Klausk specialisto

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

atsakys į Jūsų klausimus apie Statybos leidimų gavimą, ginčų tarp bendrasavininkų ar kaimynų sprendimą, statinių įteisinimą, savavalinės statybos įteisinimą/legalizavimą, statybos užbaigimo procedūras bei įregistravimą registrų centre.

Dalius pasidalins unikalia patirtimi, kurią įgijo dirbdamas statybos inspekcijoje, saugotinų teritorijų planavimo bei statybos valstybinės priežiūros specialistu, taip pat atstovaudamas apskrities viršininką teismuose dėl neteisėtų statybų. Padės išspręsti bet kurį uždavinį, kuris jums neleidžia ramiai miegoti.
Pastaruosius 10 metų, Dalius Viršilas konsultuoja bei padeda žmonėms legalizuoti statinius ar savavalines statybas.
 
VŠĮ Memelex,
Statybos teisė,
Statybos projektų valdymas
ir techninė priežiūra bei
FIDIC inžinieriaus Paslaugos
Gintaro g. 12, Klaipėda
867983807
www.memelex.lt ir www.statybosteise.lt 

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Alvydas
2020-10-07
laba diena. nusipirkau kaime sklypa 24 arai. paskirtis vienbuciu ir dvibuciu gyvenamoji teritorija. ar yra skirtumas koki gyvenama nama statysiu ar iki 50 kv ar iki 80 kv. reikalavimai tie patys ar kazkas skiriasi. ar galiu pats statyti nesamdant firmos ir priziuretojo. ir kokiu dokumentu reikia. nes kiek visur skaitau tai vis skirtingai raso.aciu.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

Gyvenamam namui statyti reikia parengti statybos projektą ir gauti statybą leidžiantį dokumentą...

Jums yra privaloma paskirti atestuotą statybos vadovą (jeigu virš 80m2) ir apdrausti statybą civilinės atsakomybės ir statybos draudimu

Nuo: Rimas
2020-10-06
2015 m. nutarta seną pagalbinį ūkio pastatą (30 kv.m.), esantį namų valdoj (kaimo teritorija) pakeisti naujesniu ir didesniu. Pastatas buvo nugriautas. Naujas statytas nuo 2016 iki 2019 metų. Senas ir naujas pastatai - abu mediniai. Naujo vidaus plotas - 60 kv. m (įskaitant neįrengtos palėpės galimai įskaičiuojamą plotą), aukštis 6 metrai. Naujas pastatytas toje pačioje vietoje, užimant daugiau ploto, tačiau neišlendant iš namų valdos ribų. Jokių leidimų ar projektų nebuvo, nes 2015 m. jų nereikėjo, o gal ir dabar nereikia. Ar galima inventorizuoti pastatą, parengti kadastro bylą, deklaraciją ir įregistruoti jį Registrų centre bet kuriuo iš šių variantų: gyvenamasis namas, vasarnamis, pagalbinis ūkio pastatas? Kiek tai maždaug gali kainuoti? Ačiū.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Rimai,

galima inventorizuoti pastatą, parengti kadastro bylą, deklaraciją ir įregistruoti jį Registrų centre

preliminari kaina - 550 EUR

gali tekti dar atnaujinti žemės sklypo geodezinį planą ir jį suderinti, tai papildomai dar 370 Eur )jeigu sklypas iki puse Hektaro)

Jeigu aktualu, susisiekite asmeniškai

pagarbiai,

Dalius

Nuo: Gitana
2020-10-06
Sveiki. Ar namų valdos sklype, kuriame nėra jokių pastatų (sklypas tuščias) ir kuris yra naujai besikuriančiame kvartale (gyvenvietėje), norint pastatyti vasarnamį, mažesnį nei 80 kv.m. ploto, nesiekiantį 8,5 m aukščio, reikalingas statybos projektas, leidimas?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, tokiam statiniui ir tokiai paskirčiai, tokioje vietovėje (rajone) - projekto ir statybos leidimo nereikia.

