ekspoziciją kompanijos stende Nr. FM.711/1. DOOSAN stende, po šūkiu „Powered by Innovation“ (“Vedamas Inovacijų”) pristatys naujausius bendrovės pažangiausių „Concept-X“,...
 • Kas garantuoja vamzdynų sistemos patikimumą: posakis „senas – geras“ nebetinka

  Bene daugiausia žalų būstuose draudikai priskaičiuoja dėl užlietų patalpų. Pastebima, kad tokios nelaimės nutinka ne tik trūkus seniems vandentiekio vamzdžiams sovietmečiu statytuose daugiabučiuose. Tokių atvejų būna ir pasirinkus mažiau kokybiškas vandentiekio sistemas arba montuotojams netinkamai atlikus savo darbą. Pasak ekspertų, inžinerinėms sistemoms, ypač tokioms, kurios montuojamos...
 • Biurų ir kitų erdvių valymas po statybų: ką svarbu žinoti?

  Taupant savo laiką ir pinigus po statybų, renovacijos ar tiesiog kosmetinio remonto paprasčiausia samdyti specialistus, kurie kokybiškai ir greitai išvalys erdves. Tačiau tikriausiai paklausite: o kodėl patalpų tiesiog negalime išsivalyti patys? Atsakymas – paprastas: atlikus bet kokius apdailos darbus po patalpas pasklinda statybinės dulkės, lieka sunkiai išvalomų dažų, klijų, silikono...
 • „Trimble" pristato naujieną – GPS imtuvo tikslumo prenumeratą

  Kaip vartotojai esame įpratę įvairias paslaugas prenumeruoti: duomenų planai mobiliesiems telefonams, mėnesiniai mokesčiai už muzikos ir televizijos laidų transliacijas, programinė įranga bei kt. Nuo šiol panašiu principu pagal poreikį galima pasinaudoti ir inžinerinių įrenginių, tokių kaip GPS imtuvai, funkcionalumu. JAV inžinerinių matavimų prietaisų ir programinės įrangos gamintojas...
 • Greita ir patogi langų kainos skaičiuoklė

  Domitės langų bei jų įrengimo kainomis? Pasinaudokite specialia langų kainos skaičiuokle ir greitai bei patikimai sužinosite kainas, galėsite išsirinkti sau palankiausius langų pasiūlymus. Toliau šiame straipsnyje pateikiama informacija apie langų kainų skaičiuokles, kuriomis pasinaudojus tampa lengviau apsispręsti dėl langų pasirinkimo ir numatyti visas svarbiausias išlaidas bei jų...
 • Interjerus kitiems kurianti architektė savuosiuose namuose laikėsi kelių taisyklių: turi patarimų visiems

  Interjerus kitiems kurianti architektė savuosiuose namuose laikėsi kelių taisyklių: turi patarimų visiems Interjero dizainerė ir architektė Justina Garbštė, socialinėje erdvėje dar žinoma kaip Justina Arch, dalijasi klientų kuriamų būstų vizualizacijomis ir patarimais, kaip įsirengti jaukius bei stilingus namus, bei kokių klaidų nedaryti. Nestandartinių sprendimų nevengianti J....
 • Bituminių čerpių montavimas. Dažniausios klaidos: 3 dalis

  Tikimės, jog perskaitę pirmąjį bei antrąjį straipsnius apie dažniausiai pasitaikančias klaidas bituminių čerpių stogo dangos montavimo metu sužinojote reikalingos informacijos, kuri ateityje padės išvengti problemų dengiant savo stogą. Bituminės čerpės yra viena unikaliausių stogo dangų tiek iš estetinės, tiek iš funkcionalumo pusės. Šiame straipsnyje sužinosite dar 7 stogdengių klaidas, dėl...
 • Itališki laiptai – meilė nuo pirmų žingsnių

  Kuomet kalbame apie laiptus ir jų pasirinkimą, kartais net nesusimąstome, kokie jie yra svarbūs. Pagrindinis laiptų tikslas yra padėti žmonėms persikelti iš vienos erdvės į kitą. Laiptai gali būti montuojami patekimui į rūsį, požeminę erdvę, į palėpę ar kitą aukštą ir t.t. Juk tai ne tik labai svarbus interjero akcentas, kuris gali neatpažįstamai pakeisti erdvę, stilių, bet ir komforto,...
 • Bituminių čerpių montavimas. Dažniausios klaidos: 1 dalis

