Manitou naujienos parodoje BAUMA 2022

2022 m. spalio 25 d.
MANITOU naujienos parodoje BAUMA 2022

Miunchene (Vokietija), 2022 m. spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių. MANITOU grupė, pasaulinė krovos, kėlimo platformų ir žemės ūkiui skirtos krovos technikos lyderė, kurios parodos ekspozicijoje rasite šias naujoves: keturios naujos elektrinės kėlimo platformos, du besisukantys teleskopiniai krautuvai (MRT serija), teleskopiniai krautuvai. Vidutinio kėlimo aukščio teleskopinių krautuvų segmentą papildė keturi nauji 3,5 t keliamosios galios modeliai.

MANITOU naujienų sąrašas:
perėjimas prie elektrinių kėlimo platformų žmonėms kelti – 7 nauji kėlimo platformų modeliai;
• teleskopiniai krautuvai – pirmasis 100 % elektrinis kompaktiškas teleskopinis krautuvas (MT serija);
• 4 nauji vidutinio kėlimo aukščio teleskopiniai krautuvai;
• naujas didelio keliamojo svorio teleskopinių krautuvų asortimentas;
• naujienos kompaktinių krautuvų segmente – papildytas šarnyrinių krautuvų asortimentas ir ULM serijos kompaktiškas teleskopinis krautuvas.

Elektrinių kėlimo platformų asortimento pristatymas

MANITOU su 4 naujais kėlimo platformų modeliais didina „OXYGEN“ serijos technikos asortimentą. MANITOU su keturiais naujais kėlimo platformų modeliais didina mažos emisijos „OXYGEN“ serijos technikos asortimentą. 200 ATJe modelio kėlimo platformą nelygiam reljefui (darbinis aukštis iki 20 metrų) dabar galima įsigyti su keturiais vairuojamais ratais, kad būtų lengviau manevruoti, ir iki 250 kg keliamosios galios krepšiu, 30 kg daugiau nei ankstesniuose modeliuose. Šių kėlimo platfomų 50 % mažesnės priežiūros sąnaudos, lyginant su modeliais, kuriuose montuojami vidaus degimo varikliai. Nelygiems reljefams skirtų kėlimo platformų asortimente dar du elektra varomi modeliai – 160 ATJe ir 180 ATJe. Šios kėlimo platformos, kurių darbinis aukštis yra atitinkamai 16 metrų ir 18 metrų, taip pat su 50 kg padidintos krovos krepšiais. Taigi šių kėlimo platformų kėlimo platformos keliamas svoris gali būti net 250 kg. Žymiai padidinta 160 ATJ+ e modelio kėlimo platformos keliamoji galia – ji siekia net 400 kg.

Taip pat pateikiamas ir sprendimas darbams ten, kur elektros energijos trūksta arba dar nėra – nuimamas generatorius, jis tinka visoms minėtoms mašinoms ir garantuoja šios technikos darbą savaitei.

Kadangi saugumas yra MANITOU misijos pagrindas, 160, 180 ir 200 ATJe kėlimo platformų modeliuose yra įdiegtas saugos paketas, apsaugantis operatorių ir dirbančią komandą, taip pat įspėjantis transporto parko vadovus apie bet kokį rizikingą elgesį. Saugos paketo naujovės apima pamirštų diržų aptikimą ir kliūčių aplink mašinos važiuoklę aptikimą. „Apšvietimo“ paketas užtikrina didžiausią saugumą platformos pakrovimo ir iškrovimo metu, nes ant kėlimo platformų yra daug žibintų, kad būtų geras matomumas dirbantiems, o ir pati kėlimo platforma būtų matoma. Arnaud Boyer, „MANITOU Group“ rinkodaros ir produktų plėtros viceprezidentas, priduria: „Su visais šiais naujais produktais MANITOU yra pirmasis gamintojas, turintis 100 % elektrinių nelygiems reljefams skirtų kėlimo platformų asortimentą, pritaikytų darbams nuo 16 iki 20 metrų aukštyje“.

Pramoninį asortimentą papildė ir nauja 120 AETJ kėlimo platformos versija. Šiame modelyje montuojami asinchroniniai varikliai, kurie užtikrina patogų darbą. Šios naujos kartos šarnyrinės kėlimo platformos aprūpintos ta pačia diagnostikos sistema kaip ir nelygių vietovių asortimento technika, kad būtų galima greitai atlikti techninę priežiūrą, nereikalaujant papildomų įrankių.

Pristatytas elektrinis MANITOU teleskopinis krautuvas MT 625e

MANITOU pristatė savo pirmąjį 100 % elektrinį kompaktišką teleskopinį krautuvą. MANITOU taip pat papildo savo kompaktiškų teleskopinių krautuvų asortimentą, pristatydama savo pirmąjį 100 % elektrinį kompaktišką teleskopinį krautuvą. MT 625e, kurio keliamoji galia 2,5 tonos ir maksimalus kėlimo aukštis siekia 6 metrus, garantuoja tokį pat gerą našumą kaip ir dirbant modeliais su vidaus degimo varikliais. Krautuvas yra tokio pat dydžio, kaip ir modeliai su vidaus degimo varikliais. MT serija skirta talkinti statybos darbuose.

Šis modelis su 25 arba 33 kWh ličio jonų akumuliatoriumi 56 % sumažina techninės priežiūros sąnaudas, daug dėmesio skirta kasdienės techninės priežiūros palengvinimui. MT 625e puikiai tinka darbams patalpose ar miesto centre, renovuojant istorinius pastatus. MT 625e privalumai tokie kaip ir visuose MANITOU kompaktiškuose teleskopiniuose krautuvuose, nuo saugos paketo ir „Harmony“ ekrano, užtikrinančio saugų ir paprastą naudojimą.

Naujas elektrinių rotacinių teleskopinių krautuvų asortimentas

MANITOU MRT serijos rotacinių teleskopinių krautuvų gretas papildė 2 modeliai, 6 versijos.

