Metalinės segmentinės tvoros

2022 m. rugsėjo 7 d.
Metalinės segmentinės tvoros

Šiais laikais dažniausiai pasirenkami metaliniai tvoros segmentai yra pagaminti iš plieno arba aliuminio, kurie yra suvirintos vielos arba anksčiau itin populiarios kalamosios geležies dekoratyvinės tvoros struktūros. Čia panagrinėsime šių metalinės tvoros tipų vertybes ir trūkumus.

Metalinės tvoros istorija

Kolonializmo laikais tik turtingiausieji ponai galėjo sau leisti importuoti rankų darbo kalamosios geležies dirbinius savo plytų ir mūriniams miesto pastatams. Dar 19 amžiaus pradžioje kalvystės amatas pradėjo stipriai augti, paskatindamas universalesnį geležies dirbinių išnaudojimą ir derinimą su įvairiais architektūros stiliais. Didžiausią gamybos ir populiarumo piką rankų darbo kalamosios geležinės tvoros pasiekė karalienės Viktorijos valdymo eroje, kai liejyklose buvo pradėta masinė gamyba - tvoros stulpai, kuolai, stulpų ir kitos tvirtinimo ir dekoratyvinės dalys buvo gaminamos taip, kad visiems užtektų.

Šiais laikais segmentinės tvoros gamybai dažniausiai renkmasi lengviau prieinamą plieną ar oro sąlygoms atsparų aliuminį, iš kurių nesudėtingai pagaminami tuščiaviduriai tvoros stulpai ar plona tvoros viela. Tokios gamybos segmentinė tvora ir jos tvirtinimo elementai yra daug lengvesnė, dėl ko visas montavimo procesas yra greitesnis ir paprastesnis. O be to dar ir klasikiniai blizgūs kalamosios geležies tvoros dažai yra pakeisti ištobulintu milteliniu dažymo procesu, kuris žymiai supaprastina tvoros priežiūrą.

Kai restauruojamuose istoriniuose projektuose naudojami dekoratyvinės tvoros segmentai iš tikros kalamosios geležies medžiagos, meistrai turi pasikliauti išsaugota žaliava, kurią reikia išlydyti, kad ją galima būtų perdirbti rankomis. Dėl to kalamosios geležies dekoratyvinės tvoros yra itin brangios. Kaip alternatyva šiuo metu yra dažniusiai siūlomas kietas plienas (kartais kietas aliuminis), specialiais mechanizmais susuktas į ritinius ir lankstomas pagal pageidavimą. Šiuo metu gamintojai, pasikliaudami naujausiomis technologijomis, gamybos procese gali naudoti ir maišyti įvairias medžiagas ir gamybos metodus (priklausomai nuo biudžeto), pavyzdžiui derindami ketaus detales su tuščiaviduriais piketais ir stulpais, arba dažniausiai – suvirindami horizontalias ir vertikalias vielas, kas ne tik padeda sutaupyti sąnaudas, bet ir žymiai sumažina klientų išlaidas.

Segmentinės tvoros pasirinkimas

Sprendimas aptverti savo teritoriją ar pakeisti seną tvorą nauja nėra lengvas. Segmentinės tvoros įrengimas gali atsieiti daug išlaidų, o jūsų tvoros tipas, žaliava, stilius ir kokybė gali padaryti didelę įtaką jūsų namo vertei bei estetiniam įvaizdžiui. Priklausomai nuo gyvenamosios aplinkos, kaimynų ir vietinių bendrijų ar panašių įstaigų, priimti sprendimą gali būti dar sudėtingiau prireikus prisitaikyti prie tam tikrų dydžio, naudojamų medžiagų ar tvoros tipo apribojimų. Jei dar neapsisprendėte, kokią segmentinę ar kitą metalinę tvorą rinksitės, pasistengsime jums šiuo klausimu pagelbėti trumpai papasakojant apie skirtingų tvoros žaliavų savybes ir jų priežiūrą.

Dažnai užduodami klausimai apie tvoros segmentus

Ar montuoti pačiam, ar pasamdyti profesionalą?

Jeigu jūs turite nemažai patirties įvairių konstrukcijų įrengime, ar mėgstate domėtis tam tikrų konstrukcijų statymu, lengvos segmentinės tvoros montavimas jums tikrai nepasirodys sudėtingas, nebent nenorite stulpams kasti duobių ir jų betonuoti. Jei pasirinkote aptverti savo teritoriją sunkia metaline tvora, rekomenduotume kreiptis pas specialistus, dėl didesnės neatitikimų rizikos.

Kaip prižiūrėti segmentinę tvorą?

Metalinės segmentinės tvoros itin daug priežiūros nereikalauja, ypač lyginant su medine tvora, tačiau ją reikėtų reguliariai patikrinti, ir užtikrinti, jog tvoros segmentai yra sumontuoti pagal rekomendacijas, kurias aptarsime toliau. Mechaniniai plieno ar geležies įbrėžimai yra tvarkomi juos padengiant dažų sluoksniu, siekiant išvengti korozijos rizikos. Aliuminis yra atsparus korozijai, tad jo prižiūrėti faktiškai nereikia.

Ar metaliniai tvoros segmentai ilgaamžiai?

Jeigu saugosite segmentinės tvoros padengimo sluoksnį, tuščiaviduriai plieniniai stulpai ir viela laisvai tarnaus 20 ar daugiau metų. Pasirinkus pilnavidurį plieną, vamzdinį aliuminį ar ketaus tipą tvora gali tarnauti visą gyvenimą.

