Klausk specialisto

Visos temos

Nuo: Agnė
2018-08-07
Sveiki. Sodo sklype, ne miesto teritorijoje, stovi sodo namas, senos statybos. Planuojama atvesti miesto komunikacijas. Ar galima pajungus miesto komunikacijas sodo namo paskirtį pakeisti į gyvenamo namo paskirtį ir tada rekonstruoti namą (galima sakyti pastatyti iš naujo, padidinti jo plotą), ar bus reikalavimai A+ klasei?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Rekonstruojant galima išvengti klasės A reikalavimo. Parašykite architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Agne
2018-08-06
Sveiki, turime 6a.sodo sklypa,turime namo projekta 80 kv .padaryta pries 4metus, ar jam yra galiojimo laikas? Ir kaip matau jau dabar norint statyti iki 80kv nama reikalingas statybu leidimas.Idomu kokia kaina tam leidimui issiimti ir ar tai sudetinga?Aciu uz atsakyma
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Laba diena

pasukite 8-604-30060 reikia viska išsiaiškinti. architectsarunas@gmail.com

Nuo: Darius
2018-07-31
Sveiki. Noriu daryt stoga. Ir lygint su keramzitu. Kiek reiktu keramzito ant 1200m2?

Aciu uz atsakyma
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Neaiškus klausimas. Pasukite 8-604-30060

Nuo: Darius
2018-07-24
Sveiki, noriu Jūsų pasiklausti: turiu du sodo sklypus, esančius vienas šalia kito miesto teritorijoje bei norėčiau pasistatyti namuką iki 80 m2 su pastogia automobiliams, o ateityje ją paversti garazu. Ar įmanoma statyti koledžo tipo namukus po 40 m2 apjungiant vėliau juos kartu
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Klausimas labai komplikuotas ir man neaiškus. Pasukite 8-604-30060

Nuo: Yolita
2018-07-20
Laba diena, norime keisti namo paskirtį iš ūkinės į gyvenamąją. Statybų pradžia 2016 m., pabaiga 2018 m. Ar bus reikalinga rekonstrukcija tuo tikslu, kad statinio energinio efektyvumo klasė būtų A+? (Dabar tai B energ. efekt. klasės statinys)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Neaiškiai duodate klausimus. Pasukite 8-604-30060 Rekonstruojant A klasė nereikalinga

Nuo: Irena
2018-07-13
Laba diena, turime medinį pastatą apie 50 kv.m.užregistruotą kaip lauko virtuvė su viraline. Norime pristatyti karkasinį priestatą apie 30 kv,m.,kad neviršytų bendras plotas 80 kv.m..Kaimo vietovė, namų valda. Ar reikalingas leidimas? Ar galima tokį pastatą užregistruoti kaip namą? Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Vėl daug neaiškumų klausime. Pasukite 8-604-30060 paaiškinsiu

Nuo: Danguolė
2018-07-10
Sveiki. Noriu įsigyti sklypą Vilniuje Salininkuose ir statyti du gyvenamus namus iki 80 kv. Nuo šių metų statybos leidimas reikalingas būtų ir sodų bendrijoje ar tik namų valdoje?? Ir būtina statyti tik A+ namą?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bet kokiam naujam GYVENAMĄJAM NAMUI, nesvarbu nuo ploto reikalingas LEIDIMAS ir A klasė. Nuo naujų metų jau A+. Yra ir kiti sprendimai pasukite 8-604-30060

Nuo: Arvydas
2018-07-09
Laba diena,
Ar reikalingi leidimai ir projektai jeigu noriu atstatyti sudegusį namą Panemunių regioniniame parke? (Namas iki 50kv.m)
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Klausimas labai komplikuotas. Jeigu oficialiai užfiksuotas sudegimo faktas- tuomet skaitysis NAUJA STATYBA, ir bus būtinas leidimas, nepriklausomai nuo ploto ir A klasė, nuo Naujų Metų A+ bet galite pasukti 8-604-30060

Nuo: Andžela
2018-07-05
Sveiki,kaimo vietovėje turime 98 kv. namą,kurį norime nugriauti ir ūkio būdu atstatyti tokio pat dydžio, tik kito išplanavimo ir su mansarda. Gal teisiškai būtų paprasčiau, jei tai darytume kaip rekonstrukciją( nors taip statyt išeitų sudėtingiau,ilgiau)? Kokie yra būtini leidimai,dokumentai vienu ir kitu atveju?Ačiū.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Klausimas komplikuotas ir neaiškus. Pasukite 8-604-30060

Nuo: Arūnas
2018-07-02
Sveiki, turiu 1.3 hektaro zemes ukio paskirties ir noretusi pasistatyti vasarnami iki 40 kv ar reikalingi leidimai kokie, namas butu tik vasarojimui skyrtas. Taip pat noretusi ir pirtele tureti iki 12 kv.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Ūkio paskirties žemėje galima statyba tik jei jūs tapsite ūkininku. Tuomet nereikės keisti žemės ūkio paskirties žemės. Pasukite paaiškinsiu detaliau 8-604-30060