MANITOU MRT serijos rotacinių teleskopinių krautuvų gretas papildė 2 modeliai, 6 versijos. Pristatyti elektriniai rotacinių teleskopinių krautuvų modeliai MRT 2260e ir MRT 2660e iš naujausio VISION+ asortimento. 6 tonų keliamosios galios ir atitinkamai 22 metrų ir 26 metrų kėlimo aukščio modeliai pasižymi tuo pačiu našumo lygiu kaip ir modeliai su vidaus degimo varikliais. 700 V/65 kWh ličio jonų akumuliatoriai užtikrina optimalų šių modelių naudojimą net ir sudėtingomis Šiaurės Europos klimato sąlygomis. Norint padidinti darbo laiką dar 4 valandomis, galima komplektuoti antrą 700 V/65 kWh bateriją.

Naudotojai turės trečią versiją su hibridine šių modelių versija. Ši konfigūracija pagerins lankstumą, ypač tada, kai yra ilgos kelionės tarp dviejų vietų arba akumuliatorių įkrovimui vietose, kuriose ne visada yra laisvų elektros įkrovimo vietų. Be to, šiuose dviejuose modeliuose yra keletas įkrovimo režimo parinkčių: integruotas 11 kW įkroviklis, kuriuo naudojantis akumuliatorius galima įkrauti per 4 valandas 30 minučių, o taip papt integruotas 22 kW įkroviklis – akumuliatorių įkrovimas trunka tik 2 valandas 15 minučių. Dar greitesnis sprendimas pasiekiamas naudotojams, kuri turi kitą integruotą įkroviklį, leidžiantį akumuliatorius įkrauti greičiau nei per valandą. Atkreipkite dėmesį, kad įkrovimo šaltinis turi būti 400 VAC. Naudodama šias galimybes, MANITOU operatoriams siūlo didesnį lankstumą atsižvelgiant į vartotojų poreikius.

Keturi nauji vidutinio kėlimo aukščio teleskopiniai krautuvai

MANITOU pristato keturis naujus statybų sektoriui skirtų teleskopinių krautuvų su vidaus degimo varikliais modelius. MT 735, MT 935, MT 1135 ir MT 1335 serijų modeliai gali kelti krovinius atitinkamai į 7 ar net 13 metrų aukštį. Jų keliamoji galia – 3,5 tonos. 11 metrų ir 13 metrų modeliai galimi su dviem transmisijos versijomis – hidrodinamine arba hidrostatine, kad atitiktų skirtingus vartotojų poreikius. Tiems patiems modeliams taip pat galimi du varikliai – 75 AG arba 100 AG.

Šiuose teleskopiniuose krautuvuose montuojami tokie pat prietaisų skydeliai kaip ir ankstesniuose modeliuose, su „Harmony“ ekranu, taip pat yra DSB mygtukai, kuriuos lengva ir paprasta perkelti į operatoriui patogią vietą.

Šiuose keturiuose modeliuose montuojama nauja kabina, kuri užtikrina dar geresnį panoraminį vaizdą, o naujas priekinis stiklas yra dar žemiau, kad būtų geriau matomas krovinys nuleidus strėlę. Be to bus lengviau keisti darbinius priedus. Taip pat buvo sukurtas naujas siauresnis, tvirtesnis slankių šakių vežimėlis, siekiant optimizuoti matomumą nuleidus strėlę. Naujos stogo apsauginės grotelės su nuožulniomis mentėmis užbaigia naujovių sąrašą.

Naujieji modeliai su erdvesne kabina išlieka gana kompaktiški, jų bendras plotis yra 2,28 metro, įskaitant priekinius stabilizatorius (modelių MT 1135 ir MT 1335), todėl jie idealiai tinka naudoti nedidelėse darbo vietose. Siekiant užtikrinti saugų pakrovimą/iškrovimą transportuojant krautuvus, šiuos keturis modelius galima gabenti konteineryje nenuimant ratų. Šiuose naujuose modeliuose taip pat yra šakių tvirtinimo sistema. Modeliai pasižymi aukštu našumo lygiu su „Autopower“ sistema (yra hidrostatinės pavarų dėžės modeliuose), kuri automatiškai reguliuoja variklio sūkius, naudojant vairasvirtę, judinant strėlę, nespaudžiant akceleratoriaus pedalo.

MANITOU MT 1335 yra „HA“ versija, tai reiškia, kad jis yra suderinamas su kėlimo platforma tik su hidrostatine transmisija. Kaip ir visuose MT serijos modeliuose, naujuose modeliuose standartiškai sumontuotas automatinis stovėjimo stabdis, „Easy Step“ laiptelis, kad būtų lengviau įlipti ir išlipti iš kabinos, taip pat oranžinis saugos diržas, kad būtų lengviau patikrinti, ar vairuotojas laikosi saugos priemonių. MT 1135 ir MT 1335 modeliuose yra rėmo išlyginimo funkcija, kad darbas būtų dar saugesnis.

Siekiant palengvinti kasdienės priežiūros darbus, buvo įdiegtos naujovės – centralizuoti tepimo taškai mašinos gale ir greita prieiga prie strėlės komponentų gale. Visi šie modeliai taip pat galimi su „Start & Stop“ funkcija. Pirmieji modeliai bus pristatyti iki 2023 m. pabaigos.

