Renkamės protingų namų sistemą KNX: į ką atkreipti dėmesį?

2024 m. liepos 1 d.

Pranešimas žiniasklaidai

2024 m. liepos 1 d.

Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbiausius žingsnius, kurie būtini norint įsidiegti ne tik kokybišką KNX sistemą, bet ir atlikti šiuos darbus taip, kad sistema tarnautų patikimai ir be klaidų.

Patikimo gamintojo pasirinkimas – pusė darbo

KNX sistemos standartas – arba, tiksliau tariant, namų ir pastatų automatizavimo protokolas – buvo sukurtas dar 1999 metais. Šiandien jis pripažįstamas visame pasaulyje ir užtikrina sklandžią įvairių KNX įrenginių tarpusavio sąveiką. Būtent dėl tokio populiarumo KNX protokolą naudoja daugybė skirtingų gamintojų.

Tačiau universalaus KNX standarto naudojimas savaime neužtikrina sistemos įrenginių kokybės. Todėl namų šeimininkai turi gerai išsinagrinėti įvairių gamintojų siūlomus sprendimus ir produktus bei pasirinkti tą prekės ženklą, kuris geriausiai atitinka jų poreikius.

Pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į gamintojų reputaciją ir patirtį – labiau tikėtina, kad pažangius ir patikimus sprendimus pasiūlys pasaulyje pripažinti, ilgametę patirtį sukaupę gamintojai. Atlikus tai, svarbu nuodugniai peržiūrėti gaminių asortimentą ir įsitikinti, kad jis atitinka konkrečius automatizavimo poreikius ir yra suderinamas su kitais namų prietaisais, tam, kad jų integracija būtų sklandi.

„Daugiausia dėmesio reikėtų skirti kokybei ir ilgaamžiškumui – namų šeimininkai turėtų pasidomėti gaminių medžiagomis ir ieškoti atsiliepimų apie konkrečius gamintojus bei jų produktus. Taip pat svarbus kokybiškas klientų konsultavimas ir garantinis aptarnavimas, tad reikia rinktis tokį KNX sistemos gamintoją, kuris siūlo techninę pagalbą, garantinį aptarnavimą ir galimybę kreiptis į sertifikuotus diegėjus“, – pasakoja jungiklių ir protingų namų centro „JUNG Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis.

Anot jo, gamintojų technologinė pažanga bei jų produktų dizainas – tai dar vienas kriterijus, kurį verta įtraukti renkantis KNX sistemos gamintoją. „Savaime suprantama, geriau rinktis tokį, kuris nuolat investuoja į naujoves ir šiuolaikinį dizainą – tokių gamintojų produktai išliks aktualūs ne tik techniškai, bet ir estetiškai. Galiausiai, pirmenybę reikėtų teikti ir tiems, kurie laikosi tvarumo bei etikos principų“, – pasakoja R. Skurdenis.

Kokybiškas diegimas – namų funkcionalumą lemiantis etapas

Išsirinkti patikimą KNX sistemą – tai tik pusė darbo. Lygiai tokia pat svarbi namų „išmanizavimo“ dalis yra ir kokybiškas sistemos diegimas, kurį gali atlikti tik kvalifikuoti profesionalai.

Pasak įmonės „Think Light“, kuri užsiima KNX sistemų ir elektros instaliacijos diegimu, pardavimų projekto vadovo Adomo Gusčio, sistemos diegimo procesas visuomet prasideda nuo elektros techninio projektavimo.

„Kuo jis kokybiškiau atliktas, tuo vėlesniuose etapuose galima daugiau sutaupyti. Turint elektros techninį projektą, elektrikas išvedžioja visus kabelius bei KNX sistemos magistralę – atlieka pirmą elektros darbų etapą. Kai padaroma visa apdaila, elektrikas sujungia visus elektros prietaisus, tokius kaip šviestuvai, jungikliai, transformatoriai, termostatai ir kitus – tai yra antrasis elektros darbų etapas“, – vardija specialistas.

Po šio etapo darbą pradeda KNX sistemos programuotojas – viską apjungia taip, kad namas taptų vieninga sistema. Atlikus programavimo darbus, projektas laikomas užbaigtas – klientui perduodami visi prisijungimo duomenys (slaptažodžiai ir dokumentacija), supažindinama su veikimo principu, apmokoma naudotis sistema.

