Klausk specialisto

Visos temos

Nuo: Rimante
2023-03-17
Sveiki,
Turime žemės ūkio paskirties žemę. Joje yra parengtas ir patvirtintas kaimo turizmo plėtros projektas ūkininko sodybai statyti. Pasistateme ant polių, karkasinį 40kv metrų, 3metrų aukščio namelį. Ūkininko pažymėjimą turime. Bet stringame ties namelio priregistravimų. Kaip matininkė aiškina negalime jo įregistruoti kaip pagalbinio, tvarto, kluono ir t.t nes nėra gyvenamosios paskirties namo. Namelis ruošiamas nuomai. Gal yra kokių variantų kaip susitvarkyti priregistravimą?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

O jūs pabandykite užregistruoti tokį, koks yra - pagalbinio ūkio...

Niekur neparašyta, kad negalima :)

Nuo: Almira
2022-12-31
Laba diena,esame 4 savininkai 30 aru sklype,du namai po 2 butus.yra aiksele masinom bendro naudojimo,ar galime toje aiksteleje pasistatyti sandeliuka 2.5m ant 3m(aiksteles plotas 6m) be kaimynu sutikimo,jei ne,tai koks budas yra tai padaryti,aciu
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Laba diena, Almira,

viską reikia derinti su bendrasavininkais

Nuo: Andzej
2022-12-19
Sveiki. Nupirkau sodiba 76 aru,ten stovi namas 116 kv m ir du tvartai. Je visi nuroditi geodezinam plane. Bet sklypas yra zemes ukio paskirties,namo statyba 1950m. Ar galima rekonstruot ta nama,ir ar nebus paskui problemu del to
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki,

rekonstravimui reikalingas projektas ir statybos leidimas.

Po to galima rekonstruoti - problemų tada tikrai nebus

Nuo: Irina
2022-12-12
Laba diena.Tėvas pasistatė sodo namelį 2003 m. bet jo neužregistravo V. Kadastrine Sistemoje. Sūnus gavo auką už nuosavybės teisę į (tik) žemės sklypą sodų bendrijoje 2009 m. Dabar Sūnus nusprendė parduoti sklypą su sodo namelis , tačiau prieš tai įregistravo namą, parengė reikiamus dokumentus, tačiau Registracijos centras prašymą atmetė, nes sūnus - nėra šio pastato vystytojas. Dokumentuose (Namo byla) nurodyta statybos data 2003 m. ir statybos pabaiga 2003 m. 100% baigtumo (ne deklaruota nekur - byla yra nauja). Ar yra koks nors teisinis sprendimas? galima bylos pakeitimai - statybos pradžia ir pabaiga nuroditi - 2010 m?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki, taip - nurodykite datą (paprašykite, kad matininkas pakeistų) datą į 2010-2011 ir viskas bus ok :)

Nuo: Aura
2022-12-04
Sveiki,
Radome mums patinkantį žemės ūkio sklypą ir svarstome apie jo pirkimą. Ar statant modulinį namelį iki 50kv metrų reikalingas leidimas? Ar žemės ūkio paskirties sklype išvis negalėsime statyti modulinio namelio?
Taip pat ar galima žemės ūkio paskirties sklype įkurti gręžinį vandeniui jeigu nėra atvestos komunikacijos? Ačiū
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Laba diena, Aura,

neaišku, kas yra modulinis namelis...

Bet šiaip, jei nėra kitų aprbojimų, kai ūkio paskirties statinį, galite statyti ir be statybos leidimo

Nuo: Manvydas
2022-06-20
Laba diena,

turime ž.u paskirties sklypą 39a, kaimo vietoje, sklypas patenka į pakrantės apsaugos zoną. Norime pasistatyti sklype kilnojamą namelį ant polių. Ar reikia kokių leidimų?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Pagal specialiųjų žemės reikalavimų įstatymą pakrantės apsaugos zonoje galim statyti tik kilnojamą vagonėlį laikinam, jeigu tame žemės sklypo plote planuojama sodyba...

Nuo: Sandra
2022-06-20
Laba diena. Turime su kaimynais bendrą vidinę kambarių sieną mediniame name. Prieš keletą metų ten buvo gaisras, viskas išdegė, buvo keista lauko siena. Tiksliau vietoj jos prikalta tik nestora OSB plokštė. Buto savininkas ten negyvena, todėl sienos nešiltina ir nieko netvarko. Bendra mūsų būtų siena tapo kaip lauko siena. Ar galima kažkaip priversti kaimyną sutvarkyti sienas kad neeitų šaltis? Nes žiemą ta siena labai šąla. Jei taip, gal žinote kur kreiptis? Ir nuo ko pradėti? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sandra,

greičiausiai, pigiausiai ir patogiausiai būtų, jei patys užtaisytumėte ir suremontuotumėte tą sieną...