Naujieji 3,5 t keliamosios galios MT serijos teleskopiniai krautuvai

MT serijos modelis

Kėlimo galia (t)

Kėlimo aukštis (m)

Variklio galia (AG)

Maksimalus siekis į priekį (m)

Transmisija

MT 735

3.5

7

75

4

Hidrodinaminė

MT 935

3.5

9

75

6,40

Hidrodinaminė

MT 1135

3.5

11

75/100

7,20

Hidrodinaminė/Hidrostatinė

MT 1335

3.5

13

75/100

8,65

Hidrodinaminė/Hidrostatinė

Naujas kompaktinis teleskopinis krautuvas – ULM serija

ULM serijos teleskopinis krautuvas lengvai telpa priekaboje, kurios bendroji masė yra 3 500 kgŠiais metais pristatytas itin kompaktiškas ULM (Ultra Light Manitou) serijos teleskopinis krautuvas atitinka vartotojų, norinčių lengvai valdomos mašinos, kurią būtų galima lengvai transportuoti iš vienos vietos į kitą, lūkesčius. Mažiau nei 3 tonas sveriantis krautuvas lengvai telpa priekaboje, kurios bendroji masė yra 3 500 kg. ULM serijos teleskopinio krautuvo išmatavimai: 1,49 metro pločio ir 1,92 metro aukščio. Jo matmenys yra vieni kompaktiškiausių rinkoje, tad jį lengva naudoti ankštose erdvėse, ypač dirbant pastatuose ar manevruojant renovacijos vietose, tvarkant betoninių blokelių ar plytų padėklus. ULM yra dviejų versijų: 1,25 tonos ir 1,5 tonos keliamosios galios, o kėlimo aukštis – 4,30 metro. Siekiant didesnio saugumo ir matomumo, saugos grotelės buvo pakeistos smūgiams atspariu polikarbonato stoglangiu, kuris puikiai atitinka FOPS standarto reikalavimus. Puikus matomumas operatoriui ir į šoną, nes hidraulinės žarnos yra strėlės viduje, o variklio dangtis yra žemai, į dešinę nuo operatoriaus.

„Stop & Start“ funkcija užtikrina maždaug 10 eurų per valandą tuščiosios eigos TCO sumažinimą (sumažėja mašinos nusidėvėjimas, degalų sąnaudos ir prevencinė priežiūra).

ULM serijos teleskopiniai krautuvai

ULM 412 H

ULM 415 H

Kėlimo aukštis (m)

4,30

4,30

Kėlimo galia (t)

1 250

1 500

Prošvaisa (m)

0,29

0,29

Krautuvo plotis (m)

1,49

1,49

Krautuvo aukštis (m)

1,92

1,92

Variklio galia (AG)

35

35

Vienas iš plačiausių šarnyrinių krautuvų asortimentų rinkoje

MANITOU 12 naujų modelių išplėtė šarnyrinių krautuvų asortimentą.MANITOU 12 naujų modelių išplėtė šarnyrinių krautuvų asortimentą, kurį dabar sudarys 22 modeliai. MANITOU MLA („Manitou Loader Articulated“) serijos šarnyrinių krautuvų keliamoji galia svyruoja nuo 700 kg iki 1,5 tonos, o kėlimo aukštis yra nuo 2,50 iki 3,07 metro. Siekiant pasiūlyti kiekvienam modeliui pritaikytą eksploatacinių savybių lygį, 2 ir 3 serijų modeliuose sumontuotas 25 AG EURO V pakopos emisijas atitinkantis variklis, o 4 ir 5 serijose – 48 AG varikliai. Visas asortimentas leidžia patenkinti labai įvairius poreikius. Didžiausi MANITOU šarnyriniai krautuvai užtikrina iki 3,3 tonos keliamąją galią.

Nauji modeliai buvo specialiai sukurti statyboms (MLA 3-25 H-C ir MLA 4-50 H-C), skirti palečių šakėmis krauti padėklus nedidelėse erdvėse, kur kompaktiškumas yra būtinas. MANITOU MLA 2-25 H modelis turi hidraulinį variklį kiekvienam ratui, kad šios mažos mašinos būtų dar manevringesnės net ir nedidelėse, siaurose darbo vietose. Siekiant palengvinti šių krautuvų judėjimą tarp skirtingų darbo vietų, modeliai taip pat gali būti pervežami naudojant iki 3500 kg bendrosios masės priekabą. Šarnyrinių krautuvų svoris svyruoja nuo 1,5 tonos (2 serija) iki 2,6 tonos (5 serijos modeliams). Šis pranašumas leidžia MANITOU prisitaikyti prie nuomos rinkos poreikių, kai reikia per labai trumpą laiką pervežti techniką į vis kitą darbo vietą.

6 nauji MANITOU šarnyrinių krautuvų modeliai: MLA 2-25 H, MLA 3-25 H-C, MLA 3-25 H, MLA 4-50 H-C, MLA 4-50 H, MLA 5-50 H.

Naujas sunkiasvorių teleskopinių krautuvų asortimentas

Naujoji MHT serija sukurta taip, kad būtų galima visiškai saugiai tvarkyti sunkius ir didelių gabaritų krovinius Naujoji MHT serija buvo sukurta taip, kad būtų galima visiškai saugiai tvarkyti sunkius ir didelių gabaritų krovinius visų tipų reljefuose. Jo eksploatacinės savybės buvo gerokai patobulintos, o keliamoji galia gali būti nuo 9 iki 33 tonų, darbinis aukštis gali siekti 12 metrų.

Buvo patobulinta ergonomika – patogi ir lengvai pasiekiama operatoriaus darbo vieta su plačiais, neslystančiais laipteliais, didelėmis durimis ir „Easy Step“ grindų išpjova, leidžiančia saugiai įlipti ir išlipti į ir iš kabinos. Naujoji MANITOU JSM vairasvirtė dabar dar patogesnė.

Tarp asortimento modelių parodoje BAUMA pristatyta naujoji MHT-X 11250 versija skirta dirbti kalnakasybos sektoriuose, kurios kėlimo aukštis yra 11 metrų, o maksimali keliamoji galia – 25 tonos. Šis universalus modelis sukurtas saugiam sunkių, didelių gabaritų krovinių tvarkymui, ypač kasybos priežiūros darbams. Ergonomika buvo patobulinta patogia, lengvai pasiekiama vairuotojo kabina su plačiais neslystančiais laipteliais ir plačiomis durimis.

MHT-X 11250 modelis yra su galinga hidrauline sistema, kuri užtikrina 275 l/min srautą ir garantuoja labai aukštą našumo lygį. Pažymėtina, kad variklio sūkiai „Eco-Mode“ funkcijos pagalba automatiškai prisitaiko prie transmisijos poreikių. Šią sistemą galima įjungti iš kabinos ir taip sumažinti degalų sąnaudas kelionės metu.