„Esant poreikiui, specialistai klientui teikia pagalbą – operatyviai atsako į įvairius klausimus bei sprendžia iškilusias problemas. Paprastai užtenka 2–5 dienų, kad namų šeimininkai perprastų KNX sistemą ir išmoktų ja naudotis“, – dalijasi patirtimi A. Gustys.

Ar galiu pasidaryti pats?

KNX sistema reikalauja specifinių žinių, tad nors ją ir galėtų įdiegti savamokslis elektrikas be specialių mokymų, tokiu atveju nėra jokių garantijų, kad sistema veiks tinkamai. O ką jau kalbėti ir apie darbui atlikti sugaištą laiką.

„Kad būtų paprasčiau suprasti, galime sugretinti išmanius namus ir automobilius. Tiek vienų, tiek kitų patikimumo, komforto bei kainų lygis skiriasi. Išmanų namą gali sukurti ir studentas, atlikdamas baigiamąjį darbą, tačiau tokį namą lyginčiau su automobiliu, surinktu požeminiame garaže iš atsitiktinai rastų detalių skelbimuose ar laužyne. Toks išmanus namas irgi funkcionuos, bet kaip ilgai?“ – palygina A. Gustys.

Specialistas taip pat atkreipia dėmesį, jog renkantis KNX sistemos diegėjus, pravartu pasidomėti jų turima patirtimi: „Renkantis kompaniją, kuri diegs išmanius namus, reikėtų rinktis pagal jos ilgaamžiškumą – kuri turi daugiau patirties, ir pagal tai, kaip greitai ir kokybiškai gali suteikti techninę pagalbą. Dauguma kompanijų suteikia tik dvejų metų garantinį laikotarpį ir jam pasibaigus stengiasi nebegrįžti, nes ne visos sugeba surasti ir pašalinti gedimą“.

Kaip batai – reikia pasimatuoti

Kaip teigia „Think Light“ specialistas, jei tik yra galimybė, namų šeimininkai, prieš diegdami KNX sistemą savo namuose, turėtų išbandyti ją patys.

„Užsakovams verta kreiptis į diegėjus ir ieškoti galimybės išbandyti KNX sistemą gyvai ir pasižiūrėti, ar visi šeimos nariai supranta, kaip valdomas išmanusis namas, bei įsivertinti, kokių funkcionalumų būtent jiems reikia“, ­– įsitikinęs A. Gustys

„Tai padaryti galima JUNG Vilnius biure. Čia turime įsirengę „Showroom“ – demonstracinį butą, kuriame įdiegėme KNX sistemą. Ja besidomintys klientai atvyksta pas mus praktiškai išbandyti KNX sistemos funkcijas, pamatyti kaip veikia išmaniųjų namų scenarijai ir kaip galima visa tai valdyti net balso komandomis. Ką pasirinks namų šeimininkai – tik fantazijos ir poreikių reikalas, nes KNX sistemos galimybės yra praktiškai neribotos“, – papildo R. Skurdenis.

Bazinis funkcionalumas turėtų apimti apšvietimo, šildymo, vėdinimo, vėsinimo valdymą, įeigos kontrolę (kad namas „suprastų“, kada išvykstama ar grįžtama, kad galėtų aktyvuoti tam tikras funkcijas), gaisro saugą ir apsaugą. Papildomai galima integruoti automatines užuolaidas, vaizdo kameras, pievos laistymą, išmanias funkcijas baseine ar pirtyje, garso sistemą.

„Pasirinkti savo namams KNX sistemą – tai reiškia investuoti į novatoriškus, individualiai jums pritaikytus sprendimus. Tik pasirinkus kokybišką gamintoją ir patikimą diegėją, išmanieji namai gali veikti nepriekaištingai daugelį metų. Todėl išties verta investuoti į kokybišką išmaniųjų namų sprendimą, kurį kartą įdiegus, nebereikės juo rūpintis iškilus net mažiausiai problemai. Teliks mėgautis futuristinių namų pranašumais, kuriuos galima turėti jau šiandien“, – priduria „JUNG Vilnius“ direktorius R. Skurdenis.

Nauji straipsniai

 • Būsto renovacija – tik dalis sprendimo. Kaip sutaupyti dar daugiau energijos?

  Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujinti daugiabučiai naudoja mažiau energijos šildymui, tad su tuo susijusios anglies...
 • Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė pravėrė naujo vonios kambario duris: atskleidė, kodėl nebereikės nei šepečio, nei oro gaiviklio

  Įsirenginėdami naujus namus, aktorius, humoristas Mantas Stonkus su sužadėtine, aktore Gelmine Glemžaite prioritetą teikė kokybei, ilgaamžiškumui, naujausioms technologijoms ir minimalistiniam dizainui. Ne išimtis – ir vonios kambarys: asmeniniame ir svečių kambariuose įrengti ypatingi WC puodai, kurių neišvysi kiekvienuose namuose. „Žmogus laimingas turėdamas stogą virš galvos....
 • Saugaus geriamojo vandens užtikrinimas: šulinio vandens filtravimo svarba

  Šulinio vanduo - dažnas geriamojo vandens šaltinis nemažai daliai Lietuvoje gyvenančių žmonių - turi privalumų, nes leidžia sutaupyti lėšų ir yra nepriklausomas nuo savivaldybės vandens sistemų. Jame taip pat yra natūralių mineralinių medžiagų, kurios gali būti naudingos sveikatai. Tačiau šulinio vanduo taip pat gali kelti nemažai problemų dėl užterštumo rizikos. Vandens filtravimo sistemos...
 • Plytelių klijavimas – kruopštus darbas. Konsultuoja meistras

  Plytelių klijavimas labai dažnai įvardijamas kaip vienas sudėtingiausių vidaus apdailos darbų. Pirmiausia jis reikalauja labai didelio kruopštumo. Žinoma, žinių, kurios ateina su praktika. Galiausiai, specialių priemonių, įrangos, kuri užtikrina ne tik kokybę, tačiau ir greitį. Kadangi plytelių klijavimas yra labai atsakingas darbas – geriausia jį palikti specialistams, kurie atitinka...
 • Kodėl trapecinės skardos yra geras sprendimas fasadui?

  Trapecinė skarda – ne tik puikiomis eksploatacinėmis savybėmis pasižyminti, bet ir labai universali priemonė, kurią galima pritaikyti kardinaliai skirtingose situacijose. Nors šio tipo skarda dažniausiai naudojama stogų formavimo tikslams, tačiau ji puikiai tinka ir tvoroms, apdailai, ar, sakykim, fasadams. Kitaip nei kitas, panašaus pobūdžio medžiagas, trapecinius lakštus galima...
 • Sraigtiniai poliai ir profiliai statybai: kam jų reikia ir kodėl?

  Sraigtiniai poliai ir profiliai yra esminiai šiuolaikinės statybos komponentai, siūlantys universalius ir patikimus pamatų ir konstrukcijų atramos sprendimus. Šie elementai ypač naudingi projektuose, kuriuose tradiciniai pamatai neįmanomi dėl grunto sąlygų ar kitų apribojimų. Šiame straipsnyje nagrinėjamas sraigtinių polių ir profilių pritaikymas statybose, pramonės šakos, kurioms jų...
 • Kaip sukomplektuoti virtuvės baldus?

  Virtuvė yra viena iš svarbiausių namų erdvių, kurioje ne tik gaminamas maistas, bet ir praleidžiama daug laiko su šeima ir draugais. Dėl to, ši erdvė turi būti ne tik patogi naudotis, bet ir žavėtų savo estetika. Susikomplektuoti virtuvės baldus gali būti sudėtinga užduotis, tačiau atkreipus dėmesį į keletą esminių aspektų, galite sukurti patogią ir stilingą virtuvę. Erdvės...
 • Kodėl verta investuoti į kiemo vartų automatiką?

  Investicija į kiemo vartų automatiką gali ženkliai pagerinti jūsų gyvenimo kokybę, padidinti namų saugumą ir suteikti papildomą komfortą. Šiuolaikinės automatinės vartų sistemos yra ne tik patogios, bet ir saugios, estetiškos ir ilgaamžės. Pateikiame keletą pagrindinių priežasčių, kodėl verta investuoti į kiemo vartų automatiką. Patogumas ir komfortas Viena svarbiausių...
 • Kas padeda kovoti su pelėsiu ir drėgme vonios kambaryje?

