Expert advice

All topics

Nuo: Gediminas
2018-07-16
Laba diena, planuoju renovuoti gyvenamojo namo stoga, ir noreciau stoga nors metru pakelti i auksti, ar tam butini kazkokie projektai ar leidimai, ar cia mazareiksmiai pakeitimai ir jiems nieko nereikia, ar yra kazkokios ribos kiek galima nukrypti nuo dabartinio stogo aukscio?Aciu uz atsakyma.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, jeigu tai vienbutis - nieks nieko jums nesakys, kad iki metro pakelsite stogą...

Nuo: Larisa
2018-07-03
Ar galima iteisinti neregistruota sodo nama jai puse sklypo arestuta kita puse ne. Sklipas nera padalyntas plane.Registruoti sodo nama nori savininkas kurio dalis nera arestuota savo vardu. Abu sklypo savininkai ar gali pasirasyti sutikima sklypa padalinti ir tuo paciu iteisinti nama.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

galima bandyti, tačiau arešto tirėtoja (antstolis ar bankas) turi sutikti su tokiais veiksmais

Nuo: Domas
2018-07-03
Laba diena,
noriu pasidaryti balkoną/terasą tarp esamo namo ir ūkinio pastato, rytinė pusė - 3m nuo sklypo ribos su kaimynais, teraso konstrukcija būtų metalinės sijos tarp abiejų pastatų, ar reikalingi projektai, ar galiu tiesiog darytis išlaikydamas 3m nuo sklypo ribos? P.S. kaimynai problematiški, betkokiu atveju rašys skundą statybos inspekcijai.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, reikia projekto jūsų sprendiniam, kreipkitės į architektą

Nuo: Pavel
2018-06-28
Norių pastayti ūkini pastata šalia namo , ar reikalingas leidimas statyboms, ar reikalingas supaprastintas projektas.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Ne, ūkiniams iki 80m2 rajone iki 50m2 mieste, projektu nereikia

Nuo: Vytautas P.
2018-06-26
Sveiki, buvo ukinis pastatas, medinis ,lentos, jis pavirtes buvo ant sono, -laiko klausimas kada butu pats nugriuves... Isardziau pats.
Klausimas ar galiu toja pacioje vietoje, tokios pat kvadraturos ( apie 60kv ) pastatyti su pamatais ir murini? Ar reikia kokiu leidimu? Kanalizacija, ir vandentieki noriu prijungti jau prie esamo namo...
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

sveiki, ūkinį galit statyti iki 80 m2 - rajone

Nuo: Vidas
2018-06-24
Laba diena.Butas pirktas 2011 metais -buvo padaryti kadastriniai matavimai,dabar noriu jį parduoti,ar ir vėl reikia atlikti buto kadastrinius matavimus?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

laba diena, jeigu niekas nesikeitė bute, matavimų atlikti nereikia

Nuo: Andrius
2018-06-23
Laba diena, norime pirkti nebaigtos statybos namą, kaip galime išsiaiškinti, ar pastatyta namo dalis yra pagal projektą? I kokius specialistus kreiptis patikrinimui ar patiems galima išsiaiškinti? Dėkoju.
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

sveiki,

Statybos inspekcija, prieš registruojant nebaigtos statybos namą registrų centre, išduoda pažymą apie statybą be esminių nukrypimų nuo projekto. to turėtų pakakti...

tačiau, jeigu norite pasitikrinti kokybę ir kitus parametrus, turite samdyti tokią kompaniją kaip MEMELEX

Nuo: Donatas
2018-06-21
Sveiki, skaičiau kad projektuojat kompaktiškus, tradicinius namus. Ar galit patarti dėl gyvenamojo namo projekto iki 80 kv. m. Gal kokių pasiūlimų rekomenduosit.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Tikrai padėsiu. architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Laurynas
2018-06-21
Sveiki, turiu 3.4 ha zemes ukio paskirties zeme, turesiu patvirtinta kaimo pletros projekta. Reikes rengti pastatu projektus. Ar ukininko sodybai yra reikalavimai A, A+? Ar galima ir B klases statyti ukininko sodyba? Yra galimybe pasikeisti gabala zemes i namu valda? Klausimas tik ar verta, jei yra leidimas ukininko sodybai? Ar turint namu valda lengviau derinti pastato projektus nei ukininko sodybos atveju?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Ūkininko sobyboje žymiai paprasčiau rasti teigiamus sprendimus namų statybai. Parašykite architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Danutė
2018-06-18
Ar rekonstruojant I gr.nesudėtingą statinį esantį kult.paveldo zonoje norint gauti leidimą projektas turi atitikti visus supaprastinto projekto STR 1.04.04.2017 29 punkto reikalavimus,ar galima taikyti 30.2 punktą?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Šiuo atveju geriausia raštiškai kreiptis į savivaldybę kurioje yra šis statinys. Jums viską labai aiškai ir detaliai atsakys.