Metalinės tvoros medžiagos

Kalamosios geležies dekoratyvinės tvoros segmentai

Kalbant apie metalinę tvorą, kalamoji geležis yra klasika. Ši medžiaga garantuoja itin tvirtą apsauginį barjerą, tuo pačiu išlaikydama elegantišką dekoratyvinį stilių bei neužgožia jūsų gyvenamojo turto vaizdo. Jei gyvenate istorinėje ar miesto apylinkėje, kalamoji geležis jums puikiai tiks.

Kiekviena kalamosios geležies dekoratyvinės tvoros detalė šiais laikais yra padengiama milteliniu būdu, kas užtikrina efektyvią apsaugą nuo aplinkos poveikio. Karštai padengiamas miltelinis sluoksnis yra daug patvaresnis ir atsparesnis, nei standartiniai dažai. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad šis padengimas neužtikrina amžinos metalo apsaugos – atsiradus mechaniniams pažeidimams ar įbrėžimams geležis greitai pradeda rūdyti. Siekiant išvengti šios rizikos, rekomenduojama reguliariai (kas 1-2 metus) perdažyti tvorą ir atidžiai stebėti jos būklę visus metus.

Jei nuspręsite apsitverti savo teritoriją kalamosios geležies metaline tvora, apsvarstykite tuščiavidurę geležį bėgiams ir piketams. Tokiu atveju bus išlaikoma tokia pati forma ir tvirtumas, bei tuo pačiu dekoratyvinės tvoros segmentai bus lengvesni ir pigesni, o juos montuoti bus daug paprasčiau.

Dekoratyvinės segmentinės tvoros iš kalamosios geležies savybės:

Privalumai:

 • Individualus dizainas
 • Tvirtumas ir patvarumas
 • Klasikinis dizainas, ypač tinkamas istorinėms vietoms

Trūkumai:

 • Labai didelis svoris, dėl ko yra apsunkinami montavimo darbai
 • Reikalauja pastovios priežiūros norint išvengti rūdžių ir korozijos rizikos
 • Tvoros segmentai negali būti montuojami nuožulniai norint juos pritaikyti prie nelygaus žemės reljefo

Aliuminės tvoros segmentai

Aliuminės segmentinės tvoros yra puikus pasirinkimas, jei jūs norite kalamosios geležies tvoros išvaizdos, bet nenorite per daug dėmesio skirti priežiūrai ar kainai. Kadangi aliuminis yra atsparus rūdims ir korozijai, jis yra idealus pasirinkimas teritorijai prie vandens telkinių aptverti. Jei jūsų segmentinės tvoros poreikis yra labiau estetinis, nei mechaninis, juodi aliuminės dekoratyvinės tvoros segmentai jums puikiausiai tiks.

Dekoratyvinės segmentinės tvoros iš aliuminio savybės:

Privalumai:

 • Atsparumas rūdims ir korozijai
 • Praktiškai nereikalauja priežiūros
 • Tvoros segmentai gali būti montuojami su nuolydžiu, siekiant atitikti nelygų žemės reljefą – taip yra nepaliekama tarpų apačioje
 • Pigesnis pasirinkimas, nei kalamoji geležis

Trūkumai:

 • Ne tokia tvirta, kaip geležinė ar plieninė tvora
 • Daug mažiau atsparesnė įlenkimams

Plieninės tvoros segmentai

Plieninės tvoros segmentai anksčiau dažniausiai buvo naudojami pramoninėms patalpoms ir teritorijoms aptverti, tačiau šiomis dienomis tai yra bene populiariausias pasirinkimas ir namų valdos apsaugai. Kalbant apie saugumą, plieninė tvora yra puikus pasirinkimas, daug tvirtesnis už aliuminį. Kaip ir klamosios geležies, taip ir plieninės tvoros stulpai ir kiti elementai yra dažnai tuščiaviduriai, siekiant sumažinti išlaidas ir bendrą svorį. Tuo pačiu gaminys nepraranda kokybės ar tvirtumo savybių. Plieninės tvoros segmentai yra gaminami iš cinkuoto plieno, kuris milteliniu būdu yra padengiamas apsauginiu PVC ar kitu sluoksniu, užtikrinančiu itin kokybišką apsaugą ir atsparumą korozijai ir mechaniniams pažeidimams.

Segmentinės tvoros iš plieno savybės:

Privalumai:

 • Išskirtinis tvirtumas ir patvarumas
 • Beveik 100% atsparumas pažeidimams
 • Gali būti montuojamos ant nelygaus reljefo nepaliekant tarpų apačioje

Trūkumai:

 • Reikalauja reguliarios priežiūros
 • Didelis svoris
 • Dažnai nesuteikia vizualinio privatumo

PAPILDOMAI: Pinta tvora – tvoros tinklas

Nors šis tvoros pasirinkimas metams bėgant prarado savo populiarumą, pinta tvora yra nebrangus ir labai patvarus teritorijos aptvėrimo sprendimas. Tradiciškai tvoros tinklas yra gaminamas iš cinkuoto plieno vielos, kuri yra atspari korozijai ir rūdims. Jei pilka cinkuota pinta tvora jums gali pasirodyti kaip pakankamai nuobodus pasirinkimas, ji taipogi gali būti padengiama ir spalvotu PVC polimerų padengimu, kuris ne tik suteikia papildomą apsaugą, bet ir leidžia geriau pritaikyti pintą tvorą prie aplinkos.

Cinkuotos pintos tvoros iš plieno savybės:

Privalumai:

 • Paprastai montuojama
 • Nebrangus variantas
 • Nereikalauja daug priežiūros

Trūkumai:

 • Menka apsauga – tvorą nesunku perlipti tiek žmonėms, tiek gyvūnams
 • Maža estetinė vertė, nepakelia bendros namo vertės

Plieninių tvorų priežiūra

Metalinės tvoros priežiūros pobūdis priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas tvoros segmentas ar kita dalis, bei vietovės klimato. Taip pat kaip ir skirtingos medienos rūšys sensta skirtingai, taip ir skirtingi metalai nevienodai reaguoja į tam tikrą klimatą.