  Vonios kambarys – tai patalpa, kurioje kasdien susiduriame su vandens garų pertekliumi ir padidėjusia oro temperatūra. Abu veiksniai kartu sukuria puikią aplinką mikroorganizmams augti. Jei nebūtų ventiliacijos, labai greitai augtų pelėsis. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kodėl tinkama ventiliacija yra tokia svarbi. Vonios kambarys su tinkama vėdinimo sistema pašalins garuojančių...
 • Ką reikia žinoti apie vandens siurblio pasirinkimą?

  Daugelyje gyvenamųjų namų vietovių vandens siurblys yra būtinas, kad būtų užtikrintas pastovus vandens srautas buitinėms reikmėms. Nesvarbu, ar jums reikia gero slėgio dušui, ar vejos laistymui, vandens siurblys gali tai padaryti. Tačiau yra tiek daug buitinių vandens siurblių tipų, todėl gali būti sunku nuspręsti, kuris vandens siurblys geriausiai atitiks jūsų poreikius. Aptarkime, į kokius...
 • Nuo ko priklauso vartų automatikos kaina?

  Vartų automatika pamažu tampa standartu visiems. Visų pirma, tai itin patogus sprendimas, kuriuo naudojasi ne tik įmonės, bet ir privatūs asmenys. Tiek garažo vartų automatika, tiek įėjimo vartų automatika gali labai paveikti jūsų komfortą – tačiau jie turi būti tinkamai parinkti ir sumontuoti. Iš ko susideda standartinis rinkinys ir kaip jis veikia? Įvažiavimo ir garažo vartų...
 • Kiliminė danga namams - kaip išsirinkti tinkamą?

  Kai pradedate kurti savo namų interjerą, kiekviena detalė tampa svarbi ir kilminė danga nėra išimtis. Tai ne tik funkcionalus elementas, jis taip pat gali pakeisti visą jūsų namų atmosferą. Tačiau, renkantis tinkamą kiliminę dangą, svarbu ne tik jos spalva ar dizainas - reikia atsižvelgti į daugybę kitų svarbių veiksnių. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius aspektus, kuriuos...
 • Išperkamoji nuoma - palyginkime su kitomis būsto įsigijimo galimybėmis

  Nuosavo būsto įsigijimas yra svarbus žingsnis, kurio siekia daugelis žmonių viename ar kitame savo gyvenimo etape. Tačiau dažnai tradiciniai įsigijimo metodai gali būti neprieinami arba neatitinkantys individualių poreikių. Todėl naujos galimybės, tokios kaip išperkamoji būsto nuoma, tampa svarbia alternatyva. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip veikia išperkamoji nuoma, jos esmę ir...
 • Oro kondicionieriai - ar žinojote šiuos įdomūs faktus? 

  Oro kondicionieriai yra neatsiejama mūsų buities dalis, suteikianti malonią ir komfortišką atmosferą tiek karštu, tiek vėsiu oru. Nepaisant to, kad jie tapo kasdienybės dalimi, daugelis iš mūsų mažai žino įdomių detalių apie šiuos prietaisus ir jų veikimo subtilybes. Šis straipsnis skirtas atskleisti keletą įdomių faktų apie oro kondicionierius, kurie galbūt jus nustebins ir paskatins...
 • Sklypo lyginimas ir formavimas - nuo ko pradėti?

  Žemės sklypo lyginimas ir formavimas yra svarbus procesas, kuris leidžia maksimaliai išnaudoti turimą plotą, sukurti funkcionalią ir estetiškai patrauklią aplinką bei prisitaikyti prie aplinkos bei naudotojų poreikių. Tai kompleksiškas uždavinys, kuris reikalauja kruopščiai suplanuoto ir įgyvendinto proceso. Norint sėkmingai pradėti sklypo lyginimą ir formavimą, būtina aiškiai apibrėžti ir...
 • Geriausi dulkių siurbliai robotai namams: kokį pirkti?

  Namų tvarkymas gali būti nuobodus ir varginantis darbas, todėl daugelis žmonių ieško būdų, kaip palengvinti šį procesą. Vienas iš moderniausių sprendimų yra dulkių siurblys robotas. Šiame straipsnyje aptarsime geriausius dulkių siurblius robotus, kokius privalumus jie suteikia ir kaip pasirinkti tinkamiausią modelį jūsų namams. Dulkių siurblys robotas – kas tai yra? Dulkių siurblys...
 • Kelių tiesimo iššūkiai ir sprendimai Lietuvoje

  Kelių infrastruktūra yra gyvybiškai svarbi kiekvienos šalies ekonomikai ir socialinei gerovei. Lietuvoje kelių tiesimas susiduria su įvairiais iššūkiais, kurie reikalauja inovatyvių ir veiksmingų sprendimų. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius kelių tiesimo iššūkius Lietuvoje ir pateiksime realių pavyzdžių, kaip jie sprendžiami. 1. Klimato sąlygų iššūkiai Lietuvos klimatas yra...
 • Terasų įrengimas – kokių iššūkių laukti, jei darysite patys, ir kodėl geriau pasikliauti profesionalais?