Nuo: Galina
2020-10-05
Sveiki , situacija tokia, nupirkome sena nama pastatytas 1955 m ir dabar iškylo toks klausimas, ar galime pakelti stoga ir irenkti antra aukšta klausimas tame ar atlaikys namas ?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Ar atlaikys namas, reikia atlikti tyrimą :)

Nuo: Snežana
2020-10-02
Laba diena , aciu kad taip greitai gavau atsakyma i savo klausima (Namu valdos sklype turim 130 kv.metru nama tame paciame sklype yra kurybine dirbyuve apie 60 kv.metru ar galiu sitoje dirbtuveje dirbti pagal verslo liudijima )supratau kad su VMI problemu ne turetu buti , o su Nacionaline zemes tarnyba , ne gales jie "prisikabinti"kad zemes sklypas naudojamas ne pagal paskirti .
Pagarbiai
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

TAIP :)

Nuo: Nikolajus
2020-10-03
Gavau atsakymą į klausymą:
Nuo: Nikolajus
2020-09-15
Kaip suprantu, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 100 str. 5 p. nuostatą, kad „Paviršinių vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose draudžiama < ... > 5) rekonstruojant pastatus, didinti pastato tūrį ir (ar) pastatu užstatytą plotą“, pati esamų pastatų rekonstrukcija (su nurodytomis išimtimis) nedraudžiama.
Ar tokiu atveju reikalingas leidimas rekonstruoti NT registre įregistruotą 15 kv. m. užimamo ploto pirtį, kuri yra pakrančių apsaugos juostos teritorijoje nuosavoje gyvenamosios paskirties žemėje kaimo teritorijoje?
Sveiki, tokiu atveju rekonstruoti leidimas reikalingas, tačiau atlikti kapitalinį remontą nereikalingas...

Noriu informuoti, jog Jūsų nuomonė dėl leidimo rekonstruoti skiriasi nuo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos specialistų nuomonės:

От: Valentina Linkuvienė < v.linkuviene@vtpsi.lt >
Дата: 30 сентября 2020 г. в 13:34:20 GMT+3
Тема: Dėl 2020-09-09 el. paklausimo (reg. Nr. 7D-3006)
Laba diena,

teikiame nuomonę pagal Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) kompetenciją dėl Jūsų klausimo, atsižvelgdami į 2020-09-09 el. paklausime (reg. Nr. 7D-3006) nurodytus duomenis ir šiuo metu galiojančias teisės aktų nuostatas.

Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų 100 straipsnio 5 dalies nuostata reiškia, kad rekonstruojant pastatus galima tik mažinti pastatų tūrį ir (ar) pastatų užimamą plotą.
Tokiu būdu rekonstruojant 15 kv. m pirtį leidimo rekonstruoti, kuriuos išduoda savivaldybės, nereikia.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

OK, Ačiū.

Nuo: Audrius
2020-10-01
Sveiki gyvenam vienkiemy noreciau statyti 3siltnamius bendro butu apie 10 aru,pas mus skaitosi nemuno kilpu regioninis parkas,nors tas nemunas uz pora km,ar reikalingi leidimai butu?aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Jeigu Šiltnamiai be pamato - galima statyti ir nereikia su niekuo derinti. Jeigu su pamatais, reikėtų pasirengti supaprastintą projektą ir susiderinti Regioninio parko direkcijoje.

pagarbiai,

Dalius

Nuo: Er
2020-10-01
Ar reikia projekto ūkiniam pastatui 100m kv.? Ir kokia kaina būtų projekto jajgu reikia?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki,

taip, tokio ploto ūkiniam pastatui reikia projekto ir statybos leidimo.

reikia dar pasitikrinti, kokioje teritorijoje jūsų žemės sklypas, kuriame norite statyti šį statinį...

Kaina projekto priklauso ir nuo tritorijos ir nuo jūsų norų, lūkesčių bei techninės užduoties.