  Sėkmingas stogo projektas reikalauja, jog stogdengiai naudotų taisyklingus metodus. Jeigu bituminės čerpės montavimas bus atliktas netinkmai, galutinis rezultatas bus nuviliantis tiek efektyvumo atžvilgiu, tiek estetiškai. Tokiu atveju ir stogo danga, pagaminta iš geriausių ir brangiausių medžiagų, čia nepadės, jei nebus pasikliaujama bituminių čerpių montavimo instrukcija. Net ir menkiausia...
 • Bituminių čerpių montavimas. Dažniausios klaidos: 2 dalis

  Sėkmingam stogo projektui reikalingos ne tik deramos bituminės čerpės, bet ir kruopščiai bei atsakingai atliktas darbas, laikantis taisyklingų montavimo metodų. Praeitame straipsnyje buvo aprašytos pirmos 6 dažniausiai pasitaikančios montavimo klaidos dengiant bituminių čerpių stogo dangą, tačiau klaidų sąrašas tuo nesibaigia. Šiame straipsnyje papildysime ankstesnį sąrašą dar 7 dažniausiomis...
 • Filtruoto vandens privalumai ir kodėl verta įsigyti vandens filtrą

  Filtruotas vanduo pasižymi gausybe privalumų mūsų gerai sveikatai, savijautai, gyvenimo kokybei, buičiai ir net piniginei! Jei savo namuose vis dar naudojate nefiltruotą vandenį arba perkate ir vartojate vandenį buteliuose, būtų pats metas sužinoti daugiau apie svarbias priežastis, dėl kurių savo namuose vertėtų įsirengti vandens filtrą. Daug geresnis vandens skonis Filtruoto vandens...
 • S. ir J. Nainiai atvėrė savo išmanių namų duris ir atskleidė, dėl kokios priežasties daugiau nebesipyksta

  Netrukus bus metai, kaip Simona ir Jonas Nainiai gyvena ilgai kurtuose svajonių namuose. Prieš čia įsikeliant teko ne vieną mėnesį jaustis be vietos, nors ir puikioje kompanijoje, glaudžiantis po draugų stogu – kantriai laukti kaip taisyklė užsitęsusios būsto statybų ir finalinių įrengimo darbų pabaigos. Visgi šiandien stilingoji pramogų pasaulio pora jau vadina savo erdvę tvirtove,...
 • DX225LC-7X – pirmasis DOOSAN išmanusis vikšrinis ekskavatorius

  DOOSAN pristatė naująjį DX225LC-7X – pirmąjį kompanijos išmanųjį vikšrinį ekskavatorių. Operatoriai galės dirbti greičiau ir efektyviau. DX225LC-7X standartiškai siūlo daugybę naujų funkcijų, įskaitant visiškai elektrinę hidraulinę (FEH) technologiją. FEH yra panaši į VBO (virtualaus išleidimo) sistemą, kurią vadiname DOOSAN D-ECOPOWER. FEH yra VBO be pilotinių slėgio linijų....
 • Šlaitinio stogo konstrukcijos montavimas - teisinga tvarka

  Šlaitinio stogo konstrukcijos montavimas priklauso nuo daugelio veiksnių ir detalių, į kurias būtina atsižvelgti ir prie kurių būtina pritaikyti visą konstrukcijos išplanavimą. Tad visiškai tikslaus atsakymo, kaip teisingai reikia įrengti stogo konstrukciją kiekvienam atvejui nėra. Toliau trumpai aptarsime 10 žingsnių, kokia tvarka, pritaikyta mūsų klimatui, rekomenduojame įrengti šlaitinio...
 • Automobilių pastogės - alternatyva garažams