Naujas modeliavimo įrankis

Siekdama toliau plėtoti savo paslaugų spektrą, MANITOU pradeda savo gaminių modeliavimą statybų rinkai. Visame pasaulyje (prancūzų ir anglų kalbomis) BIM bibliotekoje per manitou.com svetainę, BIM architektai, modeliuotojai ir dizaineriai gali lengvai įdiegti MANITOU mašinas į savo darbo aplinką statybos projektų metu.

BIM (pastato informacijos modeliavimas) reiškia statybos informacijos modeliavimo įrankius, kurie apima kiekvieną projekto etapą, nuo projektavimo iki griovimo. Šis modeliavimas suteikia vartotojams visiškai įtraukiančią patirtį, padeda priimti sprendimus ir supaprastinti darbų eigą. Ši duomenų bazė yra nemokama ir lengvai pasiekiama: tiesiog susikurkite paskyrą, kad galėtumėte pasiekti visus 3D modelius.

„Reviv’oil“ – nauja paslauga klientams

Šiais metais „Manitou Group“ pradeda naują programą, kuri skirta užkirsti kelią hidrauliniams gedimams. Ši programa, pavadinta „Reviv’oil“, apima hidraulinės alyvos filtravimą. Ši programa lengvai įgyvendinama naudojant specialius įrankius. Šią paslaugą dirbtuvėse atlieka MANITOU atstovų tinklo inžinieriai. Galutinis tikslas – išvengti mašinos prastovų ir taip sumažinti vartotojų išlaidas.

Nauji straipsniai

 • Kaip teisingai susiplanuoti būsto remonto darbus?

  Būsto remonto paskola, gali būti puiki idėja padėsianti susiplanuoti būsto remonto darbus. Paprastai „namų tobulinimo paskola“ reiškia neužtikrintą asmeninę paskolą, naudojamą apmokėti už būsto atnaujinimą. Tačiau asmeninės paskolos nėra vienintelė jūsų pertvarkymo ir remonto finansavimo galimybė. Geriausias būdas mokėti už namo pertvarkymą priklauso nuo tokių veiksnių kaip jūsų...
 • Patogus ir jaukus mažas vonios kambarys – nesuderinama?

  Ekspertai paneigia mitą ir turi patarimų Kaip vonios kambarį paversti patogiu ir praktišku kiekvienam naudotojui? Interjero dizainerė Dovilė Aukštikalnė pirmiausia pataria vadovautis ergonomiškumo bei funkcionalumo kriterijais. Ir primena – augantis lūkestis jaustis lyg privačiame SPA diktuoja tendencijas estetikai: „Įneškite šilumos medžio akcentais, apsvarstykite stilingų...
 • Kaip išvalyti namą po statybos darbų?

  Taigi, jūs ką tik baigėte labai reikalingą, bet varginantį renovacijos projektą. Kas dabar, gal tai generalinis namų valymas? Na, renovacijos valymas paprastai yra paskutinis jūsų namų tobulinimo projektų žingsnis. Nesvarbu, ar renovacijos darbus atlikote patys, ar savo namuose dirbote su profesionaliais rangovais, statybinių dulkių valymas prasidės iškart, kai pašalinsite visus įrankius. Net...
 • Kas yra svarbu įsirengiant vandentiekį?

  Geležies kiekis požeminiame vandenyje yra geologinės kilmės. Geležis vandenyje bevandenių ar hipoksinių sąlygų (o tokios sąlygos daugiausia vyrauja požeminiame vandenyje) dažniausiai randama ištirpusioje formoje kaip geležies bikarbonatas, geležies sulfatas arba geležies chloridas. Šalia durpynų, pelkių ar miškingų vietovių geležis labai dažnai randama kartu su organiniais junginiais, pvz., su...
 • Kodėl trinkelių klojimas turėtų būti patikėtas tik profesionalams?

  Trinkelės yra praktiškas būdas užtikrinti namų ar komercinio pastato aplinkos estetiką. Jos dailiai atrodo, nereikalauja priežiūros ir pasižymi ilgaamžiškumu – tinkamai parinktos ir profesionaliai paklotos trinkelės gali tarnauti net ir pusę amžiaus! Norite ilgai džiaugtis gražiu ir tvarkingu kiemu? Tuomet svarbu, kad trinkelių klojimas būtų atliekamas profesionalų rankomis. Šis procesas...
 • Keičiamas DOOSAN statybinės technikos prekinis ženklas

  Kompanija "Doosan Infracore" (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON. Pokyčiai įvyksta praėjus pusantrų metų po to, kai 2021 m. rugpjūčio mėn., kompanija tapo „Doosan Heavy Industries“ („HD Hyundai“) dukterine įmone. DOOSAN statybinės technikos prekinis ženklas pasikeis į...
 • Šulinių vanduo: nitratai, nitritai ir vandens tyrimų svarba

  Nitratai ir nitritai yra neorganiniai junginiai, dažniausiai aptinkami šulinių vandenyje. Nitratai ir nitritai natūraliai susidaro skaidantis organinėms medžiagoms, taip pat jie gali patekti į aplinką naudojant trąšas. Nitratais ir nitritais užteršto vandens vartojimas gali turėti žalingą poveikį žmonių sveikatai, ypač kūdikiams ir nėščioms moterims. Šiame straipsnyje aptarsime nitratų ir...
 • Garsą izoliuojantys dažai ISONEM

  Akustiniai dažai Isonem anti sound yra garsą mažinantys, stabdantys prasiskverbimą taip, kad sugertų ir izoliuotų pačiu geriausiu būdu. Remiantis matavimais ir bandymais, atliktais pagal standartą TS 140-4 rezultatus, garso laidumo nuostoliai dB pasirodo, kai dažų storis 1 mm dažnių juosta 1/3 oktavos yra 2.51 dB, esant 1.000 Hz dažnis. Su 2 mm dažų storiu buvo nustatyta, kad akredituotoje...
 • Šviesos sprendimai vonioje – ne tik patogumui: dizainerė atskleidė dar vieną jų funkciją