Jeigu nenorite, kreipkitės į teismą, įrodinėkite kaip tas faktas kenkia jums ir jūsų turtui, reikalaukite žalos atlyginimo ir sienos (jūsų bendro turto) sutvarkymo. Išleisite kokius 3-5 tūkstančius eurų ir porą metų, kol ginčysitės, todėl, aš jūsų vietoje už 450 `eur susitvarkyčiau pats :)

Nuo: Kęstutis
2022-06-17
Ar galima priestata atsinaujinti tokį pati prijunktas jis prie namo ,nes įlūžęs stogas planuose dokumentuose yra pažymėtas kaip priestatas,kaiminai sako raikią leidimą,šalimais eina jų žemę apie 2m atstumas,o namas jų nuo mūsų priestato 8m kažkur
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Galima, su kaimynų raštišku sutikimu ...

Nuo: Andrejus
2022-06-16
Sveiki, Daliau. Noriu įsirengti san. mazgą savo bendrabučio bute Vilniuje, kad nereikėtų naudotis bendrais patogumais kuridoriuje. Kaip suprantu, reikalingas statybą leidžiantis dokumentas. Gal galėtumėte pasakyti kokia būtų jo kaina daugmaž?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki, reikia rengti statinio paprastojo remonto projektą. Kaina rinkoje apie 2-3 tūkstančiai, jeigu jums pasiseks...

Nuo: GIERDE
2022-06-15
Sveiki, nerandu atsakymo prašau jūsų pagalbos.
Sklypas yra žemės ūkio paskirties. Dokumentai yra visi gauti leisti statyti. Statoma ūkininko sodyba, aš turiu pastatyti ir ūkinį pastą iki 80m2 ir ne galiu rasti koks turi būti leistinas atstumas statyti.?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Giedre, statyti reikia pagal darbo projektą, kuris turi sutapti su techniniu projektu, kuris turi atitikti ūkininko sodybos parinkimo projektą ir turi būti gautas statybos leidimas (statybą leidžiantis dokumentas) - įtariu, kad kažkokių iš tų minimų dokumentų neturite (kitaip neklaustumėte) :)

DARBO PROJEKTE visi atstumai sudėlioti ...

Nuo: Tomas Bogdiun
2022-06-07
Sveiki, yra tokia situacija, daugiabutis ( 6 butu) turi ūkini pastatą ( sandėliukus) ar reikalingi kažkokie leidimai ir projektai kad žmogus iš daugiabučio atsivestu elektra iki ūkinio pastato. Ūkinis pastatas sudegė dėl blogos elektros instaliacijos ir policija atrašė, kad jokiu leidimu ir projektu nereikėjo. Gal žinot kaip yra ar kur surasti kokia informacija susijusia.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki,

atvedant elektrą į ūkinį reikia parengti supaprastintą projektą, kurį turi pasirašyti daugiabučio bendrasavininkai, projektas turi būti parengtas vadovaujantis `elektros instaliacijos taisyklėmis

Nuo: Raimonda
2022-06-03
Ar reikalingas ūkiniam pastatui 45kv.ir 3m.aukscio projektas ?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Raimonda,

jeigu pastatas kaime - nereikia

Nuo: Sandra
2022-06-01
Sveiki.
Yra gyvenamojo namo du bendrasavininkai, namo ribos yra apibrėžtos. Bendrasavininkas be leidimo nusprendė išsipjauti duris bendroje lauko sienoje į sau priklausantį garažą, bet dabar mano katilinėja pradėjo byrėti siena. Pažeidė ir namo pamatą.
Ar jis galėjo taip elgis be mano sutikimo ? Jei ne kur kreiptis. Ačiū
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sandra,

bendrasias sienas remontuojant reikia gauti bendrasavininko sutikimą

Kreipkitės į VTPSI - jums padės išsispręsti ginčą - bet greičiausiai pasiūlys teisminį kelią...

Nuo: Ina
2022-05-29
Sveiki, sklype yra nugriauti senieji pastatai, kurie buvo registruoti RC. Ar statant naujus pastatus, pvz gyvenamąjį namą ar pirti, reikalingi leidimai ? Sklype yra atvesta elektra. Kalba eina apie namų valdos sklypą kaimo vietovėje
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

INA,

taip reikia leidimų.

Nuo: Miroslav
2022-05-28
Sveiki.Ar namų valdoje galiu pasistatit70kv namuką?ar reik leidimo ir projekto?kokie reikalavimai?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Sveiki,

jeigu tai kaimo vietovė ir namukas ne gyvenamas - leidimo nereikia, visais kitais atvejais - reikia

Nuo: Elita
2022-05-25
Sveiki, projektas yra, laukiame statybos leidimo,pirkome sklypa jau su detaliuoju planu grežiniui,norime pakeisti detalųjį planą,architektas sako kad prašymas gali būti atmestas? Nors kaimynai jau gavo leidimą statyboms.Kodėl galėtų atmesti prašymą?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

ELITA,

pasikalbėkite išsamiau su projektuotoju. Jei nepatinka projektuotojo rekomendacijos ir nuomonė, pasisamdykite kitą projektuotoją...