  Norintiems apsaugoti savo turimą transporto priemonę nuo darganos bei saulės kaitros, visada kyla klausimas, ką pasirinkti – garažą ar pastogę. Abu variantai yra puikūs, turintys ilgus privalumų sąrašus, tačiau šiandien dėmesį skirsime ne garažams, o puikiai jų alternatyvai, t. y., pastogėms automobiliams. Kas yra pastogė automobiliui? Pastogė automobiliui – tai...
 • Metalinės segmentinės tvoros

  Šiais laikais dažniausiai pasirenkami metaliniai tvoros segmentai yra pagaminti iš plieno arba aliuminio, kurie yra suvirintos vielos arba anksčiau itin populiarios kalamosios geležies dekoratyvinės tvoros struktūros. Čia panagrinėsime šių metalinės tvoros tipų vertybes ir trūkumus. Metalinės tvoros istorija Kolonializmo laikais tik turtingiausieji ponai galėjo sau leisti importuoti...
 • Segmentinės tvoros montavimo klaidos

  Vienas iš didžiausių kiekvieno namo savininko pasiekimų – nuosavos valdos eksterjero sutvarkymas savo rankomis. Nesvarbu ar tai būtų žolės ir daržo sodinimas, ar architektūrinės dizaino detalės, ar laisvalaikio erdvės kūrimas, sau tobulos erdvės, kurią vadiname namais, kūrimas yra viena iš privilegijų, turint savo nuosavą gyvenamosios žemės plotą. Tvora dažnai yra viena iš savo namų...
 • Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

  Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA...
 • 5 patarimai, kaip taupyti vandenį

  Vanduo – gyvybiškai svarbus kiekvienam iš mūsų. Taigi, turime būti atsakingi – elgtis taip, kad išsaugotume kuo daugiau svarbaus šio ištekliaus. Gera žinia ta, kad būdų, kaip tai padaryti, yra tikrai labai daug, todėl galite būti tikri – rasite tuos sprendimus, kuriuos bus ypač lengva pritaikyti. Tad pat metas apie juos sužinoti daugiau. Nuolat girdime apie tai, kad...
 • Baldai ir interjero detalės – namams, į kuriuos smagu sugrįžti

  Kas yra jaukūs namai? Jaukūs namai – tai harmonija visame kame dvelkiantys namai, į kuriuos malonu grįžti ir kuriuose patogu gyventi. Patogų gyvenimą namuose kuria ne kas kitą, kaip tinkamai pasirinkti kietieji bei minkštieji baldai ir, žinoma, įvairios interjero detalės, puošiančios interjerą bei kuriančios atitinkamą nuotaiką. Prieškambario baldų pasirinkimas Prieškambario baldų...
 • Kuo skiriasi roletai nuo žaliuzių?

  Jei langų dangas perkate pirmą kartą, galbūt nežinote, nuo ko pradėti. Puiki vieta pradėti yra pasirinkti tarp žaliuzių ar roletų ieškant tinkamo savo lango stiliaus. Kuo skiriasi žaliuzės ir roletai? Daugelis pirkėjų šiuos du žodžius vartoja pakaitomis, kalbėdami apie skirtingus langų dangų stilius. Tačiau yra dvi skirtingos kategorijos, kurios jūsų langų uždengimo parinktis padalija...
 • Kada krovinys laikomas negabaritiniu kroviniu?

  Sunkių ir negabaritinių krovinių gabenimas, be abejo, yra sunkesnis nei standartinio dydžio krovinių gabenimas. Tai ne tik brangesnė, bet ir norint užtikrinti sėkmingą siuntą, reikia tinkamai pasverti savo galimybes. Turite apsvarstyti daugybę dalykų, pradedant tinkamo vežėjo paieška ir baigiant leidimų ir dokumentų ruošimu. Šiame straipsnyje pateikiame viską, ką reikia žinoti apie sunkių ir...
 • Vandens filtrai ir dideli jų privalumai mūsų namams

  Nesvarbu, ar vanduo iki jūsų čiaupo atiteka per centralizuotas vandentiekio sistemas, ar vandenį gaunate iš šulinio arba gręžinio, vandens kokybė yra labai svarbi jūsų šeimos sveikatai ir gerovei. Į geriamąjį vandenį visada gali patekti nepageidaujamų ir potencialiai kenksmingų mineralų, mikroorganizmų, bakterijų ar elementų, tokių kaip švinas. Nors kai kurie iš vandenyje galinčių būti...
 • Populiariausios stogų dangos vienoje vietoje. Ką lietuviai renkasi savo būstui?