  Jei gyvenant dinamišku ritmu ir sugrįžtant namo tik pailsėti įmanoma išsiversti, pavyzdžiui, be itin funkcionalios virtuvės, tai vonios kambarys – patalpa, į kurią ilgiau ar trumpiau pasibūti užsukama kasdien. Ir čia, tikina interjero dizainerė Deimantė Uleckytė, turėtų karaliauti gerai iš anksto apgalvota apšvietimo sistema. Nuo ko pradėti jos kūrimo procesą? Kokius šiuolaikiškus...
 • Silikatiniai ir keraminiai blokeliai

  Visiems statybininkams, apdailos darbais užsiimančiais žmonėms ir kai kuriems paprastiems „žemiškiems“ gyventojams yra žinomas žodis „blokelis“. Nuo blokelių ir blokų labai priklauso viso pastato patvarumas, ilgaamžiškumas, kokybė. Tačiau blokelių yra skirtingų, tad pakalbėkime šiandien kiek konkrečiau, kas yra silikatiniai blokeliai , o kas – keraminiai...
 • Pamatiniai blokai

  Svarbiausia - pamatai. Žemiau straipsnis apie pamatinius blokus. Pamatiniai blokeliai Namų ar kitų pastatų statyboje svarbi kiekviena detalė, išsamus planas, kokybiškas darbas, profesionalo rankos ir, aišku, aukščiausios kokybės priemonės. Tik visą tai sudėjus kartu galima pasiekti geriausių rezultatų ir džiaugtis tvirta pastato konstrukcija ir visais jo teikiamais privalumais....
 • Vilniečiai renkasi gyvenimą toliau nuo miesto šurmulio: norisi ramybės ir saugumo

  Ieškantys tobulo būsto šiuo metu gali džiaugtis labai plačia naujos statybos pasiūla. Bus patenkinti poreikiai ir tų, kurie mieliau renkasi gyvenimą bute, ir tų, kurie kuriasi nuosavuose namuose. Ypač pastarieji šiuo metu yra „ant bangos“. Atskiro dėmesio vertos gyvenvietės Vilniaus miesto ribose. Sostinės centras – arti, visi patogumai – šalia, tačiau už namo lango...
 • 5 priežastys, kodėl verta įsirengti pirtį savo kieme

  Svarstote apie pirties įrengimą sodybos ar nuosavo namo kieme, tačiau dar dvejojate? Štai kelios priežastys, kurios padės panaikinti abejones. Juk pirtis – tai ir malonumas, ir sveikata bei turiningas laisvalaikis! Pirtis naudinga sveikatai Pirtis mūsų organizmą stiprina ir gydo šiluma. Viena didžiausių pirtinimosi naudų yra prakaitavimas – taip kūnas atsivėsina, tačiau kartu...
 • Pristatomi kaminai – sumanus ir praktiškas sprendimas

  Pristatomi kaminai – sumanus ir praktiškas sprendimas Kaminas – labai svarbus namo elementas, tačiau projektuojant namus apie jį ne visada pagalvojama. O jei kaminas ir yra įrengtas, šiandien gyvenamajam namui jo vieno dažniausiai nepakanka: žmonės nori įsirengti ne tik šildymo katilą, bet ir krosnelę ar židinį. Rinktis tik vieno kamino „naudotojo“ nereikės, nes...
 • Ar šildymas malkomis yra pigesnis?

  Daugelyje naujai statomų namų židinys yra viena pagrindinių projektavimo užduočių – namiškiams tai svajonės išsipildymas apie vakarus prie plazdančios ugnies. Tačiau tai ne tik akcentas, bet ir efektyvus pastato šildymas, jei jame įrengtos specialios sistemos. Jų dėka židinys namuose yra ne tik gražus, bet ir funkcionalus sprendimas. Namo šildymo židiniu išlaidos Židinys –...
 • Kaip suprojektuoti svetainės spintą?

  Svetainės spinta yra vienas iš svarbiausių aspektų, kai kuriate svetainę. Tai yra tai, kur jūs saugote savo asmeninius daiktus, bei žinoma dedate ir laikote savo reikmėms reikalingus indus, bei daiktus kurie jums kelia sentimentus ir kelia gražius prisiminimus, todėl jums reikia atkreipti dėmesį į kelis svarbius aspektus, kad ši spinta būtų, graži ir funkcionali, na o svarbiausia puikiai...
 • Kaip paprastai išsikviesti meistrą į namus?

  Jei norite, kad jūsų namų remontas būtų atliktas tinkamai pirmą kartą, geriausia būtų paskambinti vietiniam meistrui ir pasikviesti jį į namus, tam tikriems darbams atlikti. Vietinis meistras supras visus jūsų vietovei būdingus aspektus, ar kitus svarbius dalykus norint atlikti tam tikrus darbus ir galės iš karto padėti, o jūs tuo pačiu metu paremsite vietines įmones. Yra daugybė priežasčių...
 • Filtruotas vanduo ir daugybė svarbių jo privalumų

  Nepaisant to, kad galbūt jūs ne vieną dešimtmetį iki šiol naudojote centralizuotai tiekiamą vandenį ir net nepagalvojote apie galimybę įsirengti vandens filtrą, žinokite, kad filtruotas vanduo yra daug švaresnis, kokybiškesnis ir visai saugus vartoti. Todėl svarstant, ar rinktis vandens filtrą ir savo namuose naudoti filtruotą vandenį, rekomenduojama įvertinti daugybę jo teikiamų...
 • Vilniaus komunalinių paslaugų mokykloje vykdomos profesinio mokymo programos

  suvirintojai, santechnikai, elektrikai atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojai šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojai moduliai gimnazistams besimokantiems 9-12 kl. Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla įsteigta 1946 m. Iki 2009 metų rugsėjo 1 d. mokykla vadinosi Vilniaus 2-oji statybininkų mokykla. Nuo 2009 metų rugsėjo 1 d. mokyklos pavadinimas...
 • Kiek trunka namo pridavimas