Nuo: Oleg
2018-06-16
Sveiki. Ar galima statyti sodo namą (vasarnamį) ne sodų bendrijoje? Žemės sklypas Vilniaus rajone, paskirtis namų valda.
Apskritai kokį namą ir kokio dydžio galima būtų pastatyti vasarojimui (kad reiktų kuo mažiau visokių leidimų ir t.t.)?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Sodų bendrijoje galima statyti be derinimų sodų namus užmiestyje iki 80 m2, miesto teritorijose iki 50 m2. Gyvenamųjų namų statybai nepriklausomai nuo ploto reikalingas leidimas ir A+ klasė. Jeigu žemės sklypas- namų valda ir tai ne miesto teritorija galima statyti ūkio paskirties pastatus iki 80 m2 be leidimo. Jūsų atveju jums turiu spec sprendimą. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Robertas
2018-06-14
Sveiki,
Planuoju sodu bendrijoje statyti sodo nameli iki 80m2. Norejau paklaust ar reikia kazkokio statybai leidziancio dokumento is savivaldybes? Turiu nusipirkes paprasta projektuka, bet galvoju ar nereikia jo derint su kazkuo? Nes mintis tame, kad dabar pasistates deklaruosiu kaip sodo nama kuriame negaliu deklaruot savo gyvenamos vietos. . Ir norejau paklaust ar po to man bus imanoma ji perregistruot kaip gyvenama nama ? Ka tureciau zinot tokiu atveju ? Taip pat norejau pasiteiraut, jei projekte kuri turiu rusys nera numatytas o galvoju ji isirengti, jis nebus skaiciuojamas y gyvenama plota ?
Dekui.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Užmiestyje be leidimo galima statyti sodo namus iki 80m2, rūsio plotas į bendrą plotą neskaičiuojamas. Pagal įstatymus sodo namus kaip gyvenamąjį plotą deklaruoti šiuo metu negalima. Norint sodo namą deklaruoti kaip gyvenamąjį- reikės vėliau perprojektuoti į gyvenamąjį. Tai įmanomas sprendimas. Detaliau architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Česlava
2018-06-12
Senele padovanojo sena sodybą, norim statyti naują namą,o seną išgriauti. Kokių dokumentų reikia? Ar visko kaip naukai statybai su statybų leidimu? Vietovė kaimo. Ne regioninis parkas.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Šiuo atveju yra ir kitų sprendimų. Nuskenuokite ir atsiūskite sklypo nuosavybės dokumentus, sklypo planą . architectsarunas@gmail.com tel 8-604-30060

Nuo: Regina
2018-06-11
Sveiki. Sodo bendrijoje prie namelio planuojame padidinti terasą, virš kurios prasitęstų ir mansardos stogas. Ar reikalingas savivaldybės administracijos leidimas?
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Terasa į bendrą plotą neskaičiuojama- tik uždaras vidaus patalpų plotas kuri h-nuo 1,6 m Terasa gali būti dengta- jokių leidimų nereikia. Tik jei atstumas iki kaimyninio sklypo didesnis nei 3 m. Jei mažesnis- reikia kaimynų raštiško sutikimo, patvirtinto sodų bendrijos pirmininko parašu ir anspaudu.

Nuo: Ricardas
2018-06-05
Sveiki.pirkau nuomojama gyvenamosios paskirties sklypa 2013metais is valstybes dabar paaiskejo savivaldybes detaliajame plane ,kad sklypas ieina i sanitarires apsaugos zona (saz)kuri patvirtinta 2007metais ,registro israse nei pirkimo pardavimo dokumentuose nebuvo nurodyta (saz) tik kelio ir elektros apsaugos zona,ar pardavimo metu privalejo man pranesti apie visus apribojimus ar pats turejau pasitikrinti? Zemes sklypo pobudis bendrabuciu ir daugiabuciu statyba,pasitares su matininku 2016 pradejau 2 grupes 80kw. Namo statyba ,man padare supaprastina projekteli siais metais sugalvojau iregistruoti kaip pradeta statyba man registru centras prasyma atmete del zemes sklypo pobudzio neatitikimo ,bet del (saz) neuzsimine,Siuo metu norejau pasikeisti zemes naudojimo buda ,bet gavau atsakyma is savildybes ,kad sklypas ieina (saz) keitimas negalimas ,gal yra iseiciu?:)aciu
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Atvejis sudėtingas ir be tesimo šio klausimo neišspręsite. Turite samdyti advokatą.