  Šiuolaikinės inovacijos suteikia daug kūrybinės laisvės statybos ir būsto apdailos srityje. UAB „Stogų sistemos“ puikiai supranta išskirtinumo bei kokybės poreikį ir savo klientams siūlo itin platų stogo dangų bei kitų produktų asortimentą. Įmonės atstovai apžvelgia produkciją ir atsako, kas labiausiai domina pirkėjus. Plieninės stogo dangos – vienos perkamiausių Dėl...
 • Langų ir durų gamyba iš medžio,ar yra privalumų lyginant su plastiku?

  Šiandien mediena ir ekologija namuose vėl madinga. Dauguma pasirenka ne tik pigiausią remonto būdą namuose, bet ir pagalvoja apie kokybę. Dėl šių priežasčių mediniai langai ir durys pamažu grįžta į mūsų namus. Mediena – ekologiška medžiaga, geriausiai tinkanti durų ir langų konstrukcijų gamybai. Šiandien jau paplitę plastikiniai langų rėmai ir durys iš sintetinių medžiagų beveik visose...
 • 10 patarimų, kaip išsirinkti Jums tinkamą stogą

  Stogas yra viena iš svarbiausių namo dalių.Jis ne tik apsaugo nuo šalčio, karščio ir lietaus, bet ir puošia pastatą, todėl atkreipkite ypatingą dėmesį. Ypač šioje visuotinio atšilimo situacijoje, kai audrą pakeičia kruša ir rūgštus lietus, stogo danga nusidėvi greičiau ir gali būti visiškai sunaikinta ištikus stichinei nelaimei. Draudimo bendrovė skaičiuoja, kad šių metų birželį dėl neįprastai...
 • Nesenstanti klasika vonios kambaryje: skoningas dizainas svarbus, tačiau vien juo komforto nesusikursite

  Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmesį, norint įsirengti funkcionalų, tačiau estetikos ir emocinio komforto principus...
 • Kavos staliukai, kaip išsirinkti perkant internetu?

  Daugelis iš mūsų nepradeda dienos be kavos ir žinoma ją geria namuose prie savo kavos staliuko. Kavos staliukas nuo seno yra tapęs tradiciniu svetainės baldu, kur būna sofa, ten būtinai šalia jos turi būti vietos pasidėti kavos puodeliui, ar užkandžiui prie kavos. Užklydus netikėtiems svečiams mes juos sodiname ant svetainės sofos ir žinoma patiekiama vaišes, ant kavos staliuko. Tai toks...
 • Kaip išsirinkti dujinį katilą namams?

  Įsirengus savo svajonių namus, ar padarius rekonstrukciją savo namuose, visiems būtina įsirengti ir įrenginį, kuris žiemą šildytų Jūsų namus. Šiuolaikinis pasaulis diktuoja sąlygas ir madas, kad namų šildymo procesas būtų kuo paprastesnis, todėl visi svarsto vienokias ar kitokias namų šildymo galimybes. Vienas iš paprastesnių būdų šildyti namus ir pasirinkti namų šildymui – dujinis...
 • Akmeniniai borteliai bei akmens masės plytelės – ilgaamžis pasirinkimas lauko darbams

  Akmens masės plytelės bei akmens borteliai – tai puikus pasirinkimas žmonėms, ieškantiems tvaraus, ilgaamžio bei ypač stilingai bei tikrai prabangiai atrodančio sprendimo savo kiemo ar sodo aplinkai sutvarkyti. Kokiems lauko projektams tinka akmens masės plytelės? Akmens masės plytelės yra itin puikus pasirinkimas tada, kai norima įsirengti stilingai atrodančias terasos ar...
 • Su www.PerkiStatai.lt Jūsų statybos ar remontas taps lengvesni!