Aliuminės segmentinės tvoros priežiūra

Aliuminė segmentinė tvora beveik nereikalauja priežiūros, net ir labai drėgnuose regionuose ar vietovėse šalia vandens. Svarbu atkreipti dėmesį, ar ant tvoros nėra išblukimo ir oksidacijos požymių:

 • Baltos, lyg pudruotos vietos
 • Neblizgios vietos

Norint atnaujinti aliuminės segmentinės tvoros estetiką, ją reikėtų pirmiausia išplauti su muilu ir vandeniu, tada apdengti su automobilių vaško sluoksniu. Taip bus sukuriamas aplinkai atsparus sluoksnis bei aliuminės tvoros segmentai atgaus pradinį blizgesį.

Kalamosios geležies ir plieninės segmentinės tvoros priežiūra

Jei gyvenate šalia vandens telkinio ar drėgname regione, kalamosios geležies dekoratyvinė tvora, tvoros tinklas ar kita plieninė segmentinė tvora gali reikalauti nemažai priežiūros. „Plika“ geležis ir plienas rūdija, kai medžiagos yra dažnai veikiamos oro ir vandens, nes kuo drėgnesnis oras, tuo greičiau plinta korozija. Telieka dar pridėti žiupsnelį druskos ir galima plika akimi pamatyti kaip rūdys išsivysto per vieną naktį. Plieninės tvoros priežiūra reikalauja nemažai pastangų, todėl specialistų rekomendacijomis vienu metu tvarkomi turėtų būti tik vienas ar keli tvoros segmentai.

PLIENINĖS TVOROS PRIEŽIŪROS INSTRUKCIJA:

 1. Pašalinkite / apkirpkite augalus

Krūmai, vynmedžiai ir kiti augalai, augantys šalia metalinės tvoros ar kitos konstrukcijos turi negatyvų poveikį, kadangi jie sulaiko drėgmę. Tokiu atveju rūdijimo ir korozijos procesai yra tik paspartinami, o pažeistų vietų per augalus galima nepastebėi ilgą laiką. Po metalinės tvoros atnaujinimo darbų būtinai pasirūpinkite, jog per tvoros plyšius nesiskverbtų jokie augalai ir tarp jų ir segmentinės tvoros išliktų bent šioks toks atstumas.

 1. Pašalinkite rūdis

Jeigu savo plieninės segmentinės tvoros nebuvote apleidę daugelį metų, ant paviršiaus greičiausiai bus susidaręs tik plonas rūdžių sluoksnis, tad joms pašalinti kažkokios specialios įrangos nereikės. Rūdis šalinti reikėtų vieliniu šepečiu, švelniai jas trinant plokščiose vietose. Segmentinės tvoros kampuose ir ant dekoratyvinių elementų rūdis galima šlifuoti abrazyvine medžiaga – juodu švitriniu popieriumi ar sintetine plieno vata.

Norėdami pašalinti rūdis kruopščiau, jas galima šlifuoti cheminiu rūdžių valikliu, kurio nemažai pasirinkimų rasite buities prekių parduotuvėse. Šios priemonė sudėtyje yra fosforo rūgšties ir kitų šarminių medžiagų, todėl jų nereikėtų naudoti uždaroje patalpoje. Saugumo sumetimais, visada vadovaukitės ant pakuotės nurodytomis instrukcijomis.

 1. Išvalykite metalą

Po to kai tvoros segmentai ar pinta tvora buvo išvalyta nuo rūdžių ir kitų nešvarumų, bei rūdžių likučiai buvo pašalinti cheminiais valikliais, prieš gruntavimą ir dažymą metalas dar turi būti išvalomas. Metalą valykite mineraliniame spirite sudrėkintu audiniu.

 1. Gruntuokite paviršių

Rūdžių šalinimo metu greičiausiai buvo pašalintas ir tam tikras dažų sluoksnis. Šių vietų palikti „džiūti“ kelioms dienoms negalima, kadangi geležinė ar plieninė tvora greitu metu vėl pradės rūdyti ir viską reikės pradėti iš naujo. Dėl šios priežasties pažeistos pintos ar segmentinės tvoros vietos turi būti nugruntuotos. Naudokite aliejaus pagrindo (alkidinį) gruntą, kuris yra specifiškai skirtas metalo surūdijusiems paviršiams gruntuoti.

 1. Nudažykite tvorą

Geležinės ir plieninės tvoros dažymas turi būti atliekamas aliejiniais dažais, kurie yra skirti naudojimui ant metalo. Purškiamų dažų naudoti nerekomenduojama, nebent reikia atnaujinti labai mažą tvoros dalį. Aliejiniai dažai užtikrins apsaugą nuo aplinkos veiksnių, tad kuo sluoksnis bus storesnis – tuo tvora bus atsparesnė. Tvorą dažyti patogiausia bus naudojant paprastą dažymo teptuką ir skardinę dažų. Plieninę tvorą rekomenduojama dengti dviem dažų sluoksniais. Antrą sluoksnį denkite tik po to, kai išdžius pirmas.

 1. Stebėkite tvoros būklę

Laikui bėgant pasistenkite apžiūrėti savo tvoros būklę reguliariai, kad pažeidimai ir korozijos požymiai būtų pastebėti kuo anksčiau. Kalamosios geležies tvoras rekomenduojama muilu ir vandeniu nuplauti du kartus per metus. Tokio dažnumo plovimas yra taipogi puikus laikas skląsčių, spyruoklių ir kitų judančių dalių sutepimui.