  Terasos įrengimas – tai puikus būdas praplėsti savo gyvenamąją erdvę ir sukurti jaukią vietą poilsiui ar pramogoms lauke. Tačiau, nors tai gali atrodyti kaip paprastas projektas, susidūrus su tam tikrais iššūkiais, verta pagalvoti, ar ne geriau šį darbą patikėti profesionalams. Štai kokie iššūkiai gali laukti ir kodėl profesionalų pagalba gali būti naudinga. 1. Projektavimo ir...
 • Natūralus interjeras – kas tai ir kokios medžiagos naudojamos

  Natūralus interjeras vis labiau populiarėja, nes žmonės siekia sukurti jaukią, harmoningą ir ekologišką gyvenamąją aplinką. Toks interjeras pasižymi natūralių medžiagų naudojimu, šviesiomis spalvų paletėmis ir ekologiškais sprendimais. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra natūralus interjeras ir kokios medžiagos dažniausiai naudojamos jį kuriant. Kas yra natūralus interjeras? Natūralus...
 • Interjero dizainerė atskleidė sprendimą, kuris išgelbės erdvę net mažiausiame vonios kambaryje 

  Pranešimas žiniasklaidai, 2024 m. birželio 19 d. Įrenginėjant vonios kambarį, svarbu atsižvelgti ne tik į patogumą ir baldų kokybę, bet ir išsaugoti erdvės bei švaros pojūtį. Interjero dizainerė papasakojo, kaip viską suderinti net ir nedidelės kvadratūros vonios kambaryje ir atskleidė, koks sprendimas visada pasiteisina apjungiant estetiką bei funkcionalumą. „Pirmasis etapas...
 • Vasaros karščiai: kaip išmanieji namai leidžia lengviau prisitaikyti?

  Pranešimas žiniasklaidai 2024 m. birželio 17 d. Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išmaniųjų namų sistemos, kurios leidžia ne tik...
 • Skelbiame skalūno išpardavimą! Nerealus pasiūlymas ieškantiems fasado apdailos!

  Šis braziliškas skalūnas pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu ir atsparumu atmosferos poveikiui bei erozijai. Juo apdailinti namo fasadai yra ilgaamžiai ir išskirtiniai! 𝐒𝐩𝐞𝐜𝐢𝐚𝐥𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐧𝐚: 16.50 eur/m2 su PVM 𝐌𝐚𝐭𝐦𝐞𝐧𝐲𝐬: 32x22 cm 𝐒𝐩𝐚𝐥𝐯𝐚: Grey green 𝐏𝐫𝐢𝐯𝐚𝐥𝐮𝐦𝐚𝐢: * su iš anksto paruoštomis skylutėmis tvirtininimui! * turime vietoje! Pasiūlymas galioja iki 2024 liepos 1 d. arba...
 • Unikaliam interjero dizainui – išskirtiniai JUNG jungikliai

  Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų šeimininkai vis dažniau ieško unikalių sprendimų, kurie būtų ne tik...
 • Be ko neįmanoma surengti šaunios šventės po atviru dangumi?

  Šiltuoju metų laiku lauke norisi būti kuo ilgiau. Ne išimtis ir įvairios asmeninio pobūdžio arba visuomeninės šventės. Tačiau vien noro surengti šventę po atviru dangumi neužtenka. Tam reikia eilės būtinų dalykų – sulankstomų lauko baldų, nedidelės sceninės pakylos arba arkinės scenos ir lauko pavėsinių. Pastarosios reikalingos pasislėpti nuo darganos ir karštų saulės spindulių. Apie...
 • „Ruukki“ stogo danga, pagaminta iš „SSAB“ plieno be iškastinio kuro, prabangiems „Sunday Morning“ poilsio namams Laplandijoje