Galimai, planuojustatyba.lt platformoje - organizacijoje kaina galėtų prasidėti nuo 1.5K EUR

pagarbiai,

Dalius

Nuo: Laima
2020-10-01
Sveiki, norejau paklausti ar reikia leidimo ir projekto terasai prie namo? Terasa 1 metro aukštyje, apie 3x9 metro, apie 3 metro aukščio, atvira, su stogu, namo stogo konstrukcija nesikeičia, tvoros maždaug už 10 metrų, Kauno mieste. Ačiū už atsakymą
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Laima,

jeigu tai mieste ir terasa turi pamatą - reikia parengti supaprastintą projektą ir suderinti su savivaldybe (nes didėja užstatomas plotas). O šiaip, dažniausiai žmonės pairšta susiderinti, ir, jei niekam nekenkia ta terasa ir niekas nesiskundžia, nieko už tai nebūna :)

nes projektas ir jo suderinimas gali kainuoti brangiau nei pati terasa :)

Sėkmės

Dalius

Nuo: Irma
2020-09-28
Sveiki. Turime sodo namelį 6×6 dydžio. Viso ploto 42 kvad. metrai, priskaičiuojant palėpės plotą. Norėtume šalia namelio prisistatyti garažą. Ar garažas gali turėti antą aukštą? Ar tada jau reikia projekto, nors neviršijama 50 kvad. metrai?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Irma,

statykite garažą kaip atskirą statinį, o ne kaip esamo namo rekonstrukciją. Tada nereikės jokių leidimų...

Nuoširdžiai,

Dalius

Nuo: dainius
2020-09-28
Sveiki norejau paklaust turiu 25a zemes sklypa su zemes ukio paskirtim ir man neleidze pakeisti paskirties ka as jam galeciau pasistatyti? vagonely ar pirty ar dar kaska,nekeiciant paskirties?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Dainiau,

reikėtų gilintis į jūsų situaciją, jeigu norėtumėt gauti galimybių ataskaitą. Pas mus tai mokama paslauga, tačiau jeigu nueitumėt į rajono savivladybės architektūros skyrių, jus pakonsultuos nemokamai...

Pagarbiai,


Dalius

Nuo: Laima
2020-09-27
Laba diena. Kokiu atstumu nuo kaimyno sklypo ribos galiu statyti malkinę iki 20m2(be pamatų). Ačiū.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Laima,

jeigu malkinė yra su pamatais, be kaimyno leidimo-sutikimo jūs turite statyti ne arčiau kaip 3 metrai iki sklypo ribos. Galite statyti ir arčiau, tačiau kaimynas turi duoti raštišką sutikimą.

pagarbiai,


Dalius

Nuo: Inga
2020-09-27
Laba diena,
Įsigijau namų valdos sklypą kaimo vietovėje (vienkiemis) su 78kv.m gyvenamuoju namu, kurį norėsiu nugriauti. Ar galimas variantas ant tų pačių pamatų statyti modulinį namuką išvengiant bent dalies sunkių biurokratinių procesų? Naujo pastato paskirtis būtų poilsio ir rekreacijos.

Dėkoju
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Inga,

viską, ką norite padaryti (ir griauti ir pastatyti) - reikia daryti su nustatyta tvarka parengtu ir suderintu techniniu ir darbo projektu.

Gyvenamojoje teritorijoje poilsio ir rekreacijos paskirties pastatus galima statyti tik pakeitus žemės naudojimo pabūdį iš gyvenamosios į reakeacijos...

pagarbiai,

Dalius

Nuo: Ramunė
2020-09-26
Sveiki, įsigijimo namų valdos sklypą Trakų rajone. Planuojame statyti vasarnamį 50 kv. m. Ar reikia statybų leidimo vasarnamio statybai? Planuojame įsirengti gręžinį ir nuotekų valymo įrenginį. Elektra atvesta iki sklypo. Ačiū
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Ramune,

jeigu teritorija nėra saugoma, 50 m2 bendrojo ploto vasarnamiui statybos leidimo ir projekto nereikia, tačiau gręžiniui įrengti reikia projekto. Gręžinys turi būti įrengtas pagal reikalavimus (nustatomus projektavimo metu) ir turi būti įregistruotas Žemės Gelmių Registre. Tada jis bus legalus.