  Užbaigus statyti naują pastatą, rekonstravus seną ar pakeitus jo paskirtį, būtinas paskutinis žingsnis yra vadinamasis pastato pridavimas atsakingoms institucijoms. Namo pridavimo reikalingų dokumentų susirinkimas gali užtrukti - tai priklauso kiek greitai darbuosis matininkai, energetinio vertinimo ekspertas. Jums reikės: pastato projekto, statybos leidimo, pastato kadastrinės bylos,...
 • Bomag kelių technika

  Šalies ekonomikos augimo ir plėtros rodikliai gali būti siejami ir su infrastruktūros plėtra. Didelę įtaką šalies ūkiui daro kelių infrastruktūra ir kokybė. O jų tiesimui bei priežiūrai reikalinga patikima technika. Kalbant apie techniką, kuri skirta kelių tiesimo darbams, vienas iš pirmų vertinamų kriterijų, jos kokybė, svarbi ir šios technikos atliekama darbų kokybė bei gamintojo...
 • Kiek kainuoja šildymo katilo įrengimas? Ar galite juos įsirengti patys?

  Susidomėjote namų šildymu ir nežinote, koks tinkamiausias jūsų namams? Ar pasidomėjote katiliniu šildymu? Tai šildymas, kuris tikrai mėgiamas daugelio Lietuvos gyventojų. Susipažinkime su juo plačiau. Kiek kainuoja katilas ir jo įrengimas? Kiekvienas šildymo katilas kainuoja skirtingai, dėl to svarbus jų tipas. Naudojama technologija ir medžiagos taip pat priklauso nuo deginamo kuro...
 • Manitou krautuvai statyboms

  MANITOU krovos technika puikiai darbuojasi statybų sektoriuje. Plieno konstrukcijų, karkasinių konstrukcijų montavime, atliekant apdailos ir mūrijimo darbus, visur kur reikia pakelti sunkius krovinius į didelį aukštį ir padėti juos tiksliai į numatytą vietą. Visiems šiems darbams MANITOU turi sprendimus ir tinkamą techniką, kuri pagelbės tai atlikti lengviau, patogiau bei greičiau. ...
 • Kaip prie namų įrengti elektromobilio įkrovimo stotelę?

  Jei įsigijote elektromobilį ir norite patogiai juo naudotis, būtinai turite įsirengti nuosavą įkrovimo stotelę namuose, garaže arba privačioje vietoje daugiabučio stovėjimo aikštelėje. Kurioje nors iš tų vietų įrengta įkrovimo stotelė jums garantuos saugų ir pigų elektromobilio baterijos įkrovimą. Kokia nauda iš namuose turimos įkrovimo stotelės? Nors iš pirmo žvilgsnio privati įkrovimo...
 • Klinkerio plytelių grožis ir ilgaamžiškumas

  Kai kalbama apie fasadų apdailą, architektai vis dažniau renkasi universalią medžiagą, kuri pasižymi ir grožiu, ir ilgaamžiškumu – klinkerio plyteles. Jos yra puikus pasirinkimas tiek dideliems pastatams, pavyzdžiui, viešbučiams ir daugiabučiams, tiek mažesniems, pavyzdžiui, šeimos namams ar kotedžams. Jos ne tik estetiškos, bet ir pigesnės už plytas, be to, pasižymi geresnėmis vandens...
 • Informacija apie palėpės laiptus

  Ar kada nors svajojote apie erdvius ir gerai suprojektuotus namus? Na, dabar galite juos turėti. Palėpės laiptai yra puikus būdas sutaupyti vietos ir suteikti stiliaus bet kuriai patalpai. Jie puikiai tinka norint sukurti papildomą naudojamą erdvę palėpėje ar mansardoje. Palėpės laiptai ne tik suteikia papildomo patogumo, bet ir turi daugybę papildomų priedų, kurie gali padėti pakelti jūsų...
 • Tinkama ir ilgaamžė stogo danga

  Namo stogas yra viena iš svarbiausių jo vietų. Būtent jis apsaugo jūsų šeimą nuo išorės elementų ir užtikrina jūsų saugumą bei sausumą. Štai kodėl taip svarbu pasirinkti tinkamą stogo dangą savo namams. Tai gali būti sudėtingas sprendimas, bet nesijaudinkite – mes padėsime jį palengvinti. Nuo ko pradėti?  Pirmasis žingsnis renkantis stogo dangą – atsižvelgti į stogo...
 • „Ramirent“ IPAF licencija – aukščiausia kėlimo platformų operatoriaus kvalifikacija pasaulyje

  Didžiausios statybinės įrangos nuomos kompanijos Baltijos šalyse „Ramirent Baltic AS“ gavo teisę ruošti Tarptautinės kėlimo platformų federacijos (angl. The International Powered Access Federation, IPAF) licencijuotus stacionarių ir mobiliųjų darbinių kėlimo platformų operatorius. Kalbamės su Vytautu Kišūnu, kuris baigė IPAF mokymus ir jam, pirmajam „Ramirent“...
 • Kodėl plastikas vis dar pirmoje vietoje gaminant langus?

  Plastikiniai langai tampa vis populiaresnis ir labiau paplitęs pasirinkimas namų tobulinimo sektoriuje dėl daugybės teikiamų savybių ir privalumų. Plastikiniai langai leidžia mėgautis daugybe privalumų ir lengva priežiūra, taigi, ką reikia apie juos žinoti? Kas yra uPVC? uPVC reiškia neplastifikuotą polivinilchloridą, tai tvirta ir mažai priežiūros reikalaujanti, bet lengva...
 • Šiltnamio laistymo įrangos pasirinkimas

  Šiuolaikinė sodininkystė jau neįsivaizduojama be profesionalios šiltnamių laistymo įrangos. Specialios sistemos padeda sutaupyti labai daug laiko ir tuo pačiu sumažina pastangas, kurių prireiktų laistant augalus ar daržoves rankiniu būdu. Kiekvienas sodininkas tikrai gali pritarti, jog efektyvi laistymo įranga yra vienas iš veiksnių, dėl kurio galima džiaugtis sėkmingu derliaus nuėmimu....
 • Kaip susikurti jaukų miegamojo interjerą?

