Kaip pasirinkti tinkamą oro kondicionierių namams?
2025 m. sausio 8 d.Geriausi oro kondicionieriai yra tie, kurie jūsų namuose pradeda veikti dar prieš didžiuosius metų karščius. Todėl nesvarbu, ar dabar spalis, ar birželis – pasirūpinti namų kondicionavimo sistema niekada nėra per anksti. Jei jau kurį laiką svarstote apie kondicionierių savo namams, kviečiame skaityti toliau ir sužinoti, į kokius aspektus reikėtų atkreipti dėmesį prieš išsirenkant kondicionierių savo būstui.
Kondicionieriai namams – prabanga ar būtinybė?
Kondicionieriai vis dažniau tampa neatsiejama komfortiško gyvenimo dalimi – jie ne tik suteikia vėsą vasarą, bet ir padeda palaikyti sveiką patalpų mikroklimatą. Namuose ar biuruose, kur ventiliacija dažnai būna ribota, kondicionieriai užtikrina šviežio oro cirkuliaciją, sumažina drėgmę ir padeda filtruoti dulkes bei alergenus. Klimato kaitos poveikis bei ekstremalios karščio bangos taip pat skatina investuoti į oro kondicionavimo sistemas, kurios padeda išlaikyti optimalią temperatūrą bei gerą savijautą ištisus metus. Vis daugiau žmonių dirba iš namų, todėl natūralu, jog anksčiau prabangos preke buvęs kondicionierius dabar tampa kasdienybe.
Kaip pasirinkti kondicionierių: kondicionierių patarimai jums
Geriausi oro kondicionieriai yra nebūtinai tie, kurie kainuoja daugiausia ar tokie, kuriuos turi įsirengę jūsų kaimynai. Pasirinkti kondicionierių reikėtų atsižvelgus į konkrečiai jūsų buto ar namo parametrus, kad būtų užtikrintas efektyvus vėsinimas, o elektros sąskaitą neišgąsdintų. Buitiniai kondicionieriai gali būti labai įvairūs, todėl visada gera mintis pasikonsultuoti su specialistu. Tačiau prieš tai galite apgalvoti kelis aspektus:
1. Patikrinkite pastato taisykles ir leidimus
Prieš įsigydami oro kondicionierių butui, pirmiausia peržiūrėkite jūsų daugiabučio taisykles, nes kai kuriose daugiabučiuose gali būti įvesti apribojimai ar reikalaujama gauti leidimus. Jei norite įrengti kondicionierių name, kaimynų sutikimo nereikės, tačiau gali reikėti pasirūpinti galingesnio elektros laido atvedimu į norimą vietą, ypač jei namas yra senos statybos.
2. Įvertinkite būsto dydį ir išplanavimą
Nuo patalpos dydžio ir išplanavimo priklauso, kokio galingumo kondicionieriaus jums reikės. Apsvarstykite, ar šaldyti norėsite tik pagrindinę namų erdvę (svetainę, virtuvę), ar visus kambarius. Tyliausias kondicionierius bus svarbus miegamajame, o pagrindinėse erdvėse jo keliamas triukšmas gali nebūti toks svarbus.
3. Atkreipkite dėmesį į energijos suvartojimo efektyvumą
Energiją taupantys oro kondicionieriai ne tik padeda sumažinti elektros sąnaudas, bet ir prisideda prie aplinkos tausojimo. Rinkdamiesi oro kondicionierių, patikrinkite jo energinio efektyvumo klasę – ieškokite įrenginių, kurie yra pažymėti kaip A+ ar aukštesnio efektyvumo žyma.
4. Pasirinkite montavimui tinkamą vietą
Pasirinkus geriausią oro kondicionieriaus montavimo vietą, galima padidinti įrenginio efektyvumą ir užtikrinti, kad šaltas ar šiltas oras tolygiai pasiskirstytų po visą patalpą. Venkite įrenginį montuoti tiesiai prieš langus ar šalia didelių baldų, kurie gali trukdyti oro srautui.