pagarbiai,


Dalius

Nuo: Arturas
2020-09-26
Labas Daliau,
Kaimyninio sklypo riba ir seni pamatai eina lygiai su musu sklypu riba. Ar jis gali ka nors statyti ant pamatu be mano sutikimo? Sklypas mieste.
Dekoju
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Labas, Arturai,

reikia pasigilinti į situaciją, tada būtų kvalifikuotesnis atsakymas. Reikia matyti kaimyno sklypo planą ir senus kadastro duomenis apie tą namą, kurio pamatai likę. Reikia patikslinti sklypo ribą. Gali būti, kad ji jau pakitųsi.

pagarbiai,


Dalius

Nuo: Justas
2020-09-25
Laba diena. Ar galima statyti ūkinį pastatą (pvz. : pirtį iki 50 kv. m. ) sklype, kai nėra gyvenamojo namo?
Sklypas rajone. Sklypo paskirtis – namų valda.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Justai,

taip - galima.

Nuo: Žilvinas A.
2020-09-25
Sveiki,
Turiu 30 aru žemės ūkio paskirties sklypą prie ežero. Sklype yra elektra. Ar galima pakeisti sklypo paskirtį iš žemės ūkio i rekreacine? Noriu teikti kaimo turizmo paslaugas. Statyti keletą rastiniu pastatų skirtų nuomai. Geros dienos. Žilvinas A.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, Žilvinai,

reikia pasigilinti ir įvertinti daug aplinkybių. Kokioje teritorijoje jūsų sklypas, į kokias apsaugos zonas ir saugomas teritorijas patenka.

Dalius

Nuo: Deimantė
2020-09-25
Ar servitutinis kelias įeina į sklypo ribas ir nuo kurios vietos sakičiuojamas atstumas iki namo ar nuo sklypo ribos be servituto, ar nuo sklypo ribos su servitutu?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Deimante,

Servitutai būna dviejų rūšių: tarnaujantis ir viešpataujantis. Servitutas - reiškia teisę (arba naudotis daiktu arba leisti kitiems tuo daiktu naudotis).

Kelio servitutas yra konkretus plotas, kuris turi būti pažymėtas žemės sklypo plane, Plane (dažniausiai kitoje plano-lapo pusėje) būna surašyta, kokios teisės į tą kelią-servitutą yra nustatytos.

jūsų klausimo neina atsakyti, kol nematau to žemės sklypo, kuriame yra kelias, plano su vsais, jį palaikančiais ir papildančiais dokumentais...

pagarbiai,


Dalius

Nuo: stasys
2020-09-24
laba diena noriu paklausti, ar statant nauja nama sodu bendrijoje 48 kv2 pamatas butu polinis (rostverkas) ar tokiam namui reikalingas statybinis leidimas ir projektas? aciu is anksto uz atsakyma.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena, Stasy,

jeigu jūsų namas mieste ir gyvenamas, jums reikia projekto ir statybos leidimo. Ar poliniai pamatai ar ne - spręs konstruktorius (projektuotojas), kuris parinks pamatų tipą, remdamasis guntų geologiniais ir geotechniniais tyrimais...

Pagarbiai,


Dalius

Nuo: Raimundas
2020-09-24
Musu sandeliu siena yra sklypo riba,kaimynas statydamas nama suzemino savo sklypa 70cm ko pasekoje musu sandeliu pamatas pakibo ore.Dabar jis rengiasi ant poliniu pamatu statyti siena,kad paslepti vaizda i musu apniokota pastata.Ar tokiai sienai reikalinga musu sutikimas,staybos leidimas ir koks atstumas turi buti nuo musu pastato? Siena turetu buti virs 2m aukscio.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Raimundai,

nematant esamos situacijos sunku komentuoti ir atsakyti kvalifikuotai. jeigu jūsų sandėliai jau buvo ant sklypo ribos, o kaimyno nieko nebuvo, tai - jis norėdamas statyti, turėjo su jumis suderinti projektą ir gauti sutikimą statyti ant žemės sklypo ribos. Jeigu stato pastatą, kuriam reikia statybos leidimo, turėjo projektą dar suderinti savivaldybėje ir gauti statybą leidžiantį dokumentą.

derinant projektą, visos institucijos sužiūri visus neigiamus pavojus ir derina arba atmeta projektą...

pagarbiai,

Dalius


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.