Išvados

Metalinės tvoros yra puikus sprendimas saugiam teritorijos aptvėrimui. Nors geležinės ir plieninės tvoros reikalauja reguliarios priežiūros – jas reikia saugoti nuo augalų bei greitai reaguoti į korozijai atviras vietas, tačiau tai yra itin patogus pasirinkimas, tinkantis įvairiausios paskirties teritorijoms. Priklausomai nuo teritorijos dydžio, tvoros tipo ir darbo išteklių, segmentinės tvoros montavimas turėtų užtrukti nuo poros dienų iki poros savaičių.

Nauji straipsniai

 • Greita ir patogi langų kainos skaičiuoklė

  Domitės langų bei jų įrengimo kainomis? Pasinaudokite specialia langų kainos skaičiuokle ir greitai bei patikimai sužinosite kainas, galėsite išsirinkti sau palankiausius langų pasiūlymus. Toliau šiame straipsnyje pateikiama informacija apie langų kainų skaičiuokles, kuriomis pasinaudojus tampa lengviau apsispręsti dėl langų pasirinkimo ir numatyti visas svarbiausias išlaidas bei jų...
 • Interjerus kitiems kurianti architektė savuosiuose namuose laikėsi kelių taisyklių: turi patarimų visiems

  Interjerus kitiems kurianti architektė savuosiuose namuose laikėsi kelių taisyklių: turi patarimų visiems Interjero dizainerė ir architektė Justina Garbštė, socialinėje erdvėje dar žinoma kaip Justina Arch, dalijasi klientų kuriamų būstų vizualizacijomis ir patarimais, kaip įsirengti jaukius bei stilingus namus, bei kokių klaidų nedaryti. Nestandartinių sprendimų nevengianti J....
 • Bituminių čerpių montavimas. Dažniausios klaidos: 3 dalis

  Tikimės, jog perskaitę pirmąjį bei antrąjį straipsnius apie dažniausiai pasitaikančias klaidas bituminių čerpių stogo dangos montavimo metu sužinojote reikalingos informacijos, kuri ateityje padės išvengti problemų dengiant savo stogą. Bituminės čerpės yra viena unikaliausių stogo dangų tiek iš estetinės, tiek iš funkcionalumo pusės. Šiame straipsnyje sužinosite dar 7 stogdengių klaidas, dėl...
 • Itališki laiptai – meilė nuo pirmų žingsnių

  Kuomet kalbame apie laiptus ir jų pasirinkimą, kartais net nesusimąstome, kokie jie yra svarbūs. Pagrindinis laiptų tikslas yra padėti žmonėms persikelti iš vienos erdvės į kitą. Laiptai gali būti montuojami patekimui į rūsį, požeminę erdvę, į palėpę ar kitą aukštą ir t.t. Juk tai ne tik labai svarbus interjero akcentas, kuris gali neatpažįstamai pakeisti erdvę, stilių, bet ir komforto,...
 • Bituminių čerpių montavimas. Dažniausios klaidos: 1 dalis

  Sėkmingas stogo projektas reikalauja, jog stogdengiai naudotų taisyklingus metodus. Jeigu bituminės čerpės montavimas bus atliktas netinkmai, galutinis rezultatas bus nuviliantis tiek efektyvumo atžvilgiu, tiek estetiškai. Tokiu atveju ir stogo danga, pagaminta iš geriausių ir brangiausių medžiagų, čia nepadės, jei nebus pasikliaujama bituminių čerpių montavimo instrukcija. Net ir menkiausia...
 • Bituminių čerpių montavimas. Dažniausios klaidos: 2 dalis

  Sėkmingam stogo projektui reikalingos ne tik deramos bituminės čerpės, bet ir kruopščiai bei atsakingai atliktas darbas, laikantis taisyklingų montavimo metodų. Praeitame straipsnyje buvo aprašytos pirmos 6 dažniausiai pasitaikančios montavimo klaidos dengiant bituminių čerpių stogo dangą, tačiau klaidų sąrašas tuo nesibaigia. Šiame straipsnyje papildysime ankstesnį sąrašą dar 7 dažniausiomis...
 • Filtruoto vandens privalumai ir kodėl verta įsigyti vandens filtrą

  Filtruotas vanduo pasižymi gausybe privalumų mūsų gerai sveikatai, savijautai, gyvenimo kokybei, buičiai ir net piniginei! Jei savo namuose vis dar naudojate nefiltruotą vandenį arba perkate ir vartojate vandenį buteliuose, būtų pats metas sužinoti daugiau apie svarbias priežastis, dėl kurių savo namuose vertėtų įsirengti vandens filtrą. Daug geresnis vandens skonis Filtruoto vandens...
 • S. ir J. Nainiai atvėrė savo išmanių namų duris ir atskleidė, dėl kokios priežasties daugiau nebesipyksta

  Netrukus bus metai, kaip Simona ir Jonas Nainiai gyvena ilgai kurtuose svajonių namuose. Prieš čia įsikeliant teko ne vieną mėnesį jaustis be vietos, nors ir puikioje kompanijoje, glaudžiantis po draugų stogu – kantriai laukti kaip taisyklė užsitęsusios būsto statybų ir finalinių įrengimo darbų pabaigos. Visgi šiandien stilingoji pramogų pasaulio pora jau vadina savo erdvę tvirtove,...
 • DX225LC-7X – pirmasis DOOSAN išmanusis vikšrinis ekskavatorius