  Miegamasis visų pirma yra vieta, kurioje galima atsipalaiduoti, todėl jis turi būti funkcionalus ir tinkamai įrengtas. Toks rezultatas įmanomas, jei nuspręsite naudoti tinkamus baldus. Tačiau šiame straipsnyje daugiausia dėmesio skirsime ne patogios lovos ar talpios spintos pasirinkimui, o aptarsime, kaip išsirinkti miegamojo komodą. Juk čia laikote patalynę, paklodes, rankšluosčius ar...
 • Į ką atsižvelgti perkant dujinį katilą namo šildymui?

  Išsirinkti tinkamą šildymo sistemą savo namams - nelengva užduotis. Verta iš anksto apsvarstyti, kuris sprendimas bus naudingiausias. Jei ketinate įsigyti dujinį katilą, sužinokite, į ką atkreipti dėmesį. Ekonominis efektyvumas Dujiniai katilai yra labai populiarūs dėl savo efektyvumo. Jų eksploatacija yra palyginti nebrangi, o bendros investicijos nėra didelės palyginus su kitais...
 • Mąstote apie būsto remontą, kaip jam pasiruošti?

  Namai, tai vieta, kurioje praleidžiame daugiausiai savo laiko ir daugiausiai savo gyvenimo. Mes juose ilsimės, mes juose leidžiame laisvalaikį, bei žinoma laukiame švenčių, bei susitikimų su draugais. Tačiau, kad šie namai būtų jaukūs ir patrauklūs mes turime juose atnaujini namų remontą, nes su laiku sienos nusidėvi, kaip nusidėvi ir baldai, bei grindys, todėl Jums būtinas remontas, kurį...
 • Kas gali vykdyti statybos darbų techninę priežiūrą?

  Statinio statybos techninė priežiūra – tai statytojo (užsakovo) organizuojama statinio statybos priežiūra (nuo statinio statybos pradžios iki statinio pripažinimo tinkamu naudoti) , kurios tikslas – kontroliuoti, ar statiniai statomi pagal statinio projektą, statybos rangos sutarties (kai statybą vykdo rangovas) nuostatas, įstatymus, kitus teisės aktus, taip pat normatyviniai...
 • Kaip surasti patikimą elektriką?

  Elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namų projekte – nuo apšvietimo atnaujinimo iki visiško pertvarkymo. Kadangi šie projektai gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti profesionalą. Elektrikai gali padėti išspręsti problemas, susijusias su jūsų namų elektros sistema. Tai apima lizdų pridėjimą, armatūros montavimą, grandinės pertraukiklių keitimą, laidų perjungimą ir dar...
 • Skardinės tvoros - kokybiškas ir ilgaamžis Jūsų pasirinkimas

  Viena populiariausių tvorų rūšių šiuo metu yra žaliuzi tipo, kadangi šis tipas yra nereiklus priežiūrai ir pasižymi greitu montavimu. Taip pat, tiek tvorų gamintojai, tiek jų pirkėjai mano, kad žaliuzi tipo tvoros yra puiki alternatyva medinėms tvoroms. Horizontalios skardos elementai (lamelės), su kuriais formuojami tvoros segmentai, gaminami ant automatinių staklių pagal sukurtas...
 • Plastikinių langų priežiūra ir remontas – kokie darbai būtini?

  Norint, kad langai kuo ilgiau tarnautų, svarbu tinkamai juos prižiūrėti siekiant išvengti nepageidautinų brangių gedimų. Pažeisti langai neužtikrina tinkamos šilumos ir garso izoliacijos ar vėdinimo, kyla saugumo iššūkių, todėl labai svarbu laiku imtis tinkamų langų priežiūros priemonių. Tad į ką atkreipti dėmesį ir kaip elgtis, kad langai veiktų kokybiškai? Neretai neatidumas ar net menka...
 • Biologinis nuotekų valymas: ekspertų atsakymai į 4 labiausiai rūpimus klausimus

  Į kanalizacijos angą nubėgęs muiluotas ir purvinas vanduo palieka namus, tačiau kas toliau? Laikmečiu, kai plačiai kalbama apie ekologiją, būtina pasirūpinti aplinkai draugišku nuotekų apdorojimu. Šiandien itin didelio dėmesio sulaukia pažangi ir saugi biologinio nuotekų valymo tema. Ar žinojote, kad pasitelkus šią sistemą, kokybiškai išvalytos buitinės nuotekos tampa bekvapiu vandeniu?...
 • Statybinės technikos nuoma - bobcat nuoma Kaune

  Statybų versle atsargų valdymo iššūkis gali būti ypač sudėtingas dėl milžiniškų įrangos sąnaudų. Beveik kiekvienam statybos darbų aspektui atlikti reikia specializuotų ir sudėtingų mašinų, kurių įsigijimas, o juo labiau priežiūra yra brangi. Turint omenyje, kad naujų ekskavatorių ar vikšrinių krautuvų įsigijimo pradinės išlaidos dažnai būna labai didelės, užduotis išplėsti projekto pajėgumus...
 • Vėdinimo sistemos įrengimas namuose, ką reikia žinoti?

  Žinome apie vėdinimo naudą tiek namams, tiek juose gyvenantiems žmonėms. Tinkamas vėdinimas pašalina blogus kvapus, sumažina pelėsių ir kitų nemalonių mikroorganizmų susidarymo tikimybę ir leidžia namuose palaikyti patogią temperatūrą. Gera ventiliacija užtikrina švarų orą, kuriuo galėsite kvėpuoti gamindami maistą virtuvėje ar prausdamiesi duše. Šis grynas oras taip pat užtikrina, kad jūsų...
 • Kaip surasti patikimą namų meistrą?