  Bene geriausios statybinių medžiagų kainos Savo statyboms geromis kainomis galite apsipirkti PerkiStatai.lt prekybos sistemos dėka. KODĖL PAS MUS PIGIAU ? - Nes mes nelaikome viso asortimento savo sandėliuose - daugelis statybinių medžiagų atvyksta tiesiai iš gamintojų sandėlių, todėl mes galime operatyviai keisti kainodarą, krentant rinkoje kainoms, o ne laikyti aukštas sandėlio užpirkimo...
 • Kuo degintos lentos yra pranašesnės už įprastines?

  Jei paprastos medinės lentos yra mėgstamos dėl savo šviesios spalvos ir dėl natūralumo, tačiau tuo ir baigiasi jų praktiškumas. Toliau prasideda trūkumai - jos bijo medžius graužiančių parazitų, joms kenkia drėgmė ir pelėsinis grybas, todėl jos negali pasigirti ilgalaikiu patvarumu. Dėl šios priežasties įprastas lentas būtina impregnuoti įvairiais lakais, dažyti dažais, o šios medžiagos kelia...
 • Vokiškos čerpės - puiki medžiaga dengiant stogą

  Vokiškos čerpės - puiki medžiaga dengiant stogą Statant ar renovuojant namą jo visos dalys yra svarbios. Nežinant esminių dalykų, galima padaryti labai daug klaidų, kurios ateityje kainuos nemažai. Todėl norint visus darbus atlikti tinkamai, svarbu žinoti tam tikrus pradmenis. Kalbant apie namo stogą, jis yra kone svarbiausia namo dalis. Jeigu jis bus išsirinktas tinkamai, jis gali tarnauti...
 • Vandens minkštinimo filtrai kieto vandens problemoms šalinti

  Vandens kietumas - tai bendra vandens savybė, kuri atsiranda dėl vandenyje ištirpusių kalcio ir magnio junginių bei kitų elementų, pavyzdžiui, geležies. Kieto vandens problemos būdingos daugumai būstų. Lietuvoje apie 90 % vandens yra kietas arba labai kietas. Taip yra todėl, kad Lietuvoje vandens kietumas nėra reglamentuojamas, o tai reiškia, kad ir centralizuotai tiekiamas vanduo gali būti...
 • Parketlentės – puiki alternatyva tradicinėms medinėms grindims

  Įsirengiant namus, grindys yra viena svarbiausių ilgalaikių investicijų. Jei ieškote dangos, kuri būtų universali ir lengvai derinama su bet kokiu interjeru ir dekoru, parketlentės yra puikus pasirinkimas. Tai alternatyva brangesnėms, sunkiau prižiūrimoms medžio masyvo grindims. Kokiais dar privalumais pasižymi ši danga ir kokiam būstui ji tinkamiausia? Tinka visų tipų...
 • Kokiais privalumais džiugina vinilinė grindų danga ir kada verta ją rinktis?

  Įsirengiant būstą ar planuojant jo renovaciją, kyla daugybė klausimų, susijusių su įvairiais interjero aspektais. Grindų pasirinkimas – viena opiausių temų. Atsivertus katalogus su skirtingais grindų tipais, spalvų ir raštų paletėmis, gali atrodyti, kad iš plataus asortimento išsirinkti to vienintelio, geriausiai tinkančio Jūsų būstui, tiesiog neįmanoma. Vis dėlto, vis daugiau namų...
 • Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokiniai ir mokytojai dalyvauja “Erasmus +” programos projektuose

  Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras baigė įgyvendinti “Erasmus +” programos mobilumo projektą Nr.2020-1-LT01-KA116-077477 "Profesinio rengimo veiksmingumo gerinimas per mobilumo veiklas". . Projekte mobilumą organizavome 4 - iomis kryptimis (sektoriais): statyba, slauga, mokinių su spec. poreikiais profesinis rengimas, profesinio rengimo specialistų kompetencijų...
 • Nosį riečiantys kvapai tualete: kada gelbsti liaudiški sprendimai, o kada verta pagalvoti apie naują santechniką?

  Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigaminamas priemones, taip pat išbandyti rinkoje siūlomas chemines alternatyvas. Vis dėlto, jei tam...