  DOOSAN pristatė naująjį DX225LC-7X – pirmąjį kompanijos išmanųjį vikšrinį ekskavatorių. Operatoriai galės dirbti greičiau ir efektyviau. DX225LC-7X standartiškai siūlo daugybę naujų funkcijų, įskaitant visiškai elektrinę hidraulinę (FEH) technologiją. FEH yra panaši į VBO (virtualaus išleidimo) sistemą, kurią vadiname DOOSAN D-ECOPOWER. FEH yra VBO be pilotinių slėgio linijų....
 • Šlaitinio stogo konstrukcijos montavimas - teisinga tvarka

  Šlaitinio stogo konstrukcijos montavimas priklauso nuo daugelio veiksnių ir detalių, į kurias būtina atsižvelgti ir prie kurių būtina pritaikyti visą konstrukcijos išplanavimą. Tad visiškai tikslaus atsakymo, kaip teisingai reikia įrengti stogo konstrukciją kiekvienam atvejui nėra. Toliau trumpai aptarsime 10 žingsnių, kokia tvarka, pritaikyta mūsų klimatui, rekomenduojame įrengti šlaitinio...
 • Automobilių pastogės - alternatyva garažams

  Norintiems apsaugoti savo turimą transporto priemonę nuo darganos bei saulės kaitros, visada kyla klausimas, ką pasirinkti – garažą ar pastogę. Abu variantai yra puikūs, turintys ilgus privalumų sąrašus, tačiau šiandien dėmesį skirsime ne garažams, o puikiai jų alternatyvai, t. y., pastogėms automobiliams. Kas yra pastogė automobiliui? Pastogė automobiliui – tai...
 • Segmentinės tvoros montavimo klaidos

  Vienas iš didžiausių kiekvieno namo savininko pasiekimų – nuosavos valdos eksterjero sutvarkymas savo rankomis. Nesvarbu ar tai būtų žolės ir daržo sodinimas, ar architektūrinės dizaino detalės, ar laisvalaikio erdvės kūrimas, sau tobulos erdvės, kurią vadiname namais, kūrimas yra viena iš privilegijų, turint savo nuosavą gyvenamosios žemės plotą. Tvora dažnai yra viena iš savo namų...
 • Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

  Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA...
 • 5 patarimai, kaip taupyti vandenį

  Vanduo – gyvybiškai svarbus kiekvienam iš mūsų. Taigi, turime būti atsakingi – elgtis taip, kad išsaugotume kuo daugiau svarbaus šio ištekliaus. Gera žinia ta, kad būdų, kaip tai padaryti, yra tikrai labai daug, todėl galite būti tikri – rasite tuos sprendimus, kuriuos bus ypač lengva pritaikyti. Tad pat metas apie juos sužinoti daugiau. Nuolat girdime apie tai, kad...
 • Baldai ir interjero detalės – namams, į kuriuos smagu sugrįžti

  Kas yra jaukūs namai? Jaukūs namai – tai harmonija visame kame dvelkiantys namai, į kuriuos malonu grįžti ir kuriuose patogu gyventi. Patogų gyvenimą namuose kuria ne kas kitą, kaip tinkamai pasirinkti kietieji bei minkštieji baldai ir, žinoma, įvairios interjero detalės, puošiančios interjerą bei kuriančios atitinkamą nuotaiką. Prieškambario baldų pasirinkimas Prieškambario baldų...
 • Kuo skiriasi roletai nuo žaliuzių?

  Jei langų dangas perkate pirmą kartą, galbūt nežinote, nuo ko pradėti. Puiki vieta pradėti yra pasirinkti tarp žaliuzių ar roletų ieškant tinkamo savo lango stiliaus. Kuo skiriasi žaliuzės ir roletai? Daugelis pirkėjų šiuos du žodžius vartoja pakaitomis, kalbėdami apie skirtingus langų dangų stilius. Tačiau yra dvi skirtingos kategorijos, kurios jūsų langų uždengimo parinktis padalija...
 • Kada krovinys laikomas negabaritiniu kroviniu?

  Sunkių ir negabaritinių krovinių gabenimas, be abejo, yra sunkesnis nei standartinio dydžio krovinių gabenimas. Tai ne tik brangesnė, bet ir norint užtikrinti sėkmingą siuntą, reikia tinkamai pasverti savo galimybes. Turite apsvarstyti daugybę dalykų, pradedant tinkamo vežėjo paieška ir baigiant leidimų ir dokumentų ruošimu. Šiame straipsnyje pateikiame viską, ką reikia žinoti apie sunkių ir...
 • Vandens filtrai ir dideli jų privalumai mūsų namams

  Nesvarbu, ar vanduo iki jūsų čiaupo atiteka per centralizuotas vandentiekio sistemas, ar vandenį gaunate iš šulinio arba gręžinio, vandens kokybė yra labai svarbi jūsų šeimos sveikatai ir gerovei. Į geriamąjį vandenį visada gali patekti nepageidaujamų ir potencialiai kenksmingų mineralų, mikroorganizmų, bakterijų ar elementų, tokių kaip švinas. Nors kai kurie iš vandenyje galinčių būti...
 • Populiariausios stogų dangos vienoje vietoje. Ką lietuviai renkasi savo būstui?

  Šiuolaikinės inovacijos suteikia daug kūrybinės laisvės statybos ir būsto apdailos srityje. UAB „Stogų sistemos“ puikiai supranta išskirtinumo bei kokybės poreikį ir savo klientams siūlo itin platų stogo dangų bei kitų produktų asortimentą. Įmonės atstovai apžvelgia produkciją ir atsako, kas labiausiai domina pirkėjus. Plieninės stogo dangos – vienos perkamiausių Dėl...
 • Langų ir durų gamyba iš medžio,ar yra privalumų lyginant su plastiku?