  „Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje „Honkatalot™“ vilose...
 • Didelio tankumo automatinis sandėliavimas – inovatyvus sprendimas efektyvumui ir erdvės optimizavimui

  Didelio tankumo automatinis sandėliavimas (angl. high-density automated storage) – tai sandėliavimo technologija, kurioje maksimaliai išnaudojama sandėlio erdvė, efektyviai saugant prekes bei automatizuojant jų paiešką ir išėmimą. Ši technologija apima įvairias automatizuotas sistemas ir metodus, siekiant sandėliuoti daugiau prekių mažesnėje erdvėje ir užtikrinti greitą bei tikslų jų...
 • Planuojate įsigyti NT? 5 teisinės rizikos, kurias reikia įvertinti

  Turbūt daugeliui yra tekę girdėti istorijų apie tai, kaip įsigiję žemės sklypą ar namą naujieji savininkai sužino – svajonių plano įgyvendinimas teisiškai nėra įmanomas. Pavyzdžiui, sklype taikomi apribojimai namo dydžiui ar, dar blogiau, statybos apskritai negalimos. Tai tik keli atvejai, pavyzdžių būtų galima rasti daugybę. Kaip to išvengti? Gerai išanalizuoti teisines rizikas....
 • Polikarbonato rinkos augimo veiksniai ir iššūkiai

  Polikarbonato rinka pastaraisiais metais patiria spartų augimą, kurį skatina įvairūs veiksniai. Tačiau kartu su augimu šis sektorius susiduria ir su iššūkiais, kuriuos reikia įveikti siekiant tvaraus ir ilgalaikio plėtros. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius veiksnius, skatinančius polikarbonato rinkos augimą, ir iššūkius, su kuriais susiduria ši pramonė. Augimo...
 • Kaip prie aplinkai draugiško interjero gali prisidėti jungiklis ar kištukinis lizdas?

  Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspektas – įprastos elektros įrangos, pavyzdžiui, jungiklių ir kištukinių lizdų, poveikis...
 • Kaip vizualių statybos defektų valdymo programa gali padėti optimizuoti darbo procesus?

  Šiuolaikiniame statybų pasaulyje efektyvumas yra gyvybiškai svarbus. Vėlavimai dėl neaptiktų defektų gali sutrikdyti projektų grafikus ir biudžetus. Būtent čia į pagalbą ateina vizualios statybos defektų valdymo programos, siūlančios įrankį darbo procesų optimizavimui ir projekto kokybės užtikrinimui. Nuo popieriaus prie skaitmeninės realybės Tradicinis defektų valdymas dažnai remiasi...
 • JUNG KNX sistema išmaniems ir patogesniems namams

  JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei kurti įspūdingus išmaniųjų namų scenarijus. Šiame straipsnyje apžvelgsime JUNG KNX sistemos...
 • Ką svarbu žinoti apie buitinės technikos išvežimą?

  Kai namuose sukaupiame seną arba sugedusią buitinę techniką, jos išvežimas gali tapti dideliu iššūkiu. Šiandien vis dažniau žmonės kreipiasi į specializuotas įmones, kurios siūlo senos technikos paėmimo ir išvežimo paslaugas. Šios paslaugos turi daugybę privalumų, padedančių išspręsti įvairias problemas, susijusias su atliekų tvarkymu. Tad apžvelkime, kodėl verta rinktis profesionalų pagalbą...
 • Ką reikia žinoti kviečiant santechniką į namus?

  Kiekvienam namų ir įmonių savininkui kada nors tenka kreiptis į santechniką. Tačiau tai darant pirmą kartą, gali kilti klausimų nes jūs nežinote, ko tikėtis. Šiame straipsnyje pateiksime tris patarimus, kuriais galite pasinaudoti kviečiant santechniką ir kurie padės jums turėti kuo geresnę patirtį. Pasirinkite patikimą santechnikos įmonę Kelias minutes paieškoję santechnikų internete,...
 • Kokios plautuvės yra populiaresnės virtuvėje?

  Kai renkamės pirkti plautuvę virtuvei, norime, kad ji kuo ilgiau atrodytų kaip nauja ir būtų patogi naudotis. Kad tokią galėtume išsirinkti, reikia pasidomėti, iš kokios medžiagos ji pagaminta bei atsižvelgti į jos dydį, nes praktika rodo, jog didesnės plautuvės yra patogesnės. Bet žinoma reikia atkreipti ir į savo virtuvės dydį, kad plautuvė tiktų joje. Iš kokių medžiagų gaminamos...
 • Kaip įkomponuoti didelį televizorių mažam kambaryje?