5. Įvertinkite triukšmo lygį
Kondicionieriaus triukšmo lygis yra svarbus, ypač jei gyvenate daugiabutyje arba jautriau reaguojate į garsus. Kondicionierių patarimai dažnai praleidžia šį punktą, tačiau jis gali būti svarbus tiek dėl kaimynų, tiek ir dėl jūsų pačių gerovės. Šiuolaikiniai įrenginiai turi žemą triukšmo lygį, tačiau svarbu įsitikinti, kad jis atitinka jūsų poreikius ir netrukdys nei jums, nei aplinkiniams.
6. Nepamirškite priežiūros!
Jei kondicionierius jau įrengtas, nepamirškite, kad jam reikalinga reguliari priežiūra, pvz., filtrų valymas ar keitimas bei šaldymo skysčio lygio patikra. Tvarkingai prižiūrimas įrenginys tarnaus ilgiau ir sunaudos mažiau energijos. Būtinai paklauskite įrengiančio specialisto, kokia priežiūra reikalinga būtent jūsų modeliui.
Namų kondicionieriai – kurio modelio man reikia?
Oro kondicionieriai šiandien yra nepakeičiama komforto užtikrinimo priemonė tiek namuose, tiek biuruose, o platus pasirinkimas leidžia pritaikyti įrenginį pagal individualius poreikius ir patalpos ypatybes. Tačiau kaip pasirinkti kondicionierių, kai pasirinkimas toks didelis?
Sieniniai kondicionieriai – vieni populiariausių pasirinkimų dėl patikimo ir efektyvaus aušinimo galimybių. Jie įrengiami prie sienos, todėl puikiai tinka ilgalaikiam naudojimui tiek namuose, tiek biuruose. Viena kondicionieriaus dalis yra namo ar buto viduje, o kita – lauke. Todėl šio tipo prietaisai puikiai aušina patalpas (o dažnai ir šildo). Be to, jie skleidžia daug mažiau triukšmo. Priklausomai nuo to, kokį modelį pasirinksite, toks kondicionierius gali būti reguliuojamas pulteliu ar programėle telefonu, galima susidaryti namų vėsinimo tvarkaraštį, pavyzdžiui, kad jį įjungti galite dar pakeliui namo, be to – tylus naktinis režimas leis vėsinti namus net ir ilsintis. Tai yra bene tyliausias kondicionierius rinkoje, kurį renkasi buitiniai vartotojai. Šie kondicionieriai namams yra gana paprastai įrengiami, nereikalauja didelio remonto ir siūlo gerą kainos ir kokybės santykį.
Tiems, kurie ieško mobilumo, puikiai tinka mobilūs kondicionieriai. Jie lengvai perkeliamai, tad yra patogūs naudoti ten, kur nėra nuolatinio kondicionavimo poreikio. Vis dėlto šie buitiniai kondicionieriai gali būti triukšmingesni ir mažiau efektyvūs, todėl gali netikti didesnėms erdvėms ar jei norite naudoti miegodami. Jie dažnai pasirenkami vasarnamiams, sodo nameliams ar mažuose butuose, kur nėra galimybės įrengti stacionaraus sieninio kondicionieriaus (pvz., senuose namuose, saugomose teritorijose ir pan.). Langiniai kondicionieriai, savo ruožtu, yra vieni paprasčiausių įrenginių – jie montuojami lango rėme ir užima nedaug vietos. Tačiau Lietuvoje jie nėra labai populiarūs dėl mūsų naudojamų langų tipo. Tačiau jie populiarūs Amerikoje, kur langai atsidaro juos pakeliant į viršų.
Ieškant maksimalios aušinimo galios ir vienodo temperatūros pasiskirstymo didesnėse erdvėse, patariama rinktis centrinius kondicionierius. Šie įrenginiai leidžia efektyviai aušinti kelias patalpas vienu metu, todėl jie dažnai įrengiami biuruose arba didesniuose namuose. Jie veikia tyliai ir greitai, tačiau dažnai įrengiami statant namą, o jei jau gyvenate savo būstą – tuomet tai ne visada bus geriausias pasirinkimas, nes gali reikalauti didelio remonto ortakiams vedžioti. Jei nežinote, kokie namų kondicionieriai geriausiai tiktų jūsų būstui – visada rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistais, kurie atsižvelgs į jūsų biudžetą, būsto tipą bei pasiūlys geriausią sprendimą.
MB OROKON
+370 651 77751
info@orokon.lt
orokon.lt