  Šiandien mediena ir ekologija namuose vėl madinga. Dauguma pasirenka ne tik pigiausią remonto būdą namuose, bet ir pagalvoja apie kokybę. Dėl šių priežasčių mediniai langai ir durys pamažu grįžta į mūsų namus. Mediena – ekologiška medžiaga, geriausiai tinkanti durų ir langų konstrukcijų gamybai. Šiandien jau paplitę plastikiniai langų rėmai ir durys iš sintetinių medžiagų beveik visose...
 • 10 patarimų, kaip išsirinkti Jums tinkamą stogą

  Stogas yra viena iš svarbiausių namo dalių.Jis ne tik apsaugo nuo šalčio, karščio ir lietaus, bet ir puošia pastatą, todėl atkreipkite ypatingą dėmesį. Ypač šioje visuotinio atšilimo situacijoje, kai audrą pakeičia kruša ir rūgštus lietus, stogo danga nusidėvi greičiau ir gali būti visiškai sunaikinta ištikus stichinei nelaimei. Draudimo bendrovė skaičiuoja, kad šių metų birželį dėl neįprastai...
 • Nesenstanti klasika vonios kambaryje: skoningas dizainas svarbus, tačiau vien juo komforto nesusikursite

  Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmesį, norint įsirengti funkcionalų, tačiau estetikos ir emocinio komforto principus...
 • Kavos staliukai, kaip išsirinkti perkant internetu?

  Daugelis iš mūsų nepradeda dienos be kavos ir žinoma ją geria namuose prie savo kavos staliuko. Kavos staliukas nuo seno yra tapęs tradiciniu svetainės baldu, kur būna sofa, ten būtinai šalia jos turi būti vietos pasidėti kavos puodeliui, ar užkandžiui prie kavos. Užklydus netikėtiems svečiams mes juos sodiname ant svetainės sofos ir žinoma patiekiama vaišes, ant kavos staliuko. Tai toks...
 • Kaip išsirinkti dujinį katilą namams?

  Įsirengus savo svajonių namus, ar padarius rekonstrukciją savo namuose, visiems būtina įsirengti ir įrenginį, kuris žiemą šildytų Jūsų namus. Šiuolaikinis pasaulis diktuoja sąlygas ir madas, kad namų šildymo procesas būtų kuo paprastesnis, todėl visi svarsto vienokias ar kitokias namų šildymo galimybes. Vienas iš paprastesnių būdų šildyti namus ir pasirinkti namų šildymui – dujinis...
 • Akmeniniai borteliai bei akmens masės plytelės – ilgaamžis pasirinkimas lauko darbams

  Akmens masės plytelės bei akmens borteliai – tai puikus pasirinkimas žmonėms, ieškantiems tvaraus, ilgaamžio bei ypač stilingai bei tikrai prabangiai atrodančio sprendimo savo kiemo ar sodo aplinkai sutvarkyti. Kokiems lauko projektams tinka akmens masės plytelės? Akmens masės plytelės yra itin puikus pasirinkimas tada, kai norima įsirengti stilingai atrodančias terasos ar...
 • Su www.PerkiStatai.lt Jūsų statybos ar remontas taps lengvesni!

  Bene geriausios statybinių medžiagų kainos Savo statyboms geromis kainomis galite apsipirkti PerkiStatai.lt prekybos sistemos dėka. KODĖL PAS MUS PIGIAU ? - Nes mes nelaikome viso asortimento savo sandėliuose - daugelis statybinių medžiagų atvyksta tiesiai iš gamintojų sandėlių, todėl mes galime operatyviai keisti kainodarą, krentant rinkoje kainoms, o ne laikyti aukštas sandėlio užpirkimo...
 • Kuo degintos lentos yra pranašesnės už įprastines?

  Jei paprastos medinės lentos yra mėgstamos dėl savo šviesios spalvos ir dėl natūralumo, tačiau tuo ir baigiasi jų praktiškumas. Toliau prasideda trūkumai - jos bijo medžius graužiančių parazitų, joms kenkia drėgmė ir pelėsinis grybas, todėl jos negali pasigirti ilgalaikiu patvarumu. Dėl šios priežasties įprastas lentas būtina impregnuoti įvairiais lakais, dažyti dažais, o šios medžiagos kelia...
 • Vokiškos čerpės - puiki medžiaga dengiant stogą

  Vokiškos čerpės - puiki medžiaga dengiant stogą Statant ar renovuojant namą jo visos dalys yra svarbios. Nežinant esminių dalykų, galima padaryti labai daug klaidų, kurios ateityje kainuos nemažai. Todėl norint visus darbus atlikti tinkamai, svarbu žinoti tam tikrus pradmenis. Kalbant apie namo stogą, jis yra kone svarbiausia namo dalis. Jeigu jis bus išsirinktas tinkamai, jis gali tarnauti...
 • Vandens minkštinimo filtrai kieto vandens problemoms šalinti

  Vandens kietumas - tai bendra vandens savybė, kuri atsiranda dėl vandenyje ištirpusių kalcio ir magnio junginių bei kitų elementų, pavyzdžiui, geležies. Kieto vandens problemos būdingos daugumai būstų. Lietuvoje apie 90 % vandens yra kietas arba labai kietas. Taip yra todėl, kad Lietuvoje vandens kietumas nėra reglamentuojamas, o tai reiškia, kad ir centralizuotai tiekiamas vanduo gali būti...
 • Parketlentės – puiki alternatyva tradicinėms medinėms grindims

  Įsirengiant namus, grindys yra viena svarbiausių ilgalaikių investicijų. Jei ieškote dangos, kuri būtų universali ir lengvai derinama su bet kokiu interjeru ir dekoru, parketlentės yra puikus pasirinkimas. Tai alternatyva brangesnėms, sunkiau prižiūrimoms medžio masyvo grindims. Kokiais dar privalumais pasižymi ši danga ir kokiam būstui ji tinkamiausia? Tinka visų tipų...
 • Kokiais privalumais džiugina vinilinė grindų danga ir kada verta ją rinktis?