  Įkomponuoti didelį televizorių mažame kambaryje gali atrodyti sudėtinga užduotis, tačiau tinkamai pasirinkus vietą ir išnaudojant dizaino sprendimus, galima sukurti patogią ir estetišką erdvę. Vienas iš populiariausių pasirinkimų yra 32 colių televizorius, kuris puikiai tinka mažoms patalpoms, nes jis nėra per didelis, tačiau pakankamai didelis, kad suteiktų gerą vaizdo kokybę ir žiūrėjimo...
 • Gydymo įstaigų instaliacijos – kaip JUNG sprendimai gali padidinti efektyvumą, komfortą ir saugumą

  JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus. Aukšta kokybė ir iki smulkmenų apgalvotos detalės užtikrina, kad JUNG produktai, skirti šioms įstaigoms, tarnaus...
 • Keičiame langus: kokį variantą rinktis moderniems ir energetiškai tvaresniems namams?

  Energiją taupantys langai gali būti gera, laikui bėgant ypač atsiperkanti investicija. Dėl šios priežasties daugelis būsto savininkų rinkoje ieško langų, kurie yra ne tik modernūs, bet ir taupo energiją. Jei norite atnaujinti savo namų langus maksimaliai padidinant energijos vartojimo efektyvumą kartu su kitais privalumais, ieškokite variantų, kuriuose yra ne tik dvigubo stiklo paketas, bet ir...
 • 150 metų tualetų istorijos: kodėl nebenaudojami paauksuoti ornamentai?

  Jei išsivysčiusiame šiandienos pasaulyje tualetas ir kanalizacija yra nediskutuotina kasdienio gyvenimo būtinybė, tai prieš 150 metų viskas atrodė kitaip. Net karalienė Viktorija būtų pavydėjusi tokio vonios kambario, kokį šiandien savo namuose turi beveik kiekvienas. Tualetų prireikė dėl išlikimo Kaimo bendruomenėse tualetai nuo seno nebuvo būtini, tačiau to...
 • 4 mitai apie granito paminklus ir antkapius: kas tiesa, o kas melas?

  Ieškant kokybiškų medžiagų antkapio ar paminklo gamybai, kapavietės įrengimui, nemažai žmonių renkasi granitą. Tai tvirta, atspari medžiaga, kuri vertinama dėl kokybės ir ilgaamžiškumo. Nepaisant šio akmens populiarumo ir daugybės teigiamų savybių, kartais granitui priskiriami niekuo nepagrįsti mitai. Pavyzdžiui, nuogąstaujama, kad tai greitai blunkantis, trapus akmuo, kurį sunku...
 • Nuomojatės ar nuomosite būstą? Nuomos sutartis – privaloma

  Planuojate nuomotis būstą, o gal svarstote išnuomoti savąjį? Teisininkai primena, kad nuomos sutarčių svarba tiek nuomininkams, tiek nuomotojams – neabejotina. Net jei nuomotojai ar nuomininkai yra jūsų pažįstami, negalima šio atsakingo žingsnio žengti neapsidraudus ir kliaujantis tik pasitikėjimu ir sklandžia komunikacija. Keli esminiai aspektai, kuriuos turėtumėte apsvarstyti,...
 • Sezoninis langų reguliavimas

  Langų reguliavimas – kodėl jis reikalingas? Lango reguliavimas yra lango padėties keitimas norint atstatyti gaminį į pradinę padėtį, kad langas nekliūtų arba norint didinti arba mažinti lango sandarumą. Horizontalus lango reguliavimas reikalingas reguliuoti lango aukščio padėčiai bei vertikalus reguliavimas skirtas sandarumui keisti. Tačiau ar skiriasi langų reguliavimas žiemą...
 • „Dražice“ vandens šildytuvai ir akumuliacinės talpos - kokybė, patvarumas, inovacijos

  NIBE grupei priklausanti įmonė „DZ Dražice“ yra didžiausia vandens šildytuvų gamintoja Čekijoje ir labai gerai žinoma visoje Europoje. Savo gaminius su unikalia keraminių kaitinimo elementų sistema ji eksportuoja į maždaug 30 pasaulio šalių. Čekijos Respublikoje ji užima daugiau nei 50 % rinkos. Įmonės istorija siekia 1900-uosius metus, vandens šildytuvus su prekės ženklu...
 • Kibernetinė sauga išmaniuose namuose: ko reikia, kad protingas namas būtų saugus?

  Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi? Specialistai įsitikinę, jog taip. Tiesa, jų teigimu, protingo namo saugumo dėlionė susideda iš daugelio...
 • Ką svarbu įvertinti įsirengiant terasą?

  Ką svarbu įvertinti įsirengiant terasą? Terasa yra tarsi mūsų "svetainė sode", kur galime mėgautis maistu su šeima, skaityti knygą ar tiesiog ilsėtis. Visgi, jos įrengimas yra iššūkis daugeliui namų savininkų. Prieš pradėdami statyti terasą, turėtumėte ją labai kruopščiai suplanuoti. Skrupulingas projektavimas padeda dirbti greičiau ir išvengti nemalonių klaidų, tad...
 • Kokybiškos membranos ir plėvelės Jūsų sodui

  Prižiūrint sodą ir jo augalus, reikalinga patikima apsauga. Daigai ankstyvą pavasarį gali būti pažeisti netikėtų šalnų, be to, membranos ir plėvelės yra taikomos ir nuo kenkėjų. Be šių apsauginių priemonių, šansai darniai vystytis augalams yra daug mažesni, jie tampa labiau pažeidžiami visų aplinkos sąlygų. Tai gali būti tiek temperatūros sąlygos, tiek kenkėjų antpuoliai, tiek intensyvi saulės...
 • Svarbiausi veiksniai vertinant elektrinius rankinius įrankius

  Elektriniai rankiniai įrankiai yra neatsiejama bet kurio meistro, tiek profesionalo, tiek mėgėjo, įrankių dėžės dalis. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kokius veiksnius reikėtų atsižvelgti renkantis elektrinius rankinius įrankius, kaip, pavyzdžiui, "Makita suktukas", kuris yra vienas iš populiariausių pasirinkimų rinkoje. Kokybė ir patikimumas Vienas svarbiausių veiksnių, į...
 • Kaip išsirinkti karkasinio namo modelį atsižvelgiant į individualius poreikius?

  Karkasinių namų statyba vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Stebinti tai neturėtų – šie projektai pasižymi mažesnėmis kainomis, greitesnėmis statybomis, ekologiškumu bei nemenka kitų privalumų gausa. Visgi, daugelis žmonių apie karkasinius namus vis dar žino tikrai nepakankamai. Pavyzdžiui – kaip išsirinkti Jums tinkamą būsto modelį? Į kokius aspektus atsižvelgti svarbiausia?...
 • Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“

  Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“ Protingų namų ekspertai iš „JUNG Vilnius“ 2024 metų tarptautinės statybų verslo parodos „RESTA“ lankytojams demonstruoja, jog namai gali tapti dinamiška aplinka, kuri su mumis sąveikauja, supranta mūsų poreikius ir padeda gyventi patogesnį gyvenimą. Šią naujos kartos namų...
 • Renkantis akmens gaminių profesionalą: kriterijai kokybę garantuojančiam pasirinkimui

  Akmens gaminių, tokių kaip antkapiai ir paminklai, kūrimo procesas nuo seno yra svarbus žmonėms ir kultūroms, siekiant pagerbti mirusiuosius ir sukurti ilgaamžiškus simbolinius gyvenimo įprasminimus. Paminklų gamyba ir pasirinkta estetika labai įvairi ir gan stipriai skiriasi priklausomai tiek nuo mirusiojo, tiek jo artimųjų skonio. Vieni renkasi labai paprastus ir minimalistinius paminklus,...
 • Kaip išsirinkti tinkamiausią sofą savo namams?

  Prieš pradėdami rinktis sofą namams pirmiausia turėtumėte nustatyti savo poreikius ir turimą biudžetą. Pirkdami sofą, atsižvelkite į baldo dydį ir stilių. Mažame interjere sofa negali būti per didelė, kad jos optiškai neužgožtų. Ji neturėtų turėti plačių porankių. Jos spalva taip pat rekomenduotina, kad būtų šviesi. Jei turite didesnį interjerą, turėsite ir daugiau galimybių. Tokiu atveju sofa...