Nuo: Erik
2018-06-15
Sveiki, situacija tokia: sklypo savininkai yra 2 žmonės, vienam priklauso 30 arų kitam 2 arai. 30 aru savininkas norime keisti sklypo paskirti statytis, 2 aru savininkas kategoriškai nenori, nei bendrauti, nei kažką pasirašyti, nei parduoti žemės. Kaip 30 aru savininkui atsiskirti?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Laba diena,

rengiate sklypų atskyrimo žemėtvarkinį projektą ir jei bandrasavininkas nesutinka, duodate į teismą...

Šansų nedaug, tačiau kitokios išeities nėra...

nebent susitartumėte gražiuoju...

Gal kai paduosite į teismą, pats ateis gražiuoju tartis...

Nuo: Jonas Alfonsas
2018-06-04
Labas. Kaimynas iš pietų pusės, 3m atstumu nuo sklypo ribos. pradėjo statyti 2-jų aukštų namą.Žadėjo parodyti projektą, tačiau tai nepadaro. Mano namas medinis (rąstinis) su "salkomis" ir skardiniu stogu,(bendras aukštis 6,5)m pastatytas 1925m nuo sklypo ribos 6m atstumu. Tačiau namas turi prieangį (3:1,6)m ir sumažina atstumą iki sklypo ribos iki 4,4m. Pagal pastato atsparumą ugniai, mano pastatas turėtų būti priskirtas 4;4a;5 grupei ir su statomu namu 1;2 grupe turėtų būti išlaikytas atstumas 10m. Noriu žinoti, ar kaimynas nepažeidžia mano interesų statydamas namą nuo sklypo ribos 3m atstumu, neišlaikant priešgaisrinio atstumo tarp pastatų 10m? Kaip nustatomas pastato priešgaisrinė grupė? Mano pastatas visiškai medinis ir neturi nedegių medžiagų pastato konstrukcijoje. Ar teisėtai gautas leidimas statyti namą nurodytais atstumais?
Atsako: Dalius Viršilas (VŠĮ Memelex)

Sveiki, turite gauti projektą...

jei kaimynas neduoda, pasakykite apie tai VTPSI.LT - statybos inspekcijai

Nuo: Alvija
2018-05-29
Sveiki, planuojame pirkti sklypa 7 a, Kauno rajone, Lapiu mstl., paskirtis gyvenamuju namu, planuojame statytis iki 80 kvdr nama ir jame veliau deklaruotis, sakykit kokiu leidimu reikia? Aciu Jums.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Bet kokiam GYVENAMĄJAM namui nesvarbu nuo ploto jau reikalingas LEIDIMAS ir A+ klasė.

Yra kitas sprendimas , norint sutaupyti. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Egidijus
2018-05-25
Laba diena
Turiu statybos leidimą, noriu keisti namo projektą. Ar galima nutraukti esama statybos leidimą ir gauti kitą su kitu namo projektu. Statybos ne pradėtos.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Paprastesnis kelias- kooreguoti projektą. Tuomet nereikės išimti naujo leidimo. Leidimas dabar galioja 5 metus. architectsarunas@gmail.com 8-604-30060

Nuo: Dainius
2018-05-22
Sveiki. Sodo sklype ne miesto teritorijoje. Galima statyt sodo nama 50m2 ir ukini pastata 60m2 po tuo paciu stogu be leidimu? Su atskirais iejimais. Aciu.
Atsako: Šarūnas Petrauskas (architektas)

Ne miesto teritorijoj sodų bendrijoj galima statyti statinius- sodo namus, ūkio pastatus iki 80 m2 be jokių leidimų. Svarbu išlaikyti reikiamus atstumus. Sublokavus statinius- jau gaunasi daugiau nei 80. Tokiu atveju reikalingas leidimas. Todėl geriau neblokuoti. projektai architectsarunas@gmail.com 8-604-30060


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.