  Įsirengiant būstą ar planuojant jo renovaciją, kyla daugybė klausimų, susijusių su įvairiais interjero aspektais. Grindų pasirinkimas – viena opiausių temų. Atsivertus katalogus su skirtingais grindų tipais, spalvų ir raštų paletėmis, gali atrodyti, kad iš plataus asortimento išsirinkti to vienintelio, geriausiai tinkančio Jūsų būstui, tiesiog neįmanoma. Vis dėlto, vis daugiau namų...
 • Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokiniai ir mokytojai dalyvauja “Erasmus +” programos projektuose

  Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras baigė įgyvendinti “Erasmus +” programos mobilumo projektą Nr.2020-1-LT01-KA116-077477 "Profesinio rengimo veiksmingumo gerinimas per mobilumo veiklas". . Projekte mobilumą organizavome 4 - iomis kryptimis (sektoriais): statyba, slauga, mokinių su spec. poreikiais profesinis rengimas, profesinio rengimo specialistų kompetencijų...
 • Nosį riečiantys kvapai tualete: kada gelbsti liaudiški sprendimai, o kada verta pagalvoti apie naują santechniką?

  Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigaminamas priemones, taip pat išbandyti rinkoje siūlomas chemines alternatyvas. Vis dėlto, jei tam...
 • Kad miško pardavimas praeitų be streso: profesionalų patarimai miškų savininkams

  Lietuvos miškai nuo seno buvo labai vertingi tiek ekologijos požiūriu, tiek savo resursais. Dėl permainų Europos medienos rinkoje, šiandien už savo mišką galite tikėtis iš tiesų solidžios sumos. Vis dėlto, nepaisant palankios situacijos, jeigu stokojate patirties ir žinių parduodant mišką, tai gali sukelti nemažai streso. Taurusmiskas.lt komanda atsako, į ką atsižvelgti, siekiant parduoti...
 • Lietaus sezono iššūkiai stogams: kokioms sistemoms ir sprendimams teikti pirmenybę?

  Nors stogo technine priežiūra, siekiant išvengti žalos pastatų išorėje ir viduje, rekomenduojama rūpintis ištisus metus, dažnai savininkai šią prievolę prisimena tuomet, kai būna per vėlu. Artėjant lietaus sezonui, dėmesį į šią problemą atkreipia ne tik draudikai, pas kuriuos nuostolių kompensuoti skuba liūčių padarinius skaičiuojantys pastatų valdytojai, bet ir sanitarinių sistemų gamintojai,...
 • Kaip išsirinkti tinkamiausią plautuvę virtuvei?

  Virtuvėje be plautuvės sunkiai išsiverstume, nes čia prireikia ne tik plauti indus, bet ir nuplauti daržoves, vaisius, mėsą, kitus maisto produktus. Rinkdamiesi plautuvę virtuvei turėtume gerai pagalvoti, kokiomis savybėmis ji turėtų pasižymėti, kad atitiktų pačius svarbiausius mūsų poreikius. Iš kokių medžiagų būna gaminamos virtuvės plautuvės ir kokiomis savybėmis pasižymi? Plautuvės...
 • Pramoninės įrangos montavimas ir demontavimas visoje Lietuvoje: ko reikia sėkmei?

  Pramonės darbams būtina nepriekaištingai veikianti įranga. Tuo tarpu įrenginiai tinkamai funkcionuoja tik tada, kai yra kokybiškai sumontuojami, o prireikus įrangą perkelti iš vieno fabriko į kitą – taisyklingai demontuojami. Įmonės UAB „Eko T“ pramoninės technikos ekspertai pasakoja apie savo veiklą ir pramoninės įrangos montavimo subtilybes. Įmonės vadovas Saulius...
 • Kokybiška produkcija automatiniams kiemo bei garažo vartams: kokia ji?

  Arka-Shop.eu komanda savo klientams siūlo patikimus vartų automatikos sprendimus ir platų priedų pasirinkimą dar didesniam komfortui. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vartotojų mėgstamiausia produkcija ir naujovėmis. Arka-Shop savo gaminiams taiko itin aukštus kokybės standartus, todėl naudojama tik vokiška SOMMER produkcija. Tai – net 40 metų patirtį sukaupęs vartų automatikos...
 • Mediniai karkasiniai namai – greitis, patogumas ir gera izoliacija

  Daugelis statytojų norinčių greitai turėti nuosavą būstą jau suprato, kad karkasiniams namams greitai pastatomų namų klasėje alternatyvos nėra. Todėl tiek karkasinių namų konstrukciniai, tiek ir jų statybos technologiniai ypatumai lemia ir specifinių statybinių žinių bei medžiagų poreikį. Karkasinių namų statyboje ypač praverčia universalios akmens vatos plokštės ROCKWOOL SUPERROCK. Mat...
 • Nuotekų valymo įrenginio kaina

  Auganti namo statybos sąmata verčia žmones ieškoti būdų, kaip sutaupyti. Tačiau kai kurie sprendimai gali kainuoti žymiai daugiau nei sutaupyti keli šimtai eurų. Įsirengę nuotekų valymo įrenginius individualių namų savininkai gali gauti savivaldybės kompensaciją. Vis dėlto praktika rodo, kad iki galo nepasidomėję aplinkosaugos reikalavimais ir siekdami sutaupyti, žmonės lieka įklimpę iki ausų...
 • Geležingo vandens daroma žala ir vandens nugeležinimas