Nuo: Vale
2018-08-06
Laba diena, gyvename nuosavame 200 kvadratu name Smalininkuose. Zadame teikti paraiska pagal APVA kvietima fiziniams asmenims del gyvenamojo namo modernizavimo. Numatome 6 mediniu langu keitima, fasado siltinima, jo tinkavima, dazyma. Reikalinga bus energinio naudingumo klases nustatymas pries darbu pradzia ir darbu samatele. Ar Jus galite mums patarti, kas tai galetu atlikti. O gal apsiimtumete Jus pats?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Geriausia jums kreiptis į vietinius architektus, bet jei nerasite- parašykite architectsarunas@gmail.com

Nuo: Gediminas
2018-07-16
Laba diena, planuoju renovuoti gyvenamojo namo stoga, ir noreciau stoga nors metru pakelti i auksti, ar tam butini kazkokie projektai ar leidimai, ar cia mazareiksmiai pakeitimai ir jiems nieko nereikia, ar yra kazkokios ribos kiek galima nukrypti nuo dabartinio stogo aukscio?Aciu uz atsakyma.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, jeigu tai vienbutis - nieks nieko jums nesakys, kad iki metro pakelsite stogą...

Nuo: Larisa
2018-07-03
Ar galima iteisinti neregistruota sodo nama jai puse sklypo arestuta kita puse ne. Sklipas nera padalyntas plane.Registruoti sodo nama nori savininkas kurio dalis nera arestuota savo vardu. Abu sklypo savininkai ar gali pasirasyti sutikima sklypa padalinti ir tuo paciu iteisinti nama.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

galima bandyti, tačiau arešto tirėtoja (antstolis ar bankas) turi sutikti su tokiais veiksmais

Nuo: Domas
2018-07-03
Laba diena,
noriu pasidaryti balkoną/terasą tarp esamo namo ir ūkinio pastato, rytinė pusė - 3m nuo sklypo ribos su kaimynais, teraso konstrukcija būtų metalinės sijos tarp abiejų pastatų, ar reikalingi projektai, ar galiu tiesiog darytis išlaikydamas 3m nuo sklypo ribos? P.S. kaimynai problematiški, betkokiu atveju rašys skundą statybos inspekcijai.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, reikia projekto jūsų sprendiniam, kreipkitės į architektą

Nuo: Pavel
2018-06-28
Norių pastayti ūkini pastata šalia namo , ar reikalingas leidimas statyboms, ar reikalingas supaprastintas projektas.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Ne, ūkiniams iki 80m2 rajone iki 50m2 mieste, projektu nereikia

Nuo: Vytautas P.
2018-06-26
Sveiki, buvo ukinis pastatas, medinis ,lentos, jis pavirtes buvo ant sono, -laiko klausimas kada butu pats nugriuves... Isardziau pats.
Klausimas ar galiu toja pacioje vietoje, tokios pat kvadraturos ( apie 60kv ) pastatyti su pamatais ir murini? Ar reikia kokiu leidimu? Kanalizacija, ir vandentieki noriu prijungti jau prie esamo namo...
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

sveiki, ūkinį galit statyti iki 80 m2 - rajone

Nuo: Vidas
2018-06-24
Laba diena.Butas pirktas 2011 metais -buvo padaryti kadastriniai matavimai,dabar noriu jį parduoti,ar ir vėl reikia atlikti buto kadastrinius matavimus?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

laba diena, jeigu niekas nesikeitė bute, matavimų atlikti nereikia

Nuo: Andrius
2018-06-23
Laba diena, norime pirkti nebaigtos statybos namą, kaip galime išsiaiškinti, ar pastatyta namo dalis yra pagal projektą? I kokius specialistus kreiptis patikrinimui ar patiems galima išsiaiškinti? Dėkoju.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

sveiki,

Statybos inspekcija, prieš registruojant nebaigtos statybos namą registrų centre, išduoda pažymą apie statybą be esminių nukrypimų nuo projekto. to turėtų pakakti...

tačiau, jeigu norite pasitikrinti kokybę ir kitus parametrus, turite samdyti tokią kompaniją kaip MEMELEX

Nuo: Donatas
2018-06-21
Sveiki, skaičiau kad projektuojat kompaktiškus, tradicinius namus. Ar galit patarti dėl gyvenamojo namo projekto iki 80 kv. m. Gal kokių pasiūlimų rekomenduosit.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Tikrai padėsiu. architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Laurynas
2018-06-21
Sveiki, turiu 3.4 ha zemes ukio paskirties zeme, turesiu patvirtinta kaimo pletros projekta. Reikes rengti pastatu projektus. Ar ukininko sodybai yra reikalavimai A, A+? Ar galima ir B klases statyti ukininko sodyba? Yra galimybe pasikeisti gabala zemes i namu valda? Klausimas tik ar verta, jei yra leidimas ukininko sodybai? Ar turint namu valda lengviau derinti pastato projektus nei ukininko sodybos atveju?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Ūkininko sobyboje žymiai paprasčiau rasti teigiamus sprendimus namų statybai. Parašykite architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.