  Daugelis namų remonto ir atnaujinimo darbų nėra didžiuliai darbai, tačiau kasdieniame gyvenime jie gali susikaupti, kai tiesiog pritrūksta laiko jiems spręsti arba kai kyla mintis kelis kartus keliauti į namų centrą įsigyti įvairių įrankių ir reikmenų. Net labiausiai atsidavęs „pasidaryk pats“ žmogus gali pažvelgti į projektą ir pagalvoti: „Tai gali viršyti mano įgūdžių lygį....
 • Kaip užtikrinti, kad statybų metu name nesikauptų drėgmė?

  Jei pastate nepateks drėgmė, greičiausiai bus išvengta pelėsio, nes pelėsiui reikalinga drėgna aplinka. Turi įtakos ir kiti veiksniai, pvz., pelėsių sporų buvimas (kurių yra visur), maisto šaltinio pridėjimas ir temperatūra, tačiau pirmenybė teikiama drėgmei, nes ją galima (ir privaloma) kontroliuoti dėl daugelio priežasčių. Žinoma, gali padėti statybinis drėgmės surinkėjas. Sausas pastatas...
 • Stogų ir fasadų dangos: atsakymai į rūpimus klausimus

  Stogų bei fasadų dangas pirkėjai renkasi labai atsakingai. Tai suprantama: minėti komponentai atlieka ne tik reprezentacinę, estetinę funkciją, bet ir apsaugo nuo drėgmės, užtikrina šilumos, triukšmo izoliaciją bei bendrą gyvenimo kokybę būste. Norėdami padėti apsispręsti bei išsirinkti kokybiškus gaminius, UAB „Avižieniai“ statybų medžiagų specialistai atsako į dažnai užduodamus...
 • Kokiomis plytelėmis praktiškiausia dengti namo fasadą?

  Pastatų fasadui dengti tinka įvairios kilmės plytelės – tai ir klinkerio, ir akmens masės, ir marmuro, ir granito gaminiai. Svarbiausia, kad šios plytelės nebijotų nei lietaus, nei šalčio, nei karščio, būtų tvirtos ir labai ilgai tarnautų. Kaip išrinkti pačias tinkamiausias plytelių spalvas jūsų namų fasadui? Pastato fasadui gali būti naudojamos ir gamtoje vyraujančios žalsva,...
 • Manitou pristatė vandeniliu varomo teleskopinio krautuvo prototipą

  Ancenis (Prancūzija), 2022 m. gruodžio 6 d. – „ MANITOU Group“, pasaulinė krovos technikos, kėlimo platformų ir statybų, pramonės bei žemės ūkio sektoriui skirtos krovos technikos gamintoja, pristatė vandenilinių mašinų tyrimų ir plėtros planą bei pristatė pirmąjį teleskopinio krautuvo prototipą, kuris veikia naudodamas žaliąjį vandenilį. MANITOU, laikydamasi...
 • Trumpalaikė mada vonios kambaryje – blogas dalykas: atskleidė, kodėl geriau rinktis funkcionalų dizainą

  Vonios kambarys yra ta erdvė namuose, kurioje aklai sekti mada sanitarinių sistemų gamintojai tikrai nerekomenduoja. Atsinaujinti tam tikrus vonios kambario akcentus ar spalvas pagal naujausias gaires bei asmeninius poreikius galima ir net reikia. Tačiau pirmiausia čia turi dominuoti ilgalaikio funkcionalumo elementai: nepriekaištinga higiena, komfortiškas naudojimas, apgalvotas apšvietimas ir...
 • Elektros jungikliai ir jų montavimas namuose: ekspertų patarimai ir rekomendacijos

  Įrengdami naujus namus ar planuodami atnaujinti senąjį būstą, visuomet galvojame apie apšvietimo įrengimą ir šviestuvų vietą, todėl ne ką mažiau svarbiu klausimu tampa ir elektros jungikliai bei kiti elektros instaliacijos komponentai, pavyzdžiui, kištukinis lizdas. Jei siekiate sukurti aplinką, kurioje būtų malonu praleisti kiekvieną savo dieną, rekomenduojame skirti laiko išsamiai...
 • Visada po ranka - pirmosios pagalbos rinkinys

  Gyvenime nutinka visko, todėl visada turėkite po ranka pilnai sukomplektuotą pirmosios pagalbos vaistinėlę. Pirmosios pagalbos vaistinėlės turinys gali skirtis ir priklauso nuo to, ar esate namuose, lauke, o gal jums reikia pirmosios pagalbos vaistinėlės darbo vietoje. Lietuvos sveikatos ministerija (SAM) iki 2023-iųjų liepos 1 dienos atidėjo terminą įsigyti naujoms automobilių...
 • Kupolai: poilsis, pramogos, edukacija

  Kupolus projektuojame ir gaminame Lietuvoje, montuojame užsakovo pasirinktoje šalyje. Galite rinktis iš standartinių kupolų asortimento arba galime sukurti būtent jūsų poreikius ir norus atitinkantį autorinį kupolą. 2020 metais gavome A+ klasės ABALT apdovanojimą ir buvome pripažinti lyderiaujančia kompanija savo veiklos kategorijoje. Cosmo Dome Kupolai: glamping, poilsis, pramogos,...
 • Metalo konstrukcijų gamyba

  Lydimi nuolatinio tobulėjimo, siekiame pasiūlyti įvairius projektų sprendimų ir įgyvendinimo būdus savo klientams. Įgyvendiname ne tik standartinius metalo gamybos užsakymus, bet realizuojame ir nestandartinius, didelių gabaritų bei mažosios architektūros projektus. METALO KONSTRUKCIJŲ PROJEKTAVIMAS Metalo konstrukcijų projektavimas neatsiejama gamybos proceso dalis. Tai pirmas žingsnis...