  Jei vanduo jūsų namuose ar biure yra pakitusios spalvos arba turi rausvai rudą atspalvį ir metalo skonį, vadinasi, jame yra didelis geležies kiekis. Šiandien nemažai žmonių susiduria su šia problema ir nerimaudami klausia, ar gerti tokį vandenį yra saugu. Deja, atsakymas yra neigiamas. Nors geležis yra būtinas mineralas, tačiau kai jos kiekis geriamajame vandenyje padidėja, jos reikia...
 • Klinkerio plytelių apdaila

  Fasado apdaila, tai ne tik eksterjeras, galimybė improvizuoti ir sukurti išskirtinius namus, bet ir apsauga. Geros, tvirtos ir ilgaamžės medžiagos nebijo aplinkos poveikio, temperatūrų svyravimų, drėgmės ir t.t. Šiandien pasirinkimas pakankamai platus. Vieni renkasi tinkuotus fasadus, kiti investuoja į labiau ilgalaikę ir priežiūros bei atnaujinimo darbų praktiškai nereikalaujančią medžiagą,...
 • Čerpės fasado apdailai – kaip pasirinkti?

  Čerpės fasado apdailai šiandien vis labiau populiarėja įvairiose pasaulio šalyse. Stogo danga, kaip ir fasado apdaila – vienas svarbiausių akcentų. Stogas apsaugo visą pastato konstrukciją, o fasado apdaila atlaiko oro temperatūrų kaitą, aplinkos poveikį, suteikia pastatui išskirtinumo. Žmonėms, turintiems kokybišką stogą virš galvos, nebaisus vėjas, lietus, sniegas. Net iš pasakos...
 • Pavėsinės ir terasos: ką rinktis, stiklinimą ar skaidrų - permatomą PVC tentą?

  Valstybėms vis dar ribojant judėjimą tarp sienų didžioji dalis žmonių savo atostogas ir savaitgalius pasirinks praleisti Lietuvoje. Namų kieme, sodyboje. Į šiuos objektus plaukia asmeninės sutaupytos lėšos: gražinama aplinka, statomos pavėsinės, terasos, kuriose bus smagu leisti rytus su kavos puodeliu ar vakarus su vyno taure. Pavėsinė ar terasa namuose – turbūt maloniausia vieta...
 • Šiltėjant orams akys vis labiau krypsta į skaidrius tentus terasoms ir pavėsinėms

  Įsirengus terasą prie namų ar pavėsinę kieme, norisi kuo daugiau laiko ir praleisti jose. Permatomi tentai — ideali apsauga Jūsų terasai ar pavėsinei nuo vėjo, lietaus ar sniego. Skaidrūs tentai – vis labiau populiarėjanti ir nebrangi alternatyva stiklui Norisi po darbų atsipalaiduoti savo terasoje, bet lietuviški orai, netikėtas lietus ir vėjai neleidžia mėgautis...
 • Nauja „Ruukki“ ugniasienė – dar didesnis saugumas ir apsauga nuo ugnies plitimo

  „Ruukki“ ketina pristatyti naują ugniasienės sprendimą, kuris užtikrins didesnį saugumą ir užkirs kelią ugnies plitimui. Nauja ugniasienė sukurta taip, kad būtų lengva ir greit montuojama, tad jos kaina bus kur kas ekonomiškesnė nei kiti šiuo metu rinkoje esantys ugniasienių sprendimai. „Ruukki® Firewall“ sudaryta iš vieno sluoksnio konstrukcijos su...
 • Mobilus karkasinis namelis – ekonomiškas ir šiuolaikiškas sprendimas

  Svajodami apie jaukią erdvę sodyboje, sodo ar miško sklype norime paprasto, bet šiuolaikiško, gražaus ir, žinoma, funkcionalaus spendimo. Būtent tai mes jums siūlome! Sprendimą, kuris ekonomiškas ir labai kokybiškas, kuriam nereikia statybos leidimų ir gali būti pristatomas jau pastatytas tiesiai į jūsų kiemą. Pamirškite ilgai trunkančias ir brangias statybas, patikimų specialistų paieškas....
 • Kokios plytelės tinkamiausios virtuvės kambariui?

  Dauguma pirkėjų, prieš rinkdamiesi plyteles virtuvei domisi, kokios jų spalvos yra pačios tinkamiausios, kaip jas klijuoti. Visi nori, kad jų virtuvė kuo gražiau atrodytų. Svarbu, kad virtuvės plytelių spalva didžia dalimi priklausytų nuo bendro baldų ir kitų virtuvėje vyraujančių spalvų derinio. Kokie yra pagrindiniai plytelių derinimo būdai? Pagrindiniai derinimo būdai yra dvejopi...
 • Norite taupyti vandenį, bet būti draugiški aplinkai? Ekspertai įvertino, kiek galima pasiekti savo pastangomis, ir kiek – pasitelkus santechniką

  Norite taupyti vandenį, bet būti draugiški aplinkai? Ekspertai įvertino, kiek galima pasiekti savo pastangomis, ir kiek – pasitelkus santechniką Kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena – ja kasmet stengiamasi priminti gėlo vandens svarbą, atkreipti dėmesį į darnų geriamojo vandens valdymą bei naudojimą. Tenka pripažinti, kad gyvendami Lietuvoje apie...
 • Kietas vanduo: kokį poveikį jis turi mūsų kasdienybei ir kaip su juo kovoti

  Nors daugelio Lietuvoje esančių namų ūkių naudojamas vanduo yra kietas arba labai kietas, nemažai jų savininkų apskritai nežino apie kieto vandens poveikį. Paprastai tariant, kietas vanduo reiškia, kad jame gali būti įvairių mineralų, kurių koncentracija viršija tam tikrą lygį. Dėl kieto vandens ant įvairių paviršių, tokių kaip indai, stalviršiai, kriauklės, dušų kabinos ir buitinės...