Prašyti visada galima - parašykite ir paprašykite - per galvą nemuš :)

Nuo: Laura
2022-05-15
Sveiki, sodo sklype planuojamas ūkinis priestatas. Ar reikalingas jam leidimas, projektas? Ar yra skirtumas ar jis stovės ant pamatų/ar ant polių? Ir dar klausimas,- jei kaimynas sutinka ar galima statant statinį nesilaikyti minimalaus atstumo nuo ribos?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Laura,

priestatas dažniausiai statomas prie esamo statinio (pastato) ... iš jūsų klausimo nelabai aišku, prie ko tas priestatas bus prijungtas...

Sodo namelio pristatas, jeigu jis nepadidina sodo namelio bendro ploto daugiau kaip 80 m2, gali būti statomas, jeigu kaimynas duoda raštišką sutikimą (kai nesilaikoma atstumo)

Nuo: Laura
2022-05-15
Sveiki, yra sodo sklypas 6 arų. Jame buvo pastatytas ir apdirbtas treileris, prie kurio šiuo metu dar yra dastatinėjamos patalpos. Kvadratūra neviršys 80 kv.m.
Ar reikalingi leidimai tokiems darbams ir projektas?
Kitas klausimas, - jau yra išpilta terasa šalia namo. Ar ji priklauso prie skaičiuojamos namo kvadratūros?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Laura,

iki 80m2 gali būti, jei tik nekliudys ir nekenks kaimynams...

terasa nesisikaičiuota, tačiau užstatymo plotas skaičiuojasi. Jeigu arčiau kaip trys metrai iki kaimyno, reikia sutikimo...

Nuo: Marija
2022-05-10
Sveiki, nusipirkome medinį griuvantį namą, per žiemą jis sugriuvo, viską susitvarkėme ir dabar norime ant seno pamato statyti naują namą, ar mums reikia leidimo statybai?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Marija,

taip - reikia

Nuo: Liepa
2022-01-12
Sveiki, paveldejome pusė sodybos rajone: gyvenamasis namas (vieno buto pastatas) ir kiti ūkiniai pastatai žemės ūkio paskirties sklype. Kita pusė priklauso kitam asmeniui; viskas padalinta per pus, tačiau pačiame name yra nustatytos naudojimosi tvarka patalpomis ir kiekvienas turi atskirą įėjimą. Kaip supratai, kažkada po nuosavybės teisių atkūrimo - tai buvo bendras turtas visiškai kitų savininkų, kurie prieš 20 metų padalijo taip, kad riba tarp sklypų atsirado po namų tiksliai pagal naudojamas patalpas, tik rūsys ir bendri pastatai atsidurė kito bendrasavininko žemėje. Pačiame name patys savininkai niekada negyveno, nebent kažkam išnuomojo; po to jie mirė ir turtas perėjo jų paveldėtojams.
Kaip supratau iš situacijos - privažiavimas prie namo ir elektros atrama yra to kaimyno žemėje, tačiau reikalingų servitutų po žemės padalijimo nustatyta kito bendraturčio (dabar man) naudai pagal padalijimo projektą numatyta nebuvo. Viskas atrodo taip, kad tas kaimynas nenusiteikė leisti privažiuoti iki namo per jo sklypą, neleidžia prieiti prie bendrų pastatų, neduoda raktų - vienas iš bendrų pastatų kažkodėl buvo pakeistas metalinių garažu, bet jokių sutarčių nėra.
Gal patarsite, nuo kuo pradėti: ar per NŽT apskusti atlikto prieš 20 metų projekto sprendimą; ar iš karto samdyti teisininką ir eiti į teismą dėl servitutų nustatymo kaimyno sklype. Gana tokia neeilinė situacija, tai dėkoju, jeigu kažką patarsite. Pagarbiai.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Statybos teisė)

Laba diena, Liepa,

Arba teismas, arba turite susitarti, kad nusistatysite tvarką ir servitutus ...

Sveiki,

​Mūsų šeima suteikia garantiją visam gyvenimui. Jau 5-oji statybininkų karta dirba statybų sektoriuje, pastaruosius 15 metų konsultuojame, ekspertuojame ir prižiūrime statybas.

​Vykdome statybos, įvairių, ypatingų statinių, daugiabučių gyvenamųjų namų, pramonės objektų, gamybos, kultūros, administracinės ir prekybos paskirties bei infrastruktūros statinių statybos Techninę priežiūrą.

​Padedame juridiniams ir instituciniams asmenims.

​Padedame visuose procesuose, nuo projektavimo iki namo pridavimo.

Jeigu jus domina mūsų pagalba, susisiekite.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.